Προς το περιεχόμενο

Watch Dogs [PS3][PS4][Xbox 360][Xbox One]


drake.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

...και εγώ φίλε μου στο pc μου ζω την απόλυτη εμπειρία...high/ultra....απλα είναι άδικο για πόλλους και διάφορους λόγους που κάποιοι δεν έχουν τα ανάλογα αποτελεσματα και ειλικρινά με στεναχωρεί αυτό και προσπαθω και εγώ μέσα από την δικιά μου εμπειρία να βοηθήσω όσο μπορώ...χαλάλι και το κράξιμο κατά καιρούς... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 268
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Άστο Atzamestatos καμία σχέση το σκαμπανεύασμα και τα drops με το stutter. Απλά καμία επαφή.

 

Και άσε και το Ryse κατά μέρους γιατί πραγματικά δεν έχεις την πάσα ιδέα για τι μιλάς. Σε αυτά τα παιχνίδια που αναφέρεις ποτέ δεν τέθηκε θέμα για το αν είναι playable ή όχι από αυτούς που τα έπαιξαν. Μια χαρά το τερμάτισα το Ryse χωρίς το παραμικρό παράπονο για την απόδοση. Το WD στο PC που μιλάμε όμως με τίποτα. Και δεν μιλάω για 30fps vs 60fps. Άλλο είναι το πρόβλημα.

 

Λοιπόν κάτσε τερμάτισε τώρα το WD στο PC σου, κλείδωσε και το Vsync σου στα 10-20-30-50 και μη προσπαθείς να πείσεις εδώ μέσα τον κόσμο να το αγοράσει εκεί. Τσάμπα χάνεις και το χρόνο σου όχι τίποτε άλλο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το game για την ωρα στο pc ειναι για πολλες μπατσες, παρακαλω οσοι λετε οτι τρεχει καλα, γραψτε ενα μικρο βιντεο 4 λεπτων πχ, που να εμφανιζονται τα frames και στειλτε το να το δουμε.Αδυνατω να πιστεψω πως καποιοι το τρεχουν καλα και με πιο αδυναμα συστηματα και ολοι εμεις οι υπολοιποι γκρινιαζουμε για αποδοση στα δικα μας

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως και το έκανες upload σε τόσο καλή ποιότητα???

 

μα είναι το XBOX upload και έχουν βελτιώσει τόσο πολύ την ποιότητα???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

......σημερα είδα το παιχνίδι σε ps4........καλουτσικο αλλά συγνώμη .....τα  low του PC και με το ζόρι.....

 

Άνοιξες τους ασκούς του Αιόλου πάλι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

......σημερα είδα το παιχνίδι σε ps4........καλουτσικο αλλά συγνώμη .....τα  low του PC και με το ζόρι.....

 

όπως και να έχει ένα cross gen multiplatform game δεν μπορεί να είναι κριτήριο τι μπορεί να κάνει μια κονσόλα. Νομίζω υπάρχουν εμφανέστατα παραδείγματα που δείχνουν πολύ καλά αποτελέσματα, όπως Infamous και Ryse.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Η διατύπωση κόσμιας άποψης, είναι δικαίωμα κάθε μέλους, εφόσον υπάρχει θεματική συνάφεια και, γενικά, σέβεται τους όρους χρήσης που διέπουν το insomnia.

 

Εφόσον κρίνετε ότι ένα μήνυμα αντιβαίνει αυτούς τους όρους χρήσης, στέλνετε αναφορά και αποφεύγετε κάθε άλλο σχολιασμό. 

 

Εναλλακτικά, δεν ασχολείστε καθόλου ή, εφόσον το επιθυμείτε, αξιοποιείτε τη λειτουργία ένταξης ενός χρήστη στην προσωπική σας λίστα αγνόησης.

 

Το μόνο βέβαιο είναι ότι δεν κάνετε λόγο για "πικραμένους", όπως είδα σε αυτό το νήμα, ή για "γραφικούς", όπως είδα στο άλλο.

 

Παρακαλώ θερμά μη με υποχρεώσετε να επανέλθω σε αυτό το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο PC, τα σκαμπανεβάσματα του framerate οποιουδήποτε παιχνιδιού διορθώνονται πανεύκολα αν είναι έντονα.

 

Προγράμματα, όπως το γνωστό MSI afterburner, διαθέτουν frame limiters, όπου επιλέγεις τί cap θέλεις να έχεις. Είναι διαδικασία δευτερολέπτων.

 

Το παραπάνω το αναφέρω για πληροφόρηση όποιων νομίζουν ότι το μή σταθερό framerate είναι κάτι το ανυπέρβλητο στο PC.

 

Για το Watch dogs όμως αναφέρεται περιστασιακό stuttering , το οποίο είναι κάτι διαφορετικό.

 

Στο guru3D υπάρχει 9-σέλιδο performance analysis στο οποίο διαπιστώνουν ότι τα φαινόμενα stuttering είναι μή επαναλαμβανόμενα και το παιχνίδι αποδίδει διαφορετικά στις ίδιες σκηνές.

 

Μετράς το average framerate, σου βγάζει 50. Κάνεις reload, επαναλαμβάνεις τη μέτρηση και βγάζει 40.

 

Με κάρτα γραφικών όμως των 150 ευρώ, έχεις μεγαλύτερο average framerate και υψηλότερη ανάλυση από το PS4....

 

Πάρα ταύτα την απόδοση την θεωρώ απογοητευτική.

 

index.php?ct=articles&action=file&id=105

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκιμασα και το msi aferburner με το cap limiter απλα δεν δουλευει σε αυτο το game.Η μλκια εχει γινει απο την ubi και αυτη πρεπει να κοιταξει να το φτιαξει

Εμεις καναμε σαν gamers οτι μπορουσαμε με οτι γνωσεις εχουμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα, εγώ δεν μπορώ να προτείνω την αγορά του παιχνιδιού στο PC επι του παρόντως.

 

Η Ubi οφείλει να υποστηρίξει το προϊόν της.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...