Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

19 ώρες πριν, optimus prime είπε

Δεν ξερω κατα ποσο σοβαρο/γενικο ειναι το προβλημα αλλα το αφηνω εδω μηπως και ενδιαφερει καποιον.

 

 

κάρτες τελείως γτπ αυτή η γενιά. Δεν φτάνει που τις κοστολογούν ότι νάναι με 3,4 φορές πάνω από το κόστος παραγωγής τους και έχουν κλέψει όλο τον κόσμο είναι και τελείως crap στο hardware τους. 

Δλδ δεν μπορεί να σκάνε έτσι κάρτες και να λένε και από πάνω ότι είναι θέμα software. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
2 λεπτά πριν, chek2fire είπε

κάρτες τελείως γτπ αυτή η γενιά. Δεν φτάνει που τις κοστολογούν ότι νάναι με 3,4 φορές πάνω από το κόστος παραγωγής τους και έχουν κλέψει όλο τον κόσμο είναι και τελείως crap στο hardware τους. 

Δλδ δεν μπορεί να σκάνε έτσι κάρτες και να λένε και από πάνω ότι είναι θέμα software. 

 

Πάντως θέματα έχουν εμφανιστεί και σε κάποιες RDNA2 ακόμη και στην RX590, λολ. Κάποια μεγάλη πατάτα έχουν κάνει στο game. Λένε ότι είναι safe η beta αλλά έβαλαν fps cap στο menu. Άρα δεν ήταν και τόσο safe όσο λένε. Βέβαια και να σκάνε κάρτες απαράδεκτο αλλά και το game λογικά θα φάει μαύρο από πολλούς. Και για να έχουμε και καλό ερώτημα, λέει τίποτα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, chek2fire είπε

κάρτες τελείως γτπ αυτή η γενιά. Δεν φτάνει που τις κοστολογούν ότι νάναι με 3,4 φορές πάνω από το κόστος παραγωγής τους και έχουν κλέψει όλο τον κόσμο είναι και τελείως crap στο hardware τους. 

Δλδ δεν μπορεί να σκάνε έτσι κάρτες και να λένε και από πάνω ότι είναι θέμα software. 

 

Kαι εγω λεω να την πουλησω την δικη μου,δεν τραβαει που δεν τραβαει εαν ειναι να μου μεινει και στο χερι τι να το κανω..😄

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Πάντως θέματα έχουν εμφανιστεί και σε κάποιες RDNA2 ακόμη και στην RX590, λολ. Κάποια μεγάλη πατάτα έχουν κάνει στο game. Λένε ότι είναι safe η beta αλλά έβαλαν fps cap στο menu. Άρα δεν ήταν και τόσο safe όσο λένε. Βέβαια και να σκάνε κάρτες απαράδεκτο αλλά και το game λογικά θα φάει μαύρο από πολλούς. Και για να έχουμε και καλό ερώτημα, λέει τίποτα;

δεν υπάρχει πατάτα σε sofware να κάνει τόσο μεγάλο καταστροφικό failure ένα hardware. Οι κάρτες και γενικά το hardware υποτίθεται ότι έχει δικλείδες ασφάλειας ακριβώς γιαυτό τον λόγο

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το h/w υπο κανονικες συνθηκες catastrophic failure μπορει να παρουσιασει μονο απο ελαττωματικο σχεδιασμο ή εξωγενεις παραγοντες που το επηρεαζουν σε τετοιο βαθμο για το οποιο δεν ειναι σχεδιασμενο να λειτουργησει. 

Αν ειναι δυνατον το s/w και δη ενα απλο παιχνιδι να μπορει ετσι απλα να καταστρεφει καρτες..

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Το θέμα είναι ότι δεν εμφανίζεται μόνο στις 3090. Όλες είναι λάθος φτιαγμένες; Βέβαια και εγώ αδυνατώ να πιστέψω ότι ένα game μπορεί να προκαλέσει κάτι τέτοιο..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

2 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Το θέμα είναι ότι δεν εμφανίζεται μόνο στις 3090. Όλες είναι λάθος φτιαγμένες; Βέβαια και εγώ αδυνατώ να πιστέψω ότι ένα game μπορεί να προκαλέσει κάτι τέτοιο..

Αν οντως σκανε και 6800xt/6900xt σε αυτο το game, υπαρχει σοβαρο θεμα, γιατι απο οσο γνωριζω ολες εχουν full digital controllers της infineon και vrm international rectifiers 70A, οποτε pretty much high end power delivery.

Αλλα κραταω μια επιφυλαξη γιατι προς το παρον αυτο το μετεφερε ο sponsored by evga j2c, γνωστος στο να πεταει παπατζες και να τις παιρνει πισω.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Razor333 είπε

 

Αν οντως σκανε και 6800xt/6900xt σε αυτο το game, υπαρχει σοβαρο θεμα, γιατι απο οσο γνωριζω ολες εχουν full digital controllers της infineon και vrm international rectifiers 70A, οποτε pretty much high end power delivery.

Αλλα κραταω μια επιφυλαξη γιατι προς το παρον αυτο το μετεφερε ο sponsored by evga j2c, γνωστος στο να πεταει παπατζες και να τις παιρνει πισω.

Με προλαβες..Damage control.. 

Επεξ/σία από d4ydr33m3r
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ από όταν έβγαιναν 2 και 3 φορές νέες κάρτες τον χρόνο πάντως που τις αλλάζαμε  αντίστοιχα συχνά, θυμάμαι ότι τις βάζαμε στα μενού των παιχνιδιών να παίζουν ολόκληρο το βράδυ για να στρώσει όποιο τυχόν coil whine. Τώρα κατά πόσο είναι δυνατόν ένα παιχνίδι να καταστρέψει οποιαδήποτε μη προβληματική από την πλευρά της κάρτα, επειδή αυτή δούλεψε στο τέρμα σε οποιοδήποτε σημείο του, δεν το ξέρω, εάν πάντως όντως μη προβληματική κάρτα, καταστράφηκε από αυτό και μόνο, είναι τρομακτικό. Δυστυχώς η κυρίαρχη τάση παντού πλέον είναι να πληρώνεις premium και να παίρνεις άντε vfm, ικανοποιώντας μόνο την ανάγκη σου να αισθανθείς ή και να δείξεις ότι κάτι κατάφερες που πλήρωσες premium.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...