Προς το περιεχόμενο

Επιβεβαιώθηκε ότι έρχεται File Manager στα Windows Phone 8.1


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

πάρα πολύ σωστό βήμα (αν μπορείς να δεις τα αρχεία πέρα από αυτά που διαβάζει το σύστημα)

 

από αισθητική πάντως παίζει να μην υπάρχει κάτι χειρότερο (ακομι και το dos είχε μια εμφάνιση και ας ήταν κείμενο.....)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην τσακώνεστε, αφού στο μέλλον τη μερίδα του λέοντος θα έχουν τα Windows σε λειτουργικό και η Intel σε hardware.

 

It's bound to happen, είναι γίγαντες και γι αυτό κινούνται αργά αλλά δεν εξουδετερώνονται εύκολα εκτός αν γίνει κάτι συνταρακτικό (όπως η ΝΟΚΙΑ που κοιμήθηκε όρθια όταν έγιναν τα smartphone mainstream).

 

Μεγάλες εταιρίες και η Google/Apple αλλά η πρώτη έχει ένα σωρό υπηρεσίες και projects,δεν ασχολείται μόνο με το Android και η δεύτερη είναι hardware και software μαζί. Νομίζω ότι η MS αν θέλει μπορεί να διαθέσει περισσότερους πόρους στο software κομμάτι. Ειδικά αν καταφέρει να ενοποιήσει desktop/mobile.

 

Η Intel από την άλλη πρέπει να προσέξει γιατί η Qualcomm πλησιάζει επικίνδυνα και είναι πιο ευέλικτη αλλά φαίνεται ότι με τους καινούργιους 22nm Atom θα πάει καλά.

 

Το μέλλον προβλέπεται ενδιαφέρον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πάρα πολύ σωστό βήμα (αν μπορείς να δεις τα αρχεία πέρα από αυτά που διαβάζει το σύστημα)

 

από αισθητική πάντως παίζει να μην υπάρχει κάτι χειρότερο (ακομι και το dos είχε μια εμφάνιση και ας ήταν κείμενο.....)

Βασικα ειναι ιδιο με το Onedrive.

Για εμας που εχουμε wp ειναι το ιδιο γνωριμο-ευκολο περιβαλον.

 

επισης με ενα κουμπακι (που υπαρχει και στην εικονα)  αντι να τa βλεπεις σε στηλη τα βλεπεις ολα σε thumbnails 

 

πχ: http://windowsphonedaily.com/wp-content/uploads/2014/02/onedrive-windows-phone-3.5-update-screenshot.png 

 

η "ομορφια" ειναι υποκειμενικη σε τετοια σταφ,

 

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην τσακώνεστε, αφού στο μέλλον τη μερίδα του λέοντος θα έχουν τα Windows σε λειτουργικό και η Intel σε hardware.

 

It's bound to happen, είναι γίγαντες και γι αυτό κινούνται αργά αλλά δεν εξουδετερώνονται εύκολα εκτός αν γίνει κάτι συνταρακτικό (όπως η ΝΟΚΙΑ που κοιμήθηκε όρθια όταν έγιναν τα smartphone mainstream).

 

Μεγάλες εταιρίες και η Google/Apple αλλά η πρώτη έχει ένα σωρό υπηρεσίες και projects,δεν ασχολείται μόνο με το Android και η δεύτερη είναι hardware και software μαζί. Νομίζω ότι η MS αν θέλει μπορεί να διαθέσει περισσότερους πόρους στο software κομμάτι. Ειδικά αν καταφέρει να ενοποιήσει desktop/mobile.

 

Η Intel από την άλλη πρέπει να προσέξει γιατί η Qualcomm πλησιάζει επικίνδυνα και είναι πιο ευέλικτη αλλά φαίνεται ότι με τους καινούργιους 22nm Atom θα πάει καλά.

 

Το μέλλον προβλέπεται ενδιαφέρον.

Λες και διαβαζα αθλητικη εφημεριδα με ομαδες ποδοσφαιρου. 

Τα γραφεις ωραια ;)

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία τα γραφει αλλα μονο με την Intel μπορεί να πέσει μεσα κι αυτο σε πολθ μεγαλο βαθος χρονου. Εν τω μεταξυ απο ποτε η Apple εγινε εταιρια hardware;

 

Και η Nokia εφτασε σε αυτη τη θεση οχι μονο επειδή κοιμήθηκε με την ελευση του iphone αλλα επειδή δεθηκε στον Τιτανικο των wp όταν οι μέτοχοι παρεδωσαν την εταιρεία στα χέρια ενος οικονομικου δολοφονου βαλτου απο την ms.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@go george

 

Συγνωμη αμα πηρες κατι για προσβολη, απλα το διατυπωσα λαθος.

 

Δεν κρινω κανενα λειτουργικο, τα σεβομαι ολα απλα προτιμω Windows.

Αμα η δουλεια μου χρειαζοταν αναγκη απο μια android συσκευη για το χι ψι λογο θα ειχα android.

Ξερω οτι με τα android κανεις τα παντα ανεκαθεν αλλα και αυτο εχει το τιμημα του, κοιτα το ποσοστο του malware που κυκλοφορει. Και θα μου πεις προσεχε τη πατας και τη ανοιγεις, ναι οκ για μας που ξερουμε.

Οταν με περνει η μανα μου ομως τηλεφωνο και μου λεει επαιζα ενα παιχνιδι απο app store και πεταχτηκε ενα banner και τις ζηταγε κατι τηλεφωνα και στοιχεια να βαλει γιατι κατι θα γινοταν με τη συσκευη της και με πηρε τηλεφωνο ανησυχη, εε αυτο το θεωρω απαραδεκτο και θεωρω απαραδεκτο τηλεφωνα οτι και αν ειναι αυτα οτι λειτουργικο και αν εχουν να χρησιμοποιουν anti virus, ακομα και τα wp να ειχαν παλι θα τα εκραζα

 

Πλεον ολα τα λειτουργικα χανουν και κερδιζουν στα σημεια εκτος απο το hardware της apple που αντικειμενικα αμα το παρεις καθαρα για τα χαρακτηριστηκα του και οχι για την εμπειρια χρησης ειναι αρκετα πισω σαν υλικο (μνημη επεξεργαστης οθονη μπαταρια κτλπ)

 

Γιατί σε ενοχλεί η ύπαρξη των anti virus? Εχω στο android και δεν μου τρώει καθόλου μπαταρία. Τόσο απίθανο το θεωρείς να κολλήσεις malware στο wp?

Και δεν ξερω τι λένε για τα ποσοστά ιών στο android, πάντως εγώ που το χρησιμοποιώ εδώ και 2-3 χρόνια δεν έχω κολλήσει τίποτα παρότι μπαίνω και ανοίγω οτι θέλω χωρίς ιδιαίτερο φόβο.

Ισως το μεγαλύτερο ποσοστό ιών/malware sto android να οφείλεται και στο μεγαλύτερο ποσοστό χρηστών του σε σχέση με τα wp ή τα ios.

Πως υπαρχουν ακομα funboys δεν καταλαβαινω.. Σε βολευει κατι?? Καλως.. Εμενα με βολευει κατι αλλο.. τι να κανουμε.. Παπαπααα

 

Δεν έχει να κάνει με funboys. Αν ενα λειτουργικό, μια συσκευή, μια εταιρία κτλ με εξυπηρετεί, καλύπτει τις ανάγκες μου και την θεωρώ τίμια, τότε θα βγώ και θα το πω γιατί είμαι ευχαριστημένος!

Αν πάλι συμβαίνει το αντίθετο και με χαλάει σε κάτι, ή για κάποιο χ.ψ λόγο πιστεύω οτι τα λεφτά μου πήγαν χαμένα θα βγώ και θα την κράξω έτσι για να νιώσω καλύτερα ή για να την δυσφημίσω έστω και αν κανένας δεν νοιάζεται για την γνώμη μου.

Κάποιοι οταν το κάνεις αυτό σε χαρακτηρίζουν "fanboy" ή ακόμα και "τρολ"! Εγώ το θεωρώ υγειή συμπεριφορά οποιουδήποτε ατόμου-πελάτη.

 

ΥΓ: Μιλάω γενικά και δεν αναφέρομαι σε καμία εταιρία στο συγκεκριμένο ποστ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά file manager ειχαν τα wp, απλα με τα 8.1 έχεις πρόσβαση σε περισσότερα αρχεία μεσα στο κινητό κ τη δυνατότητα να επεξεργαστείς αυτα τα αρχεία, οποτε βγάλανε καινούριο file manager που να υποστηρίζει αυτες τις δυνατότητες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία τα γραφει αλλα μονο με την Intel μπορεί να πέσει μεσα κι αυτο σε πολθ μεγαλο βαθος χρονου. Εν τω μεταξυ απο ποτε η Apple εγινε εταιρια hardware;

 

Και η Nokia εφτασε σε αυτη τη θεση οχι μονο επειδή κοιμήθηκε με την ελευση του iphone αλλα επειδή δεθηκε στον Τιτανικο των wp όταν οι μέτοχοι παρεδωσαν την εταιρεία στα χέρια ενος οικονομικου δολοφονου βαλτου απο την ms.

Μήπως αν ξέρεις,καταλάθος στον τιτανικό των WP,πιάστηκε και η BlackBerry???:devil:
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως αν ξέρεις,καταλάθος στον τιτανικό των WP,πιάστηκε και η BlackBerry??? :devil:

Οχι , ευτυχως δεν πιαστηκε. Ετσι γλυτωσε ενα πιο αξιολογο λειτουργικο απο τα wp. Και οπως δειχνουν τα πραγματα η blackberry δεν παει ουτε για εξαγορα, ουτε για κλεισιμο, σε σχεση με τη nokia. Γι αυτο ισως η ms εκει χαμηλα(γιατι για τους απο πανω ουτε λογος να τους κοντραρει) προσπαθει να τραβηξει κοσμο απο τα blackberry στα wp. Ειναι πιο κοντινη η απειλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι , ευτυχως δεν πιαστηκε. Ετσι γλυτωσε ενα πιο αξιολογο λειτουργικο απο τα wp. Και οπως δειχνουν τα πραγματα η blackberry δεν παει ουτε για εξαγορα, ουτε για κλεισιμο, σε σχεση με τη nokia. Γι αυτο ισως η ms εκει χαμηλα(γιατι για τους απο πανω ουτε λογος να τους κοντραρει) προσπαθει να τραβηξει κοσμο απο τα blackberry στα wp. Ειναι πιο κοντινη η απειλη.

Ναι και με τις τρελλες πωλήσεις που κάνει,ΔΕΝ κινδυνεύει ούτε να εξαγοραστει ή να κλείσει!

Ενώ τα Nokia WP δεν τα ξέρει κανείς!!!

Σκέψου ακομη οτι τα περισσότερα θέματα έχουν ανοικτει από τους χρηστες των BlackBerry και σχεδων καθολουν απο αυτούς που έχουν lumia!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τοσα ξερεις, τοσα λες για την Blackberry. Οπως η nokia δεν ηταν μονο συσκευες(το κομματι που πουλησε δηλαδη) ετσι και η BB. Εχει και αλλες δραστηριοτητες απο τα κινητα. Και φυσικα δεν εχει για CEO εναν γκασμα σαν τον Elop. Ειναι βιωσιμη και με 10 εκατ. τηλεφωνα τον χρονο.

Εγω ενα ξερω. Οτι η ms προσπαθει να πεισει και τους χρηστες BB να μεταβουν στα wp.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...