Προς το περιεχόμενο

Car GPS tracker


Demcoratus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

47 minutes ago, Dim@r@s said:

Παιδιά θέλω την βοήθειά σας!!! Έχω αγοράσει από το ebay αυτο το gps tracker. https://www.ebay.com/itm/Real-Time-GPS-Tracker-GSM-GPRS-Tracking-Tool-for-Car-Vehicle-Motorcycle-Bike-KY/112413447007?hash=item1a2c5d135f:g:D1gAAOSwls5Y7vmj Πριν μερικά χρόνια για το μηχανάκι. Έβαλα οτι κάρτα σιμ υπήρχε στο σπίτι αλλα δεν δούλεψε ποτέ. Το έπαιρνα τηλεφωνο το έδειχνε κλειστό. Στο site http://www.gps588.com δεν μου το εβγαζε ποτέ ονλαιν. Καθώς ξέθαψα παλιά μου πράματα το συνάντησα ξανα πριν απο μερικές μέρες και είπα να του δώσω αλλη μια ευκαιρία για το αυτοκίνητο. Ένας τεχνικός μου είπε οτι αυτά δουλεύουν μονο με wind free2go. Έτσι λοιπον και γω αγόρασα μία και την έβαλα μέσα. Μου είπε κιόλας να βάλω πολλά mb μέσα. Τελικά άρχισε να λειτουργεί αλλά μόνο μία λειτουργία του. Το παίρνω τηλέφωνο και μετά απο 3 κουδουνίσματα ανοίγει και ακόυω ζωντανά απο την συσκευή. Τα μηνύματα που στέλνω μου στέλνουν ένα λινκ πίσω το οποίο δεν υπάρχει. Στο σάιτ πάλι μου το βγάζει οφλάιν. Έχει κανείς ιδέα πως μπορώ να ανιχνεύσω την τοποθεσία του και να το κάνω να λειτουργήσει?  Το συγκεκριμένο είναι gsm/ gprs tracker που σημαίνει οτι δεν έχει gps. Καταρχάς λειτουργεί με δεδομένα η με το απλό σήμα της εταιρίας?? Θέλει να έχω αρκετή κάρτα μέσα?? Είναι μήπως χαλασμένο?? Κάνω κάτι λάθος?? Οποιαδήποτε βοήθεια θα την εκτιμήσω!!

Απλά όπως είπα σε προηγούμενο post  όποια συσκευή δουλεύει με συγκεκριμένους servers , αν και όταν αυτοί κλείσουν, τότε η συσκευή σταματάει να δουλεύει. ;Όπως φαίνεται έκλεισε ο server που δούλευε η συσκευή, οπότε πλέον δεν μπορείς να δεις κάπου το tracking που κάνει. Δηλαδή είσαι για άλλη συσκευή!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 141
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και οι κλήσεις που ουσιαστικά τις απαντάει?? Αυτό πως και δουλεύει ακόμα? Δεν ειμαι και πάρα πολύ της τεχνολογίας οπότε και δεν γνωρίζω πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Just now, Dim@r@s said:

Και οι κλήσεις που ουσιαστικά τις απαντάει?? Αυτό πως και δουλεύει ακόμα? Δεν ειμαι και πάρα πολύ της τεχνολογίας οπότε και δεν γνωρίζω πολλά.

 

Κλήση κάνει κανονικά , αλλά τι γυρίζει σε sms είναι το θέμα. Αν δούλευε με google maps πχ , θα σου επέστρεφε link και θα άνοιγε κανονικά με τους google maps. Αν δεν λειτουργεί το link τότε ο τύπος στα έκοψε όλα. Την κλήση δεν μπορεί να την κόψει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατάλαβα. Πολύ ωραία ευχαριστώ για τη βοήθεια. Οπότε θα βαδίσω σε κάποιο καλύτερο απο το Ebay. Έχεις να μου προτείνεις κάποιο καλό και οικονομικό?? Έχω δει αυτό εδω το ΤΚ103 που λένε οτι είναι πολύ καλο. https://www.ebay.com/itm/GPS-GSM-GPRS-Vehicle-Van-Truck-Car-Tracker-Locator-System-TK103B-Remote-Control/172848875911?epid=14014853408&hash=item283e988987:g:FFkAAOSw~fpZqnK7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

48 minutes ago, Dim@r@s said:

Κατάλαβα. Πολύ ωραία ευχαριστώ για τη βοήθεια. Οπότε θα βαδίσω σε κάποιο καλύτερο απο το Ebay. Έχεις να μου προτείνεις κάποιο καλό και οικονομικό?? Έχω δει αυτό εδω το ΤΚ103 που λένε οτι είναι πολύ καλο. https://www.ebay.com/itm/GPS-GSM-GPRS-Vehicle-Van-Truck-Car-Tracker-Locator-System-TK103B-Remote-Control/172848875911?epid=14014853408&hash=item283e988987:g:FFkAAOSw~fpZqnK7

Το ΤΚ103  έχω και εγώ. Εγώ προσωπικά το πήρα από Ελλάδα, διότι το ίδιο μαγαζί μου το τοποθέτησε κιόλας. Διάβασε τι γράφουμε στις προηγούμενες σελίδες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Εχω το Α11 από Κίνα το πήρα..Έβαλα κάρτα sim μέσα.Το καλώ και στην μία φορά που χτυπάει κλείνει.Σωστό αυτό.Στο μόνο μήνυμα που απαντάει είναι όταν στέλνω την εντολή me sms admin123456.μου στέλνει admin ok.Έχεικάποιος κάποια ιδέα τι μπορεί να φταίει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, glagoudak said:

Εχω το Α11 από Κίνα το πήρα..Έβαλα κάρτα sim μέσα.Το καλώ και στην μία φορά που χτυπάει κλείνει.Σωστό αυτό.Στο μόνο μήνυμα που απαντάει είναι όταν στέλνω την εντολή me sms admin123456.μου στέλνει admin ok.Έχεικάποιος κάποια ιδέα τι μπορεί να φταίει?

Κάθε μηχάνημα έχει και τις δικές του εντολές. Γιατί δεν στέλνεις στον πωλητή να σου στείλει τις οδηγίες από το A11;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, cambo99 είπε

Κάθε μηχάνημα έχει και τις δικές του εντολές. Γιατί δεν στέλνεις στον πωλητή να σου στείλει τις οδηγίες από το A11;

Τις ίδιες οδηγίες εχει ως προς τα sms.Φαντάσου ότι στις αγγλικές οδηγίες λέει flashing the orange led οταν δεν αναγνωριζει sim.Kai εμένα ενώ κάνει flashing όταν καλώ χτυπάει.Επίσης γραφει κάρτα με pin ενω δεν θέλει pin.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, cambo99 είπε

Κάθε μηχάνημα έχει και τις δικές του εντολές. Γιατί δεν στέλνεις στον πωλητή να σου στείλει τις οδηγίες από το A11;

https://www.banggood.com/Mini-Waterproof-Builtin-Battery-GSM-GPS-tracker-For-Car-Motorcycle-Vehicle-p-1169265.html?currency=EUR&utm_source=criteo&utm_medium=cpc&utm_content=all&utm_campaign=auto-and-moto-EU-English&cur_warehouse=CN

Αυτό αγόρασα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, glagoudak είπε

Εχω το Α11 από Κίνα το πήρα..Έβαλα κάρτα sim μέσα.Το καλώ και στην μία φορά που χτυπάει κλείνει.Σωστό αυτό.Στο μόνο μήνυμα που απαντάει είναι όταν στέλνω την εντολή me sms admin123456.μου στέλνει admin ok.Έχεικάποιος κάποια ιδέα τι μπορεί να φταίει?

Δοκίμασε κάποια από εδώ

https://forum.ablegrid.com/posts/t1027-TK-series-SMS-commands

Εγώ παράγγειλα τελικά το ΤΚ206 από Fasttech.

Σε καλό να μου βγει ελπίζω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...