Προς το περιεχόμενο
PC Gaming (Συζήτηση)

Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

• Απαντήσεις 10,3k
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλή Μηνύματα

Το πρόβλημά μου είναι αυτό ακριβώς: αν οι κατηγορίες είναι αληθινές. Αν δεν είναι; Ποιος κατηγορήθηκε και, όταν κρίθηκε αθώος ή δεν αποδείχτηκε το παραμικρό, αποκαταστάθηκε η φήμη του;

O Benoît Sokal (δημιουργός των Amerzone και Syberia (1-3) point and click adventure games) απεβίωσε χθες.  https://www.microids.com/mourning-benoit-sokal/

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πολύ ξενέρωμα αυτό ρε παιδί μου. Να έχεις σύστημα που μπορεί να βγάλει άνετα τα fps και να έχει stuttering. Ε εντάξει τώρα, 2021 έχουμε φτάσει, το ipc στα cpu ανεβαίνει συνεχώς, οι ssd γίνονται όλο και πιο γρήγοροι και σε κρατάει πίσω η ανικανότητα των περισσότερων dev να φτιάξουν μία μηχανή που να πηγαίνει νερό. Γι' αυτό λέω ποτέ pre-order και ποτέ day1 τιμή. Όχι από τσιγκουνιά αλλά πολύ απλά γιατί δεν αξίζουν. 3 games περίμενα πολύ τον τελευταίο χρόνο, The Medium, CP77 και αυτό. Και είναι και τα 3, βράστα..

Επεξ/σία από yiannis1991
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ο Gman πάντως δεν είχε θέμα με performance πέρα του stutter. Δεν με έπεισε το game τελικά. Απέχει πολύ από STALKER imho.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Σε FPS είναι πολύ άνετο αλλά άμα κάθε βήμα είναι και stutter τι να το κάνεις..Προτιμώ να έχω ομαλά 50-60FPS παρά 150-200 με stutters.

1 ώρα πριν, yiannis1991 είπε

Σχεδόν όλα τα games έχουν stutters ανεξαρτήτως engine. Τα μόνα που δεν έχω δει ποτέ stutter είναι το Doom Eternal, το Forza Horizon και τα Battlefield 1,V (στο campaign, γιατί multi δεν παίζω, δεν ξέρω τι γίνεται εκεί). Όλα τα υπόλοιπα ακόμη και 150fps να βγάζεις έχουν stutters πάντα..

Resident Evil 2/3 remakes, 7 και 8(Με το patch που το διόρθωσαν), DMC 5. Το BF V με DX12 είναι τίγκα αλλά και με 11 σε πολλούς βγάζει θέματα στο MP.

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ναι εννοείται DX11 για τα Battlefield. Με DX12 έχει frametime spikes. Και τα RE2,3 με DX11..

Επεξ/σία από yiannis1991
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, Psycho_Warhead είπε

Σε FPS είναι πολύ άνετο αλλά άμα κάθε βήμα είναι και stutter τι να το κάνεις..Προτιμώ να έχω ομαλά 50-60FPS παρά 150-200 με stutters.

Τώρα σοβαρά μιλάς?! Αυτό είναι unplayable. Καταλαβαίνω το microstutter σε autosave και όταν φορτώνει νέα περιοχή, αλλα άμα έχει κάθε δευτερα stutter δεν παλεύετε. Κρίμα.

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
10 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Τώρα σοβαρά μιλάς?! Αυτό είναι unplayable. Καταλαβαίνω το microstutter σε autosave και όταν φορτώνει νέα περιοχή, αλλα άμα έχει κάθε δευτερα stutter δεν παλεύετε. Κρίμα.

Καλά κάποιους δεν τους ενοχλεί ή δεν το βλέπουν !!, εδώ στο Fallen Order κάποιοι έλεγαν και συνεχίζουν να λένε ''Δεν βλέπω stutters'' lmao.

• Haha 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
3 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Σχεδόν όλα τα games έχουν stutters ανεξαρτήτως engine. Τα μόνα που δεν έχω δει ποτέ stutter είναι το Doom Eternal, το Forza Horizon και τα Battlefield 1,V (στο campaign, γιατί multi δεν παίζω, δεν ξέρω τι γίνεται εκεί). Όλα τα υπόλοιπα ακόμη και 150fps να βγάζεις έχουν stutters πάντα..

Horizon Zero Dawn NFS Heat SOTTR Breakpoint εχουν επισης 0 stutter. Τα far cry 5/new dawn εχουν ενα τελειως ανεπαισθητο stutter δεν το καταλαβαινεις. Rage 2 επισης 0 stutter με vulkan. Jedi fallen order που επαιξα σε πολυ παλιο pc 2600k 1660 εχει τρομερα stutter 1-2 δευτερολεπτων και οχι μονο σε loading. 

2 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Resident Evil 2/3 remakes, 7 και 8(Με το patch που το διόρθωσαν), DMC 5. Το BF V με DX12 είναι τίγκα αλλά και με 11 σε πολλούς βγάζει θέματα στο MP.

Βαλε DXVK μπας και γινει τιποτα για αυτο ειναι στα ορια του unplayable. 

• Like 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση
2 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Αυτό που γίνεται τον τελευταίο καιρό είναι χαζό βέβαια. Βγήκαν όλα τα *βάλε ότι θες εδώ* και κάνουν witch hunt. Κατά τα άλλα ναι είχαν πολλά wrongs με τα games και production καιρό πριν τα 3 τελευταία χρόνια.. Για εμένα το κακό ξεκίνησε όταν πήγε στην Activision.

Σύνδεσμος στην ανάρτηση
5 ώρες πριν, jmirko15 είπε

Αυτό που γίνεται τον τελευταίο καιρό είναι χαζό βέβαια. Βγήκαν όλα τα *βάλε ότι θες εδώ* και κάνουν witch hunt. Κατά τα άλλα ναι είχαν πολλά wrongs με τα games και production καιρό πριν τα 3 τελευταία χρόνια.. Για εμένα το κακό ξεκίνησε όταν πήγε στην Activision.

Αν το φιλοσοφήσεις η κατρακύλα της είναι μεγαλύτερη από την biowhore. Τουλάχιστον εκείνη δεν ερευνάται για περιστατικά κακοποίησης και παρενόχλησης.

• Haha 1
Σύνδεσμος στην ανάρτηση

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Εγγραφείτε για έναν νέο λογαριασμό

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

• Δημιουργία νέου...

Με την περιήγησή σας στο insomnia.gr, αποδέχεστε τη χρήση cookies που ενισχύουν σημαντικά την εμπειρία χρήσης.