Προς το περιεχόμενο

Σε λειτουργία από σήμερα το σύστημα αχρήστευσης των κλεμμένων κινητών τηλεφώνων


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 94
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι λες βρε μορτη, θα τον κλεψεις καταμουτρα και νομιζεις οτι ετσι απλα θα ερθει και θα σου δωσει αλλα 200 ευρω ο αλλος?Σε συστημένο Που ζεις??Εκτος Ελλάδος

Υπαρχουν ατομα που σκωτονουν και για πολυ λιγοτερα εκει εξω...Στα λογια μου έρχεσαι.

 

Επισης αν την κανεις μεσω insomnia την ολη κομπινα, θα υπαρξουν αρκετα στοιχεια για να σε μηνυσει και να διεκδικησει πολυ περισσοτερα.Ναι ψαξε να βρεις τον street-fighter χαχα

 

Αν και καποιος που ξοδευει 400 ευρω για ενα τηλεφωνο, ειναι σχεδον απιθανο να μπει σε αυτη τη διαδικασια με αυτο το ρισκο μιας τετοιας κομπινας για 200 ευρω.(200+200= 400)

 

Υπαρχουν και αρκετα πιο απλοι τροποι να κλεψεις καποιον, του πουλας iPhone αντικαταβολη και του στελνεις τουβλο μες το δεμα. Οι πιθανοτητες να την γλυτοσεις ομως ειναι και παλι ελαχιστες, και το σιγουρο ειναι οτι μια ζωη θα κρυβεσε αν μπεις σε αυτο το κλιπακι.Εχεις προϋπηρεσία αποτι κατάλαβα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν πουλησω ενα κινητο με αποδειξη κ την εχω κ βγαλει φωτοτυπια κ μετα παω κ δηλωσω κλοπη εκει τι γινεται?

 

κ αποτι ξερω το IMEI αλλαζει με ροοτ,με Χprivacy.εχω κανει unban σε game καπως ετσι γιαυτο το λεω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Α ναι, το είδα σήμερα στον Alpha, καλή κίνηση από τις εταιρίες. Δεν σημαίνει πως σταματάμε να έχουμε τα μάτια μας στο κινητό διότι ως γνωστών η δράση (αυτή η καινοτομία στην προκειμένη περίπτωση) φέρνει αντίδραση και όλο κάποια 'παράκαμψη' αυτής της προστασίας θα βγει, πράγμα λίγο δύσκολο μα όχι απίθανο. Κατά τα άλλα πολύ καλό αυτό. Επιτέλους και λίγη ασφάλεια για εμάς τα 'αυριανά θύματα'.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μισο λεπτακι γιατι το μυαλο μου ειναι σουπα. Για εξηγηστε μου please. Το ΙΜΕΙ πρεπει να το δηλωσω τωρα ή μονο σε περιπτωση που μου το κλεψουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι οι εξυπνάκιδες εδώ μαζευτήκατε;

1. Άμα αγοράσω μεταχειρισμένο κινητό δεν υπάρχει περίπτωση να είναι πάνω από έναν χρόνο, οπότε ζητάω και την απόδειξη αγοράς και είμαι καλυμμένος. Άμα έχεις χάσει τις αποδείξεις τότε δεν το παίρνω.

2. Η βάση δεδομένων με τα κλεμμένα IMEI θα είναι κοινή για όλους τους παρόχους και κάθε φορά που θα συνδέεσαι σε ένα δίκτυο θα ελέχγεται η συσκευή σου, οπότε τζίφος πάλι.

3. Πες ότι μπορείς να αλλάξεις το ΙΜΕΙ σου, που δεν μπορείς. Ξέρεις τι έχεις να πάθεις εαν βάλεις κάποιο έγκυρο ΙΜΕΙ που υπάρχει ήδη ή δηλώσεις κάποιο που δεν ισχύει. Θα πας μέσα για πλαστογραφία, κλοπή, κλεπταποδοχή κλπ.

 

Οπότε προτού προσπαθήσει κάποιος έξυπνος κάτι, καλα θα κάνει να σκεφτεί ότι υπάρχουν και άλλοι έξυπνοι που τα έχουν προβλέψει αυτά.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι οι εξυπνάκιδες εδώ μαζευτήκατε;

1. Άμα αγοράσω μεταχειρισμένο κινητό δεν υπάρχει περίπτωση να είναι πάνω από έναν χρόνο, οπότε ζητάω και την απόδειξη αγοράς και είμαι καλυμμένος. Άμα έχεις χάσει τις αποδείξεις τότε δεν το παίρνω.

2. Η βάση δεδομένων με τα κλεμμένα IMEI θα είναι κοινή για όλους τους παρόχους και κάθε φορά που θα συνδέεσαι σε ένα δίκτυο θα ελέχγεται η συσκευή σου, οπότε τζίφος πάλι.

3. Πες ότι μπορείς να αλλάξεις το ΙΜΕΙ σου, που δεν μπορείς. Ξέρεις τι έχεις να πάθεις εαν βάλεις κάποιο έγκυρο ΙΜΕΙ που υπάρχει ήδη ή δηλώσεις κάποιο που δεν ισχύει. Θα πας μέσα για πλαστογραφία, κλοπή, κλεπταποδοχή κλπ.

 

Οπότε προτού προσπαθήσει κάποιος έξυπνος κάτι, καλα θα κάνει να σκεφτεί ότι υπάρχουν και άλλοι έξυπνοι που τα έχουν προβλέψει αυτά.

 

 

Καλά χαλαρώστε λίγο. Ο ενας θα πας μέσα, ο άλλος θα σε κυνηγάνε μια ζωή... Ελεος εχω ρίξει ΤΟ γέλιο μ'αυτά που διαβάζω εδω μέσα.

Εδω αλλάζουμε mac address με technitium μας κυνήγησε κανείς? Ποιος σου ειπε οτι ειναι παράνομο και αν ακομη και ειναι σιγα μην ασχοληθούν. Θα βάλεις ενα νεο random imei και αντε γεια

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι οι εξυπνάκιδες εδώ μαζευτήκατε;

1. Άμα αγοράσω μεταχειρισμένο κινητό δεν υπάρχει περίπτωση να είναι πάνω από έναν χρόνο, οπότε ζητάω και την απόδειξη αγοράς και είμαι καλυμμένος. Άμα έχεις χάσει τις αποδείξεις τότε δεν το παίρνω.

2. Η βάση δεδομένων με τα κλεμμένα IMEI θα είναι κοινή για όλους τους παρόχους και κάθε φορά που θα συνδέεσαι σε ένα δίκτυο θα ελέχγεται η συσκευή σου, οπότε τζίφος πάλι.

3. Πες ότι μπορείς να αλλάξεις το ΙΜΕΙ σου, που δεν μπορείς. Ξέρεις τι έχεις να πάθεις εαν βάλεις κάποιο έγκυρο ΙΜΕΙ που υπάρχει ήδη ή δηλώσεις κάποιο που δεν ισχύει. Θα πας μέσα για πλαστογραφία, κλοπή, κλεπταποδοχή κλπ.

 

Οπότε προτού προσπαθήσει κάποιος έξυπνος κάτι, καλα θα κάνει να σκεφτεί ότι υπάρχουν και άλλοι έξυπνοι που τα έχουν προβλέψει αυτά.

επισης υπαρχει και ενας ακομα πιο απλος τροπος... οπως στα αυτοκινητα, υπευθυνη δηλωση με γνησιο υπογραφης που βεβαιωνει την πωληση...

 

διαβαζω τοση ωρα και μου πεσανε τα μαλλια, ευτυχως εχω πολλα.

δλδ αντι να πουμε οτι ειναι μια καλη κινηση (εστω και αν αργησε) αντι να δουμε πως θα μπορεσουμε να "εκμεταλευτουμε" με την καλη εννοια το μετρο αυτο, καποιοι εδω ψαχνουν τροπους να το παρακαμψουν, αλλοι παλι ψαχνουν τροπους να ξεγελασουν κοσμο, εστω και για λιγο για να "κονομησουν" 100-200 ευρω...

ξερω οτι κανεις (θελω να πιστευω) δεν τα λεει σοβαρα, επίσης ξερω οτι ολοι αυτοι που τα γραφουν δεν θα το εκαναν ποτε (και αυτο θελω να το πιστευω)... δειχνει ομως την λαθος αντιμετωπιση απο μεριας μας καθε νεου μετρου, και την ταση να βρισκουμε "παραθυρακια"... φανταστειτε λοιπον αυτοι που πραγματι κανουν αυτες τις "κομπινες" ποσο εχουν σκεφτει και τι τροπους βρηκαν/θα βρουνε....

 

ΚΡΙΜΑ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι οι εξυπνάκιδες εδώ μαζευτήκατε;

1. Άμα αγοράσω μεταχειρισμένο κινητό δεν υπάρχει περίπτωση να είναι πάνω από έναν χρόνο, οπότε ζητάω και την απόδειξη αγοράς και είμαι καλυμμένος. Άμα έχεις χάσει τις αποδείξεις τότε δεν το παίρνω.

2. Η βάση δεδομένων με τα κλεμμένα IMEI θα είναι κοινή για όλους τους παρόχους και κάθε φορά που θα συνδέεσαι σε ένα δίκτυο θα ελέχγεται η συσκευή σου, οπότε τζίφος πάλι.

3. Πες ότι μπορείς να αλλάξεις το ΙΜΕΙ σου, που δεν μπορείς. Ξέρεις τι έχεις να πάθεις εαν βάλεις κάποιο έγκυρο ΙΜΕΙ που υπάρχει ήδη ή δηλώσεις κάποιο που δεν ισχύει. Θα πας μέσα για πλαστογραφία, κλοπή, κλεπταποδοχή κλπ.

 

Οπότε προτού προσπαθήσει κάποιος έξυπνος κάτι, καλα θα κάνει να σκεφτεί ότι υπάρχουν και άλλοι έξυπνοι που τα έχουν προβλέψει αυτά.

 

Στο 1 με βρίσκεις απολυτα συμφωνο, αρκεί οι αποδείξεις να μην είναι πλαστές.

Στο 2 μην ξεχνάς το περιθώριο της εβδομάδας αλλά αν υπάρχει το 1 (αποδείξεις) ψιλοκαλύπτεσαι

Στο 3 είσαι φάουλ. Απο που κι ως που ειναι παράνομο (ηθελημένα ή όχι) να αλλάξεις το imei; Μπορω να το αλλάξω και να βάλω οτι θέλω και κανείς δεν μπορεί να μου κάνει τίποτα (εκτός βέβαια από την εταιρεία που δεν θα μου καλύψει την εγγύηση)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο 1 με βρίσκεις απολυτα συμφωνο, αρκεί οι αποδείξεις να μην είναι πλαστές.

Στο 2 μην ξεχνάς το περιθώριο της εβδομάδας αλλά αν υπάρχει το 1 (αποδείξεις) ψιλοκαλύπτεσαι

Στο 3 είσαι φάουλ. Απο που κι ως που ειναι παράνομο (ηθελημένα ή όχι) να αλλάξεις το imei; Μπορω να το αλλάξω και να βάλω οτι θέλω και κανείς δεν μπορεί να μου κάνει τίποτα (εκτός βέβαια από την εταιρεία που δεν θα μου καλύψει την εγγύηση)

Σε πρόλαβα :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλοι οι εξυπνάκιδες εδώ μαζευτήκατε;

1. Άμα αγοράσω μεταχειρισμένο κινητό δεν υπάρχει περίπτωση να είναι πάνω από έναν χρόνο, οπότε ζητάω και την απόδειξη αγοράς και είμαι καλυμμένος. Άμα έχεις χάσει τις αποδείξεις τότε δεν το παίρνω.

2. Η βάση δεδομένων με τα κλεμμένα IMEI θα είναι κοινή για όλους τους παρόχους και κάθε φορά που θα συνδέεσαι σε ένα δίκτυο θα ελέχγεται η συσκευή σου, οπότε τζίφος πάλι.

3. Πες ότι μπορείς να αλλάξεις το ΙΜΕΙ σου, που δεν μπορείς. Ξέρεις τι έχεις να πάθεις εαν βάλεις κάποιο έγκυρο ΙΜΕΙ που υπάρχει ήδη ή δηλώσεις κάποιο που δεν ισχύει. Θα πας μέσα για πλαστογραφία, κλοπή, κλεπταποδοχή κλπ.

 

Οπότε προτού προσπαθήσει κάποιος έξυπνος κάτι, καλα θα κάνει να σκεφτεί ότι υπάρχουν και άλλοι έξυπνοι που τα έχουν προβλέψει αυτά.

εδω δεν πανε φυλακη που κλεβουνε αυτοκινητα,σπιτια,τραπεζες θα πανε φυλακη για το imei

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...