Προς το περιεχόμενο

Ενημέρωση της Samsung Hellas για απομιμήσεις του Galaxy S4 στην ελληνική αγορά


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τρεχω ηδη δυο... :P

----

 

Πρεπει να ειναι αρκετα ασχετος με το θεμα καποιος για να αγορασει απομιμηση. Κι ομως υπαρχουν πολλοι τετοιοι που την εχουν πατησει με κλωνους στο δρομο, εχω δει αρκετες περιπτωσεις.

 

Πριν λιγους μηνες μια φιλη μου αγορασε πακετακι iPhone 5 και iPad 150ευρω, απο εναν τυπο σε σταση της Εθνικης οδου (Goodys Aθηνων-Kορινθου για την ακριβεια). Οι συσκευες δεν ηταν απλα μαιμουδες... ηταν πλαστικες θηκες με ενα λαμπακι και μια μπαταριουλα μεσα.

Αυτα τα iPhone και iPad εχουν κανει θραυση, πολλοι την εχουν πατησει. Παντως  150€  ειναι λιγα για αυτες τις στιγμες που εζησε μεχρι να καταλαβει ποσο κοροιδο πιαστηκε :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μπορειτε ευκολα να ξεχωρισεται τις απομιμησεις απο την ανωτερη αισθηση πλαστικου και στιβαροτητας. Η μοναδικη αισθηση πλαστικουρας εχει ερθει μεσα απο μακροσκελες r&d της εταιριας που οι απομιμησεις δε μπορουν να πετυχουν, και αναγκαζουν να χρησιμοποιησουν ανωτερα πλαστικα

 

Επειδη εχω στην κατοχη μου το HDC LEGEND ΙΙ (ο πιο ακριβης κλωνος του i9502 dual sim που κυκλοφορει) κι ειχα και το original 9505 το οποιο πουλησα, εχω να πω οτι οσον αφορα την ποιοτητα των πλαστικων, ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΩΣ Η ΙΔΙΑ, καθως τα καπακια-μπαταριες-φορτιστες-ακουστικα κλπ ειναι επισης ΙΔΙΑ ( αφου εχω βαλει τα original) και τελος απο θεμα επιδοσεων οι διαφορες ειναι αρκετα μικρες και σε καμμια περιπτωση δεν αξιζουν το 3πλασιο (4πλασιο πριν λιγο καιρο) κοστος του original.

 

Πουλανε 6 και 7 κατοσταρικα την καθε πλαστικη κουμουτσα - βλεπε καλη ωρα S5- (κοστος housing γυρω στα 2-3 ευρω) και μετα τους φταινε οι μαιμουδες. Ε ρε μπανανα που χρειαζονται

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

γουστάρω πολύ οταν ακούω για όσους την πάτησαν με τα iphone - ipad της εθνικής οδού. Και αυτό κυρίως επειδή οι "πωλητές" έχουν την καραμέλα "γνήσιο αλλά κλεμμένο, γι αυτό έχει τόσο". Έ, όποιος θέλει να αγοράσει κλεμμένο, καλά να πάθει. Instant karma!

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρέπει να είμαι πολύ περίεργος γιατί δεν καταλαβαίνω τα γούστα του κόσμου.... πάνε και αντιγράφουν το S4 ενώ μπορούν να αντιγράψουν το πολύ πιο ποιοτικό S5!! Βέβαια θα μου πεις που να βρούνε ειδικό κάλυμμα - χανζαπλάστ. :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το καλο παντως ειναι οτι μπορεις να κανεις τη μουρη σου και με μαιμου σαμσουνγκ...εχουν βγει τοσο πολλα πλεον που κανεις δε θα καταλαβει οτι εχεις μουφια :lol:

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά αυθεντικό είναι το δικό μου, το πηρα απο ενα παιδι ναυτικο που εφευγε και μου έκανε και επίδειξη τις 2 sim, την ΤV με την εξωτερική κεραία, τον τρίποδα, ράδιο και όλα τα καλούδια!

  • Like 13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια χαρά αυθεντικό είναι το δικό μου, το πηρα απο ενα παιδι ναυτικο που εφευγε και μου έκανε και επίδειξη τις 2 sim, την ΤV με την εξωτερική κεραία, τον τρίποδα, ράδιο και όλα τα καλούδια!

μηπως ειχε και εγγυηση αυθεντικοτητας??

στα κινεζικα???αχαχαχ

φοβερο το ποστ σου!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τρεχω ηδη δυο... :P

----

Πρεπει να ειναι αρκετα ασχετος με το θεμα καποιος για να αγορασει απομιμηση. Κι ομως υπαρχουν πολλοι τετοιοι που την εχουν πατησει με κλωνους στο δρομο, εχω δει αρκετες περιπτωσεις.

Πριν λιγους μηνες μια φιλη μου αγορασε πακετακι iPhone 5 και iPad 150ευρω, απο εναν τυπο σε σταση της Εθνικης οδου (Goodys Aθηνων-Kορινθου για την ακριβεια). Οι συσκευες δεν ηταν απλα μαιμουδες... ηταν πλαστικες θηκες με ενα λαμπακι και μια μπαταριουλα μεσα.

καλά, οι τύποι σ αυτό το πάρκινγκ είναι θεοί. Με το που παρκάρεις τσουπ ξεπετάγονται με τα s4 και 5 s στο χέρι...
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως ειχε και εγγυηση αυθεντικοτητας??

στα κινεζικα???αχαχαχ

φοβερο το ποστ σου!!!

Μια χαρα ξήγα ήταν το παιδί, χερι χερι απο φιλο που δουλευε στο εργοστάσιο ο κουμπαρος του, ναναι καλα ρε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολλοί γνωστοί με ρωτάνε για το κατά πόσο τα σκρουτζομαγαζα πουλάνε γνήσια, και γιατί υπάρχει τόση διάφορα τιμής από τις μεγάλες αλυσίδες.

 

Μια τέτοια ανακοίνωση θα μπορούσε κάλλιστα να είναι φτιαχτη σε συννενοηση με τις μεγάλες αλυσίδες και τους παρόχους για να τρομάξουν όσους δεν ξέρουν και να τους σπρώξουν προς αυτούς για να πληρώσουν τις "γνησιες" συσκευές με "χαράτσι γνησιότητας" 300 ευρώ πανω

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο που λεει το αρθρο για την εξωτερικη κεραια αν βγαλεις την μπαταρια του αυθεντικου samsung galaxy s4 μπορει να ανεβασει καποιος μια φωτο να καταλαβουμε πως ακριβως ειναι αυτη η κεραια?

 

Επισης υπαρχουν αλλοι τροποι να δουμε αν το galaxy s4 μας ειναι αυθεντικο ή μαιμου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...