Προς το περιεχόμενο

Car GPS tracker


Demcoratus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ξεθάβω το θέμα παιδιά γιατι βρήκα μια ιστοσελίδα στην οποία μπορείς να βάλεις την συσκευή GPS Tracker που έχεις και να την παρακολουθείς, ανεξαρτήτου μάρκας ή κατασκευαστή! Η πλατφόρμα είναι αυτή και εχει και 7 μέρες δωρεάν δοκιμή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 141
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σκέφτομαι να αγοράσω αυτο το Link.png Site: gps

 

 

για το παπακι μου..

 

Απο ενα παλαιότερο τόπικ κάποια μέλη ανέφεραν πως είναι ικανοποιημένοι με την απόδοση του.

 

 

Τα ερωτήματα μου..Πόσο θα μου πάρει ενας τίμιος ηλεκτρολόγος για να το τοποθετήσει πάνω στην μπαταρία μου ξεχωριστή παροχή που θα δίνει ρεύμα στο gps μόνο όταν ειμαι εν κινήσει; Θα χρειαστούν και άλλα υλικά να αγορασω ξεχωριστα;

 

 

Και επίσης αυτο το μηχάνημα θα μπορει να δίνει στίγμα τοποθεσίας απο υπόγειο γκαραζ πολυκατοικίας;

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σκέφτομαι να αγοράσω αυτο το Link.png Site: gps

 

 

για το παπακι μου..

 

Απο ενα παλαιότερο τόπικ κάποια μέλη ανέφεραν πως είναι ικανοποιημένοι με την απόδοση του.

 

 

Τα ερωτήματα μου..Πόσο θα μου πάρει ενας τίμιος ηλεκτρολόγος για να το τοποθετήσει πάνω στην μπαταρία μου ξεχωριστή παροχή που θα δίνει ρεύμα στο gps μόνο όταν ειμαι εν κινήσει; Θα χρειαστούν και άλλα υλικά να αγορασω ξεχωριστα;

 

 

Και επίσης αυτο το μηχάνημα θα μπορει να δίνει στίγμα τοποθεσίας απο υπόγειο γκαραζ πολυκατοικίας;

 

Φίλε μου δεν θέλεις να λειτουργεί ο tracker μόνο όταν κινήται το μηχανάκι, δηλαδή αν στο πάρουν και το πετάξουν σε μία μάντρα, δεν θες να σε ειδοποιήσει που βρίσκεται?

Το να περάσει ένας ηλεκτρολόγος την παροχή του tracker από τον γενικό διακόπτη στο μηχανάκι (ο μόνος τρόπος για να δουλεύει μόνο όταν κινήται) είναι λάθος κατά την γνώμη μου αφού σε αντίθεση με τα αυτοκίνητα, μπορούν εύκολα να στο πάρουν "σηκωτό".

Απευθείας στην μπαταρία λοιπόν, με αρνητικό επακόλουθο την μόνιμη (αλλά ελάχιστη) κατανάλωση ρεύματος.

Με σωστή παραμετροποίηση στο λογισμικό του tracker (πότε να εκπέμπει δεδομένα μέσω gprs) δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα...

 

Τέλος, στίγμα μπορείς να λαμβάνεις από οπουδήποτε υπάρχει σήμα GPS (άρα στο υπόγειο γκαράζ πολυκατοικίας πιθανότατα όχι) και σήμα κινητής.

Και πάλι η σωστή παραμετροποίηση στο λογισμικό του tracker έχει σημασία, αφού υπάρχει η δυνατότητα να σταλούν συνολικά δεδομένα, όταν ο tracker "βγεί" από μία "τρύπα" σήματος gprs.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου δεν θέλεις να λειτουργεί ο tracker μόνο όταν κινήται το μηχανάκι, δηλαδή αν στο πάρουν και το πετάξουν σε μία μάντρα, δεν θες να σε ειδοποιήσει που βρίσκεται?

Το να περάσει ένας ηλεκτρολόγος την παροχή του tracker από τον γενικό διακόπτη στο μηχανάκι (ο μόνος τρόπος για να δουλεύει μόνο όταν κινήται) είναι λάθος κατά την γνώμη μου αφού σε αντίθεση με τα αυτοκίνητα, μπορούν εύκολα να στο πάρουν "σηκωτό".

Απευθείας στην μπαταρία λοιπόν, με αρνητικό επακόλουθο την μόνιμη (αλλά ελάχιστη) κατανάλωση ρεύματος.

Με σωστή παραμετροποίηση στο λογισμικό του tracker (πότε να εκπέμπει δεδομένα μέσω gprs) δεν θα έχεις κανένα πρόβλημα...

 

Τέλος, στίγμα μπορείς να λαμβάνεις από οπουδήποτε υπάρχει σήμα GPS (άρα στο υπόγειο γκαράζ πολυκατοικίας πιθανότατα όχι) και σήμα κινητής.

Και πάλι η σωστή παραμετροποίηση στο λογισμικό του tracker έχει σημασία, αφού υπάρχει η δυνατότητα να σταλούν συνολικά δεδομένα, όταν ο tracker "βγεί" από μία "τρύπα" σήματος gprs.

 

 

ίσως δεν το εξηγησα σωστα..

 

οταν κινουμε θελω να δινει ρευμα αρα να φορτιζει το tracker οταν δεν κινουμε το tracker θα δουλευει απο την δικη του μπαταρια και αρα αποφευγουμε το ενδεχομενο να μου ρουφηξει την μπαταρια φορτιζοντας συνεχως οταν θα τυχει να μην το κινησω για 24-36ωρες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακομα και ετσι θα ψοφησει γρηγορα η κινεζικη μπαταρία του με αποτελεσμα συντομα να μην εχεις τρακερ.

μονιμα πρεπει να ειναι πανω σε ρευμα. καλυτερα βαλε μια δευτερη μπαταρία που λεει ο λογος αν εχεις θεμα με την υπάρχουσα...

γιατι ομως αυτο το μοντέλο; θες να κοβει ρευματα και βενζινες;

 

για την τοποθέτηση σε μηχανή (που για μενα ειναι πιο εύκολο) δε θεωρω οτι θα πρέπει να παρει πανω απο 20€.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<p>ακομα και ετσι θα ψοφησει γρηγορα η κινεζικη μπαταρία του με αποτελεσμα συντομα να μην εχεις τρακερ.</p> <p>μονιμα πρεπει να ειναι πανω σε ρευμα. καλυτερα βαλε μια δευτερη μπαταρία που λεει ο λογος αν εχεις θεμα με την υπάρχουσα...</p> <p>γιατι ομως αυτο το μοντέλο; θες να κοβει ρευματα και βενζινες;</p> <p> </p> <p>για την τοποθέτηση σε μηχανή (που για μενα ειναι πιο εύκολο) δε θεωρω οτι θα πρέπει να παρει πανω απο 20€.</p>

Κατέληξα σε αυτο το μοντέλο διότι νομίζω εσύ το είχες προτείνει σε ενα άλλο τοπικ επιςης ειναι σχετικά φθηνό και δοκιμασμένο..

 

Κάπου αλλού ειχα διαβάσει ότι μια όμοια μπαταρια είχε κρατήσει δυο χρονια περίπου με αυτο τον τροπο λειτουργίας.

 

Sent from my iPad using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατέληξα σε αυτο το μοντέλο διότι νομίζω εσύ το είχες προτείνει σε ενα άλλο τοπικ επιςης ειναι σχετικά φθηνό και δοκιμασμένο..

 

Κάπου αλλού ειχα διαβάσει ότι μια όμοια μπαταρια είχε κρατήσει δυο χρονια περίπου με αυτο τον τροπο λειτουργίας.

 

Sent from my iPad using Insomnia

 

ναι ειναι για μενα το καλυτερο αλλα ειναι σχετικά μεγαλο για μηχανακι και εχει πολυ περισσότεηρ καλωδιωση σε σχεση με το tk102...

 

κατα τα αλλα συμφωνω...

Για τις μπαταρίες των κινεζων ομως δεν μπορώ να πω οτι τις εμπιστευομαι... στο tk 102 στο προηγούμενο αμαξι αλλαζα καθε 9 μηνες μπαταρία μεχρι που βαρεθηκα και την εβγαλα (παιζει και χωρις μπαταρια)...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Κατέληξα σε αυτο το μοντέλο διότι νομίζω εσύ το είχες προτείνει σε ενα άλλο τοπικ επιςης ειναι σχετικά φθηνό και δοκιμασμένο..

 

Κάπου αλλού ειχα διαβάσει ότι μια όμοια μπαταρια είχε κρατήσει δυο χρονια περίπου με αυτο τον τροπο λειτουργίας.

 

Sent from my iPad using Insomnia

 

ναι ειναι για μενα το καλυτερο αλλα ειναι σχετικά μεγαλο για μηχανακι και εχει πολυ περισσότεηρ καλωδιωση σε σχεση με το tk102...

 

κατα τα αλλα συμφωνω...

Για τις μπαταρίες των κινεζων ομως δεν μπορώ να πω οτι τις εμπιστευομαι... στο tk 102 στο προηγούμενο αμαξι αλλαζα καθε 9 μηνες μπαταρία μεχρι που βαρεθηκα και την εβγαλα (παιζει και χωρις μπαταρια)...

Ίσως τότε στραφω εκ νέου στο tk102 Τώρα για τις κινεζικές μπαταρίες πάντοτε ειναι ρίσκο βλέποντας και κάνοντας.. Sent from my iPad using Insomnia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όπως ειπα, εξαρταται το τι θελεις να κανεις..

 

αν σκοπευεις να κοβεις ρευματα/καυσιμο αξίζει το 103 φουλ (εχει και καλυτερες κεραίες gps/gsm). αν θες απλα tracking σου κανει τη δουλειά σου και το 102 με πιο compact κατασκευη.. ;)

 

προσεξε μονο τα 102 τα εχουν κανει πολλα μαπα αντιγραφα (πηρα 2 προσφατα και εφαγα πακετο δε δουλευαν-πηρα refund και δεν ξανασχολήθηκα)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

προσεξε μονο τα 102 τα εχουν κανει πολλα μαπα αντιγραφα (πηρα 2 προσφατα και εφαγα πακετο δε δουλευαν-πηρα refund και δεν ξανασχολήθηκα)

 

Δώσε λινκ για να μην παραγγείλει κανείς απο κει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δώσε λινκ για να μην παραγγείλει κανείς απο κει!

 

 

δεν υπαρχει πλεον... τον εσβησαν (ειχε και καπου 10000 αξιολογησεις!)...

 

ηταν παντως απο τους πιο φθηνούς και την πατησα ομολογουμενως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 χρόνια αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ξεθάβω εκ νέου το θέμα μια και οι τεχνολογικές εξελίξεις κάνουν το gps tracking προσιτό στον καθένα.

Συγκεκριμένα, με ένα παλιό android smartphone, με gps εννοείται, δωρεάν εφαρμογές και μηδέν ως ελλάχιστο κόστος για τα δεδομένα, μπορείς να έχεις το στίγμα του παρακολουθούμενου Ι.Χ. ζωντανά στην οθόνη σου.

https://myaccount.google.com/intro/find-your-phone

iTracker

Prey

 

Για την απαραίτητη sim μπορείς να βγάλεις μια δεύτερη (data only) στο πρόγραμμα που είσαι, χωρίς κόστος και να μοιράζεις τα mb του παγίου σου. Αρκεί να υπάρχουν αρκετά φυσικά.

Ή μπορείς να έχεις από τη Wind 1Gb το μήνα (υπεραρκετό) με 5 ευρώ.

https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/wind-mobile-broadband/oikonomika-programmata-horis-sumvolaio/wind-mobile-broadband-pre-top-ups/

Επεξ/σία από Doubt
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεδομένου ωστόσο οτι τα Gps trackers ξεκινανε πλεον απο 10-15€ δεν ξερω κατα ποσο αξιζει η λυση με το κινητό που εμπλέκει τον παραγοντα προβληματος σε μεγαλύτερο ποσοστό απο μια συσκευη σχεδιασμένη για αυτό το σκοπό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προτιμώ ένα μεταχειρισμένο "σκυλί" π.χ. sony από κάποιο εξειδικευμένο ΟΕΜ αγνώστου ταυτότητας.

Τέλος πάντων...δεν θέλω να κόψω το ψωμάκι κανενός, αλλά αυτά που έγραψα ισχύουν και ίσως να υπάρχουν ακόμα καλύτερες λύσεις.

 

Τα καθαυτό gps ακόμα λειτουργούν με αποστολή sms?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 εβδομάδες αργότερα...

https://m.banggood.com/TKSTAR-TK905-Waterproof-GPS-GSM-GPRS-Tracker-Locator-5000MAH-For-Car-Vehicle-Pet-Kid-Old-Man-p-1111950.html

 

Παιδες προμηθευτικα αυτο εδω...

Εβαλα και μια καρτοκινητη cosmote αλλα αφου την βαλω μεσα μια δουλευει εχει σημα... μια δεν εχει! Ο σελερ μου ειπε οτι πιο κουλο σε δικαιολογιες αλλα δεν κανει τιποτα... καμια ιδεα; εχει κανεις κατι αντιστοιχο; ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...