Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με σύνδεση ΟΤΕ


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα. Πριν απο 1-2 μήνες είχα κάνει αίτηση στον ΟΤΕ για να βάλω Internet στο εξοχικό. Εγ ήθελα να βάλω 4mbps ( που είναι και το λιγότερο που δίνει), πηγαίνει η μάνα μου να υπογράψει τα χαρτιά και είμαστε μια χαρά. Έρχομαι το Σάββατο, συνδέω το modem και βλέπω ότι κλειδώνει στα 2. Παίρνω τον ΟΤΕ και μου λένε ότι για κάποιο λόγο (ούτε αυτοί ήξεραν) μου βάλανε πακέτο 2mbps. Τέλος πάντων τους είπα να μου το ανεβάσουν στα 4. Ξέρουμε πότε θα είναι έτοιμο περίπου?

 

 

Τα χαρακτριστικά της γραμμής πως σας φαίνονται?

Ευχαριστώ.

post-219161-0-60208500-1397456939_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι πολυ μακριά απο το α/κ και τα στατιστικά σου ειναι λιγο χαλια, παρ' ολα αυτα θα επρεπε να εχεις την διπλάσια ταχύτητα απο αυτην που εχεις τωρα, ομως σε τέτοιες αποστάσεις τα πραγματα ειναι δύσκολα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι πολυ μακριά απο το α/κ και τα στατιστικά σου ειναι λιγο χαλια, παρ' ολα αυτα θα επρεπε να εχεις την διπλάσια ταχύτητα απο αυτην που εχεις τωρα, ομως σε τέτοιες αποστάσεις τα πραγματα ειναι δύσκολα.

ναι το ξέρω ότι είμαι μακριά.

 

Τελικά μου έχουν ενεργοποιήσει το πακέτο των 2 αντί για 4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέχασα να αναφέρω ότι έχω το πακέτο κατ εξοχήν και από ότ είδα στο site ο οτε βάζει 2 και 24 mbps

 

 

 

 

Εκπτωτικό Πρόγραμμα  OTE ADSL Τιμή/Μήνα

ΟΤΕ ADSL για το Εξοχικό  2 Mbps   8,53€
ΟΤΕ ADSL για το Εξοχικό & τα Σαββατοκύριακα  2 Mbps  10,92€
ΟΤΕ ADSL για το Εξοχικό  24 Mbps  11,63€
ΟΤΕ ADSL για το Εξοχικό & τα Σαββατοκύριακα  24 Mbps  14,89€

 

 

Σήμερα που ξαναπείρα τηλέφωνο μου είπαν πως την Τετάρτη θα με καλέσουν για να δούμε τα πακέτα internet που μπορώ να βάλω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι το ξέρω ότι είμαι μακριά.

 

Τελικά μου έχουν ενεργοποιήσει το πακέτο των 2 αντί για 4

 

...και ηθελα να στο πω, γιατι είδα ταχύτητα 2048 που σημαίνει μαξ, και εμφανίζεται οταν σε πιανει ο περιορισμός απο οριο, αλλα λεω για να παραπονείται δεν ειναι αυτο :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

ναι το ξέρω ότι είμαι μακριά.

 

Τελικά μου έχουν ενεργοποιήσει το πακέτο των 2 αντί για 4

 

...και ηθελα να στο πω, γιατι είδα ταχύτητα 2048 που σημαίνει μαξ, και εμφανίζεται οταν σε πιανει ο περιορισμός απο οριο, αλλα λεω για να παραπονείται δεν ειναι αυτο :-D

:P Άντε να δούμε από Τετάρτη που θα με πάρουν τηλέφωνο για να δω τι θα μου πουνΑποστολή από το Xperia neo v με τη χρήση Insomnia App
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω νέα. Με πήραν πριν λίγο από τον ΟΤΕ και μου είπαν ότι στο κατ εξοχήν δίνουν 2mbps και έως 24 mbps και η διάφορα με ΦΠΑ ήταν 3 €. Όταν τους είπα να μου βάλουν την 24αρα μου είπαν ότι δεν υπάρχουν διαθέσιμα ports, τι σημαίνει αυτό?

 

Αποστολή από το Xperia neo v με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...