Προς το περιεχόμενο

Ενημέρωση της Samsung Hellas για απομιμήσεις του Galaxy S4 στην ελληνική αγορά


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν με πειράζει αν κυκλοφορούν αντίγραφα βασισμένα στο S4, να είναι ίδια και να ονομάζονται όπως θέλουν αλλά όχι Samsung.

 

Το εκνευριστικό δεν είναι να κυκλοφορεί ένας κλώνος του και να κάνει πωλήσεις εις γνώση των αγοραστών, αλλά κάποια θύματα να αγοράζουν απομιμήσεις του S4 ως γνήσια και να τα πληρώνουν ανάλογα. Γιατί τότε αυτό λέγεται απάτη.....

 

Εμένα προσπάθησε γνωστός - οικογενειακός φίλος να μου πουλήσει κάποτε μαϊμου 3GS (ίδιο ακριβώς όταν ήταν κλειστό με το original μέχρι και στο κουτί, μήλο είχε), αλλά όταν το άνοιγες το dual sim και το Opera αντί για Safari σε έκανε να καταλάβεις πολλά....Επέμενε ότι ήταν γνήσιο και μου ζήτησε ανταλλαγή με το Compaq της υπογραφής μου αν δεν είχα χρήματα. Εννοείται πως και την καλημέρα έκοψα από τέτοιο τύπο.

 

Το σωστό θα ήταν η Samsung να έβγαζε ανακοίνωση τύπου που να έλεγε ποιά είναι αυτά τα μοντέλα μαϊμου,με φωτογραφίες των διαφορών ώστε κανένας να μην μπορεί να τα αμφισβητήσει και αν υπήρχε και τρόπος μέσω software να αποδεικνύεται η γνσίότητα ακόμα καλύτερα.

 

Να έχει την δυνατότητα ο εξαπατημένος να πάει στο μαγαζί και να τρίψει το ανακοινωθέν στη μούρη του πωλητή. Γιατί χωρίς φώτο επίσημες από τη Samsung ο κάθε πωλητής μπορεί να καταφύγει σε δικαιολογίες του τύπου : δεν κατάλαβες καλά, τα blog ας γράφουν ότι θέλουν κλπ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το καλο παντως ειναι οτι μπορεις να κανεις τη μουρη σου και με μαιμου σαμσουνγκ...εχουν βγει τοσο πολλα πλεον που κανεις δε θα καταλαβει οτι εχεις μουφια :lol:

 

Πως ακριβώς κανείς την μούρη σου με ένα κινητό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια εχω δει μαιμου s4 και πρεπει να εχεις το 8210 για να εντυπωσιαστεις απο αυτο το κινητο.

Εκτος αν παιζουν μαιμουδες με φουλ hd οθονη super amoled με εντυπωσιακη αισθηση αφης, δεν ξερω αν και χλωμο το κοβω. Ειναι σαν μου δειξεις το s5 το γνησιο και να προσπαθεις να με πεισεις οτι ειναι μαιμου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως ακριβώς κανείς την μούρη σου με ένα κινητό?

Ελα ρε, καθεσαι στην καρεκλα, απλωνεσαι, ακουμπας με δυναμη το μαλμπορο στο τραπεζι να ακουστει ωστε να κοιταξουν οι γυρω σου, βαζεις απο πανω του το s4 και τελος πετας διπλα το μπρελοκ με τα 17 κλειδια για να κοιταξουν οσοι δεν ακουσαν το μαλμπορο.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"ενώ η ποιότητα του εξωτερικού υλικού έχει σημαντικές διαφορές προς το χειρότερο" 

 

πόσο χειρότερο δηλαδή? βενζίνη να μυρίζει?

Φίλε είσαι τρομερός. Με έκανες να γελάω μόνος μου νυχτιάτικα!  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μηπως ειχε και εγγυηση αυθεντικοτητας??

στα κινεζικα???αχαχαχ

φοβερο το ποστ σου!!!

 

Γελάς, αλλά δεν ξέρεις ότι έτσι κυκλοφορούν. Τα galaxy στην Κορέα και την Κίνα. Με τηλεόραση και 3γιγα ραμ κλπ κλπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...