Προς το περιεχόμενο

iPad Mini with Retina Display - €251.25 [ΤΕΛΟΣ]


eagle_eyes

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Θα χάσεις τα μεταφορικά πίσω (δεν θα τα πληρώσει αυτός, το προϊόν θα το έχει παραλάβει το τελωνείο εκ μέρους σου) και 25.2€

Ποσα ειναι τα εξοδα αποστολης για επιστροφη στον αποστολεα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ταχυδρομείο σε ταχυδρομείο θα έρθει USPS->ELTA

 

Γι αυτό υπάρχει και η πιθανότητα να μην περάσει τελωνείο. Αν ερχόταν με κούριερ ηταν 100% τελωνείο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο ταχυδρομείο σε ταχυδρομείο θα έρθει USPS->ELTA

 

Γι αυτό υπάρχει και η πιθανότητα να μην περάσει τελωνείο. Αν ερχόταν με κούριερ ηταν 100% τελωνείο.

 

 

Ακριβως!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην προηγουμενη προσφορα απο τον συγκεκριμενο πωλητη, για το ipad mini στα 150 ευρω, τι ειχε παιχτει; περασανε τελωνειο;

προσωπικα δε νομιζω να ρισκαρω αλλα οσοι το τολμησετε μακαρι να μη σας το περασουν τελωνειο παιδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα και να περάσει βγαίνει ένα σαρανταρι πιο φτηνό από το πιο φτηνό στο skroutz

 

μη βάζεις το χέρι σου στη φωτιά, οτι τους καπνίσει χρεώνουν στο τελωνείο και δε μπορείς και να τους αμφισβητήσεις...

 

Εδω του άλλου του παλικαριού (νομίζω το paoki) του ειχαν χρεωσει τελωνείο και για τα μεταφορικα (που ήταν δώρεάν!!)...

 

Προσωπικά μετάνιωσα που δε το πήρα τότε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όλους όσους πλήρωσαν τελωνείο, όχι μόνο σε μένα

Επίσης έκαναν το άλλο το κορυφαίο, ενώ η τιμή ήταν σε $ Αυστραλίας, η μετατροπή σε €, έγινε από $ Αμερικής

Πληρώσαμε δηλαδή γαμησιάτικα € επειδή ο τελωνειακός ήταν χαζός

 

Ένα παλικάρι από Θεσ/νίκη ήταν να πάει ο ίδιος στο τελωνείο να διαμαρτυρηθεί γι' αυτό, δεν ξέρω αν έβγαλε άκρη

 

 

Να πω επίσης ότι σε εκείνη τη προσφορά, το ipad έβγαινε με έκπτωση σχεδόν 50%(150€ από 280+) και με το τελωνείο ήρθε 50-60€ φθηνότερα

Η συγκεκριμένη αν φάει τελωνείο, θα φτάσει σίγουρα την τιμή Ελλάδας

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο ίδιος πωλητής αν κοιτάξετε όλες τις πωλήσεις που κάνει στα ipad έχει και πωλήσεις μόνο από Αγγλία αν δεν θέλετε να το ρισκάρετε  αλλά δεν ξέρω αν αξίζει η τιμή 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο ίδιος πωλητής αν κοιτάξετε όλες τις πωλήσεις που κάνει στα ipad έχει και πωλήσεις μόνο από Αγγλία αν δεν θέλετε να το ρισκάρετε  αλλά δεν ξέρω αν αξίζει η τιμή 

αυτά που στέλνει από αγγλία, τα στέλνει μόνο στην αγγλία κι όχι ελλάδα

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ipad μπορεί να παίξει οποιαδήποτε ταινία(mp4, mkv, κλπ) και σε οποιαδήποτε ανάλυση ή χρειάζεται να γίνει η ταινία πρώτα convert σε κάποιο συγκεκριμένο format;

 

Κάποιος μου είπε ότι έχει ipad και για να παίξει μία ταινία πρέπει να την κάνει πρώτα convert και μετά να την περάσει στο ipad μέσω itunes για να την δει. Το convert λέει μπορεί να χρειαστεί αρκετές ώρες. Μου φάνηκε πολύ περίεργο...

 

Κάποιος που έχει ήδη ipad και έχει ασχοληθεί με το θέμα, μπορεί να μας διαφωτίσει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ipad μπορεί να παίξει οποιαδήποτε ταινία(mp4, mkv, κλπ) και σε οποιαδήποτε ανάλυση ή χρειάζεται να γίνει η ταινία πρώτα convert σε κάποιο συγκεκριμένο format;

 

Κάποιος μου είπε ότι έχει ipad και για να παίξει μία ταινία πρέπει να την κάνει πρώτα convert και μετά να την περάσει στο ipad μέσω itunes για να την δει. Το convert λέει μπορεί να χρειαστεί αρκετές ώρες. Μου φάνηκε πολύ περίεργο...

 

Κάποιος που έχει ήδη ipad και έχει ασχοληθεί με το θέμα, μπορεί να μας διαφωτίσει;

 

Είχα iPad παλιά (μέχρι πέρυσι τέτοια εποχή). Αν θυμάμαι καλά τυπικά για τα mkv έτσι πρέπει να γίνει (μετατροπή). Αλλά εγώ είχα κάνει jailbreak και είχα περάσει άλλο player που τα έπαιζε χωρίς μετατροπή, απλά τα μετέφερες στο folder της εφαρμογής. Είχα βάλει και XBMC όπου εκεί γίνονταν της Παναγιάς τα μάτια. Ότι αρχείο θες, streaming από το PC (για να γλυτώνεις και χώρο), addons, ότι θες. Το XBMC σίγουρα θέλει jailbreak, για απλό 3rd party player δεν θυμάμαι, μπορεί και όχι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστά.Ο ενσωματωμένος player του ipad παίζει h264 αλλά αν σαν container έχει mkv αντί  για .mp4 δεν τα αναγνωρίζει και τα μετατρέπει μέσω itunes.3rd party προγράμματα οπως vlc,nplayer κτλ. τα παίζουν απευθείας η έχουν πολλούς τρόπους να τα στρειμάρεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...