Προς το περιεχόμενο
PC Gaming (Συζήτηση)

Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ από όταν έβγαιναν 2 και 3 φορές νέες κάρτες τον χρόνο πάντως που τις αλλάζαμε  αντίστοιχα συχνά, θυμάμαι ότι τις βάζαμε στα μενού των παιχνιδιών να παίζουν ολόκληρο το βράδυ για να στρώσει όποιο τυχόν coil whine. Τώρα κατά πόσο είναι δυνατόν ένα παιχνίδι να καταστρέψει οποιαδήποτε μη προβληματική από την πλευρά της κάρτα, επειδή αυτή δούλεψε στο τέρμα σε οποιοδήποτε σημείο του, δεν το ξέρω, εάν πάντως όντως μη προβληματική κάρτα, καταστράφηκε από αυτό και μόνο, είναι τρομακτικό. Δυστυχώς η κυρίαρχη τάση παντού πλέον είναι να πληρώνεις premium και να παίρνεις άντε vfm, ικανοποιώντας μόνο την ανάγκη σου να αισθανθείς ή και να δείξεις ότι κάτι κατάφερες που πλήρωσες premium.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
  • Απαντήσεις 10,4k
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Το πρόβλημά μου είναι αυτό ακριβώς: αν οι κατηγορίες είναι αληθινές. Αν δεν είναι; Ποιος κατηγορήθηκε και, όταν κρίθηκε αθώος ή δεν αποδείχτηκε το παραμικρό, αποκαταστάθηκε η φήμη του;

O Benoît Sokal (δημιουργός των Amerzone και Syberia (1-3) point and click adventure games) απεβίωσε χθες.  https://www.microids.com/mourning-benoit-sokal/

Δημοσιευμένες Εικόνες

28 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

ΝΑΑΑΑΙΙΙΙΙΙΙΙ ΡΕ!

ΝΑΙΙΙΙ! 

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Lets just hope they don't f'k it up.

• Like 4
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

ΠΡΟΣΠΑΘΏ ΝΑ ΜΗΝ HYPERαριστω εις το άκουσμα του χαρακτηριστικού " ΤΣΣΣΣΙΙΙΙΙΝΝ " της health bar... υπερβολικά! ΕΑ είναι αυτή... Ελπίζω να κράτησαν τον ίδιο πρωταγωνιστή όπως voice actor τουλάχιστον! Δύσκολο εγχείρημα να επαναλάβεις με άλλο στούντιο την επιτυχία των αρχικών δημιουργών. Όμως, και 90% ίδιο να είναι αλλά με τη δύναμη γραφικών των νέων κονσολών & υπάρχοντος hw καλυμμένος είμαι. ( PS5, XSX, XSS, PC ONLY! )

4ο μέρος θεωρώ θα εξαρτηθεί από τη πορεία που θα πάρει το πράγμα, αν υπάρξει συνέχεια, ανάλογα του τι είδους "remake" θα είναι.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
  • Moderators
21 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

4ο μέρος θεωρώ θα εξαρτηθεί από τη πορεία που θα πάρει το πράγμα, αν υπάρξει συνέχεια, ανάλογα του τι είδους "remake" θα είναι.

Για να δούμε... Πάντως στο πρώτο δεν μίλαγε ο Isaac και είχε το "ημερολόγιο". Άραγε θα το αλλάξουν αυτό;

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
5 ώρες πριν, GhostRiderLSOV είπε

Για να δούμε... Πάντως στο πρώτο δεν μίλαγε ο Isaac και είχε το "ημερολόγιο". Άραγε θα το αλλάξουν αυτό;

Χρειάζεται, έστω στο gameplay, μηχανικός είναι ffs, όλη την ώρα wtf και κραυγές θα έπρεπε να είναι. :D

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
  • Moderators
54 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Χρειάζεται, έστω στο gameplay, μηχανικός είναι ffs, όλη την ώρα wtf και κραυγές θα έπρεπε να είναι. :D

Όμως στο 2 σίγουρα είχαμε cathartic moments. ^_^

• Haha 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Αν και είχα & έχω χαρά μικρού παιδιού μαζί με την ανάλογη περιέργεια, από τις φήμες περί αναβίωσης της σειράς έως στην παρουσίαση φυσικά δεν ξεχνάμε το κλείσιμο ή μάλλον την άσχημη θυσία της Visceral, των αρχικών δημιουργών, του οράματος τους και την απόλυτη υποκρισία της "μητέρας" ΕΑ. Θεωρώ αυτό που έκανε η EA στην Visceral ΤΟΤΕ ίσως την πιο βρωμερή κίνηση στα χρονικά της βιομηχανίας, γιατί το έχει κάνει και σε άλλες εταιρείες υπό την αιγίδα της, αλλά δεν μπορώ να μην χαίρομαι που ξαναείδα το Dead Space στην οθόνη μου... 8 (!) χρόνια πέρασαν απ'όταν μπήκε η σειρά στον πάγο χωρίς να γνωρίζουμε αν όντως 'επιβίωσε' ή  έσβησε σιωπηλά, καθώς δεν είχαν επιβεβαιώσει τίποτα - απλά χάθηκε στο χρόνο και παρόλα αυτά συχνά πυκνά έκανα κάθε χρόνο την καθιερωμένη αναζήτηση μου ' dead space 4, dead space news ' και περίμενα την επιστροφή. Όσο να ναι χαίρομαι τρελά για το τι μπορούν να φτιάξουν απλά αναβαθμίζοντας τα γραφικά, τις σκιές, τους φωτισμούς, με την χρήση των νέων κονσολών και υπάρχοντος καρτών γραφικών ας έχω μια γλυκόπικρη παράλληλα γεύση για τη συμπεριφορά της ΕΑ που ενώ φαίνεται να θέλει να "αλλάξει πρόσωπο" ύπουλα παραμένει ακόμα αυτή που ξέραμε και όσο ναναι με κρατάει σε μια στάση " που είναι η παγίδα σε όλο αυτό ". Δε θέλω κάτι περισσότερο, να μείνει πιστό στο μεγαλύτερο τμήμα του με την αρχική συνταγή σεβόμενο την αρχική δημιουργία των ανθρώπων που το έφτασαν να γίνει ένα τόσο αγαπημένο game. 

• Like 4
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.