Προς το περιεχόμενο

Watch Dogs [PS3][PS4][Xbox 360][Xbox One]


drake.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το game για την ωρα στο pc ειναι για πολλες μπατσες, παρακαλω οσοι λετε οτι τρεχει καλα, γραψτε ενα μικρο βιντεο 4 λεπτων πχ, που να εμφανιζονται τα frames και στειλτε το να το δουμε.Αδυνατω να πιστεψω πως καποιοι το τρεχουν καλα και με πιο αδυναμα συστηματα και ολοι εμεις οι υπολοιποι γκρινιαζουμε για αποδοση στα δικα μας

Αμα μου πεις πως να γραψω το video εκτος απο fraps πολυ ευχαριστως. Με fraps που δοκιμασα επεφταν τα fps στο 30 οταν εκανε record :/

Άστο Atzamestatos καμία σχέση το σκαμπανεύασμα και τα drops με το stutter. Απλά καμία επαφή.

 

 

Mαλλον εσυ εν εχεις επαφη με το σε τι απαντησα. Ο ultralisk μιλησε για drops, οποτε εκει απαντησα...

 

 

Και άσε και το Ryse κατά μέρους γιατί πραγματικά δεν έχεις την πάσα ιδέα για τι μιλάς. Σε αυτά τα παιχνίδια που αναφέρεις ποτέ δεν τέθηκε θέμα για το αν είναι playable ή όχι από αυτούς που τα έπαιξαν. Μια χαρά το τερμάτισα το Ryse χωρίς το παραμικρό παράπονο για την απόδοση. Το WD στο PC που μιλάμε όμως με τίποτα. Και δεν μιλάω για 30fps vs 60fps. Άλλο είναι το πρόβλημα.

 

Λοιπόν κάτσε τερμάτισε τώρα το WD στο PC σου, κλείδωσε και το Vsync σου στα 10-20-30-50 και μη προσπαθείς να πείσεις εδώ μέσα τον κόσμο να το αγοράσει εκεί. Τσάμπα χάνεις και το χρόνο σου όχι τίποτε άλλο.

Επειδη ορισμενοι θεωρουν τα drops στο 14 playble δεν σημαινει κατι ρε φιλε. ΟΙ pc gamers εχουν παραπονα γιατι εχουν ΑΛΛΕΣ απαιτησεις. Αν εβγαινε παιχνιδι σε pc 900p / 30 frames κλειδωμενο παλι χαμος θα γινοταν, ενω στο ps4 του αναβετε καντιλια για τις φοβερες επιδοσεις. Εκει ειναι ολη η διαφορα, γιαυτο σου λεω οτι συγκρινεται ΑΝΟΜΟΙΑ πραγματα.

 

Προφανως το οτι καποιος που θα το παιξει στο ps4 θα το ευχαριστηθει ειναι γεγονος. Δεν αμφιβαλω γιαυτο. Αλλα να λεμε οτι το ps4 παιζει καλυτερα απο ενα mid end pc ειναι παραλογισμος. 

......σημερα είδα το παιχνίδι σε ps4........καλουτσικο αλλά συγνώμη .....τα  low του PC και με το ζόρι.....

Δεν ισχυει. Μαλλον στο high η αντε το λιγοτερο medium να ειναι. Ουτως η αλλος οι διαφορες δεν ειναι μεγαλες, αν εξαιρεσουμε το ΑΑ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 268
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Οριστε και το βιντεο να καταλαβετε τι τραβαω.Μου το κανει συνεχεια αυτο..To βαζω και εδω για να δειτε το χαλι της pc version..Δεν χρειαζεστε περισσοτερα απο τα δευτερολεπτα που εγραψα..Οποιος νιωθει απο τετοια, καταλαβαινει...Το fraps αντε να μου εφαγε 10 frames αλλα η βουτια των frames ειναι ουτως ή αλλως ιδια και οταν παιζω κανονικα.

 

 

High textures

Oλα τα υπολοιπα στο ultra

antialising off

vsync off

max buffered frames  1

 

1920 x 1080 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπως και να έχει ένα cross gen multiplatform game δεν μπορεί να είναι κριτήριο τι μπορεί να κάνει μια κονσόλα. Νομίζω υπάρχουν εμφανέστατα παραδείγματα που δείχνουν πολύ καλά αποτελέσματα, όπως Infamous και Ryse.

Χαρα στο κουραγιο σου φιλε μου. :X

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο PC, τα σκαμπανεβάσματα του framerate οποιουδήποτε παιχνιδιού διορθώνονται πανεύκολα αν είναι έντονα.

Σωστα

Προγράμματα, όπως το γνωστό MSI afterburner, διαθέτουν frame limiters, όπου επιλέγεις τί cap θέλεις να έχεις. Είναι διαδικασία δευτερολέπτων.

Σωστα

Το παραπάνω το αναφέρω για πληροφόρηση όποιων νομίζουν ότι το μή σταθερό framerate είναι κάτι το ανυπέρβλητο στο PC.

Σωστα

Για το Watch dogs όμως αναφέρεται περιστασιακό stuttering , το οποίο είναι κάτι διαφορετικό.

Στο guru3D υπάρχει 9-σέλιδο performance analysis στο οποίο διαπιστώνουν ότι τα φαινόμενα stuttering είναι μή επαναλαμβανόμενα και το παιχνίδι αποδίδει διαφορετικά στις ίδιες σκηνές.

Μετράς το average framerate, σου βγάζει 50. Κάνεις reload, επαναλαμβάνεις τη μέτρηση και βγάζει 40.

Σαφως καλυτερα απο το PS4 των 30fps και χαμηλοτερης αναλυσης λοιπον

Με κάρτα γραφικών όμως των 150 ευρώ, έχεις μεγαλύτερο average framerate και υψηλότερη ανάλυση από το PS4....

Και με καρτα 100 ευρω λεει ο Αδιαφορος να συμφωνησω και γω

 

Πάρα ταύτα την απόδοση την θεωρώ απογοητευτική.

Αυτο μπορει καποιος να μου εξηγησει πως γινεται μιας και ο πανθηρας μιλαει για αλματα λογικης και τα βρισκει ολα ωραια και καλα;

Αναλυση: τσεκ

fps: τσεκ

Average fps: τσεκ

Σταθερο fps: Τσεκ.

Αφου ολα ειναι ωραια και καλα Πανθηρα πως με την λογικη σου θεωρεις την αποδοση απογοητευτικη και μαλιστα προτεινεις

Αυτή τη στιγμή η πιό ισορροπημένη εμπειρία είναι στο PS4, με το πιό consistent framerate, έστω στα 30fps και 900p ανάλυση.

Αυτο κι αν ειναι αλμα λογικης.

Ολα ωραια και καλα στο PC αλλα η πιο ισορροπημενη εμπειρια ειναι στο PS4 :)

Επιπροσθετως

Σίγουρα, εγώ δεν μπορώ να προτείνω την αγορά του παιχνιδιού στο PC επι του παρόντως.

Ε εγω αυτο δεν το καταλαβαινω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε παιδιά δεν πειράζει, βγήκε ένα game στο PC χειρότερο απ' ότι στις κονσόλες...δεν χαθήκαμε κιόλας, η ζωή συνεχίζεται  :-D

 

http://www.eurogamer.net/articles/digitalfoundry-2014-watch-dogs-performance-analysis

 

Perhaps more disappointing are the issues with PC performance. We noted a lot of comments online about stutter and can confirm that this is an issue, even with powerful gaming hardware

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως το οτι καποιος που θα το παιξει στο ps4 θα το ευχαριστηθει ειναι γεγονος. Δεν αμφιβαλω γιαυτο. Αλλα να λεμε οτι το ps4 παιζει καλυτερα απο ενα mid end pc ειναι παραλογισμος. 

 

Είναι τόσο μεγάλη η κάψα σου που βλέπεις παντού άτομα που προσπαθούν να αποδείξουν ότι PS4>PC. Και για το Κυπριακό να μιλούσαμε πάλι κάπως θα το γυρνούσες σε console vs PC. 

 

 

Εγώ σε αυτό το νήμα μιλάω μόνο για το Watch Dogs και τίποτα άλλο. Ούτε για specs μίλησα, ούτε για τεχνική υπεροχή PS4 σε σχέση με PC. Κάνε μου τη χάρη λοιπόν να μην κάνεις quote τα δικά μου σχόλια για να βγάλεις το βίτσιο σου. Εσύ είσαι αυτός που παραλογίζεται εδώ μέσα ή απλά το κάνεις επίτηδες. 

 

 

Και αφού φένεται από το πρώτο σκέλος της πρότασης ότι κατάλαβες τι ήθελα να πω κόψε εκεί και μη φαντασιώνεσαι τα υπόλοιπα. Μάθε να κάνεις διάλογο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτο μπορει καποιος να μου εξηγησει πως γινεται μιας και ο πανθηρας μιλαει για αλματα λογικης και τα βρισκει ολα ωραια και καλα;

Αναλυση: τσεκ

fps: τσεκ

Average fps: τσεκ

Σταθερο fps: Τσεκ.

Αφου ολα ειναι ωραια και καλα Πανθηρα πως με την λογικη σου θεωρεις την αποδοση απογοητευτικη και μαλιστα προτεινεις PS4

Αυτο κι αν ειναι αλμα λογικης.

Ολα ωραια και καλα στο PC αλλα η πιο ισορροπημενη εμπειρια ειναι στο PS4 :)

Επιπροσθετως

Ε εγω αυτο δεν το καταλαβαινω.

 

Δεν υπάρχει κανένα άλμα λογικής. Θα σου το εξηγήσω πάρα πάρα πάρα πολύ απλά για να καταλάβεις:

 

Έχεις ένα παιχνίδι που σου τρέχει κολλημένο στα 60fps, και κάθε 1 λεπτό παγώνει η εικόνα για 1 δευτερόλεπτο.

 

Ενώ η μέση απόδοσή σου είναι τέλεια, η εμπειρία του gaming είναι χάλια. Το hardware σου τραβάει, αλλά κάτι συμβαίνει και η πραγματική απόδοση είναι απογοητευτική.

 

Αν δεν το καταλαβαίνεις και έτσι, πές μου το να σου το ζωγραφίσω......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει κανένα άλμα λογικής. Θα σου το εξηγήσω πάρα πάρα πάρα πολύ απλά για να καταλάβεις:

 

Έχεις ένα παιχνίδι που σου τρέχει κολλημένο στα 60fps, και κάθε 1 λεπτό παγώνει η εικόνα για 1 δευτερόλεπτο.

 

Ενώ η μέση απόδοσή σου είναι τέλεια, η εμπειρία του gaming είναι χάλια.

 

Αν δεν το καταλαβαίνεις και έτσι, πές μου το να σου το ζωγραφίσω......

 

Στην περίπτωση του WD πάντως, θα έλεγα ότι κάθε 5 δευτερόλεπτα παγώνει η εικόνα για 1 δευτερόλεπτο. Έτσι γίνεται σε εμένα τουλάχιστον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω ειμαι απο τους τυχερους τοτε καθως το τρεχω αρκετα καλα και σταθερα, οκ ενα stuttering υπαρχει αλλα καμια σχεση με αυτα που διαβαζω απο αλλους, και χωρις να βαλω fix και 3rd party software.. Για τα γουστα μου δηλαδη ειναι κατι παραπανω απο playable και με gpu οχι πολυ δυνατότερη του ps4 σε 1080p, το προβλημα ειναι σε πολυ δυνατοτερα συστηματα τυπου 680+ που περιμεναν το κατι παραπανω εκει ειναι να αγανακτεις με την ubisoft πραγματικα.

 

Πιστευω θα πεσει patch σιγουρα απλα ειναι προχειροδουλεια για να βγει στην ωρα του, και δεν εχει και τα τρομερα γραφικα για να γονατιζει τα pc να ηταν crysis να πουμε οκ ενα φυσιολογικο ωραιο παιχνιδι ειναι απλα.

 

To online του αρχιζει να με εκνευριζει λιγο ομως.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως το online (στις κονσολες τουλαχιστον), απαξ και παρεις τα trophies που εχει, 10 Tails, 10 Hacks, 10 αγωνες, και να σε κανουν και 5 Tail δεν εχει καποια ουσια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...