Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

18 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Περισσότερο από DH2 στο release? Αλήθεια? Έτρεχε κάκιστα. Καλά και το Dark Messiah έτρεχε χαλια τότε με την source engine. Γενικά η εταιρία όλα καλά αλλα το optimization μάλλον ήρθε καιρός να το δώσουν σε κάναν άλλο. Στο PS πάντως τρέχει άψογα.

To DMOMM ενώ ήταν καλή ιδέα και είχε πρωτοποριακά physics για την εποχή (το είχα λιώσει το demo και εξερευνούσα συνδυασμούς με kicks, enviromental traps καιspells σαν sandbox), το main game ήταν unfinished και rushed στο τέλος, όπως παραδείγματι και άλλα καλά games που τους πιέζει το deadline and its a wrap (KOTOR2, RISEN κλπ).

Το πρώτο πραγματικό ολοκληρωμένο game τους ήταν το Arx Fatalis, το οποίο το θεωρώ μέχρι και σήμερα παιχνιδάρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

9 λεπτά πριν, ilos είπε

To DMOMM ενώ ήταν καλή ιδέα και είχε πρωτοποριακά physics για την εποχή (το είχα λιώσει το demo και εξερευνούσα συνδυασμούς με kicks, enviromental traps καιspells σαν sandbox), το main game ήταν unfinished και rushed στο τέλος, όπως παραδείγματι και άλλα καλά games που τους πιέζει το deadline and its a wrap (KOTOR2, RISEN κλπ).

Το πρώτο πραγματικό ολοκληρωμένο game τους ήταν το Arx Fatalis, το οποίο το θεωρώ μέχρι και σήμερα παιχνιδάρα.

Πέρα από το physics που όταν κλοτσούσες εχθρούς σε σανίδες γινόταν slideshow, το game είχε το καλύτερο fps melee system που είχα δει. Αυτό και το Blade of Darkness για third person. Το AF το θυμάμαι αμυδρά πια, προσπάθησα σε κάποια φάση με το mod αλλα δεν παλεύετε δυστυχώς σήμερα. :(

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 hours ago, {TDi}Dj2k..infc said:

Περισσότερο από DH2 στο release? Αλήθεια? Έτρεχε κάκιστα. Καλά και το Dark Messiah έτρεχε χαλια τότε με την source engine. Γενικά η εταιρία όλα καλά αλλα το optimization μάλλον ήρθε καιρός να το δώσουν σε κάναν άλλο. Στο PS πάντως τρέχει άψογα.

Δεν το έπαιξα το dh2, δεν μπορώ να έχω άποψη. Αλλά ναι, το Prey δεν έτρεχε καλά στο setup μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Tο RT Reshade είναι μπούρδες πάντως. Το Unity προφανώς και θα δείχνει ωραίο ακόμη και τώρα, γιατί και τότε έδειχνε ωραίο και ακόμη old gen παιχνίδια έχουμε, δεν έχει αλλάξει κάτι. Όταν αρχίσουν να βγαίνουν τα next gen only, ελπίζω ό,τι game έχουμε τώρα να φαίνεται σαν να βγήκε 20 χρόνια πριν σε σχέση με τα καινούργια.

Επεξ/σία από Επισκέπτης
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δες εκεί το population πόσο ζωντανή φαίνεται η πόλη. Πιο εντυπωσιακό ακόμα και από τα τελευταία AC. Για μένα το τελευταίο καλό & αυθεντικό της σειράς.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

57 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Δες εκεί το population πόσο ζωντανή φαίνεται η πόλη. Πιο εντυπωσιακό ακόμα και από τα τελευταία AC. Για μένα το τελευταίο καλό & αυθεντικό της σειράς.

Σίγουρα αλλα θα προτιμούσα να έριχναν λίγο το density και να αφαιρούσανε το υπερβολικό popping που έχουν τα npcs. Επίσης βλέπεις πολύ συνχά clones λόγο density. Παρόλα αυτά νομίζω είχε τα πιο ωραία animations για parkour και combat από όλα τα AC.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι fans τρελοί του Dead Space οι Devs το εχουν δηλώσει σθεναρά, το παιχνίδι φτιάχνεται εδώ και 2 χρονια

Πριν το reveal του remastered DS 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 19/9/2021 στις 2:36 ΜΜ, liakinen είπε

Δυστυχώς Dishonored 3 & Prey 2 στο άμεσο μέλλον δεν πρόκειται να δούμε. Αμφιβάλλω ακόμα και αν έβγαιναν αν θα ήταν στο επίπεδο των προηγουμένων. 

Το Prey είναι φοβερά αδικημένο παιχνίδι. Δεν νομίζω να ασχολήθηκαν πολλοί μαζί του πάντα σε σχέση με την ποιότητα του. Για μένα είναι ένα από τα καλύτερα παιχνίδια των τελευταίων δέκα ετών και όχι μόνο. Απίστευτο βάθος σε gameplay, μοναδικός σχεδιασμός κόσμου - επιπέδων, αποδεκτά γραφικά (για εμένα που δεν καίγομαι με textures κτλ τα βρήκα πολύ καλά), καλό σενάριο, μεγάλη διάρκεια (αν κάποιος ασχοληθεί όπως πρέπει με το game). 

Ακόμα και τα Dishonored δεν θεωρώ πως είχαν το κοινό που τους άξιζε. Το πρώτο πήγε καλά ενώ το δεύτερο με τα προβλήματα που είχε αρχικά με το Performance έχασε και κόσμο που είχε ασχοληθεί με το πρώτο. Το πρώτο είναι από τα αγαπημένα μου παιχνίδια και έχει από τα καλύτερα Dlcs ever. 

 

Prey (2017) και Dishonored (ειδικά το 1ο) παιχνιδάρες. Όποιος δεν τα έχει τερματίσει...να το κάνει άμεσα!!😁

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

το prey με κουρασε....δεν ειναι και του στυλ μου τα semi-horror ή και τα σκετα horror...υποθετω για αυτο δεν τα εχει παιξει περισσοτερος κοσμος...ενω τα dish πολλοι περισσοτεροι

Επεξ/σία από panagiotis54
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...