Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

33 λεπτά πριν, Thresh είπε

Υποθέτω ότι ζήτησε delete account ο ίδιος(GDPR feature), τα posts του φαίνονται ως Guest πλέον.

Τι να άλλαξε μέσα του και να το μετάνιωσε τόσο γρήγορα άραγες? Άβυσσος η ψυχή του ανθρώπου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

να ρωτήσω ρε συ μπόι. Την ίδια δουλειά κάνει και το stadia? Γιατί είμαι από το χωριό και δε τα ξέρω τα διαβόλια αυτά.

 

Δε μπορώ να πω ότι κατάλαβα από το βίντεο :P 

To stadia ειναι γτπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία, θέλει κάποιος να μου απαντήσει παρακαλώ?  Αν είναι να το κόψουμε το forum, να το έχουμε μόνο για τρολαρισμα, να τα ψάχνουμε στο google όλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

ωραιά! Μου λύθηκε η απορία με την απάντηση σου, ευχαριστώ!

Λιτος απλος και περιεκτικος. 

Ναι την ιδια δουλειά κανει, αλλα στο stadia νομιζω δεν αγορασεις παιχνιδια, απλα πληρώνεις συνδρομή (?) εφοσον έχεις την pro εκδοση. 

Απλα με το shield κανεις πολλα πραγματα, και υο geforce now ειναι καλυτερο απο άποψη επιδοσεων latency κλπα. 

Επεξ/σία από Herald
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, Herald είπε

Λιτος απλος και περιεκτικος. 

Ναι την ιδια δουλειά κανει, αλλα στο stadia νομιζω δεν αγορασεις παιχνιδια, απλα πληρώνεις συνδρομή (?) εφοσον έχεις την pro εκδοση. 

Απλα με το shield κανεις πολλα πραγματα, και υο geforce now ειναι καλυτερο απο άποψη επιδοσεων latency κλπα. 

λέω να το πάρω, stadia+chromecast android tv στα 99€ από google store Γερμανίας γιαυτό ρωτώ.
Αυτό έχω καταλάβει ότι δεν χρειάζεται να κάνω την ηλιθιότητα να αγοράσω πάλι τα παιχνίδια που χω, και να είμαι με την συνδρομή των 9.99€ για όσο θέλω.

Αλλά είναι cloud? Τρέχω κάτι στο pc μου και μετά εκεί; Δεν έχω νιώσει τί φάση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, xtrmsnpr είπε

λέω να το πάρω, stadia+chromecast android tv στα 99€ από google store Γερμανίας γιαυτό ρωτώ.
Αυτό έχω καταλάβει ότι δεν χρειάζεται να κάνω την ηλιθιότητα να αγοράσω πάλι τα παιχνίδια που χω, και να είμαι με την συνδρομή των 9.99€ για όσο θέλω.

Αλλά είναι cloud? Τρέχω κάτι στο pc μου και μετά εκεί; Δεν έχω νιώσει τί φάση.

Το stadia ειναι cloud, δεν χρειαζεται καν να εχεις pc αφου θα εχεις το chromecast. Απλα ειναι google με οτι αυτο συνεπαγεται = αύριο το πρωι κλεινει (το stadia, οχι η google). 

Επειδη είχα ψαχτει και εγω αρκετα τότε, το shield απλα μαμαει. Αν δεν σε πειράζει βέβαια το κλείδωμα σε nvidia gpu οσον αφορα το game streaming απο το pc σου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

νομίζω πολύ καλύτερο το geforce now της nvidia από το stadia. Το stadia πρέπει να αγοράζεις τα game και δεν είναι με συνδρομη.

Το shield απλά είναι μια συσκευή που σου επιτρέπει να παίζεις και να στριμάρεις game από το pc σου ας πούμε στην τηλεόραση σου αλλά πλέον αν έχεις android τηλεόραση με το app της nvidia δεν το χρειάζεσαι καν.

 

Επεξ/σία από chek2fire
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

51 λεπτά πριν, chek2fire είπε

νομίζω πολύ καλύτερο το geforce now της nvidia από το stadia. Το stadia πρέπει να αγοράζεις τα game και δεν είναι με συνδρομη.

Το shield απλά είναι μια συσκευή που σου επιτρέπει να παίζεις και να στριμάρεις game από το pc σου ας πούμε στην τηλεόραση σου αλλά πλέον αν έχεις android τηλεόραση με το app της nvidia δεν το χρειάζεσαι καν.

 

Και στο Geforce Now πρέπει να έχεις αγοράσει ήδη τα παιχνίδια έτσι ώστε να τα παίξεις μέσω cloud.

https://www.nvidia.com/en-eu/geforce-now/faq/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Υπάρχει ακόμα το Stadia?! Εγώ είχα μείνει στο ότι έκλεισαν το game development department.

2 ώρες πριν, xtrmsnpr είπε

Αν είναι να το κόψουμε το forum, να το έχουμε μόνο για τρολαρισμα, να τα ψάχνουμε στο google όλα.

No offense όπως πάντα, αλλα το forum νόμιζα είναι για όταν δεν βρίσκουμε η δεν καταλαβαίνουμε πράγματα online και όχι για πράγματα που μέσα σε δευτερα μπορούμε να μάθουμε με ένα απλό search. Just saying. ;)

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 λεπτά πριν, Despotas είπε

Και στο Geforce Now πρέπει να έχεις αγοράσει ήδη τα παιχνίδια έτσι ώστε να τα παίξεις μέσω cloud.

https://www.nvidia.com/en-eu/geforce-now/faq/

Ναι, σωστό αυτό αλλά του Geforce, επειδή τα  έχω αγοράσει, μπορώ να τα παίξω και σε PC. Του stadia τα έχεις μόνο σε cloud (δεν νομίζω να έχει αλλάξει αυτό)

Επεξ/σία από newlynx
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

40 λεπτά πριν, Despotas είπε

Και στο Geforce Now πρέπει να έχεις αγοράσει ήδη τα παιχνίδια έτσι ώστε να τα παίξεις μέσω cloud.

https://www.nvidia.com/en-eu/geforce-now/faq/

η να τα έχεις ήδη στην συλλογή σου στο steam. Γενικά δεν υπάρχει μοντέλο συνδρομής και cloud δλδ όπως το game pass που να παίζεις game σε cloud όμως. 

 

21 λεπτά πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Υπάρχει ακόμα το Stadia?! Εγώ είχα μείνει στο ότι έκλεισαν το game development department.

No offense όπως πάντα, αλλα το forum νόμιζα είναι για όταν δεν βρίσκουμε η δεν καταλαβαίνουμε πράγματα online και όχι για πράγματα που μέσα σε δευτερα μπορούμε να μάθουμε με ένα απλό search. Just saying. ;)

τα forum είναι για κουβέντα και κουβέντα σημαίνει να συζητήσεις και αυτά που βρίσκεις με ένα search ώστε να πάρεις μια πιο ολοκληρωμένη γνώμη. 

Δλδ κανονικά σήμερα που βρίσκεις τα πάντα με ένα search τα forum πρέπει να ειχαν κατεβάσει ρολά. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, chek2fire είπε

τα forum είναι για κουβέντα και κουβέντα σημαίνει να συζητήσεις και αυτά που βρίσκεις με ένα search ώστε να πάρεις μια πιο ολοκληρωμένη γνώμη.

Δηλαδή τι να συζητήσεις όταν ο άλλος ρωτάει ποτε βγαίνει το τάδε game, αντί να search και να μάθει σε δευτερα?! Συμφωνώ με αυτό που λες αλλα μέχρι ένα σημείο.

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, Herald είπε

Το stadia ειναι cloud, δεν χρειαζεται καν να εχεις pc αφου θα εχεις το chromecast. Απλα ειναι google με οτι αυτο συνεπαγεται = αύριο το πρωι κλεινει (το stadia, οχι η google). 

Επειδη είχα ψαχτει και εγω αρκετα τότε, το shield απλα μαμαει. Αν δεν σε πειράζει βέβαια το κλείδωμα σε nvidia gpu οσον αφορα το game streaming απο το pc σου. 

αχα, ναι το χω υπόψη μου αυτό. Ότι σήμερα υπάρχει, αύριο το σκότωσε.
Μπα όχι ρε συ, τί να με πειράξει αυτό;
Το μόνο που με ενοχλεί είναι να ξανααγοράσω τα παιχνίδια που έχω, οπότε δε παίζει...

5 ώρες πριν, chek2fire είπε

νομίζω πολύ καλύτερο το geforce now της nvidia από το stadia. Το stadia πρέπει να αγοράζεις τα game και δεν είναι με συνδρομη.

Το shield απλά είναι μια συσκευή που σου επιτρέπει να παίζεις και να στριμάρεις game από το pc σου ας πούμε στην τηλεόραση σου αλλά πλέον αν έχεις android τηλεόραση με το app της nvidia δεν το χρειάζεσαι καν.

 

Δε νομίζω μόνο αγοραστά, λέει και για συνδρομή εδώ, δίνει και 1 μήνα δώρο στο stadia pro συνδρομή μαζί η αγορά που έκανα. Μετά αν είναι θα καμαρώνω το gamepad, το πήρα και σε ωραιό χρώμα😛 με την συσκευή σε ακόμα πιο όμορφο. 
Το vpn θα πάρει φωθκια για να με αλλάξω χώρα ή αρκεί ένας λογαριασμός με στοιχεία Γερμανίας πχ?.

Αλήθεια πότε θα έρθει Ελλάδα; Μάλλον όταν σταματήσουμε να πουλάμε το bandwidth μας εκτός και όταν έχουμε πιο καλές τιμές και γρήγορες ταχύτητες; :D 

Βασικά βλέπω ότι μπορώ με αυτό να χω και xcloud και geforcenow και stadia.
Αλλά ούτε το xcloud υπάρχει Ελλάδα, σωστά; Μόνο το gfn έχουμε Ελλάδα; 

 

μάλλον κάτι λάθος έχω καταλάβει.
oh well, σίγουρα δεν κατάλαβα τι αγόρασα :P . Τί σου είναι ο καταναλωτισμός ε;
Ουσιαστικά στην τιμή που το πήρα, ήταν σα να το πήρα από Ελλάδα στα 79.99€ και με 20€ να πήρα και το gamepad του, οπότε μικρό το κακό, πιο πολύ το chromecast ήθελα η αλήθεια. Αλλά να χουμε να λέμε.

4 ώρες πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Υπάρχει ακόμα το Stadia?! Εγώ είχα μείνει στο ότι έκλεισαν το game development department.

No offense όπως πάντα, αλλα το forum νόμιζα είναι για όταν δεν βρίσκουμε η δεν καταλαβαίνουμε πράγματα online και όχι για πράγματα που μέσα σε δευτερα μπορούμε να μάθουμε με ένα απλό search. Just saying. ;)

κάτι κάνουν :P και γω για φουνταρισμένο το χα, αλλά είδα διάφορους τίτλους(πχ το fifa22 ότι θα βγει για εκεί,οπότε το κρατούν)
Για το φόρουμ ότι έγγραψε ο @chek2fire συμφωνώ,αλλά πάμε παρακάτω ρε σιγά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...