Προς το περιεχόμενο

Μπέρδεμα με μετακίνηση desktop


gianakakis

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα παιδία

 

Στην προσπάθεια μου να μετακινήσω το Dekstop από τον SSD (C:\ ) στον HDD (E:\) έκανα κάτι λάθος και μπλέχτηκε το σύμπαν.

 

Συγκεκριμένα πάτησα δεξι κλικ στο εικονίδιο του δίσκου και properties και πάτησα move και μετά σαν location έβαλα το E:\ . Εγώ περίμενα να μετακινήσει όλο το φάκελο σαν desktop και να τον βάλει στο E:\ από ότι φαίνεται όμως όρισε σαν Desktop το E:\ και μετακίνησε τα περιεχόμενα του παλιού desktop εκεί .Τώρα στην επιφάνεια εργασίας φαίνονται όλα τα αρχεία που έχω στο E:\  καθώς και αρχεία που είχα στο παλιό desktop..

 

Πως μπορώ να πάω το desktop εκεί που ήταν; Πλεόν στα Documents αντί για εικονίδιο Desktop ,μου δείχνει το εικονίδιο του δίσκου E. Δοκίμασα να το ξανακάνω move αλλά μου βγάζει ένα περίεργο error του στυλ access denied.

 

Παρακαλώ επειδή είναι λίγο μπερδεμένο το πρόβλημα διαβάστε προσεχτικά παραπάνω , το έγραψα όσο πιο καλά μπορούσα..

 

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βρήκα με την βοήθεια ενός φίλου. Ευχαριστώ για την απάντηση σου.

 

Γράψω και την λύση για όποιον έχει αντίστοιχο πρόβλημα.

 

Ξεχώρισα τα αρχεία που ήταν στο Desktop και τα έβαλα σε ένα φάκελο στο C. Ύστερα έφτιαξα ένα φάκελο στο E:\ με το όνομα Desktop . Mετά άλλαξα το location του desktop στον φάκελο που έφτιαξα αμέσως πριν και τέλος μετακίνησα τα αρχεία σε αυτόν τον φάκελο.

 

Ήταν σχετικά απλό ,απλά είχα μπερδευτεί αρκετά..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...