Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

29 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Σε υπολογιστή ταυτόχρονη κυκλοφορία θεωρώ λίγο χλωμό, μάλλον πρώτα θα βγει στο PS5, προφανείς οι λόγοι και σε 6 μήνες θα σκάσει και στο PC. Εκτός και το αφήσει για αργότερα όσο παράλληλα τρέχει η τηλεοπτική μεταφορά.

Έτσι θα γίνει οπως έγινε με uncharted 4 ταυτόχρονη κυκλοφορία με τίποτα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μόλις τώρα, Razor333 είπε

Ούτε στα πιο τρελά σου όνειρα..

Καλά ναι το ξέρω ότι δεν παίζει ούτε για πλάκα. Αν μπορούσε ο cemu και ο yuzu να έχουν raw input για ποντίκι δεν θα ήθελα κάτι άλλο γιατί το emulate αναλογικού δεν έχει την καλύτερα απόκριση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Arkin είπε

 

Το μόνο που έμεινε να δούμε είναι native κάνα Mario odyssey κάνα breath of the wild απο Nintendo. 

Σίγουρα θα έρθει last of us remastered το φτιάχνουν τώρα για ps5 οπότε θα έρθει και σε υπολογιστή. Tsushima forbidden west επίσης οπως εχουν δείξει κάποια leaks. Από εκεί και πέρα βλέπουμε θέλω πολύ τριλογία uncharted αλλιώς σκέτο το 4 δεν θα το πιάσω. 

Μου κάνει εντύπωση που βγάζουν πρώτα το U4 και όχι την τριλογία. Οκ, μπορεί να είναι ποιο εύκολο να το κάνουν port αλλά και πάλι δεν μου κάθεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
5 λεπτά πριν, Alexaras1991 είπε

Μου κάνει εντύπωση που βγάζουν πρώτα το U4 και όχι την τριλογία. Οκ, μπορεί να είναι ποιο εύκολο να το κάνουν port αλλά και πάλι δεν μου κάθεται.

Σου λέει αφού το βγάζουμε για ps5 ευκαιρία και για pc. Αν έρθει η τριλογία σε ps5 Remastered τότε θα έρθει και σε υπολογιστή. Όπως το bloodborne έχει ακόμα το κάκιστο ps4 patch δεν βγήκε σωστή έκδοση για ps5. Αν βγει τότε θα έρθει και σε υπολογιστή. Γουστάρω πάντως Spiderman full χειμώνα και λιώσιμο και τα 2 με τη σειρά και έξω να χιονίζει. 

Επεξ/σία από Arkin
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://store.steampowered.com/app/1126420/REMOTE_LIFE/

Πολύ θετικές κριτικές. Ο τύπος είναι ένας σχεδόν 50χρονος που δημιούργησε το παιχνίδι από το μηδεν μόνος του. Με gaming καταβολές από Spectrum και Amiga δε θα μπορούσε να έχει βγάλει κάτι διαφορετικό από αυτό, κάτι δηλαδή που δε θυμίζει ρετρό καταστάσεις με πολυ βελτιωμένα γραφικά και ηχο φυσικά. Νομίζω ότι τέτοιες προσπάθειες πρέπει να τις στηρίζουμε.

Παιχνίδι του 2019, τώρα διαθέσιμο και για Playstation 4 και 5, Xbox και Switch.

Επεξ/σία από Armoral
  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Επιπλέον καθυστέρηση για το Prince of Persia: The Sands of Time Remake

Χάνει και το πρώτο μισό του 2023

Prince of Persia: The Sands of Time' remake delayed again - UPI.com

https://www.pcgamer.com/uk/prince-of-persia-the-sands-of-time-remake-isnt-cancelled-but-it-is-delayed-again/

Επεξ/σία από firepc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, Armoral είπε

Με gaming καταβολές από Spectrum και Amiga δε θα μπορούσε να έχει βγάλει κάτι διαφορετικό από αυτό, κάτι δηλαδή που δε θυμίζει ρετρό καταστάσεις με πολυ βελτιωμένα γραφικά και ηχο φυσικά. Νομίζω ότι τέτοιες προσπάθειες πρέπει να τις στηρίζουμε.

 Κατευθείαν μου ήρθε στο μυαλό το R-Type. Ψήθηκα και από τις δυο μεριές.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 31/5/2022 στις 9:28 ΜΜ, {TDi}Dj2k..infc είπε

Το να είσαι απόλυτος δεν είναι καλο, το να είσαι λάθος επίσης δεν είναι ότι καλύτερο, το να είσαι όμως και τα δυο, στον internet κιόλας, είναι ξεκαρδιστικό. :D

πες μου ενα multiplayer που βγηκε την τελευταια 10ετια και δεν ειναι noob friendly

μια dota 2 ειχαμε που ηταν ψιλοhardcore και αυτην την κανανε σαν το lol να μη κλαινε τα 14χρονα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, etze είπε

πες μου ενα multiplayer που βγηκε την τελευταια 10ετια και δεν ειναι noob friendly

μια dota 2 ειχαμε που ηταν ψιλοhardcore και αυτην την κανανε σαν το lol να μη κλαινε τα 14χρονα 

R6 Siege.

Insurgency και Insurgency: Sandstorm.

Escape from Tarkov.

 

Και ανέφερα μόνο αυτά που έχω παίξει. Φαντάζομαι υπάρχουν πολλά ακόμη και μάλιστα πιο hardcore από αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
1 λεπτό πριν, maniacos93 είπε

R6 Siege.

Insurgency και Insurgency: Sandstorm.

Escape from Tarkov.

 

Και ανέφερα μόνο αυτά που έχω παίξει. Φαντάζομαι υπάρχουν πολλά ακόμη και μάλιστα πιο hardcore από αυτά.

Να βάλω και το Ready or Not που είναι σε Early Access, βασικά spiritual successor του SWAT 4.

Αλλά οκ, αυτά όλα είναι tactical shooters.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, maniacos93 είπε

R6 Siege.

Insurgency και Insurgency: Sandstorm.

Escape from Tarkov.

 

Και ανέφερα μόνο αυτά που έχω παίξει. Φαντάζομαι υπάρχουν πολλά ακόμη και μάλιστα πιο hardcore από αυτά.

ARMA 3

Sekiro

Mordhau

Και γενικά οτιδήποτε competitive σε top level.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...