Προς το περιεχόμενο

iPad Mini with Retina Display - €251.25 [ΤΕΛΟΣ]


eagle_eyes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

με usps (ταχυδρομείο)  δεν είναι σίγουρο πάντως το τελωνείο ακόμη και γι αυτη την αξία . Αλλά όπως και με άλλους πωλητές απο Αμερική έτσι και αυτός είναι προβλεπόμενος για να έχει το κεφάλι του ήσυχο. 

Ουτε εγώ θα το ρίσκαρα πάντως.

Ωστόσο προσφορά είναι μόνο για τους παράτολμους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αμα ειναι ετσι ολοι αυτο θα κανανε..δηλαδη αν το στειλει με θεωρητικη τιμη 30-50 δολλαρια δε θα περασει; η θα περασει και θα παρει +23% της θεωρητικης τιμης;

όχι την τιμή που γράφει πάνω, την τιμή που θεωρεί ο τελωνιακός ότι κοστίζει εδώ. Ας πούμε για το συγκεκριμένο μπορεί να βάλει 419€ που είναι η "επίσημη" τιμή και να φορολογήσει βάση αυτής

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι την τιμή που γράφει πάνω, την τιμή που θεωρεί ο τελωνιακός ότι κοστίζει εδώ. Ας πούμε για το συγκεκριμένο μπορεί να βάλει 419€ που είναι η "επίσημη" τιμή και να φορολογήσει βάση αυτής

 

την τιμή που αναγράφει το τιμολόγιο ή απόδειξη με την οποία πλήρωσες. Σου λέει φέρε πχ την απόδειξη από το paypal. Αν δεν τη πας τότε το κοστολογεί βάσει της τιμής της χώρας εισόδου. Η ένσταση κοστίζει 10Ε. 

Επίσης, το κόστος τελικά αν δεν μείνει σε αποθήκη και το εκτελωνίσει κάποιος μόνος είναι το 26% (ΦΠΑ+3%δασμούς)---->318Ε δλδ τελικά ακόμα κι αν το πιάσουν.  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο οι Κινέζοι ξερουν καλά τη δουλειά τους. Γράφουν μονοι τους μικρότερο ποσό χωρίς να το ζητησεις.

 

Γιατί θαρρείς αν ο τελωνειακός δει το Ipad και γραφεί απ' έξω 40 δολλάρια θα σου πει δώσε μου 10 ευρώ και φύγε...

 

Θα σου πει "Καλώς τα μας"... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί δεν έχει γίνει ακόμη locked?

 

Γιατί όλοι νομίζω ψηνόμαστε να το "χτυπήσουμε", αλλά περιμένουμε να κάνει την αρχή ο πρώτος "γενναίος"...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί όλοι νομίζω ψηνόμαστε να το "χτυπήσουμε", αλλά περιμένουμε να κάνει την αρχή ο πρώτος "γενναίος"...

Εννοείς χτυπάω και ότι γίνει στο τελωνείο;;; :shock:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλο ρίσκο.Αν πραγματικά σκεφτόμουν να το αγοράσω άμεσα θα το τζογάρα(εκτός αν ήμουν βόρεια Ελλάδα που στη προηγούμενη προσφορά είχαν σταματήσει αρκετούς).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεγάλο ρίσκο.Αν πραγματικά σκεφτόμουν να το αγοράσω άμεσα θα το τζογάρα(εκτός αν ήμουν βόρεια Ελλάδα που στη προηγούμενη προσφορά είχαν σταματήσει αρκετούς).

 

Ναι και το ποσό τότε ήταν γύρο στα 150ευρά τώρα είναι πάνω απο 250... Να ρωτήσω κάτι άλλο... Εδώ στην Αθήνα πέρασαν όλα η "έπιασαν" κομμάτια?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν το είχα πάρει γιατί θα έκανα όλες αυτές τις ερωτήσεις; 

Μίλησα με γνωστό από τα τελωνεία μου είπε 30% πιθανότητα να το σταματήσουν. Αν το σταματήσουν τότε θα πάω εγώ ή αυτός και είναι 26% τελειωμένα. Άρα όπως κι αν έχει κερδίζω 40Ε. Αν τώρα δεν το σταματήσουν...  :-D  :-D  :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν το είχα πάρει γιατί θα έκανα όλες αυτές τις ερωτήσεις; 

Μίλησα με γνωστό από τα τελωνεία μου είπε 30% πιθανότητα να το σταματήσουν. Αν το σταματήσουν τότε θα πάω εγώ ή αυτός και είναι 26% τελειωμένα. Άρα όπως κι αν έχει κερδίζω 40Ε. Αν τώρα δεν το σταματήσουν...  :-D  :-D  :-D

 

Άσπρο ή Μαύρο;

Πάντως είναι πολύ ανώτερο από το πρώτο ipad mini. Βρήκα και αυτό το review:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...