Προς το περιεχόμενο

Car GPS tracker


Demcoratus

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά για tracking software κοιτάξτε και το Trackerway που έχει καλές τιμές! https://www.trackerway.com/pricing

Επεξ/σία από leonidas_fs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...
  • Απαντ. 141
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Στις 1/11/2018 στις 4:38 ΠΜ, nek4d είπε

Σας εχω καλα νεα. Τα γραφω και στο αλλο θεμα.
Μολις δοκιμασα με τα sms, την planetsim eurosim, στην συσκευη TKSTAR TK915 και δεν χρειαστηκε τιποτε ιδιαιτερο, κατ'ευθειαν επαιξε!
sms, admin ok, και μετα δωρεαν αναπαντητη κληση και ληψη sms με google maps συντεταγμενες.

Με data δεν δοκιμαζω, αφου για data ειναι καλυτερα με εγχωρια σιμ.
Οποτε δεν δοκιμαζω το σχετικο app.
Με τρωει ομως να δοκιμασω με εγχωρια καρτα για συνδυασμο GPS/GPRS. Στο μελλον.

Επι του παροντος, αφου λοιπον βασιζεται στο GPS, και οχι στο GPRS, φανταζομαι οτι  πρεπει να εχει οπτικη επαφη η συσκευη με τον ουρανο.
Εχετε προτεινομενη θεση? Εχετε δοκιμασει σε κρυμμενη θεση ή το αποκλειουμε?

Επαναφέρω το θεμα. Εχω πάρει planet sim  και tk star. Στα μηνύματα απαντά και σε εμενα αλλα προσπαθω απο την εφαρμογή να το δουλέψω. Εκει με τα apn κλπ μπερδευτηκα. Τους πηρα τηλ στην planet sim  αλλα απο ότι φαίνεται είναι θεμα του GPS. Ισως πρεπει να στειλω καποια επιπλεον μηνύματα για σεταρισμα. Αυτα ψάχνω αν μπορεις..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Καλησπέρα σε όλους! Χρειάζομαι την βοήθεια σας. Αγόρασα χθες το TELTONIKA FMB001. Κατάλαβα πως είναι παλιό μοντέλο γιατί έχει κάρτα SD. Το σαιτ της εταιρείας αναφέρει πως είχαν μέχρι τα μοντέλα του 2018. Θέλω να το σετάρω με το TrackerWay να το βάλω στο αυτοκίνητο. Αφού κάνω όλα τα βήματα όπως τα λέει στο setup video, φαίνεται πως συνδέεται κανονικά αλλά δεν δέιχνει την κατάσταση που βρίσκεται (status). Νομίζω πως χρειάζεται firmware update η συσκευή και δεν μπορώ να την βρω πουθενά. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε βοήθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Στις 20/4/2021 στις 9:38 ΜΜ, tsipos21 είπε

Καλησπέρα σε όλους! Χρειάζομαι την βοήθεια σας. Αγόρασα χθες το TELTONIKA FMB001. Κατάλαβα πως είναι παλιό μοντέλο γιατί έχει κάρτα SD. Το σαιτ της εταιρείας αναφέρει πως είχαν μέχρι τα μοντέλα του 2018. Θέλω να το σετάρω με το TrackerWay να το βάλω στο αυτοκίνητο. Αφού κάνω όλα τα βήματα όπως τα λέει στο setup video, φαίνεται πως συνδέεται κανονικά αλλά δεν δέιχνει την κατάσταση που βρίσκεται (status). Νομίζω πως χρειάζεται firmware update η συσκευή και δεν μπορώ να την βρω πουθενά. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε βοήθεια.

Στην πλατφόρμα της trackerway το βλέπεις κανονικά; Ουσιαστικά το μόνο που χρειάζεται να σετάρεις στην teltoinika ειναι:


APN, IP & Port. Όλα τα άλλα ειναι προεραιτικά! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Έχεις κάποιος το sinotrack st-901 3g ; είχα μια κάρτα intertelecom αλλά δεν ανάβει το λαμπάκι gsm  , αναβοσβήνει δηλαδή αναζητά δίκτυο ή δεν την βρίσκει, σε κινητό δουλευει κανονικά, εχω βγάλει το κωδικό και παλαιοτερα την δουλευα σε άλλη συσκευή κανονικά. Καμια ιδέα του τι παίζει αν ξέρει κάποιος, ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 20/5/2021 στις 12:16 ΜΜ, Georgegoum είπε

Έχεις κάποιος το sinotrack st-901 3g ; είχα μια κάρτα intertelecom αλλά δεν ανάβει το λαμπάκι gsm  , αναβοσβήνει δηλαδή αναζητά δίκτυο ή δεν την βρίσκει, σε κινητό δουλευει κανονικά, εχω βγάλει το κωδικό και παλαιοτερα την δουλευα σε άλλη συσκευή κανονικά. Καμια ιδέα του τι παίζει αν ξέρει κάποιος, ευχαριστώ. 

Εαν του βάλεις την δική σου κάρτα SIM ή οποιαδήποτε ελληνική, παίζει το Sinotrack?
Εαν ναι, τότε δεν αναγνωρίζει την global κάρτα. Το έχει πάθει φίλος μου με COBAN που δεν αναγνώριζε τις Global κάρτες για κάποιο λόγο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 20/05/2021 at 12:16, Georgegoum said:

Έχεις κάποιος το sinotrack st-901 3g ; είχα μια κάρτα intertelecom αλλά δεν ανάβει το λαμπάκι gsm  , αναβοσβήνει δηλαδή αναζητά δίκτυο ή δεν την βρίσκει, σε κινητό δουλευει κανονικά, εχω βγάλει το κωδικό και παλαιοτερα την δουλευα σε άλλη συσκευή κανονικά. Καμια ιδέα του τι παίζει αν ξέρει κάποιος, ευχαριστώ. 

Ίσως πρέπει να αλλάξεις τις apn ρυθμίσεις ... αν αλλάζουν βέβαια;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, leonidas_fs είπε

Εαν του βάλεις την δική σου κάρτα SIM ή οποιαδήποτε ελληνική, παίζει το Sinotrack?
Εαν ναι, τότε δεν αναγνωρίζει την global κάρτα. Το έχει πάθει φίλος μου με COBAN που δεν αναγνώριζε τις Global κάρτες για κάποιο λόγο

 

Παλιά είχα το άλλο που δεν ηταν 3g και έπαιζε με την ίδια κάρτα. 

Καταφερα και έστειλα κάποια μήνυματα για να το αρταρω αλλά με αναπάντητη δεν επιστρέφει μήνυμα με συντεταγμένες. 

4 λεπτά πριν, cambo99 είπε

Ίσως πρέπει να αλλάξεις τις apn ρυθμίσεις ... αν αλλάζουν βέβαια;

Αυτά τα έχω φτιάξει και το apn λέει κάτι με Vodafone ενώ διαβάζω πιο πάνω ότι πλέον συχρονιζεται με το δίκτυο της cosmote και σκέφτομαι μήπως πρεπει να αλλαξω κάτι από την αρχή. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, Georgegoum είπε

Παλιά είχα το άλλο που δεν ηταν 3g και έπαιζε με την ίδια κάρτα. 

Καταφερα και έστειλα κάποια μήνυματα για να το αρταρω αλλά με αναπάντητη δεν επιστρέφει μήνυμα με συντεταγμένες. 

Δοκίμασες να αφαιρέσεις τον αριθμό κινητού που έχει τον έλεγχο και να τον ξαναπεράσεις;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Doubt είπε

Δοκίμασες να αφαιρέσεις τον αριθμό κινητού που έχει τον έλεγχο και να τον ξαναπεράσεις;

Θα δοκιμάσω ένα reset αν και με μήνυμα μου δείχνει μόνο έναν αριθμό περασμενο και είναι ο δικός μου. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 8 μήνες μετά...
  • 2 μήνες μετά...

Καλησπερα,

Θέλω να αγοράσω ένα sinotrack gps tracker.

 

 

Απ ότι κατάλαβα για να το στάσεις, αλλά και για τη λειτουργια χρειάζονται sms.

Φυσικά και data για να παρακολουθείς on line το αυτοκινητο.

 

Είδα για την eurosim planetsim πακέτο με 15ευρω/ χρόνο για 1 gb

Από sms όμως δεν Είδα κάτι,  και γενικότερα δεν Είδα κάρτες με συνδυασμό σε νορμάλ τιμες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 λεπτά πριν, pug_f_e είπε

Από sms όμως δεν Είδα κάτι,  και γενικότερα δεν Είδα κάρτες με συνδυασμό σε νορμάλ τιμες

Inter telecom

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, Doubt είπε

Inter telecom

Αν είδα σωστα λεει 15ευρω για 1000mb.

Το ίδιο δλδ με planetsim, αλλά λεει για 1 μήνα, ενώ η planet είναι για 1 χρόνο!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, pug_f_e είπε

Αν είδα σωστα λεει 15ευρω για 1000mb.

Το ίδιο δλδ με planetsim, αλλά λεει για 1 μήνα, ενώ η planet είναι για 1 χρόνο!!!!

Με sms το λειτουργώ εγώ κι έχω να βάλω μονάδες κάτι χρόνια.

Αν το "ψάχνεις" 10 φορές τη μέρα δεν ξέρω, ίσως να μη σου κάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...