Προς το περιεχόμενο

Watch Dogs [PS3][PS4][Xbox 360][Xbox One]


drake.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

spartan, απλά δεν παρακολούθησες τη συζήτηση που ξεκίνησε από τον djtaurus και ακολούθως συνεχίστηκαν 4 πόστς το ένα πίσω από το άλλο που αναφέρονταν ξεκάθαρα στην PC έκδοση, ενώ ανέφερα ότι αυτά είναι για το PC section. Το σχόλιό μου περι μαύρης πετρας ήταν η τελική προσφορά μου σε μία offtopic παρένθεση.

 

Τώρα αν θές να μου την πείς επειδή δεν κατάλαβες γιατί συζητούσαμε, απόλυτα κατανοητό. Αλλά να την πείς και στον DJTaurus, τον mtzs , τον ggrameno και τον kostiger.

 

Για τις πωλήσεις της έκδοσης PC, εγώ έδωσα νούμερα βασισμένα σε συγκεκριμένα sites και είναι πανεύκολο να τα διασταυρώσεις.

 

Steam

 

VGchartz

 

Ο ggramenos είπε ένα νούμερο που δεν το στήριξε μέχρι στιγμής, οπότε δεν βρίσκω κανένα λόγο να το θεωρήσω έγκυρο. Έψαξα και δεν βρήκα τίποτα για τον συγκεκριμένο ισχυρισμό.

....διασταυρωμενα στοιχεια είναι από Gamers..... τιποτα επισημο :rolleyes: ουτε για τους μεν ουτε για τους δε....αφου οντος δεν υπαρχουν στοιχεια...αλλα καπνος χωρις φωτια δεν υπαρχει...εγω παντος που είμαι κατοχος PC Enthusiast  και PS4 το WD το αγορασα στην PC version και λογο ΚΟΣΤΟΥΣ(...24ευρο και όχι....70-80...αν είναι δυνατον) και λογο που  καταφερα να το παιξω σε ULTRA χωρις κανενα πρόβλημα (35-60 fps και average 42 στα 1080p)....ειλικρινα ΔΕΝ εχω κανενα θεμα,μου αρεσει και η κονσολα και το PC....απλα εχω την κονσολα και καθετε με δυο παιχνίδια  :-( αφου λογο κοστους των παιχνιδιων θα  παιξω 1 στις 10 σε αντιθεση με το PC που παιζω 9 στις 10 αφου εχω καμια δεκαρια ΑΑΑ τιτλους με συνολικο κοστος τοσο οσο εχουν 2 παιχνίδια του PS4...βεβαια θα μου πεις αν επεφτε το κοστος των παιχνιδιων(...ζησε Μαη μου)???Παλι θα το σκεφτομουν ....αν ημουν με κανα PC μεσης κατηγοριας τοτε ισως....καλος ηταν ενθουσιασμος όταν το αγορασα...αλλα επιπλαιος πιστευω γιατι .....τουλαχιστων...όπως λενε και πολλοι εδώ μεσα....εχω  PS4  :-) και θα χαρω ότι μου δωσει <<δωρεαν>> το PSN ....!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 268
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το κακο ειναι ολοι τα παρουσιαζουμε λιγο οπως μας συμφερει.

 

Εγω το πηρα απο ελληνικο μαγαζι για PS4 την Special Edition στα 50 ευρω 5 μερες πριν την κυκλοφορια. Τα 70αρια και 80αρια που πετανε περιτρανα οι PC αδες για να δικαιολογησουν την αγορα αυτων στο PC δε ξερω που τις πετυχενουν οταν μαλιστα για τις τιμες στο PC ψαχνονται.

 

Τελοσπαντων το PC οντως ειναι φθηνοτερο 10-20 ευρω στα παιχνιδια του την ιδια μερα κυκλοφοριας και εχει το θετικο σε βαθος χρονου (οχι μεγαλου κανα μηνα τα cd keys.)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κακο ειναι ολοι τα παρουσιαζουμε λιγο οπως μας συμφερει.

 

Εγω το πηρα απο ελληνικο μαγαζι για PS4 την Special Edition στα 50 ευρω 5 μερες πριν την κυκλοφορια. Τα 70αρια και 80αρια που πετανε περιτρανα οι PC αδες για να δικαιολογησουν την αγορα αυτων στο PC δε ξερω που τις πετυχενουν οταν μαλιστα για τις τιμες στο PC ψαχνονται.

 

Τελοσπαντων το PC οντως ειναι φθηνοτερο 10-20 ευρω στα παιχνιδια του την ιδια μερα κυκλοφοριας και εχει το θετικο σε βαθος χρονου (οχι μεγαλου κανα μηνα τα cd keys.)

...ριξε αρχικα μια ματια στο link...

http://musingsofmischiefandmayhem.com/2013/07/08/pc-or-next-gen-console-which-is-cheaper-in-the-long-run/

 

...και όχι φιλε μου δεν εχω κανεναν μα κανεναν λογο ,ουτε είμαι κολημενος ...κονσολακιας Η πισακιας και όπως ανεφερα μου αρεσουν και οι κονσόλες και τα PC με τα οποια πλεονεκτήματα/μοιονεκτηματα μπορει να εχουν και τα δυο και ας μην κρυβομαστε πισω από το δαχτυλο μας........σε εποχές preorder σε PC στο allcdkey ειχε φτασει τα 21ευρο....τωρα ΑΝ αυτή η διαφορα των 25-30 ευρο δεν απασχολει καποιους επειδή τους περισσευουν τοτε δεν μου πεφτει κανενας λογος και ας διαγραψουν το σχολιο μου...αλλα για μενα και πολλους αλλους εδώ μεσα που δεν μας περισσευουν,η διαφορα είναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ και θα πρεπει ΚΑΠΟΙΑ στιγμη να το κοιταξουν οι εταιριες Sony/Microsoft....αλλα σιγα μην το κοιταξουν οσο μοσχοπουλάνε...τεσπα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ψαχνεις μονοπλευρα και ακυρωνεις το επιχηρημα και τα λεγομενα σου.

 

Η διαφορα λοιπον των 20 ευρω και οχι των 40-50 που βγαινει με το μονοπλευρο σου ψαξιμο ειναι μεγαλη, αλλα δεν ειναι τοσο μεγαλη οσο την παρουσιαζεις, δε σου εριξα αδικο, απλα τονισα το γεγονος οτι γενικα το χουμε στο DNA οταν θελουμε να ισχυροποιησουμε την αποψη μας, υπερβαλλουμε λιγο με τα παραδειγματα μας φερνοντας την αληθεια λιγο πιο κοντα προς ωφελος μας.

 

Το λινκ που ποσταρες υποθετει οτι με ενα PC των 700δολλαριων μπορει καποιος να βγαλει 8 χρονια gaming και ακομα πιο συγκεκριμενα λοιπον υποθετει οτι με το HW που υπηρχε τοτε (NVidia 7xxx και ATI 1XXX και πρωτες γεννιες των core 2 duo) μπορει 8 χρονια μετα να παιξει παιχνιδια που παιζουμε τωρα ή που παιζαμε 4 χρονια πριν ή οτι με το HW Που εχει βαλει το PC αυτο θα αντεξει 8 χρονια μπροστα χωρις καποιο update στα μισα, επισης για καποιο λογω στα παιχνιδια των κονσολων εχει τιμη τα 60 δολλαρια, οταν εγω σε κονσολα δεν εχω δωσει πανω απο 49 δολλαρια και σε PC πανω απο 39 (Day1, λογικα αν περιμενα για το PC θα τα βρισκα με κλειδια ειτε φθηνοτερα σε preorder ειτε αργοτερα με CD Key), αλλη μια παραμετρος ειναι οι Digital αγορες, που για πολλους ειναι no go και για μενα, οι μονες digital αγορες που εχω κανει ειναι οτι παιχνιδι εχει βγει για το One, και με πολυ ψαξιμο βρηκα τα κλειδια τους 25 δολλαρια το καθενα, αρα το PC δεν ειναι αποκλειστικα φθηνο.

 

Δεν ειναι τοσο απολυτα τα πραγματα, σε βαθος χρονου δε βγαινει καποιο ουσιαστικο κερδος απο καποια πλατφορμα, γιατι αν το PC εχει τα φθηνα CD keys μετα απο καποιο καιρο, στις κονσολες υπαρχουν τα φθηνα Used σε amazon και ebay. Γενικα ναι τα παιχνιδια στο PC ειναι ελαχιστα φθηνοτερα, απο αυτα στις κονσολες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

......οκ...εγω απευθύνομαι αποκληστηκα στις digital...μιας και δεν έχω ούτε ένα παιχνίδι σε cd...σιχαίνομαι  το βάλε βγάλε...και αυτές οι τιμές στο PSN για μένα είναι αδιανόητες ...και δεν ξέρω αν ποτέ και πότε θα φτιάξουν..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αν παρακολούθησε κανένας τί συμβαίνει με την PC έκδοση, αλλά η Ubisoft έχει φάει τρελό ξεμπρόστιασμα.

 

Μιά ομάδα παιδιών μέσα σε ελάχιστες μέρες έχουν φτιάξει mod που:

 

1) να λύνει τα προβλήματα (stuttering etc),

2) να ξεκλειδώνει θαμένα settings του παιχνιδιού από Ε3 2012,

3) να κάνει το παιχνίδι να παίζει με Ultra settings σε hardware κατώτερο αυτού που ζητάει η Ubi

4) Nα δίνουν στον παίχτη τη δυνατότητα επιλογής επιπέδου LOD, DOF, BLOOM κλπ κλπ

5) Να διορθώνουν γραφικές ατέλειες και να προσθέτουν νέα στοιχεία

 

Έχει συμφορουμίτη που παίζει το παιχνίδι με κάρτα γραφικών του 2009 ( ATI 5850) με 35+ fps σε 1680Χ1050 ( κάτι παραπάνω από 900p)

 

Σε καμία περίπτωση τα παραπάνω δεν γράφονται για συζήτηση PC vs Consoles.

 

Απλά είναι ξεκάθαρο τί παίζει με αυτό το στούντιο, και ουδεμία σχέση έχει με τεχνικά ζητήματα της PC πλατφόρμας.

 

Και ακόμα και αν κάποιος αρνηθεί ότι παίζονται παρασκηνιακά παιχνίδια, το γεγονός ότι 3-4 παιδιά τους φοράνε τα γυαλιά και απογειώνουν το παιχνίδι τους μέσα σε ελάχιστες μέρες, χωρίς καν να υπάρχουν official εργαλεία, είναι ακόμα μεγαλύτερο ρεζιλίκι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα παρασκηνιακα ειναι γνωστα πολυ πριν το WD. Ειδικα με την UBI δεν ειναι η πρωτη φορα. Η δουλεια ξεκινησε απο το AC2 αν θυμασαι καλα. και συνεχιστηκε σε ολη τη σειρα λιγο πολυ.

Γι αυτο και γω ελεγα απο περυσι οτι θα πεσει τρελο γελιο με αυτο εδω ειδικα οταν ειδα τα specs (δεν ξερω αν το θυμασαι αλλα στην αρχη ανακοινωσαν με leak πολυ πιο δυνατοτερα απο αυτα που εβγαλαν μετα - αυτο αν μη τι αλλο κατι εδειχνε). Δεν ημουν μαντης κακων πανθηρα αλλα μια ζωη αυτο γινεται στο πισι gaming. Δεν το λεω για να αναβιωσω το flaming και το vs αλλα λεω με αλλα λογια αυτο που πολλοι απο εσας δεν θελετε να δειτε οτι συμβαινει με τους μεγαλους νεους τιτλους.

Ουσιαστικα παιζουν το παιχνιδι των εταιριων για να αγοραζουν πιο ευκολα τις αναβαθμισεις χωρις να τις χρειαζονται οι mainstream pc gamers. να σε βαζουν σιγα σιγα στο τρυπακι.

Ακουει ο αλλος οτι δε παιζει καλα στην 760 και λεει δε παω για 780; Και ολο και καποιοι θα τσιμπανε.

Απο κει και περα υπαρχουν και τα τεχνικα ζητηματα, αλλα σε μικροτερο βαθμο σιγουρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι ο κανόνας αυτός.

 

Οι περιπτώσεις αυτές είναι συγκεκριμένες και ξεχωρίζουν.

 

Ακόμα και για τη Ubi, το FarCry 3 (και 2) για παράδειγμα έτρεχε άψογα και με καταπληκτικά γραφικά στο PC.

 

Αυτό που συμβαίνει με το Watch dogs είναι κραυγαλέο και ακριβώς επειδή είναι κραυγαλέο, σε ελάχιστο χρόνο καί βγήκαν τα άπλυτα στη φόρα αλλά καί διορθώθηκε (και αναβαθμίστηκε) το παιχνίδι από τη κοινότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αψογα δεν ετρεχε, με Full γραφικα ακομα και σε καλα PC η αποδοση του ηταν αδικαιολογητη, μετα απο δυο τρια patches και καποια driver updates ηρθε στα συγκαλα του. Απλα δεν ειχε προβληματα.

 

Το AC4 και το Watchdogs ηταν απο τα πιο προβληματικα παιχνιδια που εχει βγαλει η Ubi με κορυφη το watchdogs σε ολους τους τομεις.

 

Εγω προσωπικα εχω παθει νυλα απο Ubi game τρεις φορες, FC2, Watchdogs και Zombi U και φυσικα τελειωσαν τα παρε δωσε μου με την εταιρεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το Farcry 3, το αγόρασα λίγους μήνες μετά τη κυκλοφορία του, και στο σύστημά μου έχω μία αψεγάδιαστη 1080p 60fps εμπειρία.

 

Δεν γνώριζα ότι είχε θέματα στο release του.

 

Όπως και να έχει βέβαια, και από μένα πολύ δύσκολο να ξαναπάρουν λεφτά, εκτός και αν είναι sale με τιμές χώμα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω κολλήσει άσχημα 2 μέρες τώρα με το παιχνιδάκι,γουστάρω πολύ άσχημα παρόλο που δεν ήμουν fan του είδους.Μου το έκαναν δώρο πριν μια βδομάδα και το ξεκίνησα προχθές!!!Και Γ*****...

Όταν με το καλο το τελειώσω έχω σκέψεις να ξεκινήσω κάνα GTA καθώς η μοναδική επαφή που είχα με GTA ήταν το 2 και το London του PS1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...