Προς το περιεχόμενο

Armored Warfare


LongTom

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 68
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Hello everyone,

on Russian server, minimum requirements were published for Armored Warfare. They are as such:

Minimum:

GPU: GeForce 8600 GTS
RAM: 2GB
CPU: Intel Core 2 duo., 2 – 2,1 GHz (model 2010-2011)
System: Windows XP x86 / Windows 7 x64 / Windows 7 x86

Recommended:

GPU: GeForce GTS 250
RAM: 4GB
CPU: Intel i5 2-core, 2,9 – 3,0 GHz (model 2012-2013)
System: Windows 7 x64 / Windows 7 x86 / Windows 8 x64

 

απο το forum του παιχνιδιου
δεν το βρισκω τοσο τρομερο...εκτος αν ειναι μουφα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Ehm...παίζω εδώ και κάτι χρόνια Mechwarrior Online και την έχω φάει την CryEngine στην μούρη. Δεν έπεσα από το φεγγάρι.

Πολύς κόσμος λέει ότι είναι πολύ βαρύ γι' αυτά που δείχνει, αλλά γενικά και η CE είναι από τις πιο κουλές μηχανές γραφικών, όταν δεν είναι η CryTek να τα φτιάχνει και δίνει το license σε άλλους.

 

Εdit: Recommended GTS 250 και i5 και βγάζω ~30 με 770 και i7...nope.

 

Υπάρχει η αντικειμενικότητα και υπάρχουν και οι παρωπίδες και αν κάποιος θεωρεί ότι είναι καλά optimised, θα πω πως όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Δεν λέω ότι εσύ λες μπαρούφες Αλέξανδρε, για το post που έκανες quote λέω.

 

Το παιχνίδι είναι βαρύ / unoptimised. Και οκ, είναι early access, δεν λέω ότι δεν φτιάχνεται προς Θεού, αλλά

 

είναι

 

βαρύ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε i7 4820K στα 4850, με 295Χ2 που δουλεύει ως 290Χ ¨στα 1100/1625 μιας και το παιχνίδι δεν υποστηρίζει αυτή τη στιγμη CF, με 2560χ1440 ανάλυση βγάζω περίπου 50-60fps σχεδόν σε όλους τους χάρτες. Σε μερικους πέφτει για λίγο και στα 40.

 

Όλα τέρμα τα γραφικα.


εν τω μεταξυ για release ξερουμε?γτ εβλεπα για 27/5 κανω λαθος?

 

27/5 η closed Alpha που παίζουμε αυτή τη στιγμή. Καν'α 6μηνο ίσως.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

290Χ και πάλι δεν είναι από μέσες αλλά από τις πιο πάνω κάρτες νομίζω;

 

770 πάντως, δεν πιάνει 50-60.

 

Αν σημαίνει καλό optimisation ότι πιάνει 60 στις ψηλές κάρτες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Θα δοκιμάσω κι εγώ με το 64bit executable, γιατί δεν είδα πουθενά επιλογή και μου φαίνεται περίεργο να μου βάζει 32ρι (έπρεπε να κοιτάξω και το task manager όταν έπαιζα).

 

Edit: Άκυρο, κοίταξα το desktop link και πάει στο 64ρι.

 

Συνεχίζεις να μην έχεις όμως mid, αλλά πιο κοντά σε high end PC, οπότε ξαναλέω, το optimisation το κοιτάμε και για τους πιο κάτω που δεν έχουν τόσα λεφτά για τόσο καλό hardware.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Αυτά που έχουν κάνει καλά πάντως, είναι να μην έχει nations, αλλά τους dealers και πώς ξεκλειδώνει ο επόμενος τύπος τανκ που θες, ανάλογα με το πώς παίζεις (άλλο φυσικά ότι όλοι μετά θα παίζουν για να τα βγάλουν όλα).

 

Και π.χ. ότι τα scouts εδώ, είναι τα μόνα που μπορούν να κάνουν εύκολα spot και να κλειδώσουν στόχο, που θέλει να κρατήσεις το reticle πάνω στον αντίπαλο για λίγα δευτερόλεπτα (αν και μου είπαν ότι το κλειδωμένο όχημα τρώει περισσότερη ζημιά, πρέπει να το ψάξω, αλλά δεν βρίσκω εύκολα ένα beginner's guide).

 

Σήμερα να δω τι θα κάνω. Τα παιδιά με τα οποία παίζω που ήμασταν μαζί στο World of Warships έχουν προχωρήσει πιο μακριά από μένα σε tiers γιατί έπαιζαν από πιο νωρίς, οπότε είναι ένα θέμα. -_-

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιγνίδι πάρα είναι arcade δε φτουραει μία μπροστά στο war thunder.

Φυσικά έχω παίξει και wot(από closed beta εποχή ) και κανα 5αρι χιλιάδες μαχες στο WT.

Όσον αφορά τις επιδόσεις, εχω 4770k,r9 290,16g ram και το τρέχω στον απλό δίσκο και όχι τον ssd, με 57fps μέση τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...