Προς το περιεχόμενο

Galaxy S4: κολαει ολοκληρωτικα καθως φορτιζει.Το led δεν σβηνει


Ninoaoe

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια!

Νομιζω οτι καποιοι απο σας θα το εχετε παθει αυτο καθως αποτι ειδα στο ιντερνετ γενικοτερα το εχουν αναφερει αρκετοι.

Καθως λοιπον το κινητο φορτιζει ,μολις πας αν το ανοιξεις και πατας πχ το κεντρικο κουμπι,η οθονη δεν ανοιγει αλλα το led ειτε ειναι κοκκινο ειτε ειναι μπλε και αναβοσβηνει,συνεχιζει κανονικα.Το κινητο για να ξεκολλησει θελει ειτε reset ειτε να βγαλεις την μπαταρια...

 

1) Εχω βαλει νεα καθαρο firmware Kitkat 4.4.2 και συνεχιζει να το κανει (ειχα 4,2) 

2)Δεν το κανει παντα ειναι λιγο τυχαιο..

3)Σκεφτομαι οτι μπορει να ευθυνονται καποιες εφαρμογες αλλα ποιες και γιατι?

4)Εχω εγγυηση,αλλα πρεπει πρωτα να κανω Triangle away και μετα unroot σωστα? Πρεπει να βγαλω και την 4,2,2?? Η εχει βγει και επισημα για το S4?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο ειπα πιο πανω οτι το επαθα κ στις 2 ρομ και επισης το παθαινει κ αλλος κοσμος σε διαφορετικες φανταζομαι ρομ..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

για να καταλαβω περασες τη 4.4.2 stock rom μεσω odin?? η κανονικα και μετα το ρουταρες??? εχεις custom recovery? an ναι εκανες back up την παλια rom???

ωραιο avatar !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχ ευχαριστω! :P

Ναι περασα το KitKat με odin και μετα ρουταρα. Δεν εχω custom recovery,εχω την stock της Android. Παρολα αυτα εχω ενα ολοκληρωμενο buckup απο την παλια ρομ στον υπολογιστη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν μπορεις να κατεβεις απο την 4.4.2 γιατι εχει κλειδωμενo bootloader το knox εχει γραψει επειδη το ρουταρες οποτε ξεχνα την εγγυηση αλλα τσεκαρε το για σιγουρα η γνωμη μου ΑΝ εχει γραψει στο knox counter ειναι να του βαλεις τη tprw recovery μεσω odin να κανεις back up σημαντικο και να περασεις καποια custom rom να ειναι κοντα στην stock παραδειγμα εγω στο s4 που ειχα ειχα βαλει την omega rom ηταν πολυ καλη εκτος και θες να βαλεις τη AOSP google edition rom που θα ειναι αισθητα πιο γρηγορο χωρις κολληματα και σκουπιδια!!!

στο s4 μου ειχα αλλαξει 11 διαφορετικες rom!!! xda for ever

δικια σου επιλογη περιμενε μπας και ξερει καποιος αλλος κατι παραπανω στο θεμα να μας πει και αποφασιζεις!!!!

το triangle away δεν μηδενιζει το knox counter!! αν εχει γραψει!!!

 

κατι αλλο τωρα το θυμηθηκα δοκιμασες αλλο καλωδιο και μπριζα να το φορτισεις???? εχει τυχει σε ενα φιλο μου σε htc one μολις αλλαξε καλωδιο ολα κομπλε!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι εχεις δικιο για το ΚΝΟΧ! Οσο αναφορα το καλωδιο οχι δεν δοκιμασα αλλο.. αλλη πριζα ναι δοκιμασα (ημουν σε νησι κ μου το εκανε ,ηρθα αθηνα κ το εκανε παλι). Θα δοκιμασω του S3 το καλωδιο με την ιδια πριζα..Ελπιζω να εχεις δικιο!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δοκιμασες factory reset μεσω recovery mode??? θα σου σβησει ολα τα αρχεια! η μηπως εχεις καμια εφαρμογη task manager η battery saver?? καμια φορα προκαλουν προβληματα! αμα το συνδεσεις στον υπολογιστη να φορτισει σου κανει το ιδιο πραγμα??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...