Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

In other news όλοι οι παλιοί l4d players έχουμε ξενερώσει με την back 4 blood beta. Ενώ το core gameplay είναι καλό και έχει potential το game, δε θα έρθει at launch με competitive versus mode. Και δε ξέρουμε και αν θα μπει μετά και πότε...

To swarm είναι της πλάκας ιστορία εντελώς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Geoff Keighley, παρουσιαστής του opening night live show της Gamescom 2021, ανακοινωσε ότι η τελετή έναρξης του φετινού show θα λάβει χώρα στις 25 Αυγούστου και ώρα 21:00. Θα παρουσιαστούν σημαντικά επερχόμενα video games.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

31 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

 

 

Το πρωτο splinter cell ετσι. Τι παιχνιδαρα ρε γαμωτο ακομα εχω το κουτι με τα 3cd που ειχε μεσα πρεπει να ηταν το πρωτο παιχνιδι που αγορασα για  υπολογιστη. Γενικως πολλες τεχνολογιες εχουν εξαφανιστει παιχνιδια χωρις physics που καποτε ηταν δεδομενα θυσιαστηκαν στο βωμο των textures.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

 Στο βωμό της προχειρότητας κ του "mac Donald's" game/hype επίσης

Που να δεις τωρα με το RT τι θα γινει. Θα παρατησουν τελειως τις raster αντανακλασεις SSAO η το HBAO+ και θα τα αφησουν ολα στο RT. Που σημαινει οτι καρτα χωρις RT cores γινεται αυτοματως αχρηστη γιατι σε raster αυτα τα παιχνιδια θα ειναι χαλια. Κλασικο παραδειγμα το 2077 που κατεστρεψαν τελειως τις αντανακλασεις σε raster και αφησαν τη δουλεια στο RT. 

Μας πειραξαν οι αντανακλασεις σε παλια games οπως watchdogs 2 που χωρις RT δινει πονο σε καθε τομεα η ενα σωρο παιχνιδια που επεσε δουλεια στο raster. Physics δειχνει να εχει το νεο FC6 γιατι απο το 3 και μετα τα εξαφανισαν ολα ειναι ξυλινα. Εχετε δει κατι αντιστοιχο σε physics απο το πρωτο Crysis? Μιλαμε για 13 χρονια πριν. Φτιαχνουν ωραιους κοσμους με physics που δεν υπαρχουν. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 7/8/2021 στις 11:29 ΜΜ, ilos είπε

In other news όλοι οι παλιοί l4d players έχουμε ξενερώσει με την back 4 blood beta. Ενώ το core gameplay είναι καλό και έχει potential το game, δε θα έρθει at launch με competitive versus mode. Και δε ξέρουμε και αν θα μπει μετά και πότε...

To swarm είναι της πλάκας ιστορία εντελώς.

Δυστυχώς δεν φαίνεται τίποτα το ιδιαίτερο. Το ότι βλέπω clipping στο thumbnail το προσπερνώ. Αν υποθέσουμε ότι αυτό είναι το L4D3, δηλαδή μετά από 10+ χρονια, τότε είναι απαράδεκτο, χωρίς καν να μιλήσω για το κάκιστο monetization τους που εκεί με χασαν. Μάλλον νομίζουν ότι ξεχάσαμε το Evolve. Hard pass. Το μοναδικό zombie game που έχω σκοπό να πιάσω είναι το DL2.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Δυστυχώς δεν φαίνεται τίποτα το ιδιαίτερο. Το ότι βλέπω clipping στο thumbnail το προσπερνώ. Αν υποθέσουμε ότι αυτό είναι το L4D3, δηλαδή μετά από 10+ χρονια, τότε είναι απαράδεκτο, χωρίς καν να μιλήσω για το κάκιστο monetization τους που εκεί με χασαν. Μάλλον νομίζουν ότι ξεχάσαμε το Evolve. Hard pass. Το μοναδικό zombie game που έχω σκοπό να πιάσω είναι το DL2.

Θα φλοπάρουν άσχημα πάλι δυστυχώς. Ήδη υπάρχει σοβαρό κύμα preorder canceling από την στιγμή που ανακοινώθηκε ότι δε θα υπάρχει campaign/competitive versus στο launch που ήταν και ο νούμερο 1 λόγος για να αγοράσει κάποιος το game. Καλά τα 100ρια κλπ που ζητάγανε ήταν για πολλές φάπες έτσι και αλλιώς. Ήμουν από αυτούς που είχε κάνει preorder το Evolve και ευτυχώς περίμενα για να δω πως θα εξελιχθεί το πράγμα σε αυτό. Μόνο σε sale και μόνο αν ποτέ προκόψουν και βάλουν versus mode.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, ilos είπε

Θα φλοπάρουν άσχημα πάλι δυστυχώς. Ήδη υπάρχει σοβαρό κύμα preorder canceling από την στιγμή που ανακοινώθηκε ότι δε θα υπάρχει campaign/competitive versus στο launch που ήταν και ο νούμερο 1 λόγος για να αγοράσει κάποιος το game. Καλά τα 100ρια κλπ που ζητάγανε ήταν για πολλές φάπες έτσι και αλλιώς. Ήμουν από αυτούς που είχε κάνει preorder το Evolve και ευτυχώς περίμενα για να δω πως θα εξελιχθεί το πράγμα σε αυτό. Μόνο σε sale και μόνο αν ποτέ προκόψουν και βάλουν versus mode.

Παπαριές, περιμένεις ένα χρόνο μετά το release για να πάρεις το full game που θα έχεις ήδη βαρεθεί. Ας φάνε ξανά τα μούτρα τους, φαίνεται να μην καταλαβαίνουν οποτε τους αξίζει. Κρίμα πάντως. F2P σε τρεις μήνες. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμ δεν σας άρεσε το physx επειδή ήταν της NVIDIA, μου θέλατε όπεν σορσε. Εμ δεν γίνεται και τα δύο. Είτε θα έχεις dedicated hardware να τρέχουν σωστά τα features είτε μετριότητα με hardware agnostic..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, Arkin είπε

Το πρωτο splinter cell ετσι. Τι παιχνιδαρα ρε γαμωτο ακομα εχω το κουτι με τα 3cd που ειχε μεσα πρεπει να ηταν το πρωτο παιχνιδι που αγορασα για  υπολογιστη. Γενικως πολλες τεχνολογιες εχουν εξαφανιστει παιχνιδια χωρις physics που καποτε ηταν δεδομενα θυσιαστηκαν στο βωμο των textures.

Τα textures είναι θέμα μνήμης, τα physics θέλουν επεξεργαστική ισχύ που τα PS4/XB1 δεν είχαν και αναγκαστικά έπεσε πετσόκομμα.

Όταν βγουν τα πραγματικά next-gen παιχνίδια που θα εκμεταλλεύονται τις δυνατότητες των PS5/XSX θα δούμε και καλά physics, ήδη στο νέο Ratchet & Clank γίνεται πανικός.

53 λεπτά πριν, yiannis1991 είπε

Εμ δεν σας άρεσε το physx επειδή ήταν της NVIDIA, μου θέλατε όπεν σορσε. Εμ δεν γίνεται και τα δύο. Είτε θα έχεις dedicated hardware να τρέχουν σωστά τα features είτε μετριότητα με hardware agnostic..

Καλό το PhysX αλλά αν είναι να τρώω stutters κάθε φορά που διαλύεται κάτι δεν..Μόνο στα Metro δεν έχει θέμα, αλλά κι' αυτό απέκτησε θέμα στο Exodus με τα HairWorks.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, Psycho_Warhead είπε

Καλό το PhysX αλλά αν είναι να τρώω stutters κάθε φορά που διαλύεται κάτι δεν..Μόνο στα Metro δεν έχει θέμα, αλλά κι' αυτό απέκτησε θέμα στο Exodus με τα HairWorks.

Αν είχε εφαρμοστεί περισσότερο θα είχε βελτιστοποιηθεί. Θέλω να πω φυσικά καλά τα open source αλλά να βλέπουμε και αποτέλεσμα. Εμένα δεν θα με χαλούσε να είχε και η AMD dedicated hardware features και όποιος έχει τα καλύτερα στη δεδομένη γενιά πάω σε αυτόν. Την κάρτα την αλλάζεις κάθε 2-3 χρόνια, δεν την παντρεύεσαι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, yiannis1991 είπε

Αν είχε εφαρμοστεί περισσότερο θα είχε βελτιστοποιηθεί. Θέλω να πω φυσικά καλά τα open source αλλά να βλέπουμε και αποτέλεσμα. Εμένα δεν θα με χαλούσε να είχε και η AMD dedicated hardware features και όποιος έχει τα καλύτερα στη δεδομένη γενιά πάω σε αυτόν. Την κάρτα την αλλάζεις κάθε 2-3 χρόνια, δεν την παντρεύεσαι..

Μόνο το PhysX έδινε σωστά physics, π.χ. να πέφτουν τα κομμάτια από ένα κουτί που έσπασες και να μένουν, όχι να εξαφανίζονται μετά από λίγο..Έχω να δω τέτοια physics της προκοπής απ' το Alice: Madness Returns.

Γενικά τα παιχνίδια είναι πολύ πίσω σ' αυτά, στα πτώματα που εξαφανίζονται, στα κομμάτια από ένα κουτί που έσπασες, το αίμα που εξαφανίζεται..Τραγικά πράγματα για το 2021..

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Εμ δεν σας άρεσε το physx επειδή ήταν της NVIDIA, μου θέλατε όπεν σορσε. Εμ δεν γίνεται και τα δύο. Είτε θα έχεις dedicated hardware να τρέχουν σωστά τα features είτε μετριότητα με hardware agnostic..

Ειχε το crysis physx ειχε το far cry 2 physx? Μη λεμε οτι θελουμε απλα τεμπελιασαν οι developers και θελουν να ειναι τα πραγματα οσο πιο απλα γινεται. 

  • Like 1
  • Thanks 1
  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...