Προς το περιεχόμενο

Ποιον κατασκευαστή σκληρών δίσκων εμπιστεύεστε ;


SPANK

Ποιον κατασκευαστή σκληρών δίσκων εμπιστεύεστε ;  

1.177 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιον κατασκευαστή σκληρών δίσκων εμπιστεύεστε ;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μιας και καλύτερη εταιρία δεν υπάρχει ανοίγω αυτην την ψηφοφορία για να δούμε προσωπικά ο καθένας μας ποιον κατασκευαστή / εταιρία σκληρών δίσκων εμπιστευόμαστε με βάση την αξιοπιστία , την απόδοση , την εγγύηση και το service τους.

 

Εκτος απο την καθαρά ψηφοφορία ποια εταιρία εμπιστευόμαστε με βάση τα παραπάνω, μπορει οποιος θέλει να αναφέρει συγκεκριμένα μοντέλα δίσκων που είχε κακές / καλές εμπειρίες ειτε πρόκειται για εσωτερικούς / εξωτερικούς δίσκους μηχανικούς ειτε τεχνολογίας SSD.

 

Όπως παντα οι απόψεις και η συμμετoχή ολων σας ειναι ευπρόσδεκτη

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 303
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Hitachi.

 

Δυστυχέστατα αγοράστηκε το συγκεκριμένο τμήμα από την Western Digital οπότε έπαψα πια να ζω το όνειρο..


Προσωπικά χρόνια τώρα οι western digital ανεξαρτήτου μοντέλου με εχουν βγάλει ασπροπρώσωπο οποτε και συνεχίζω με western :)

 

Σου έχω εγώ κάτι ωραίους Blue και Green να δεις πόσο ασπροπρόσωπο θα σε βγάλουν :lol:

  • Like 7
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλιότερα ήμουν και εγώ υπέρ της WD, αλλά τελευταία θεωρώ ότι κάνουν πολλές εκπτώσεις σε ταχύτητα και ποιότητα κατασκευής - βλέπε green, blue κλπ.

Ρίχνω την ψήφο μου υπέρ της Seagate, η οποία εξακολουθεί να παρέχει ποιοτικές λύσεις και με μεγάλη εγγύηση.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Western Digital κατα κυριο λογο και δεν μου εχει χαλασει κανεις εδω και 20 χρονια.Βεβαια καθε 4 χρονια πουλαω τους παλιους και τους αντικαθιστω. Εχω επισης παρει και μερικους Seagate με καλες επιδοσεις και χωρις προβλημα.

 

Εχω εδω και 1 χρονο εναν Hitachi και ειναι μια χαρα και σε επιδοσεις και σε υγεια. Γενικα προτιμω μοντελα που να δινουν 5 χρονια εγγυηση,νομιζω ετσι ειναι σπανιο να εχεις προβληματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

WD.. Ξεκίνησε από coinflip μεταξύ seagate-wd πριν από 2 δεκαετίες περίπου, συνέχισα να ψωνίζω wd από συνήθεια και σήμερα εξακολουθώ να προτιμώ την ίδια εταιρία λόγω αξιοπιστίας στα αρκετά κομμάτια που έχουν περάσει από τα χέρια μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...