Προς το περιεχόμενο

Επιβεβαιώθηκε ότι έρχεται File Manager στα Windows Phone 8.1


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν θες να επιτυχείς τους κοντράρεις ολους.

Η MS εχει το λογισμικό και τις συσκευές και το κάνει αρκετά καλά. (Σε αντίθεση με την blackberry που ξαναβγαζει qwerty κινητομηοως πουλήσει καμια συσκευή)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 78
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Αν θες να επιτυχείς τους κοντράρεις ολους.

Η MS εχει το λογισμικό και τις συσκευές και το κάνει αρκετά καλά. (Σε αντίθεση με την blackberry που ξαναβγαζει qwerty κινητομηοως πουλήσει καμια συσκευή)

Δηλαδη η BB ουτε λογισμικο εχει ουτε συσκευες;...

Ισα ισα. Που η BB βγαζει και qwerty για να καλυψει ολες τις κατηγοριες πελατων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

songless_bird, on 05 May 2014 - 12:53 AM, said:songless_bird, on 05 May 2014 - 12:53 AM, said:

Τοσα ξερεις, τοσα λες για την Blackberry. Οπως η nokia δεν ηταν μονο συσκευες(το κομματι που πουλησε δηλαδη) ετσι και η BB. Εχει και αλλες δραστηριοτητες απο τα κινητα. Και φυσικα δεν εχει για CEO εναν γκασμα σαν τον Elop. Ειναι βιωσιμη και με 10 εκατ. τηλεφωνα τον χρονο.

Εγω ενα ξερω. Οτι η ms προσπαθει να πεισει και τους χρηστες BB να μεταβουν στα wp.

Δε θα επιβιωσει γιατι ΔΕΝ εχει πλεον ΔΙΚΟ ΤΗΣ οικοσύστημα!!!

Αυτο ειναι το μεγαλο στοιχημα ολων των εταιριων!

Εχουμε φτασει σε καιρους που πρεπει να διαλεξουμε το οικοσυστημα και οχι ΜΟΝΟ την συσκευη!Ο κοσμος επενδυει χρονο και χρημα στα κινητα και tablet!Και γενικα "στηνει" την καθημερινοτητα του σ'αυτα!

Ποσο ευκολο νομιζεις ειναι για καποιο που επι μια 4-5ετια ειναι σε iphone να παει σε καποιο android ή το αντιστροφο που την στιγμη που εχει αγορασει ενα καρο εφαρμογες που τον βοηθουν να καλυπτει τις αναγκες που εχει δημιουργησει ολα αυτα τα χρονια?

 

Η blackberry δεν εχει αυτο το ατου,αλλα η ms και οι υπολοιποι(apple και google) το εχουν!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαυρα μεσανυχτα για το οικοσυστημα της BB... Μια χαρα μπορουν να ερχουν στο BB χρηστες android. Μια χαρα και απο iphone. Ειδικα απο android , δεν θα χασουν και τις εφαρμογες τους. Αυτο το ατου δεν το εχει η ms. Ποσο ευκολο ειναι να παει καποιος σε BB χωρις να χασει τις εφαρμογες και ποσο σε wp;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

songless_bird, on 05 May 2014 - 01:20 AM, said:songless_bird, on 05 May 2014 - 01:20 AM, said:songless_bird, on 05 May 2014 - 01:20 AM, said:songless_bird, on 05 May 2014 - 01:20 AM, said:songless_bird, on 05 May 2014 - 01:20 AM, said:

Μαυρα μεσανυχτα για το οικοσυστημα της BB... Μια χαρα μπορουν να ερχουν στο BB χρηστες android. Μια χαρα και απο iphone. Ειδικα απο android , δεν θα χασουν και τις εφαρμογες τους. Αυτο το ατου δεν το εχει η ms. Ποσο ευκολο ειναι να παει καποιος σε BB χωρις να χασει τις εφαρμογες και ποσο σε wp;

Το να παρω BB για να τρεχω πορτ εφαρμογες του android,ευχαριστω δε θα παρω!Περνω απευθειας android smartphone με πολυ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ πικοιλια τοσο σε specs οσο και σε τιμες!!!

Για ρωτα ποσοι απο αυτους που εμπιστευοντουσαν την BB,εχουν πλεον iphone και android κινητα!

Οσο για την MS που δεν εχει δικο της οικοσυστημα:

Windows 8/9+Windows tablets+windows Phone +Xbox=αυτο ΔΕΝ ειναι οικοσυστημα και ειναι της BB με δυο κινητα που εχου πατωσει???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το να παρω BB για να τρεχω πορτ εφαρμογες του android,ευχαριστω δε θα παρω!Περνω απευθειας android smartphone με πολυ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ πικοιλια τοσο σε specs οσο και σε τιμες!!!

Για ρωτα ποσοι απο αυτους που εμπιστευοντουσαν την BB,εχουν πλεον iphone και android κινητα!

Οσο για την MS που δεν εχει δικο της οικοσυστημα:

Windows 8/9+Windows tablets+windows Phone +Xbox=αυτο ΔΕΝ ειναι οικοσυστημα και ειναι της BB με δυο κινητα που εχου πατωσει???

Αποφευγεις να απαντησεις σε ενα ερωτημα που ο ιδιος εθεσες. Ειναι πιο λογικο καποιος που εχει android και πληρωμενες εφαρμογες 4-5 χρονια να παει σε wp και παλι ολα απο την αρχη ή να παρει blackberry και να συνεχισει να τις εχει; Να εχει μια χαρα συμβατοτητα με windows, mac , smart tv , playstation; Και να λες οτι θα αγοραζες καλυτερα android στα ιδια χρηματα αντι πχ του Ζ10 δειχνει οτι δεν γνωριζεις τιποτα για τις blackberry συσκευες και το λειτουργικο τους.

Και που σε εμποδιζει ενα bb να το χρησιμοποιησεις σε windows; Για την ενοποιηση που ακομη δεν ξερουμε πως θα ειναι; Ακομη στα ΘΑ ειναι η ms.

Ακομη και τα συστηματα που παρουσιαζουν οι εταιρειες για συνδεση των συσκευων με το αυτοκινητο , οπως η apple, πανω στο λειτουργικο της blackberry , το QNX πατανε.

Οσο για τον αριθμο των BB συσκευων σε πιανω αδιαβαστο. Μονο μια απο τις πεντε εχει πατωσει. Και απο τιμες πλεον πιανουν απο κατω απο 200€ μεχρι 400€

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αποφευγεις να απαντησεις σε ενα ερωτημα που ο ιδιος εθεσες. Ειναι πιο λογικο καποιος που εχει android και πληρωμενες εφαρμογες 4-5 χρονια να παει σε wp και παλι ολα απο την αρχη ή να παρει blackberry και να συνεχισει να τις εχει; Να εχει μια χαρα συμβατοτητα με windows, mac , smart tv , playstation; Και να λες οτι θα αγοραζες καλυτερα android στα ιδια χρηματα αντι πχ του Ζ10 δειχνει οτι δεν γνωριζεις τιποτα για τις blackberry συσκευες και το λειτουργικο τους.

Οχι δε θα παει στα wp!!!

Αν ομως θελει να επενδύσει στα windows tablets/υβρυδικά και xbox,(για να μην αναφερω και τα laptops/desktops)εχει πολυ καλο λογο να επενδυσει και στα WP!!!

 

 

Και που σε εμποδιζει ενα bb να το χρησιμοποιησεις σε windows; Για την ενοποιηση που ακομη δεν ξερουμε πως θα ειναι; Ακομη στα ΘΑ ειναι η ms.

Ακομη και τα συστηματα που παρουσιαζουν οι εταιρειες για συνδεση των συσκευων με το αυτοκινητο , οπως η apple, πανω στο λειτουργικο της blackberry , το QNX πατανε.

Τι σοι συνεργασια εχουν τα BB με το windows pc & laptop,να μεταφερω δεδομενα μεσο USB?Εχω φλασακια και sd καρτουλες για να μεταφερω αρχεια!

Θελω να εχω ολες τις ΕΦΑΡΜΟΓΕΣ του κινητου μου να τρεχουν και να συνεργαζονται σε ολες τις συσκευες μου!PC,tablet & smartohone.Θελω ΟΤΙ ΑΓΩΡΑΖΩ να το κατεβαζω χωρις επιπλεων χρεωση σε ΟΛΕΣ τις συσκευες μου!Αυτο λεγεται ΟΙΚΟΣΥΣΤΗΜΑ!!!

 

Οσο για τον αριθμο των BB συσκευων σε πιανω αδιαβαστο. Μονο μια απο τις πεντε εχει πατωσει. Και απο τιμες πλεον πιανουν απο κατω απο 200€ μεχρι 400€

 Για ενημερωσε μας,ποια BB συσκευη εσπασε τα ταμια?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Για ενημερωσε μας,ποια BB συσκευη εσπασε τα ταμια?

To Z10 σε πολλες αγορες μετα την πτωση τιμης ξεπουλησε. Δεν ειναι iphone ή galaxy αλλα μονο το Ζ10 εχει πουλησει κοντα στα 3 εκατομμυρια κομματια, Τα 500.000 περιπου το τελευταιο τριμηνο.

Ενω τα wp σαρωνουν... Τωρα μιλαμε για το 3% και 1% της παγκοσμιας αγορας...

 

Οσο για την μεταφορα αρχειων , απλα το σχολιο σου με εκανε και γελασα βραδιατικα και ξυπνησα τη γυναικα. Ολα ασυρματα ακομη και μακρια απο το σπιτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα πες μας πιο λογισμικο παει για απόσυρση και ποιο εχει ΔΡΑΜΑΤΙΚΗ άνοδο σε διαφορες αγορες,μεταξυ BB και WP?

 

post-192952-0-31028600-1399245721_thumb.png


songless_bird, on 05 May 2014 - 02:18 AM, said:

Οσο για την μεταφορα αρχειων , απλα το σχολιο σου με εκανε και γελασα βραδιατικα και ξυπνησα τη γυναικα. Ολα ασυρματα ακομη και μακρια απο το σπιτι.

Ελπιζω να μην επεσε παντοφλα νυχτιατικα και να εχω τυψεις!!! :P

 

Για πες μας και ποιες εφαρμογες του BB τρεχουν και στα Windows και μοιραζονται δεδομενα απο αποσταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα στοιχεια που παραθετεις εχουν κυκλοφορησει εδω και καιρο και δειχνουν πολυ συγκεκριμενες αγορες και οχι τη συνολικη εικονα. Μαλιστα τα wp χανουν ποσοστο στην πιο σημαντικη αγορα αυτη τη στιγμη, την Κινα. Αυτο θα επρεπε να σε προβληματιζει και οχι οι κορεμεσμενες αγορες τις αμερικης και ευρωπης.

Επισης θα ηθελα να δω την πορεια των wp lumia χωρις το nokia logo.

 

Γιατι να τρεχω mobile εφαρμογες στο pc; Στα αρχεια μου στο pc θελω να εχω προσβαση και αυτο το κανουν ανετα τα bb με τον file manager τους( ενσωματωμενο, stock, out of the box).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

songless_bird, on 05 May 2014 - 02:36 AM, said:songless_bird, on 05 May 2014 - 02:36 AM, said:

Τα στοιχεια που παραθετεις εχουν κυκλοφορησει εδω και καιρο και δειχνουν πολυ συγκεκριμενες αγορες και οχι τη συνολικη εικονα. Μαλιστα τα wp χανουν ποσοστο στην πιο σημαντικη αγορα αυτη τη στιγμη, την Κινα. Αυτο θα επρεπε να σε προβληματιζει και οχι οι κορεμεσμενες αγορες τις αμερικης και ευρωπης.

 

Γιατι να τρεχω mobile εφαρμογες στο pc; Στα αρχεια μου στο pc θελω να εχω προσβαση και αυτο το κανουν ανετα τα bb με τον file manager τους( ενσωματωμενο, stock, out of the box).

Στην κινα το μονο λογισμικο που ΔΕΝ εχει πτωση ειναι τα android!Μαντεψε γιατι? ;)

 

Αυτο ειναι το θεμα.Εσυ μπορει να μη το καταλαβαινεις ή να μην σε ενδιαφερει,αλλα το προβλημα οτι σιγα σιγα μας εγκλωβιζουν σε διαφορα οικοσυστηματα και οι συνηθειες που μας δημιουργουν μεσα απο καθε οικοσυστημα που αλληλοεπιδρούμε καθημερνά μαζι τους θα ειναι τοσο οικεία που θα το ζηταμε σε ολες τις συσκευες μας,ειτε ειναι συσκευη ψυχαγογια,κινητο ειτε το επαγγελματικο pc!

 

Απο την αλλη εχουμε και τα tablets που εχουν μπει για τα καλα στην ζωη μας και οταν θα πρεπει να επιλεξω καποιο,το πιο λογικο ειναι να παρω καποιο που να ειναι πιο κοντα στο smartphone μου,καποιο που θα εχω τις εφαρμογες που εχω αγορασει  στο κινητο και δε θα σπαταλησω εξτρα λεφτα για να τις   ξανα κατεβασω στο tablet!

Νωμιζεις οτι θα επελεγα BB,αν ειναι να αγορασω τωρα καινουριο κινητο,που την στιγμη που εχω windows/android/ios tablet???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω μια χαρα αγορασα BB και ας εχω windows/ipad/android. Μαλιστα ειδα οτι το BB ειναι πιο ευελικτο για διαχειρηση αρχειων, ενσωματωση υπηρεσιων και συγχρονισμο. Χωρις να εχει θεμα οικοσυστηματος. Σημερα του εβαλα το apple ID και μονο εφαρμογες που δεν συγχρονισε με το icloud....Το προβλημα το εχουν αυτοι που εγκλοβιζονται σε ενα οικοσυστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

songless_bird, on 05 May 2014 - 02:58 AM, said:songless_bird, on 05 May 2014 - 02:58 AM, said:

Εγω μια χαρα αγορασα BB και ας εχω windows/ipad/android. Μαλιστα ειδα οτι το BB ειναι πιο ευελικτο για διαχειρηση αρχειων, ενσωματωση υπηρεσιων και συγχρονισμο. Χωρις να εχει θεμα οικοσυστηματος. Συμερα τους εβαλα το apple ID και μονο εφαρμογες που δεν συγχρονισε με το icloud....

Εγω απο την αλλη τωρα σκεφτομαι να αγορασω καινουριο κινητο που βγηκαν τα wp 8.1 για να εχω τις εφαρμογες και τα δεδομενα τους που εχω αγορασει στο laptop και το tablet μου και τις θελω ΚΑΙ στο κινητο μου!

 

Τα δεδομενα μου σε αρχεια,φωτος και βιντεος συγχρονιζονται σε οτι κινητο και να παρω,ΑΛΛΑ οι εφαρμογες ειναι αυτες που σπαταλας το χρημα και το χρονο σου και ειναι αυτες που κανουν τη διαφορα στο πιο οικοσυστημα θα επιλεξεις για το tablet ή το smartphone σου!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ετσι πως το λες ειναι σαν να λες να αποφυγουμε τα wp  γιατι μας εγκλωβιζουν και μας στερουν επιλογες... Εγω οτι ειχα στο android το πηρα παντως στο BB. Βεβαια δεν μπορω να παρω πισω ο,τι αγορασα στο BB σε καποιο android. Αλλα δεν νομιζω να γυρισω πισω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

songless_bird, on 05 May 2014 - 03:15 AM, said:songless_bird, on 05 May 2014 - 03:15 AM, said:

Ετσι πως το λες ειναι σαν να λες να αποφυγουμε τα wp  γιατι μας εγκλωβιζουν και μας στερουν επιλογες... Εγω οτι ειχα στο android το πηρα παντως στο BB. Βεβαια δεν μπορω να παρω πισω ο,τι αγορασα στο BB σε καποιο android. Αλλα δεν νομιζω να γυρισω πισω...

Ολα μας εγκλωβίζουν και δυστυχως ειτε θα μπουμε στην διαδικασια να χρησιμοποιουμε μονο free ή κρακαρισμενες εφαρμογες,ειτε θα ξωδευουμε ξανα και ξανα χρημα για να αγοραζουμε τις ιδιες εφαρμογες καθε φορα που θα αλλαζουμε λογισμικο και να χανουμε δεδομενα οταν οι εφαρμογες δεν υποστηριζουν multiplatform συγχρονισμο!!! 

 

Εγω επελεξα wp για να εχω το κεφαλι μου ησυχο,απο την στιγμη που ξερω οτι δε προκειται να παρω λαπτοπ ή tablet που δε θα τρεχουν windows!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...