Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 ώρες πριν, Daemonos είπε

Ενδιαφέρον φαίνεται, τα αρνητικά πες μας και τα θετικά

Eχει πολλα bugs του στυλ κρατας ασπιδα,σε χτυπαει με το σπαθι καποιος και πολλες φορες ενα  hit θα περασει και θα την φας ενω δεν θα επρεπε.

Ειναι πολυ unbalanced,δλδ μπορει εσυ να εχεις ανεβασει το vitality σου αρκετα και να βρεθει  ενας τοξοτης με 2 βελη και να σε στειλει για τσαι...

H να σου εχει πεταξει σε ενα σημειο του level 3 τοξοτες και 1-2 aggro λογχοφορους οπου αυτοι θα σε παρουν στο κυνηγι και οι τοξοτες θα σου ριχνουν λες και εχουν αυτοματα.

Το παιχνιδι τωρα εχει ναους αντι για bonfires και αντι για ψυχες μαζευεις μοιρα(Fate).

Πεθαινεις και επιστρεφεις στον τελευταιο ναο και οτι εχεις σκοτωσει γινεται spawn.

Το θετικο για εμενα εναι το σκηνικο εννοειται γιατι ξεκινας στην Τροια και συνεχιζεις επειτα την περιπετεια σου οπου σε παει..

Φαινεται οτι εχει ποικιλα απο mobs και τερατα μεχρι τωρα,οχι τα ιδια και τα ιδια συνεχεια.

Δεν εχω παιξει πολυ,κανα 2ωρο μονο αν και λενε οτι αυτοι εχουν ανοιχτο 12-14 ωρες content.

Επισης εμενα μου φαινεται σαν ενα πιο μοντερνο Titan Quest(πολυ devs ειχαν δουλεψει στο anniversary edition) αλλα χωρις να ειναι hack n slash,θελει και λιγο τακτικη.

Θα εχει στο τελος οταν κυκλοφορησει και ελληνικο localization.

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

26 λεπτά πριν, optimus prime είπε

Eχει πολλα bugs του στυλ κρατας ασπιδα,σε χτυπαει με το σπαθι καποιος και πολλες φορες ενα  hit θα περασει και θα την φας ενω δεν θα επρεπε.

Ειναι πολυ unbalanced,δλδ μπορει εσυ να εχεις ανεβασει το vitality σου αρκετα και να βρεθει  ενας τοξοτης με 2 βελη και να σε στειλει για τσαι...

H να σου εχει πεταξει σε ενα σημειο του level 3 τοξοτες και 1-2 aggro λογχοφορους οπου αυτοι θα σε παρουν στο κυνηγι και οι τοξοτες θα σου ριχνουν λες και εχουν αυτοματα.

Το παιχνιδι τωρα εχει ναους αντι για bonfires και αντι για ψυχες μαζευεις μοιρα(Fate).

Πεθαινεις και επιστρεφεις στον τελευταιο ναο και οτι εχεις σκοτωσει γινεται spawn.

Το θετικο για εμενα εναι το σκηνικο εννοειται γιατι ξεκινας στην Τροια και συνεχιζεις επειτα την περιπετεια σου οπου σε παει..

Φαινεται οτι εχει ποικιλα απο mobs και τερατα μεχρι τωρα,οχι τα ιδια και τα ιδια συνεχεια.

Δεν εχω παιξει πολυ,κανα 2ωρο μονο αν και λενε οτι αυτοι εχουν ανοιχτο 12-14 ωρες content.

Επισης εμενα μου φαινεται σαν ενα πιο μοντερνο Titan Quest(πολυ devs ειχαν δουλεψει στο anniversary edition) αλλα χωρις να ειναι hack n slash,θελει και λιγο τακτικη.

Θα εχει στο τελος οταν κυκλοφορησει και ελληνικο localization.

Μια χαρά, αυτά τα πραγματάκια patchάρονται και φτιάχνονται. Μου αρκεί το fundamental gameplay να είναι καλό! και σαφώς πληθώρα όπλων κτλ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kαλο ειναι αλλα το move set του Αχιλλεα μεχρι τωρα ειναι λιγο αργο.

Δλδ κινειται λες και ειναι καποιος γιγαντας,που δεν το περιμενεις απο καποιον του μεγεθους του.

Και τα animations για ενα τοσο μικρου budget project ειναι ικανοποιητικα.

Μεχρι τωρα εχω βρει τσεκουρια,σπαθια και λογχες.

Και ασπιδες εννοειται..

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, optimus prime είπε

Kαλο ειναι αλλα το move set του Αχιλλεα μεχρι τωρα ειναι λιγο αργο.

Δλδ κινειται λες και ειναι καποιος γιγαντας,που δεν το περιμενεις απο καποιον του μεγεθους του.

Και τα animations για ενα τοσο μικρου budget project ειναι ικανοποιητικα.

Μεχρι τωρα εχω βρει τσεκουρια,σπαθια και λογχες.

Και ασπιδες εννοειται..

Το τσέκαρα στο Steam μιας και το ανέφερες εδώ. Προς το παρών έχει mixed reviews (59%) φαντάζομαι για τους λόγους που αναφέρεις. Φαίνεται ενδιαφέρον πάντως, μιας και μοιάζει σε Souls παιχνίδι, οπότε θα το ξαναδώ μετά από μερικά patches.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες καλησπέρα ποια η γνώμη σας για xcom chimera? Είδα μερικά review OK κοντά στο 8 παίζει σε όλα και σαν κατάληξη αναφέρουν ό,τι για φάνσ των turn based ενδυκνειται. Για κάποιο λόγο το έχουν κατακεραυνωσει στο metacritok. Τι φάση 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
37 λεπτά πριν, costacurta είπε

Παίδες καλησπέρα ποια η γνώμη σας για xcom chimera? Είδα μερικά review OK κοντά στο 8 παίζει σε όλα και σαν κατάληξη αναφέρουν ό,τι για φάνσ των turn based ενδυκνειται. Για κάποιο λόγο το έχουν κατακεραυνωσει στο metacritok. Τι φάση 

Είναι ένα πολύ πιο μικρό XCOM 2.
Δεν έχει base building. Αλλά έχει research για πράγματα.
Μπορείς να έχεις μέχρι 8 χαρακτήρες από τους 11 (αν δεν κάνω λάθος) + androids. Είναι συγκεκριμένοι οι χαρακτήρες και όχι random όπως στα άλλα XCOM. Κάνεις deploy 4 κάθε φορά. Έχει ένα mix ανθρώπων και εξωγήινων (Torque =❤️).
Oι πίστες είναι συνήθως μικρές, γιατί πας σε πιο "μαζεμένες" περιοχές, αφού κάνεις breach σαν SWAΤ και αντί να πηγαίνεις γύρω γύρω στον κόσμο, είσαι σε μια πόλη και πας στα αντίστοιχα districts που πρέπει και να προστατέψεις.
Παλεύεις ενάντια σε 3 διαφορετικά factions που διαλέγεις με ποια σειρά τα πας.

Γενικά δεν είχα θέμα, αλλά το πήρα πριν λίγες βδομάδες που το είχε το Steam στο 5ευρο, οπότε δεν με χάλασε καθόλου. :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, costacurta είπε

Παίδες καλησπέρα ποια η γνώμη σας για xcom chimera? Είδα μερικά review OK κοντά στο 8 παίζει σε όλα και σαν κατάληξη αναφέρουν ό,τι για φάνσ των turn based ενδυκνειται. Για κάποιο λόγο το έχουν κατακεραυνωσει στο metacritok. Τι φάση 

Ότι είπε ο Ghost, XCOM light. Aμα σου αρέσει το XCOM είναι must play, ειδικά στα λεφτά που είναι τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω παντως χθες που ημουνα αναποφασιστος,κατεληξα στο Everspace 2.

Πιο πολυ ομως για τα γραφικα το προτιμησα και το DLSS,δεν εχω παιξει το 1ο για να τα συγκρινω ομως..

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
44 λεπτά πριν, Daemonos είπε

Ρε μάγκες, αξίζει να πάρω το everspace 1? Θέλω ένα space game, ,έχω ήδη το odyssey από elite d βέβαια... 

To πρώτο Everspace είναι roguelite, οπότε δεν παίζει σαν τα "κλασσικά" arcade space games, το 2 είναι πιο "open world" + looter shooter.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εγω τωρα που το παιζω δεν εχω συναντησει ακομα καποιο bug,ολα λειτουργουν.

Εχει 4 συστηματα μεχρι τωρα και το καλοκαιρι θα βαλουν αλλο ενα ακομα.

Το performance ειναι γαματο,τρεχει βουτυρο.

Απο οτι ειδα σε βιντεο εχει πολυ καλυτερο ui συστημα και μενου απο το 1ο.

Επισης ειναι πολυ παλουκι,εχω ριξει την δυσκολια στο easy και ακομα χαροπαλευω..

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, optimus prime είπε

Eαν βρειτε φθηνα το Warhammer 40k παρτε το.

Ειναι ο καλυτερος κλωνος xcom που εχω παιξει,πολυ καλυτερο απο το Gears tactics και το phoenix point.

Εννοείς το καινούριο το Chaos Gate Daemonhunters?? 

Το γλυκό κοιτάζω απλά δεν ξέρω αν το κουβαλάει η rx 580 μου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...