Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
30 λεπτά πριν, privateer είπε

Εδω δεν δινει κανενα upgrade των παιχνιδιων που εβγαλε για Pc στο πσ5. Ενα απλο unlock στα 60 fps ρίχνει στους πσ5 φανς. 😂

Παντως θεμα χρονου ειναι πριν το τελος της γενιας να βγαλει και day1 με pc καποιο παιχνιδι. Ίσως καποιο απο τα Multi που ετοιμαζει πχ Factions 2

Εγω πιστευω θα φτασει να τα βγαζει τα παιχνιδια με διαφορα το πολυ 1 χρονο απο την κονσολα, για day 1 δυσκολο το κοβω ακομη και αν ειναι multi γιατι θα θελει να πουλησει συνδρομες αλλα ποτε δεν ξερεις δεν ειναι απιθανο το σεναριο που λες.

Προσωπικα αδιαφορω τι θα κανει γιατι πλεον το προσωπικο μου δραμα ειναι να μην εχω χρονο για παιχνιδια και οταν βρω ειναι λιγοστος.Κανε παιδι μου ελεγαν, μεγαλωνεις μου ελεγαν, θα περασεις καλα μου ελεγαν,περναω καλα δεν λεω αλλα ωρες ωρες με πιανει νοσταλγια οταν καποτε καιγομουν που εχανα τις ωρες και τις μερες.

Επεξ/σία από icenex
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Γιατί να μην βγαίνουν και για PC; Όποιος είναι να πάρει κονσόλα θα πάρει. Δύσκολα ένας PCας να πάρει κονσόλα για 3-4 καλά games. Αν τα βγάλει και στο PC όμως παίρνει και από αυτούς χρήμα.

Δεν πάει έτσι. PS αγοράζαμε για τα 3-4 exclusives όπως έγραψες. Στο PC έβγαιναν τα του Xbox οπότε το combo ήταν PC + Playstation. Για να δούμε πως θα πάει τώρα..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορείς να παίξεις σε υπολογιστή με ποντίκι πληκτρολόγιο και μετά να επιστρέψεις σε κονσόλα. Όλα φαίνονται ότι πάνε πιο αργά ειδικά η κίνηση του αναλογικού. Το έδωσα σε φίλο το controller Xbox one γιατι πια δεν μπορούσα να παίξω με αυτό. 

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, Arkin είπε

Δεν μπορείς να παίξεις σε υπολογιστή με ποντίκι πληκτρολόγιο και μετά να επιστρέψεις σε κονσόλα. Όλα φαίνονται ότι πάνε πιο αργά ειδικά η κίνηση του αναλογικού. Το έδωσα σε φίλο το controller Xbox one γιατι πια δεν μπορούσα να παίξω με αυτό. 

Τι λες μωρέ..

Αυτός εδώ παίζει με controller, τι λες πας πιο γρήγορα εσύ με mouse/keyboard ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Τι λες μωρέ..

Αυτός εδώ παίζει με controller, τι λες πας πιο γρήγορα εσύ με mouse/keyboard ?

 

Aim assist όμως δεν γίνεται παιχνίδι έτσι να στοχεύει το παιχνίδι για σένα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, Arkin είπε

Aim assist όμως δεν γίνεται παιχνίδι έτσι να στοχεύει το παιχνίδι για σένα. 

Όχι το movement δεν έχει να κάνει με το aim assist και είναι το ίδιο γρήγορο με το mouse/keyboard, θέμα συνήθειας είναι το controller.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, Psycho_Warhead είπε

Όχι το movement δεν έχει να κάνει με το aim assist και είναι το ίδιο γρήγορο με το mouse/keyboard, θέμα συνήθειας είναι το controller.

Δεν παρατηρείς μια μικρή καθυστέρηση στην κίνηση του αναλογικού μόλις το κουνάς? Ενώ στο ποντίκι είναι άμεση έτσι το νιώθω δηλαδή για αυτό και η διαφορά που έγραψα. Ίσως να κάνω λάθος αλλά είτε με bt είτε με καλώδιο το xbox controller μου φαίνονταν πιο αργό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, fotskot είπε

Φίλε μου δυστυχώς τα πράγματα είναι ακριβώς όπως τα λες...

Δυστυχώς πλέον τα παιχνίδια που θα σε κάνουν να πεις WOW - είτε με την πρωτοτυπία τους, είτε με το gameplay (αφήνω τα γραφικά απέξω) είναι ή μια μακρινή ανάμνηση ή μετρημένα στα δάχτυλα και φως στο τουνελ δεν φαίνεται...

Έχουμε το ίδιο, ξαναζεσταμένο φαγητό με άντε λίγο καλύτερα γραφικά ή μια καινούρια ιδέα που χάνεται ανάμεσα στις ιδέες που "κάπου τις έχεις ξαναδεί".

Μόνο Playstation Studios.

5 ώρες πριν, privateer είπε

 

Αυτά είναι.

5 ώρες πριν, Psycho_Warhead είπε

Δε νομίζω ότι θα δουλέψει έτσι για τη Sony..Αλλά τι κάνουν..Έβγαλαν το πρώτο HZD για PC και σου λέει αν θες το sequel, σκάστα για PS5. Το ίδιο θα γίνει και με το God of War.

Και εν τω μεταξύ συνεχίζουν να εισπράττουν και από τις δύο πλατφόρμες. Ειδικά στο PC full price προϊόντα για ports 3 και 4 ετών..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, Arkin είπε

Δεν παρατηρείς μια μικρή καθυστέρηση στην κίνηση του αναλογικού μόλις το κουνάς? Ενώ στο ποντίκι είναι άμεση έτσι το νιώθω δηλαδή για αυτό και η διαφορά που έγραψα. Ίσως να κάνω λάθος αλλά είτε με bt είτε με καλώδιο το xbox controller μου φαίνονταν πιο αργό. 

Επειδή παίζεις με χαμηλό sensitivity..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
18 ώρες πριν, icenex είπε

Ωραιοι εκει στην σονυ μας βλεπω σιγα σιγα ολους εμας που πηραμε κονσολα μονο κ μονο για τα exclusive να την πουλαμε και να γυρναμε παλι στο pc.

Δε θα βγαίνουν απευθείας, ούτε είναι στην τιμή που παίζουν τώρα στις κονσόλες. Σειρά μας τώρα. Περιμέναμε και περιμένουμε χρόνια αρκετούς τίτλους. Είναι ξεκάθαρα win-win situation τόσο για τη Sony, τους pcαδες & κονσολαδες ή και όσους έχουν και τα δύο. 

Καλοδεχούμενη τακτική. Δε νομίζω να βγουν ποτέ απευθείας τα μεγάλα ονόματα. Λογικά τα πολύ πολύ μεγάλα ονόματα που διαφημίζουν τη κονσόλα θα βγαίνουν τουλάχιστον μετά από 2 χρόνια, τα άλλα άντε 1 κλπ. Απευθείας ίσως από μικρότερα στούντιο ή όσα κατασκευαστούν με γνώμονα αυτό. Παράλληλη κυκλοφορία. Αυτό είναι το χαρτί που θα παίξει απέναντι στο Xbox game pass. Εγώ θα σου δίνω τα βαρβατα παιχνίδια που ΘΕΣ να παίξεις πρώτα στη κονσόλα μου και ίσως σε επηρεάζουν στο να την αγοράσεις και έπειτα οποίοι λίγοι άντεξαν θα τα παίζουν στον υπολογιστή.

18 ώρες πριν, yiannis1991 είπε

Γιατί να μην βγαίνουν και για PC; Όποιος είναι να πάρει κονσόλα θα πάρει. Δύσκολα ένας PCας να πάρει κονσόλα για 3-4 καλά games. Αν τα βγάλει και στο PC όμως παίρνει και από αυτούς χρήμα.

Μη το λες. Πέρσι που ήταν να πάρω PS5, είχα κάνει λίστα αγοράς με ορισμένα παιχνίδια που ήθελα να τα παίξω στην κονσόλα γιατί δεν υπήρχαν και αλλού ορισμένα εξ αυτών.

Όπως τα The Last of Us, TLOU 2(είχα παίξει 3 ώρες σε 4 pro συγγενή), GOD OF WAR, God of War πριν του 2018, Uncharted Nathan Drake's Collection, Uncharted 4-, Days Gone, Horizon Zero Dawn γενικώς όλα τα exclusive. Πέρσι τα έβρισκες όλα αυτά σε Black Friday/Xmas deals 10€ το κάθε ένα. 

Τελικά δε πήρα τίποτα και τα χρήματα έμειναν για το πλάνο GPU που κατάφερα και απέκτησα το Φλεβάρη (.2 μήνες μετά δηλαδή)

Είναι όμως στα πλάνα κάποια στιγμή να γίνει αγορά του PS5. Μάλλον το 22 -προς τα μέσα της χρονιάς ή λίγο πιο μετά για να χαίρεσαι και τους δύο κόσμους ανάλογα.

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Δε θα βγαίνουν απευθείας, ούτε είναι στην τιμή που παίζουν τώρα στις κονσόλες. Σειρά μας τώρα. Περιμέναμε και περιμένουμε χρόνια αρκετούς τίτλους. Είναι ξεκάθαρα win-win situation τόσο για τη Sony, τους pcαδες & κονσολαδες ή και όσους έχουν και τα δύο. 

Καλοδεχούμενη τακτική. Δε νομίζω να βγουν ποτέ απευθείας τα μεγάλα ονόματα. Λογικά τα πολύ πολύ μεγάλα ονόματα που διαφημίζουν τη κονσόλα θα βγαίνουν τουλάχιστον μετά από 2 χρόνια, τα άλλα άντε 1 κλπ. Απευθείας ίσως από μικρότερα στούντιο ή όσα κατασκευαστούν με γνώμονα αυτό. Παράλληλη κυκλοφορία. Αυτό είναι το χαρτί που θα παίξει απέναντι στο Xbox game pass. Εγώ θα σου δίνω τα βαρβατα παιχνίδια που ΘΕΣ να παίξεις πρώτα στη κονσόλα μου και ίσως σε επηρεάζουν στο να την αγοράσεις και έπειτα οποίοι λίγοι άντεξαν θα τα παίζουν στον υπολογιστή.

Μη το λες. Πέρσι που ήταν να πάρω PS5, είχα κάνει λίστα αγοράς με ορισμένα παιχνίδια που ήθελα να τα παίξω στην κονσόλα γιατί δεν υπήρχαν και αλλού ορισμένα εξ αυτών.

Όπως τα The Last of Us, TLOU 2(είχα παίξει 3 ώρες σε 4 pro συγγενή), GOD OF WAR, God of War πριν του 2018, Uncharted Nathan Drake's Collection, Uncharted 4-, Days Gone, Horizon Zero Dawn γενικώς όλα τα exclusive. Πέρσι τα έβρισκες όλα αυτά σε Black Friday/Xmas deals 10€ το κάθε ένα. 

Τελικά δε πήρα τίποτα και τα χρήματα έμειναν για το πλάνο GPU που κατάφερα και απέκτησα το Φλεβάρη (.2 μήνες μετά δηλαδή)

Είναι όμως στα πλάνα κάποια στιγμή να γίνει αγορά του PS5. Μάλλον το 22 -προς τα μέσα της χρονιάς ή λίγο πιο μετά για να χαίρεσαι και τους δύο κόσμους ανάλογα.

πάντως τα περισσότερα από αυτά που γράφεις τα δίνει με την συνδρομή δλδ εγώ εκεί τα έχω παίξει χωρίς να τα αγοράσω.

H συνδρομή του ps μπορεί να μην έχει την ποσότητα του gamepass αλλά οι τίτλοι που δίνει αν και παλιοί είναι κορυφαίοι 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...