Προς το περιεχόμενο

PC Gaming (Συζήτηση)


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

παιδια επειδη και εγω προσφατα το συζηταγα με ενα φιλο...εχω χρονια να παιξω ενα καλο παιχνιδι και να το ευχαριστηθω σε οποια κατηγορια και αν ανηκει. Καποτε οτι και να εβγαινε battlefield, Medal of honor, need for speed, far cry, splinter cell κλπ κλπ...ηταν αψογα  και τα περιμεναμε πως και πως. Πλεον δε συμβαινει αυτο και δε ξερω μηπως εχουμε οριμασει και εμεις λιγο περισσοτερο και εχουμε γινει και πιο επιλεκτικοι..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 13,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

όσο μεγαλώνεις γίνεσαι πιο γκρινιάρης αυτό είναι αλήθεια, όμως με αυτή τη νοοτροπία πιστεύω ότι στο τέλος απλά θα παρατήσεις το gaming

 

βέβαια δε μπορείς να γίνεις ψυχαναγκαστικός και να σου αρέσουν τα πιο νέα παιχνίδια με το ζόρι

 

εμένα πάντως που συνεχίζουν και μου αρέσουν διάφορα παιχνίδια, παρά τα 30 μου χρόνια (και τις αυξημένες υποχρεώσεις που με ζορίζουν να βρω χρόνο), νιώθω τυχερός 

 

εύχομαι να μη μου φύγει με το καιρό και να παίζω και με το παιδί μου κάποια στιγμή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ίσως να είναι και η συνήθεια ? δεν ξέρω αλλά και εγώ έχω παρατηρήσει σε εμένα οτι δυσκολεύομαι αρκετά στα παιχνίδια αλλά πιστεύω οτι οφείλετε στο θέμα των παιχνιδιών που βγαίνουν πλέον   

πρώτον κυκλοφορούν πάρα πολλά παιχνίδια άρα όταν βλέπεις πολλούς να παίζουν αρκετά και εσυ λιγότερα είναι λογικό να θεωρήσεις οτι απομακρύνεσαι απο το χώρο πράγμα που δεν είναι απαραίτητο να ισχύει 

δεύτερον και συμπληρωματικό του πρώτου  έρχεται  η ποιότητα τους , λίγα θεωρώ πολύ καλα και άξια για να αφιερώσω το χρόνο μου (πάντα για το είδος παιχνιδιών που με ενδιαφέρουν - αλλιώς βγαίνουν πολύ αξιόλογη τίτλοι ) 

πχ αγαπημένο μου παιχνίδι το sim city 4 και γενικοτερα της σειράς αλλά το 5 εκτός του το είχε όντως απίστευτα γραφικά δεν με ικανοποίησε τόσο λόγο κάποιων στοιχείων που έλλειπαν  

το grand the auto v  παρόλο που και αυτό είναι πολύ καλό , λόγο ηλικίας που είχε παίξει το sandreas δεν θα μπορέσει να το βγάλει απο τη θέση του 

τρίτον πιστεύω πως οι νέες τεχνολογίες θα ξανα ζωντανέψουν για εμένα κάποια παιχνίδια όπως πχ  τα fps που προσωπικά έχω βαρεθεί αρκετά λόγο της ομοιότητας τους 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά είναι η ίδια συνταγή, και έχεις βαρεθεί..Δηλαδή μία απ' τα ίδια και το story με aliens ξέρω 'γω ή με Β' ΠΠ(Shooter) κλπ, θέλουμε κάτι πρωτότυπο τόσο στο gameplay, όσο και στην ιστορία του παιχνιδιού.Κάτι που δεν έχουμε ξαναδεί, τότε θα σε τραβήξει όπως σε τραβούσαν τα γκέιμς παλιά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ακριβως, χρειαζεσαι νεες εμπειριες και νεες ιδεες. Δεν πρεπει να τρως το ιδιο φαγητο καθε μερα. Χρειαζεσαι διαφορετικη διαιτα καθε μερα προκειμενου να μην σε πιασει η αισθηση του κορεσμου. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βρε βρε πως 'μεγάλωσε' το GTA4...

 

 

Μου φαίνεται θα γυρίσω πίσω στα παλιά να του ρήξω μια νέα παιξιά.

Τι Watch Dogs και κουραφέξαλα,εδώ το πραγματικό 'next gen' από τη κοινότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Deep Silver αναθέτει την ανάπτυξη του Homefront σε νέο studio,αφήνωντας στην άκρη την Crytek..

http://www.escapistmagazine.com/news/view/136533-Homefront-Development-Snatched-From-Crytek-Given-to-New-Studio

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μετά κάθεστε και κλαίγεστε.. αφού ο κόσμος είναι ΖΩΑ!!!!! είναι τοπ σε πωλήσεις παιχνίδια που δεν έχουν καν βγει, που δε ξέρουμε πώς θα είναι ή τι προβλήματα θα έχουν, παρόλα αυτά πουλάνε πχ περισσότερο από το divinity που είναι αξιοπρεπές και καλό παιχνιδάκι και αυτό το ξέρεις σήμερα, όχι το φθινόπωρο..
 
ΜΠΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ, προπαραγγείλτε λοιπόν για να πάρετε "δωρεάν" και το μουφο-dlc και μόκο
 
vbnvxfch_zps18ebec85.png

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μώρε άσε τις πωλήσεις, εδώ μιλάμε για προ-πωλήση 

 

δίνεις δηλαδή λεφτά για κάτι που πρακτικά δε γνωρίζεις πώς θα είναι και σε μια εταιρεία που σε έχει ταΐσει μπόλικη φόλα 

 

ε τα θέλει μετά ο κώλος σου..

 

δε λέω πως τα δύο αυτά παιχνίδια θα είναι κακά, εύχομαι φυσικά να μην είναι, αλλά κάτσε πρώτα να δεις τι θα βγάλουν και μετά πάρτο

 

όχι έτσι στα τυφλά 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτέ δεν μπόρεσα να καταλάβω τη λογική της προ-παραγγελίας digital περιεχομένου. Πρέπει να ανυσηχούμε μη τους τελειώσουν τα "κομμάτια" δηλαδή την ημέρα κυκλοφορίας?

 

Σε λίγο το Steam θα μας βγάλει και banners του στυλ "out of stock, new shipment TBA" για περισσότερο immersion...

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...