Προς το περιεχόμενο

Watch Dogs [PS3][PS4][Xbox 360][Xbox One]


drake.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 268
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στο PC μου τρέχει μέτρια, βρήκα τα settings που τρέχει οκ σε 10 λεπτά οπότε τα βάζω βγάζω δισκάκια για να μην ψάχνω μου φαίνονται αστεία.. Ubisoft είναι αυτή το ξέραμε ότι θα φάμε κονσολοπορτ...

 

Σαν παιχνίδι τώρα δεν με τρελαίνει, η πόλη δεν είναι ωραία και δεν έχει την λεπτομέρεια του GTA ούτε έχει αρκετά πράγματα να κανείς. Η ιστορία φαίνεται συμπαθητική και τα hacks έχουν πλάκα αλλά προς το παρόν η άποψη μου είναι ότι έχουμε να κάνουμε με ένα παιχνίδι του 7/10 και τζάμπα το όλο hype. Anyway είναι καλή παραγωγή και θα προχωρήσω και άλλο για να το κρίνω καλύτερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Iσως ειναι σαν το AC που αρχισε μετρια και ανεβασε στροφες στα επομενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 
 

Γι αυτο ακριβως αναρωτηθηκα που να παιξω και φυσικα το εκανα χαριτολογοντας αναφεροντας το ΠΣ3. Σε κονσολα θα το παιξω στο ΠΣ4. Ειμεθα σοβαροι; εχω ΠΣ4 και θα το παιξω στο ΠΣ3;

Απο κει και περα κραζατε το 30αρι και τα 900p για τις κονσολες στο ΠΣ4 section. Φατε τα τωρα στη μαπα με low settings και frame drops.

Και για να βαλουμε τα πραγματα στη θεση τους. Οταν τα ελεγα απο περυσι και μερικοι με κοροϊδευαν δε τα ελεγα γιατι ημουν ο μαντης Καλχας. Το θεμα ειναι απλο. Η ubisoft μας εχει συνηθισει σε τετοια κολπα σε launch. Εδω καταφεραν και μαμησαν το AC4 (και παλαιοτερα αλλα AC) στο πισι. Και οπου ακους δυνατα specs κρατα μικρο καλαθι. Οι διαφορες ειναι τεραστιες για να επιτευχθει optimization σε μικρα configuration. Απο κει και περα ειναι και θεμα τυχης πως θα σου κατσει αναλογα το πισι που χεις στησει και τι τρεχει στο background.

Αυτα που γινοντουσαν παντα στα πισια και θα συνεχισουν να γινονται. Συν το οτι ακομη και σε ultra βλεπεις ενα port απο τις κονσολες. Δε θελει και πολλη σκεψη για να βγαλεις το γνωστο συμπερασμα :)

Ποιο ειναι αυτο; Βαζω το δισκακι και παιζω σφυριζοντας "αδιαφορα", χωρις να τρωω τον μισο χρονο μου ψαχνοντας ρυθμισεις, drivers, fraps κλπ κλπ. 

 

Ρε φιλε δεν εχεις καταλαβει κατι απλο. Settings ψαχνει ΜΟΝΟ οποιος θελει να ψαξει. Το παιχνιδι, αν δεν κανω απολυτως ΤΙΠΟΤΑ και απλα πατησα new game, τρεχει μονο του στα καλυτερα settings για να εχω 60 frames (για το watchdogs λεω). 

Στο PC μου τρέχει μέτρια, βρήκα τα settings που τρέχει οκ σε 10 λεπτά οπότε τα βάζω βγάζω δισκάκια για να μην ψάχνω μου φαίνονται αστεία.. Ubisoft είναι αυτή το ξέραμε ότι θα φάμε κονσολοπορτ...

 

Σαν παιχνίδι τώρα δεν με τρελαίνει, η πόλη δεν είναι ωραία και δεν έχει την λεπτομέρεια του GTA ούτε έχει αρκετά πράγματα να κανείς. Η ιστορία φαίνεται συμπαθητική και τα hacks έχουν πλάκα αλλά προς το παρόν η άποψη μου είναι ότι έχουμε να κάνουμε με ένα παιχνίδι του 7/10 και τζάμπα το όλο hype. Anyway είναι καλή παραγωγή και θα προχωρήσω και άλλο για να το κρίνω καλύτερα.

Και πολλα εβαλες. Παντως τα γραφικα ΔΕΝ ειναι ασχημα, εχει πολλες λεπτομερειες και ΠΑΡΑ πολλα αντικειμενα, ειτε σε εσωτερικους ειτε σε εξωτερικους χωρους. Αλλα απλα, δεν εχεις κατι να κανεις, οπως ειπες και ο φιλος....ασε που η πολη δεν μου αρεσει καθολου

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Iσως ειναι σαν το AC που αρχισε μετρια και ανεβασε στροφες στα επομενα.

Τι εννοεις? το πρωτο AC που ηταν μετριο η οτι γενικα ξεκινανε αργα σαν παιχνιδια??

 

Εγω παντως οσο παιζω watchdogs τοσο εκτιμω την δουλεια που εκανε η rockstar στο GTA V με το hw που ειχε στη διαθεση της.. Γενικα εχει potential το παιχνιδι απλα θελει αλλαγη setting(οχι settings στο pc.. :P) και τις λεπτομέρειες/δραστηριοτητες του GTA, φυσικα και σε storytelling πισω ειναι atm αλλα αυτο μπορει να αλλαξει στην πορεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

pds στο πρωτο ac το προβλημα ηταν οτι δεν ειχες να κανεις σχεδον τιποτα στις πολεις  ενω καταντουσε κουραστικο και επαναλαμβανομενο μετα απο καποια στιγμη με ολα τα eavesdrop κτλ κτλ.Κατα τ'αλλα σαν ιδεα ηταν υπεροχη και αυτο φανηκε στα επομενα.Η ατμοσφαιρα του παιχνιδιου,τα βασικα  του gameplay και γενικα το ολο setting υπηρχαν.

 

Το προβλημα για μενα στο watch dogs δεν ειναι οτι δεν εχεις τι να κανεις.Αλλωστε σε καθε γωνια ολο και κατι θα υπαρχει απο crimes μεχρι mini games.Το μεγαλυτερο προβλημα ειναι η ιδια η πολη που δεν με συγκινει ως τωρα.Δεν εχει "καλη" ατμοσφαιρα πως να το πω.Πιστευω στο GTA V η πολη ηταν ενας 4ος "πρωταγωνιστης"  κατα καποιο τροπο.Αυτο που το κανει διαφορετικο ειναι το hacking που το εφαρμοσαν πολυ καλα και στην πολη και στις αποστολες.Φυσικα στα γραφικα δεν υπαρχει καν συγκριση με το GTA V.

 

Επισης δεν μου αρεσει καθολου η οδηγηση ειδικα οταν τρακαρεις πεταγονται κατι καπνοι απο το πουθενα.Ελπιζω να φταιει οτι δεν εχω συνηθισει ακομα.

 

Τελος παντων μια χαρα ειναι το παιχνιδι παρ' ολα αυτα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η οδηγηση δεν μου αρεσει ουτε εμενα.. Το hacking ειναι καλο και μαλλον εκει βασιζεται το game απλα θα ηθελα περισσοτερα πραγματα να χακάρω μεσα στην πόλη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Τι εννοεις? το πρωτο AC που ηταν μετριο η οτι γενικα ξεκινανε αργα σαν παιχνιδια??

To bold:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω με τον Σταύρο πιο πάνω. Τόσα ενδιαφέροντα μέρη σε ολόκληρο τον πλανήτη με ποικίλα περιβάλλοντα και οι devs έχουν κολλήσει στο generic city USA. Δεν μπορώ να το καταλάβω... 

Η οδήγηση συνηθίζεται αλλά γενικά είναι επιφανειακή και τα αμάξια δεν έχουν βάρος-στιβαρότητα.

 

Αν έχει κάποιος δει έκδοση last gen κονσολών και PC ας πει εντυπώσεις, γιατί δεν έχω αποφασίσει ακόμα που θα το πάρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο το λιγο που ασχοληθηκα σε 360 τα γραφικα ειναι λιγο rollercoaster...πιο ομορφο κατα τις βραδινες ωρες σιγουρα ενω τα οχηματα προσωπικα μου φαινονται...καπως..χαλια να το πω?!μπορει να εχει ξεσυνηθισει και το ματι μου μιας κ εχω καιρο να να ασχοληθω με το 360.

 

Η οδηγηση την περιμενα καλυτερη και δεν ειμαι και απο τους απαιτητικους γενικοτερα...θεωρω δεν παρεμβαινει αρνητικα και δεν δημιουργει προβλημα στο παιχνιδι αν και δεν ειχα καποιο απαιτητικο μπατσοκυνηγητο για να κρινω εκ βαθους.

 

το hacking κομματι μου αρεσε αρκετα και πραγματικα δινει εναλλακτικες στο πως θα παιξεις/ξεφυγεις/σκοτωσεις/περασεις το χρονο σου και γενικα δειχνει-οπως προβλεποταν νομιζω-το δυνατο κομματι του παιχνιδιου...

 

μου αρεσε αρκετα το voice acting και το λιγο που ειδα απο ιστορια με τραβουσε να συνεχισω παρακατω...

 

θα περιμενω να παιξω περισσοτερο στην εκδοση ps4 ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

PC των 450ευρο.....CPU FX6350 και με καρτα hd7870 το παιχνιδι σε High textures και σε Ultra όλα τα αλλα Options πιανει 55-60FPS.......και σε 1080p!!!!!!

PC των 450ευρο.....με καρτα hd7870 το παιχνιδι σε High textures και σε Ultra όλα τα αλλα Options πιανει 55-60FPS.......και σε 1080p :P  :P :P

 Πες μου σε παρακαλω πως τα επιασες..εμενα στο ultra ουτε καν.... kai 55-60 fps μονο σε window mode...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Πες μου σε παρακαλω πως τα επιασες..εμενα στο ultra ουτε καν.... kai 55-60 fps μονο σε window mode...

....εχω την VTX3D HD7870 Tahiti LE Black edition και CPU FX6350 και Windows 8.1 64bit ...και σε Ultra είναι playable 25-35fps αλλα κρασαρει...τωρα δεν ξερω γιατι  καποιοι με ποιο δυνατες καρτες ειχαν προβλήματα καποιοι αλλοι δεν ειχαν ΚΑΝΕΝΑ προβλημα???...ισως ....σιγουρα φταιει το παιχνιδι....παντος αν είναι αληθεια αυτό που ακούγετε ότι αφησαν να διαρευσει μισοτελειωμενη εκδοση....τοτε αναμενουμε την Official και patch και ειδομεν!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω με τον Σταύρο πιο πάνω. Τόσα ενδιαφέροντα μέρη σε ολόκληρο τον πλανήτη με ποικίλα περιβάλλοντα και οι devs έχουν κολλήσει στο generic city USA. Δεν μπορώ να το καταλάβω... 

Η οδήγηση συνηθίζεται αλλά γενικά είναι επιφανειακή και τα αμάξια δεν έχουν βάρος-στιβαρότητα.

 

Αν έχει κάποιος δει έκδοση last gen κονσολών και PC ας πει εντυπώσεις, γιατί δεν έχω αποφασίσει ακόμα που θα το πάρω.

Eαν εχεις PC για ποιο λογο να το παρεις σε κονσολα, και μαλιστα last gen :?

 Πες μου σε παρακαλω πως τα επιασες..εμενα στο ultra ουτε καν.... kai 55-60 fps μονο σε window mode...

Δεν ισχυουν τα νουμερα που λεει. Αν βαλει high textures και ολα τα ultra (με 0 ΑΑ παντα) αντε να βγαζει stable 30αρι με το ζορι. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eαν εχεις PC για ποιο λογο να το παρεις σε κονσολα, και μαλιστα last gen :?

 

Γιατί η έκδοση του θείου που δοκίμασα θέλει κάνα δυο patchάκια και drivers για να στρώσει. Χαμηλό freame rate, πολλά framedrops, μέτριο scaling από low σε high. Τα γραφικά του έτσι κι αλλιώς δεν είναι τίποτα το πολύ σπουδαίο, αν και έχει τις στιγμές του (νύχτα, βροχή κλπ.) οπότε αν είναι πιο σταθερό το frame rate σε last gen και τα γραφικά ψιλοβλέπονται μπορεί να το σκεφτώ να το πάρω εκεί.

Αυτό που με απασχολεί κυρίως σε last gen είναι ότι πιθανών ο κόσμος του να είναι αρκετά πιο άδειος (λιγότερα αμάξια, άνθρωποι, περιβάλλον) λόγω μνήμης, το οποίο σε open world παιχνίδι για εμένα θα είναι deal breaker. Γι αυτό ρώτησα αν έχει κάποιος δει και τις δυο εκδόσεις να αναφέρεις διαφορές. 

Next gen από του χρόνου, που θα μαζευτούν παιχνιδάκια και αναλόγως με τι θα ανακοινωθεί στην E3, gamescom κλπ. Εξάλλου έχω ακόμα μια στοίβα απο παιχνίδια στο steam και στο PS3 που δεν έχω αγγίξει λόγο χρόνου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eαν εχεις PC για ποιο λογο να το παρεις σε κονσολα, και μαλιστα last gen :?

Δεν ισχυουν τα νουμερα που λεει. Αν βαλει high textures και ολα τα ultra (με 0 ΑΑ παντα) αντε να βγαζει stable 30αρι με το ζορι. 

ακριβως οπως το ειπες...πιανω 28 σε fullscreen και σε window mode 44-55 fps....EΛΕΟΣ.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...