Προς το περιεχόμενο

Car GPS tracker


Demcoratus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπερα παιδια , ημουν παλιο μερος εδω στο Insomnia αλλα δε θυμαμαι το email

 

τεσπα

 

Πριν 6μηνες μου κλεψανε το αυτοκινητο μου 

Πλεον μετα απο πολυ κοπο πηρα ενα σμαρτακι

το θεμα ειναι οτι η περιοχη που μενω δεν αλλαξε...οποτε

ψαχνω να βαλω ενα GPS tracker 

 

Μετα απο 2 μερες ερευνας στο Ιντερνετ καηκε το κεφαλι μου :S

ειδα Real time trackers με GPS , με εταιρειες , με μηνιαιες συνδρομες κτλπ

επισης οτι πρεπει να τοποθετησεις και καρτα SIM (δε γνωριζω το κοστος παροχου χρεωσεις)

Θα μπορουσα να εχω Online tracking , χωρις SIM και χωρις εταιρεια στη μεση και συνδρομη?

Εχετε καποια εμπειρια να μου δωσετε τα φωτα σας?

 

για παραδειγμα αυτο εδω? :

http://www.ebay.com/itm/Auto-TK103B-GPS-GSM-GPRS-Tracker-localizzatore-satellitare-antifurto-VG2-/390765610108?pt=Altro_Navigatori_e_Gps&hash=item5afb72047c

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 141
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Υπάρχει ενα παρόμοιο θέμα που τα εχω αναλύσει εκτενώς, ψαξτο λιγο... Χωρις σιμ παντως δε γινεται τίποτα

 

υ.γ. πηρες το πιο τρωτο αυτοκίνητο σε κλοπες... :/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειδα την απαντηση ναι 

Αλλα ψαχνω κατι συγκεκριμενο , το χωρις SIM : το απαντησαμε το ξεχναω :D

το Online tracking χωρις συνδρομη καπου? και πιο το κοστος με την SIM?

θελει να βαζω καρτα συνεχεια?

ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει ενα παρόμοιο θέμα που τα εχω αναλύσει εκτενώς, ψαξτο λιγο... Χωρις σιμ παντως δε γινεται τίποτα

 

υ.γ. πηρες το πιο τρωτο αυτοκίνητο σε κλοπες... :/

Του έκανες την καρδιά ... περιβόλι! ΧΑΧΑΧΑ

 

Χρειάζεσαι τη sim για να σου στείλει sms που ειναι το κλεμμένο αμαξι. Το αν θες gpRs και data τοτε ειναι αλλο θέμα. Μπορεις να χρησιμοποιήσεις οποιαδήποτε sim (κινητή ή καρτοκινητή) αρκεί να εχεις απενεργοποιήσει το pin

 

το Online tracking χωρις συνδρομη καπου? και πιο το κοστος με την SIM?

 

Το gps θα σου στέλνει sms με τις συντεταγμένες του αμαξιου, οποτε του το ζητήσεις. Οσο εχει λεφτα θα σου στέλνει sms, μετα παπαλα. Του βάζεις λεφτά οποτε χρειάζεται. 

 

Αμα εχεις τις συντεταγμένες μπορεις να τις βλέπεις στο google earth. Δεν χρειαζεσαι ειδική συνδρομή εκτός αν απαιτείς πολύ ειδικές υπηρεσίες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

online tracking Μπορεις να κανεις μέσω Gprs και της ονλαιν εφαρμογής που δινουν αυτα τα μηχανήματα gps888 καπως ετσι ειναι η σελίδα...

 

Για να το κάνεις πρέπει να σετάρεις τη συσκευή να στέλνει εκει δεδομένα και να εχεις πιθανώς καποιο καρτοκινητό με αρκετο όγκο δεδομένων καθε μηνα.

 

Προσωπικά το χρησιμοποιώ με sms και link @ google maps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αααα μαλιστα!

καταλαβα , ωραια τοτε , πιθανον θα παρω αυτο το κινεζικο το φτηνιαρικο στο λινκ που εβαλα

αφου ειδα οτι εχει καλα σχολια για τα χρηματα του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα μετά...
Επισκέπτης

Καλημέρα παιδιά εγώ έχω αγορά ένα GPS Tracker από ebay γύρο στα 45€ (όλο το κιτ) τότε και πήγα σε ένα μαγαζί με συναγερμούς και μου το τοποθέτησαν. Μόλις φθάνω στο κατάστημα βλέπω σε μια αφίσα να διαφημίζει το ίδιο GPS Tracker με τιμή 240€ με τα πολλά μου το βάζει ο άνθρωπος και μόλις τελειώνει με ρωτάει πόσο το πήρες και του λέω 45€ και του έπεσαν τα μαλλιά. Το θέμα είναι όμως ότι όταν πήγα να το ρυθμίσω δεν έπαιρνε όλες τις εντολές που έλεγε ο Κινέζος στο manual αλλά τα βασικά που ήθελα εγώ όπως : συντεταγμένες , ώρα , ημερομηνία , το ΙΜΕΙ της συσκευής και τα χιλιόμετρα που τρέχω τα είχε και δεν το έψαξα παρα πάνω. Επίσης ξέχασα να αναφέρω ότι τα συστήματα αυτά έχουν την δυνατότητα να κάνουν διακοπή του ρεύματος στην αντλία βενζίνης και του κινητήρα αλλά ούτε και σε αυτό με τα 240€ δεν τα συνδέουν γιατί φοβούνται τα χειρότερα. Το θέμα με την SIm είναι ότι δεν μπορείς να κάθεσαι να την βάζεις και να βγάζεις από την συσκευή γι αυτό πήρα vodafon που έχει εφαρμογή στο android και online από το Pc και βλέπω πότε λήγει πόσα λεφτά έχει μέσα και ανάλογα πράττω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Επειδή είμαι και εγώ σε αναζήτηση ενός τέτοιου συστήματος: είστε ευχαριστημένοι. Έχετε να μου προτείνετε κάποιο συνεργείο για την τοποθέτηση; Όποια συμβουλή είναι καλοδεχούμενη. Ευχαριστώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κοιταξε εγω ειμαι ευχαριστημένος, πηρα αλλο ενα τώρα αλλα δε δουλευε οποτε πηρα refund απο τον κινέζο και το ξαναπαρηγγειλα...

 

συνεργειο δεν εχω να σου προτείνω, εγω μονος μου το πέρασα (θέλει πολυ δουλεια βεβαια γιατι δεν ειναι θέμα μονο να το συνδέσεις αλλα και να το κρύψεις/τοποθετήσεις σωστά)...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια καλησπερα..μια ερωτηση σας παρακαλω..εβαλα μεσα στο gps μια whats up αλλα εχω θεμα με το να βλεπω το υπολοιπο αφου μεσω internet δεν μπορω με την cosmote και δε μπορω να βαζω βγαζω την καρτα..τι μου προτεινεται να κανω;σκεφτηκα ακομα κ να το κανω συνδεση αλλα αξιζει; θελω να ξερω το υπολοιπο μη παθουμε καμια στραβη κ δε εχω καρτα κ την πατησω.εσεις τι εχετε βαλει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καπως ετσι θα το κανω κ γω κ θα κρατησω το whats up.. Και κατι τελευταιο..παιρνω τηλ κ μου ερχεται σε μηνυμα η τοποθεσια..ανοιγω σε google maps και το αφησω ανοιχτο,τοτε αν ειναι εν κινηση βλεπω κανονικα το στιγμα σε κινηση στους χαρτες..η ερωτηση μου ειναι αν υπαρχει χρεωση απο την gps συσκευη απο την sim της.Οχι απο το κινητο που εννοειται θα ναι σε 3g η wifi αλλα απο το tracker.υπαρχει χρεωση;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...