Προς το περιεχόμενο

Dual Sim Κινέζικο με καλή Camera έως 4.5inches και μαζεμένες διαστάσεις.


original911

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φίλη με περιορισμένα οικονομικά λόγω μητρότητας αναζητεί smartphone με αυτά τα χαρακτηριστικά και τιμή έως 150 ευρώ.Της είπα οτι πιθανόν μόνο κινέζικο θα βρεί αξιόλογο.Υπάρχει αυτό που ψάχνει?

Επεξ/σία από original911
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4.5" αν την βολεύει θα βρει(ς) αρκετά

Το ξέρω φίλε μου αλλά την φοβίζει το μέγεθος. Προσπάθησα να την πείσω ότι θα συνηθίσει αλλά με 30 χρονών φίλη που δεν έχει ιδέα από τεχνολογια δεν είναι εύκολο. :-P ευχαριστώ για την απάντηση!
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπάθησε να την πείσεις να πάει τουλάχιστον στις 4.5" για να έχει αρκετές αξιόλογες επιλογές στα χρήματα που δίνει. Μπορείτε να πάτε και σε ένα κατάστημα να δει κάποια 4.5" για να καταλάβει ακριβώς το μέγεθος. Δεν είναι καμιά τραγική διαφορά οι 4.5" από τις 4", σε λίγες μέρες θα το έχει συνηθίσει και θα της αρέσει κιόλας η μεγάλη οθόνη. Άσε που οι γυναίκες πάντα κουβαλάνε και τσάντα μαζί οπότε δεν υπάρχει και θέμα μεταφοράς :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπάθησε να την πείσεις να πάει τουλάχιστον στις 4.5" για να έχει αρκετές αξιόλογες επιλογές στα χρήματα που δίνει. Μπορείτε να πάτε και σε ένα κατάστημα να δει κάποια 4.5" για να καταλάβει ακριβώς το μέγεθος. Δεν είναι καμιά τραγική διαφορά οι 4.5" από τις 4", σε λίγες μέρες θα το έχει συνηθίσει και θα της αρέσει κιόλας η μεγάλη οθόνη. Άσε που οι γυναίκες πάντα κουβαλάνε και τσάντα μαζί οπότε δεν υπάρχει και θέμα μεταφοράς :-)

Προσπάθησα να την πείσω δείχνοντάς της το Ascend P1 που έχω κ το Xperia L της κοπέλας μου αλλά μάταια.Γυναικείο πείσμα καταλαβαίνεις. :mellow: Σε 4.5 ίντσες υπάρχει κάποιο με καλή κάμερα?Έστω να έχω μια πρόταση B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Κοίτα να δεις, που εγώ νομίΖω ότι οι 5" ίντσες θα μου φαίνεται μικρο και κοιτάω για μεγαλύτερο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπάθησα να την πείσω δείχνοντάς της το Ascend P1 που έχω κ το Xperia L της κοπέλας μου αλλά μάταια.Γυναικείο πείσμα καταλαβαίνεις. :mellow: Σε 4.5 ίντσες υπάρχει κάποιο με καλή κάμερα?Έστω να έχω μια πρόταση B)

Τα κινέζικα έχουν αρκετά καλά αλλά για την κάμερά τους δε φημίζονται, οπότε θέλει καλό ψάξιμο και να δεις φωτογραφίες τραβηγμένες από το κινητό από πραγματικούς χρήστες σε φόρουμ κλπ. Εγώ ας πούμε ένα thl που έχω τη μέρα βγάζει συμπαθητικές αλλά με χαμηλό φωτισμό ζορίζεται. (εμένα με καλύπτει όμως γιατί σπάνια βγάζω φωτογραφίες)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επανέρχομαι με νέα δεδομένα.Τελικά την έπεισα κ ψάχνουμε μέχρι 4.5 ίντσες αλλά σε αρκετά μαζεμένες διαστάσεις,dual sim και καλή κάμερα στα 150 ευρώ μέγιστο.Το ξέρω δύσκολα τα πράγματα αλλά ας κάνουμε χαρούμενη μια νέα μαμά. :P Σας ευχαριστώ για την βοήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επιτρέψτε μου να προτείνω τα κινητά της iocean που πλέον αντιπροσωπεύονται επίσημα στην ελλάδα από το my24shop και την


Link.png Site: www.ioceanmobiles.gr  παρέχοντας υποστήριξη και ελληνική εγγύηση ενός έτους. Το μοντέλο που προτείνω είναι το iocean x7hd στα 159€, μπορεί να είναι 5" αλλά οι διαστάσεις του είναι πιο μαζεμένες από πολλά 4,5" .


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι 4,5 ιντσες ειναι αρκετα περιοριστικες. Οριακα σε αυτα τα χρηματα(λιγο πανω) ειναι το Motorola Moto G που ειναι εξαιρετικο,οχι κινεζικο. Στις 4.5 ιντσες. Απο αμαζον.

 

Οι αξιολογες κινεζικες εταιρειες βγαζουν απο τις 4,7 και πανω. Εξαιρεση το Xiaomi Mi2S 16 GB, το οποιο ειναι μαζεμενο (4.3 ιντσες), αλλα δεν παιζει κατω απο 180 ευρω.

 

 

Ο συνδυασμος επιλογων που εχεις θεσει νομιζω ειναι αυτο που περιοριζει τις επιλογες. Εκτος αν πας σε κατι πραγματικα φτηνο στις 4 ιντσες, πολυ υποδεεστερο ομως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι 4,5 ιντσες ειναι αρκετα περιοριστικες. Οριακα σε αυτα τα χρηματα(λιγο πανω) ειναι το Motorola Moto G που ειναι εξαιρετικο,οχι κινεζικο. Στις 4.5 ιντσες. Απο αμαζον.

 

Οι αξιολογες κινεζικες εταιρειες βγαζουν απο τις 4,7 και πανω. Εξαιρεση το Xiaomi Mi2S 16 GB, το οποιο ειναι μαζεμενο (4.3 ιντσες), αλλα δεν παιζει κατω απο 180 ευρω.

 

 

Ο συνδυασμος επιλογων που εχεις θεσει νομιζω ειναι αυτο που περιοριζει τις επιλογες. Εκτος αν πας σε κατι πραγματικα φτηνο στις 4 ιντσες, πολυ υποδεεστερο ομως.

Ναί κατάλαβα τι λές.Κάπου έχω ακούσει για dual sim moto g ισχύει μήπως γνωρίζεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Xiaomi hongmi μπορεις να το βρεις στο to2c.com ,minideal.com κλπ κάμερα πολύ ικανοποιητική όταν υπάρχει επαρκές φως. Σε σκοτάδι μη περιμένεις θαύματα. Κόστος 130Ε αυτή τη στιγμή ισως και φθηνότερα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 στον gsisr. Ανεβειτε στις 4.7 ιντσες και παρτε αυτο http://www.vickmall.com/xiaomi-hongmi-1s-smartphone-red-rice-1s-msm8228-quad-core-1-6ghz-miui-v5-1g-ram-8g-rom-4-7-inch-hd-screen-3g-wcdma-grey.html

 

Βγηκε προσφατα, φοραει τον επεξεργαστη του Moto G χρονισμενο στα 1.6 GHz, δυο καρτες σιμ, εχει υποδοχη για καρτα μνημης και 8GB internal storage. Με HD oθονη, 1GB ram, πολυ καλη κατασκευη και miui rom. Στα 120-125 ευρω που κοστιζει, δεν υπαρχει καλυτερο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...