Προς το περιεχόμενο

Η Sony παρουσιάζει την a77 II με 79 σημεία ανίχνευσης αυτόματης εστίασης


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυριο κιολας. Αν ειχε φως θα εβγαινα να βγαλω και τωρα.

 

Lumia 1020, πιστευεις μπορεις να βγαλεις καλυτερες φωτογραφιες με το Ζ1 ? γιατι το εχεις κανει θεο νομιζω... το 1020 ειναι μια κατηγορια μονο του... θες πολυ ακομα να το φτασεις

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 251
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ειχα Ζ1 και θα σου πω κατι Beltfed... για να δεις ποσο ΓΤΠ ειναι η Sony ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΣΤΟ Ζ1... οταν κυκλοφορησε Ελλαδα το κινητο το πηρα την 1η μερα... ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΜΙΑ ΣΩΣΤΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ Η SONY ΕΒΓΑΛΕ 15 FIRMWARE με διορθωσεις της καμερας... Ειναι ετσι η δεν ειναι ? παρε ενα σωστο φωτογραφικο κινητο ( 808/1020 ) και μετα πες οτι θελεις, οχι με Ζ1 ομως ΕΛΕΟΣ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα ακομα για αυτα λετε;βγηκα επαιξα στοιχημα..πηγα για καφε..για φαγητο..γυρισα ηπια 2 ανθρακουχα και ακομα για τις φωτογραφικες διαφορες κινητου με φωτογραφικη καμερα λετε;; :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, ακόμα με αυτόν ασχολείστε ωρέ, πείτε του παιδιού ένα 'Ναι' μπας και σταματήσει να λέει ότι του κατεβαίνει, αφού δεν, του εξηγείτε με βάσιμες θεωρίες και επιχειρήματα πως είναι λάθος κι εκείνος εκεί ... λέει το δικό του, μιλάμε στο τέλος θα ξεχάσουμε και αυτά που ξέρουμε, αρκετό spam κάναμε(τε).

Για την μηχανή θα πούμε τίποτα ή μπααα;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lumia 1020, πιστευεις μπορεις να βγαλεις καλυτερες φωτογραφιες με το Ζ1 ? γιατι το εχεις κανει θεο νομιζω... το 1020 ειναι μια κατηγορια μονο του... θες πολυ ακομα να το φτασεις

 

Το 1020 ειναι ακομα καλυτερο, ειναι 41mp, ξεφτιλιζει ακομα και DSLR μηχανες. Δεν ειπα οτι φτανω και το 1020 σε επιπεδο φωτογραφιας με το Ζ1 μου (αν και περα απο την καμερα το τρωω ανετα το 1020). Αλλα αυτο δεν λεει κατι, παντα θα υπαρχει και ενα μεγαλυτερο ψαρι.

 

Εχει φιλαρακι μου ΚΙΝΗΤΟ που το ξεσκιζει και το 1020 οπως και τις περισσοτερες μπαγλαμαδες DSLR... αν θες παμε και στοιχοιμα αυριο ανεβαζω φωτο ΕΔΩ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοστίζει $1200 και είναι μόνο 24mp... ΜΟΥΦΑΑΑΑ!

20mp είναι το κινητό μου να ούμε...

Για ποιον λόγο μπήκες να διαβάσεις για μια φωτογραφική μηχανή και μάλιστα DSLR αφου είσαι άσχετος στο συγκεκριμένο τομέα ?

 

Τράβα με το κινητό σου να ουμε..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για να βοηθησω τον beltfed ας δει αυτο το βιντεακι:

 

720p μαπα αναλυση. Τραβαει ωραια το βραδυ χωρις πολυ θορυβο... αλλα τι να το κανεις αν ειναι 720p? Το Ζ1 τραβαει 1080p.. για να μην πω για το Ζ2 που τραβαει και 4Κ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το 1020 ειναι ακομα καλυτερο, ειναι 41mp, ξεφτιλιζει ακομα και DSLR μηχανες. Δεν ειπα οτι φτανω και το 1020 σε επιπεδο φωτογραφιας με το Ζ1 μου (αν και περα απο την καμερα το τρωω ανετα το 1020). Αλλα αυτο δεν λεει κατι, παντα θα υπαρχει και ενα μεγαλυτερο ψαρι.

 

Εχει φιλαρακι μου ΚΙΝΗΤΟ που το ξεσκιζει και το 1020 οπως και τις περισσοτερες μπαγλαμαδες DSLR... αν θες παμε και στοιχοιμα αυριο ανεβαζω φωτο ΕΔΩ.

 

Να μαθω μοντελο ? γιατι δυσκολο το κοβω... 808 & 1020 εχουν τοσο καλη ποιοτητα σε κινητο ΜΟΝΟ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πως συμπερανες οτι βγαζει μαπα φωτογραφιες το κινητο μου χωρις να σου εχω πει ποιο εχω??

 

Λοιπον για να μην λετε οτι σας ερθει, εχω το Xperia Z1 με 20mp camera και τραβαει ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΡΕΣ.

 

Αν ηταν 100000000mp θα τραβαγες φωτο καποιον και θα επιανε μεχρι και τα κυτταρα του δερματος του με τετοια αναλυση.

Με 4mp η λεπτομερια που θα επιανε θα ηταν τελειως ΜΑΠΑ. 

τοτε ρε φιλε τι ανακατευεσαι εσυ με φωτογραφικες μηχανες; τραβα φωτο με το κινητο σου. Η συζητηση ειναι για φωτογραφιες νε φωτογραφικες μηχανες και οχι για φωτο με κινητα. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πρόκειται να επαναλάβω τα ίδια με τους υπόλοιπους.

 

Αυτό που θα κάνω είναι να γελάσω με ότι βλακεία έχεις υποστηρίξει Beltfed και από εδώ και πέρα θα χαίρομαι όταν βλέπω βλαμμένους να βγάζουν φωτογραφίες και βίντεο με tablet.Και αν δω κανέναν (εκτός από εμένα που με έπεισες να αλλάξω ήδη την Canon 5d Mark 3μου) με επαγγελματική φωτογραφική μηχανή  θα πηγαίνω και θα τους λέω να πάρουν Ζ1!!!

 

Εγω να δεις ποσο χαιρομαι οταν βλεπω κατι ψωνισμενους wanna-be-photographer με τις γκουμουτσες κρεμασμενες στο λεμο σαν τα προβατα, που απο το πολυ βαρος εχουν κατσιασει. Και ΠΑΝΤΑ με λουρακι που λεει με τεραστια γραμματα το μοντελο του μπαγλαμα τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά, το τυπάκι θέλει να δικαιολογήσει τα λεφτά που έδωσε για το Ζ1. Κοινός κάνει το ψώνιο του. Εφόσον το πλήρωσε τόσα, θέλει να πιστεύει ότι βγάζει και καλές φωτογραφίες (μπορεί να κάνει και καφέ). Πείτε του ναι, να χαρεί.

 

Φιλε μου εγω το Ζ1 400 ευρω το εχω πληρωσει και εχω καμερα, βιντεο, internet, παιχνιδια, εφαρμογες, email, ταινιες... και πανω απ'ολα τηλεφωνο. Και ολα αυτα τα κανει ΑΨΟΓΑ.

 

Καποιοι που δινουν 5.000 ευρω για μπαλαμαδες DSLR που τις χρησημοποιουν μια φορα το μηνα (και αυτο απλα επειδη της εχουν οχι επειδη ειδαν κατι που αξιζει να φωτογραφιθει) ειναι αυτοι που προσπαθουν να δικαιολογησουν τα λευτα που πεταξ.. εε εδωσαν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω να δεις ποσο χαιρομαι οταν βλεπω κατι ψωνισμενους wanna-be-photographer με τις γκουμουτσες κρεμασμενες στο λεμο σαν τα προβατα, που απο το πολυ βαρος εχουν κατσιασει. Και ΠΑΝΤΑ με λουρακι που λεει με τεραστια γραμματα το μοντελο του μπαγλαμα τους.

Γουστο τους και καπέλο τους οι κουμούτσες που κουβαλάνε, εσυ τι ζόρι τραβάς δεν καταλαβαίνω ?

 

Και αφου είσαι ασχετος στο θέμα φωτογραφίας θα σου πω και κάτι για το κινητό σου. Οι κουμούτσες που κουβαλάνε εχουν μεγάλη αξία στον χρόνο, και μπορούν να κάνουν μια χαρά αυτο για το οποιο αγοράστηκαν και μετά απο χρόνια.

Το κινητό σου και κάθε κινητό μετά απο δυο χρόνια δεν αξίζει μια !

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...