Προς το περιεχόμενο

Watch Dogs [PS3][PS4][Xbox 360][Xbox One]


drake.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 268
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Απλα να ενημερωσω για οσους το παιζουν γνησιο οτι εχει ενα bug και αμα στο online trail αποτυχεις κολλαει το παιχνιδι και χανει το player progression. Xανεις ολα τα οπλα, τα σκιλς και την δυνατοτητα να μπεις online.

 

To κακο ειναι οτι ενω τα χανεις στα δειχνει ενεργα τα σκιλς πχ αλλα δεν υπαρχουν σαν δυνατοτητα χρησης. Τα οπλα δε μπορεις να τα ξανααγορασεις γιατι στα μαγαζια φαινονται αγορασμενα, και το το online σου λεει πρεπει να τελειωσεις το tutorial.

 

Ενημερωνω απλα μακρια απο το trailing για την ωρα. Το κανει σε ολες τις πλατφορμες.

Εμεις που το παθαμε αυτο υπαρχει καποια λυση να τα επαναφερουμε ή απλα περιμενουμε να διορθωθει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό είναι post για το PC section.

 

Βασικά modders ανακάλυψαν ότι όλα εκείνα τα ωραία εφφέ, σκιές, φωτισμοί κλπ που είδαμε στην Ε3 2012, υπάρχουν ακόμα μέσα στον κώδικα του παιχνιδιού.

 

Τώρα αρχίζουν τη διαδικασία επανεργοποίησής τους μέσα από mods, με αποτέλεσμα οι PC gamers να μπορούν να έχουν την εμπειρία που η Ubi έδειχνε το 2012.

 

 

 

The Worse, creator of the mod on Guru3d: http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=390114

Has made massive discoveries/improvements. He has discovered that almost all of the shaders and improvements seen in 2012 and 2013 are still in the game files, such as the e3 2012 explosions. For now he has managed to implement dynamic shadows from headlights, the increased rain density, increased NPC density, as well as 2012 e3 bloom and lens flare.
When he manages to unpack certain files, he will be able to activate everything, such as POMs, etc.

 

 

 

Included in the mod (v0.6... not all available yet!):

-Changes to the default fog values
-Enabled bokeh DOF for the main cameras
-Stuttering Improvements
-E3 2012 Bloom
-Performance Improvements
-Enabled Headlight Shadows
-LoD Changes
-Reflection changes
-Added 3 new cameras to the game(closer, normal, further)
-Rain changes(High quality rain drops, properly reacting to light, etc)
-LensFlares(WIP)
-Lighting changes(TESTING AND WIP)
-Civilians density changes



And many more things.. SOON.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεχρι στο πισι να βαλεις δισκακι (η εστω να κατεβαζεις) και να παιξεις απεχει πολυ.

Ουδεν κακο βεβαια αμιγες καλου. Θα πεσει καμποσο η τιμη του μεχρι να στρωσει :)

Αν στρωσει που δε το βλεπω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στη βράση κολλάει το σίδερο.

 

Ο περισσότερος κόσμος πιστεύω έριξε μαύρη πέτρα και κοιτάει άλλα παιχνίδια.

Μαλιστα!!!και για αυτο ο συγκεριμενος τιτλος ειχε πουλησει κατι λιγα εκατομμυρια(4)την πρωτη εβδομαδα κυκλοφοριας του?πολυ μαυρη πετρα ρε παιδια μιλαμε. :P

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μεχρι στο πισι να βαλεις δισκακι (η εστω να κατεβαζεις) και να παιξεις απεχει πολυ.

Ουδεν κακο βεβαια αμιγες καλου. Θα πεσει καμποσο η τιμη του μεχρι να στρωσει :)

Αν στρωσει που δε το βλεπω

χαχαχαχαχαχαχαχα.....εσυ πρεπει να εισαι ακομη με κανα Amstrad 6128 του 1988...δεν πειραζει.....παντα να σκεφτεσε ότι υπαρχουν και........χειροτερα :D .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μαλιστα!!!και για αυτο ο συγκεριμενος τιτλος ειχε πουλησει κατι λιγα εκατομμυρια(4)την πρωτη εβδομαδα κυκλοφοριας του?πολυ μαυρη πετρα ρε παιδια μιλαμε. :P

 

Αν προσέξεις καλύτερα, θα διαπιστώσεις ότι τόσο εγώ, όσο και ο mtzs μιλούσαμε για την PC έκδοση.

 

Πολύ αμφιβάλλω για πωλήσεις εκατομμυρίων κομματιών σε αυτή τη πλατφόρμα, εκτός και αν έχεις νούμερα να μου δείξεις.

 

Στο VGchartz μιλάει για 130,000 κομμάτια, με την έκδοση στο Steam να μήν έχει ξεπεράσει τους 10,000 παίχτες στα στατιστικά και τώρα να βρίσκεται κάτω από τις 5000 σε μία συνεχή πτώση....

 

Για πές μου τώρα, τα είπα καλά ή όχι περι μαύρης πέτρας?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να με καθοδηγήσεις με κάποιο link ώστε να αναθεωρήσω?

 

2,000,000 στο PC μου φαίνεται εξαιρετικά μεγάλος αριθμός με βάση τα νούμερα που παρέθεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν προσέξεις καλύτερα, θα διαπιστώσεις ότι τόσο εγώ, όσο και ο mtzs μιλούσαμε για την PC έκδοση.

 

Πολύ αμφιβάλλω για πωλήσεις εκατομμυρίων κομματιών σε αυτή τη πλατφόρμα, εκτός και αν έχεις νούμερα να μου δείξεις.

 

Στο VGchartz μιλάει για 130,000 κομμάτια, με την έκδοση στο Steam να μήν έχει ξεπεράσει τους 10,000 παίχτες στα στατιστικά και τώρα να βρίσκεται κάτω από τις 5000 σε μία συνεχή πτώση....

 

Για πές μου τώρα, τα είπα καλά ή όχι περι μαύρης πέτρας?

Αφου μιλουσες για την pc εκδοση δεν σου φταιω εγω,εδω μιλαμε για τις εντυπωσεις του παιχνιδιου στις κονσολες B) (οπωτε εισαι σε λαθος θρεντ).Υπαρχει αντιστοιχο θεμα για το pc section του παιχνιδιου στο φορουμ.Αλλα απο οτι σου ειπε και ο γραμμενος!! εκανε τελικως πολυ καλες πωλησεις και στους υπολογιστες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

spartan, απλά δεν παρακολούθησες τη συζήτηση που ξεκίνησε από τον djtaurus και ακολούθως συνεχίστηκαν 4 πόστς το ένα πίσω από το άλλο που αναφέρονταν ξεκάθαρα στην PC έκδοση, ενώ ανέφερα ότι αυτά είναι για το PC section. Το σχόλιό μου περι μαύρης πετρας ήταν η τελική προσφορά μου σε μία offtopic παρένθεση.

 

Τώρα αν θές να μου την πείς επειδή δεν κατάλαβες γιατί συζητούσαμε, απόλυτα κατανοητό. Αλλά να την πείς και στον DJTaurus, τον mtzs , τον ggrameno και τον kostiger.

 

Για τις πωλήσεις της έκδοσης PC, εγώ έδωσα νούμερα βασισμένα σε συγκεκριμένα sites και είναι πανεύκολο να τα διασταυρώσεις.

 

Steam

 

VGchartz

 

Ο ggramenos είπε ένα νούμερο που δεν το στήριξε μέχρι στιγμής, οπότε δεν βρίσκω κανένα λόγο να το θεωρήσω έγκυρο. Έψαξα και δεν βρήκα τίποτα για τον συγκεκριμένο ισχυρισμό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...