Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα εκκίνησης PSP - Σβηστή οθόνη, μόνο το πράσινο λαμπάκι αναμμένο


DRIFT_KING

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλησπέρα,

Έχω ένα psp 2004 και του είχαμε περάσει από καιρό με ένα φίλο την 6.60 proB (αν θυμάμαι καλά) έκδοση για να παίζω παιχνίδια iso.Όλα πήγαιναν καλά.Ενώ έπαιζα μια εβδομάδα πριν κανονικά,πήγα να το ανοίξω προχθες και το psp δεν άνοιγε (η οθόνη),παρα μόνο το πράσινο λαμπάκι άναβε και δεν σβήνει για αρκετή ώρα ξεπερνάει δλδ το μισάωρο και μένει αναμμένο αρκετά λεπτά (δεν έχω κρατήσει ακριβή ώρα).Να πω ότι από την τελευταία φορά που το είχα αφήσει,ήταν σε θήκη και δεν έπεσε κάτω ή κάτι τέτοιο.ήταν μια εβδομάδα στο τραπέζι στη θήκη του.Να πω επίσης ότι ενώ όταν το ανοίγω από το on ανάβει το λαμπάκι,όταν το ξαναπατήσω το off δεν σβήνει το λαμπάκι και πρέπει να βγάλω την μπαταρία για να σβήσει το λαμπάκι...όλα αυτά γίνονται ενώ η οθόνη δε λειτουργεί.

Άνοιξα (έλυσα) σήμερα το psp να δω αν υπάρχει πρόβλημα με κανένα φισακι ή κάτι τέτοιο από την οθόνη ή το on-off.Όλα ήταν οκ οπτικά,έβγαλα τα φισάκια και τα ξαναέβαλα αλλά τίποτα.Όλα μέσα φαίνονται οκ,οπτικά πάντα.

Τι μπορεί να φταίει?

Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα δεν είναι στο hardware αλλά στο software. Κάτι έγινε και το psp brickαρε. Στο YouTube νομίζω υπάρχουν video που δείχνουν πως να το επαναφέρεις αλλά δεν ξέρω αν δουλεύουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασα κάποια βήματα που λένε στο youtube αλλά τίποτα.Πιο συγκεκριμένα,έβγαλα την μπαταρία,έβαλα τον φορτιστή και μετά το άνοιξα.Ενα άλλο που έκανα είναι,με βγαλμένη πάλι την μπαταρία,έβαλα τον φορτιστή και κράτησα πατημένα το home το left και το on-off button μέχρι να δω κάτι αλλά τίποτα.Το τελευταίο βήμα το έκανα και με την μπαταρία πάνω,ενώ άναβε το πράσινο λαμπάκι μόνο,μετά από αυτό,το λαμπάκι έσβησε αλλά πάλι τίποτα.Δοκίμασα επίσης να το ανοίξω ενώ κρατάω πατημένα τα 4 δεξιά κουμπιά και μετά το ον αλλά πάλι τίποτα.

 

Δεν βρήκα λύση,ενώ πολλοί άλλοι λύνουν το πρόβλημα με αυτά τα βήματα.Τόσο ατυχία?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπερα φιλε μου, ενα παιδι απο αλλο φορουμ ξεμπρικαρει psp με κοστος 6 ευρω, αν ενδιαφερεσαι στειλε μου Π.Μ. να σου στειλω λινκ.

Καλησπέρα,ναι στείλε μου.Με pandora το κάνει?

 

 

Καλή Ανάσταση σε όλους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε με το που το ανοιξεις να κρατησεις πατημενο το πληκτρο R ειτε με μπαταρια ειτε μονο με φορτιστη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασε με το που το ανοιξεις να κρατησεις πατημενο το πληκτρο R ειτε με μπαταρια ειτε μονο με φορτιστη...

 

To δοκίμασα και αυτό φίλε δεν κάνει τίποτα,παραμένει το πράσινο λαμπάκι αναμμένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εισαι κοντα πειραια ελα να το δουμε εχω pandora

Τώρα είμαι εκτός Αθηνών αλλά θα επιστρέψω σε μια εβδομάδα.Θα επικοινωνήσω μαζί σου,ευχαριστώ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...

Πέρασε καιρός αλλά η λύση με την pandora δεν βρέθηκε.Προσφέρθηκε το παιδί πιο πάνω οικειοθελώς αλλά δεν δούλεψε.Τι άλλο μπορεί να φταίει;Αν δεν μπορεί να ξεκλειδώσει με την pandora μήπως είναι hardware το θέμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...