Προς το περιεχόμενο

Δημόσια συγνώμη από τη Samsung, για τις συνθήκες εργασίας που οδήγησαν σε θανάτους


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Dr.Richard Axel αγόρι μου πάνε μάθε πρώτα τι είναι κομμουνιστικό σύστημα παραγωγής και μετά ξανασκέψου πριν πεις τη προβοκάτσια σου που στους ημιμαθείς ακούγεται λογική και όμορφη..

Μάθε να διαβάζεις πρώτα και μετά σχολίασε. Αλλά για πες μας για το μυθιστόρημα της κομμουνιστικής παραγωγής του Μarx / Εngels κλπ και πως (δεν) κατάφερε να γίνει στην Ρωσία (lol).

Επίσης για πες μας πως στην σοσιαλιστικιά Ρωσία αντιμετώπιζαν τα εργατικά ατυχήματα όπως για παράδειγμα στο Μαγιακ και Τσερνομπίλ ;). Στον δρόμο για τον κομμουνισμό δεν βρίσκονταν τότε οι Ρωσία ή μήπως είμαι ημημαθεις πάλι εγώ και τα λέω όπως θέλω ε;

Τι θυμήθηκα τώρα... Ειναι μια χώρα στην Αφρική όπου οι κάτοικοι δεν έχουν νερό να πιούνε και πεθαίνουν από δίψα ή αρρώστιες πίνοντας στάσιμα νερά όπου τα βρουν.

Το ¨παράδοξο¨, ειναι ότι έχει μια από τις μεγαλύτερες λίμνες στον κόσμο, που όμως έχει πουληθεί σε μια εταιρεία, νομίζω Ολλανδική, και η οποία τη χρησιμοποιεί για ποτίζει... Τουλίπες, εφοδιάζοντας την Ευρωπαϊκή αγορά και όχι μόνο.

 

Όπως καταλαβαίνετε οι Τουλίπες ειναι και χρήσιμες και όμορφες και καλά κάνουμε και τις παράγουμε. Όταν μπαίνει στη μέση το κέρδος των εταιρειών όμως, ποτίζονται οι Τουλίπες και πεθαίνουν οι άνθρωποι από τη δίψα.

 

Δε μας φταίει η τεχνολογίας ούτε τα αγαθά της. Ο τρόπος που τη χρησιμοποιούμε και τα παράγουμε δημιουργούν το πρόβλημα.

Οι κάτοικοι αυτής της χώρας, πρέπει βίαιος να δημευσουν την περιουσία της εταιρείας, τη λίμνη, να πίνουνε τζάμπα νεράκι και με το περίσσευμα, να παράγουν τουλίπες για την πάρτυ τους, να τις ανταλλάξουν με κάτι άλλο που χρειάζονται.

 

Ειναι το οικονομικό μοντέλο το πρόβλημα, εγώ εκεί το εντοπίζω το πρόβλημα.

Οι κάτοικοι πρώτα θα πρέπει να μη σφάζονται μεταξύ τους σαν τα ζώα και μετά να εκβιομηχανιστούν ώστε να φτιάξουν μια σοβαρή οικονομία και ένα κράτος που δεν θα επιτρέπει στον καθένα να δωροδοκεί το κάθε δικτάτορα και "επαναστάτη" για να παίρνει τσάμπα νερό και εργάτες. Αυτό δεν είναι καπιταλισμός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα καταναλώνουν όλοι αυτά που παράγουν όλοι. Το κακό πού είναι δηλαδή; Το να μην μπορούν να αποκτήσουν πράγματα τα οποία παράγουν είναι προτιμότερο;

δηλαδη αυτος που δουλευει στην lockheed martin θα πρεπε να μπορει να αγορασει ενα δικο του F-22 επειδη αυτος που δουλευει στο σουβλατζιδικο ο μπαμπης μπορει να τρωει καθε μερα τσαμπα σουβλακια?

καταλαβαινεις οτι ολες οι δουλειες δεν ειναι ιδιες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα φτιάχνανε κράτος αν τους άφηναν. Όλα τα πραξικοπήματα στην Αφρική αλλά και αλλού τα κάνουν χώρες σαν την Αμερικη υπό την καθοδήγηση εταιρειών, ετσι ώστε ΠΟΤΕ να μην τύχει και κάνουν κράτος, γιατι τότε δεν θα μπορούν να τους στρίβουν σαν λεμονοκουπες.

Όταν ο λαός της Χιλης για παράδειγμα εξέλεξε δημοκρατικότητα τον Αλιεντε και πήγε να κάνει σοσιαλιστική οικονομία, η Αμερικη τον δολοφόνησε και επέβαλε χούντα. Ο Κισσιγκερ, υπουργός εξωτερικών τότε, το δικαιολόγησε λέγοντας ότι δεν μπορεί να αφήσει η Αμερική το λαό της Χιλης να φέρεται ανεύθυνα και επικίνδυνα. ΤΟΣΗ δημοκρατία!

 

Όσο για τη Ρωσία, όχι δεν είχανε κομμουνισμό, είχαν σοσιαλισμό, διαφορετικά πράγματα. Δεν κατάφεραν να ολοκληρώσουν την πορεία προς τον κομμουνισμό για παρά πολλούς λόγους, πχ Β παγκόσμιος, αλλά αυτό εκτός από μεγάλη συζήτηση, δεν αποτελεί δικαιολογία να μην προσπαθούμε να χτίσουμε μια δημοκρατική οικονομία, όπου κάποια πράγματα, όπως τα ανθρώπινα δικαιώματα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΠΡΑΓΜΑΤΕΥΣΙΜΑ.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη αυτος που δουλευει στην lockheed martin θα πρεπε να μπορει να αγορασει ενα δικο του F-22 επειδη αυτος που δουλευει στο σουβλατζιδικο ο μπαμπης μπορει να τρωει καθε μερα τσαμπα σουβλακια?

καταλαβαινεις οτι ολες οι δουλειες δεν ειναι ιδιες?

Ρε συ Ntinaras, μας τρολάρεις άγρια, έτσι; Θα το ξαναεξηγήσω για τελευταία φορά: Δεν λέμε ότι ο σουβλατζής πρέπει να τρώει free σουβλάκια και οκ. Λέμε τα σουβλάκια να υπάρχουν για όλους, και να μπορεί ο σουβλατζής να αποκτήσει αγαθά που θα κάνουν καλύτερη τη ζωή του, δουλεύοντας με ανθρώπινες συνθήκες. Όταν λέω ότι αυτοί που παράγουν τον πλούτο πρέπει και να τον απολαμβάνουν, δεν εννοώ οι εργαζόμενοι σε ένα εργοστάσιο που φτιάχνει ποτήρια να πληρώνονται σε ποτήρια. Έλεος! Λέω ότι αυτό πρέπει να γίνεται σε επίπεδο κοινωνίας. π.χ. εγώ καλλιεργώ πορτοκάλια, εσύ ψήνεις σουβλάκια, ο άλλος φτιάχνει παπούτσια κοκ. Αφού όλοι παράγουμε αρκετά, γιατί να λείπουν από τον καθένα αγαθά που παράγονται από τους υπόλοιπους και αντίστροφα; Καταλαβαίνεις ότι αναφέρομαι σε μία κοινωνία και όχι σε ένα μεμονωμένο εργοστάσιο, γραφείο, μαγαζί; Αν το κατάλαβες, το κατάλαβες. Αν δε θες να το καταλάβεις άλλο... Πάντως δεν είναι δύσκολο ...

Μάθε να διαβάζεις πρώτα και μετά σχολίασε. Αλλά για πες μας για το μυθιστόρημα της κομμουνιστικής παραγωγής του Μarx / Εngels κλπ και πως (δεν) κατάφερε να γίνει στην Ρωσία (lol).

Επίσης για πες μας πως στην σοσιαλιστικιά Ρωσία αντιμετώπιζαν τα εργατικά ατυχήματα όπως για παράδειγμα στο Μαγιακ και Τσερνομπίλ ;). Στον δρόμο για τον κομμουνισμό δεν βρίσκονταν τότε οι Ρωσία ή μήπως είμαι ημημαθεις πάλι εγώ και τα λέω όπως θέλω ε;

Οι κάτοικοι πρώτα θα πρέπει να μη σφάζονται μεταξύ τους σαν τα ζώα και μετά να εκβιομηχανιστούν ώστε να φτιάξουν μια σοβαρή οικονομία και ένα κράτος που δεν θα επιτρέπει στον καθένα να δωροδοκεί το κάθε δικτάτορα και "επαναστάτη" για να παίρνει τσάμπα νερό και εργάτες. Αυτό δεν είναι καπιταλισμός.

Δηλαδή επειδή ένα πείραμα απέτυχε πρέπει να μείνουμε κολλημένοι στο παρελθόν και να μην προσπαθήσουμε να κάνουμε τον κόσμο ανθρώπινο; Λίγες φορές απέτυχε ο άνθρωπος μέχρι να κάνει βήματα προς τα μπρος; Όσο για την παραγωγή στην ΕΣΣΔ σου απάντησε ο thanosAIAS ήδη... Σοσιαλιστική ήταν και πήρε την κάτω βόλτα όταν εισήγαγε στοιχεία της "ελεύθερης" αγοράς (καπιταλισμός). Και μην ξεχνάμε πέρασε ένα Παγκόσμιο Πόλεμο που κυριολεκτικά την γονάτισε, την κούρσα των εξοπλισμών και πολλά άλλα που δεν είναι ούτε το μέρος, ούτε η ώρα να αναλύσουμε.

 

Οι "κάτοικοι" σφάζονται σαν τα "ζώα" γιατί τους βάζουνε να σφαχτούνε. Γιατί κρατάνε αμόρφωτο τον πληθυσμό για να τον κουμαντάρουν ευκολότερα με κάθε διαθέσιμο τρόπο (θρησκευτικό φανατισμό, εθνικισμό) και να λεηλατούν τις χώρες αυτές. Πετρέλαιο, μεταλλεύματα, φυσικό αέριο, καλλιέργειες, διαμάντια η λίστα είναι ατελείωτη... Και μάντεψε, αυτοί που οπλίζουν το χέρι των "ζώων" που "σφάζονται μεταξύ τους" είναι οι πολυεθνικές και οι κυβερνήσεις που ελέγχουν... Άρα είναι ο καπιταλισμός.

Έχεις ακούσει ποτέ για τη Δημοκρατία της Μπανάνας; http://en.wikipedia.org/wiki/United_fruit#History_in_Central_America

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άψογα τα έθεσε τα ζητήματα ο φίλος GiorgosT.

 

επίσης το πείραμα στη σοβιετικη ένωση απέτυχε διότι δε μπορείς σε μιά χώρα  να έχεις κομμουνιστικο σύστημα παραγωγης και αταξική κοινωνία και παραδίπλα να υπάρχει η u.s.a ξερω γω, ε δε γίνεται ένα τέτοιο σύστημα να επιβιώσει ανάμεσα στο καπιταλισμο και τους λύκους..βέβαια να πούμε οτι δεν υπήρχε και δημοκρατικο καθεστώς με το στάλιν φυσικά, θέλει συδνυασμο δημοκρατικου πολιτευματος με κομμουνιστικο σύστημα παραγωγης. δεν είπα ποτε οτι και στο ονομα του κομμουνισμου δεν έχουν γίνει αγριότητες και μάλιστα οχι μόνο εναντιον φασιστων (που εκει ειναι δικαιολογημενο) αλλα εναντιον ειρηνιστων αναρχικων και όποιον άλλο θεωρουσαν αντιπαλο του καθεστώτος και στη σοβιετικη ένωση έγινε αυτο και στην ισπανία στον εμφύλιο εκει οι κομμουνιστες πρόδωσαν τους αναρχικους και στην ελλάδα με το κκε και την οπλα αυτα ειναι αδικαιολόγητα αλλα δε σημαινει οτι ο πιο δίκαιος στοχος πολιτικης-οικονομικης οργανωσης των πολιτων αυτου του κόσμου ειναι ενα μοντέλο όπου τα μέσα παραγωγης θα ανήκουν στον εργάτη, ο πλούτος θα μοιράζεται δίκαια και ανάλογα με τις ανάγκες του καθενός, χωρίς οι εξουσίες να συγκεντρώνονται σε λίγους κλπ κλπ

 

ναι είναι ουτοπικο πάρα πολύ για τα σημερινά δεδομένα αλλά ξαναλέω εκει οδηγεί η ιστορία, ο Μάρξ το έχει προβλέψει μετά το καπιταλιστικό σύστημα παραγωγης θα έρθει το κομμουνιστικο, 100 χρόνια δικής μας ασήμαντης ζωης ειναι κλάσματα δευτερολέπτου στην ιστορία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή επειδή ένα πείραμα απέτυχε πρέπει να μείνουμε κολλημένοι στο παρελθόν και να μην προσπαθήσουμε να κάνουμε τον κόσμο ανθρώπινο; Λίγες φορές απέτυχε ο άνθρωπος μέχρι να κάνει βήματα προς τα μπρος; Όσο για την παραγωγή στην ΕΣΣΔ σου απάντησε ο thanosAIAS ήδη... Σοσιαλιστική ήταν και πήρε την κάτω βόλτα όταν εισήγαγε στοιχεία της "ελεύθερης" αγοράς (καπιταλισμός). .......

 

Οι "κάτοικοι" σφάζονται σαν τα "ζώα" γιατί τους βάζουνε να σφαχτούνε. Γιατί κρατάνε αμόρφωτο τον πληθυσμό για να τον κουμαντάρουν ευκολότερα με κάθε διαθέσιμο τρόπο (θρησκευτικό φανατισμό, εθνικισμό) και να λεηλατούν τις χώρες αυτές. Πετρέλαιο, μεταλλεύματα, φυσικό αέριο, καλλιέργειες, διαμάντια η λίστα είναι ατελείωτη... Και μάντεψε, αυτοί που οπλίζουν το χέρι των "ζώων" που "σφάζονται μεταξύ τους" είναι οι πολυεθνικές και οι κυβερνήσεις που ελέγχουν... Άρα είναι ο καπιταλισμός.

Έχεις ακούσει ποτέ για τη Δημοκρατία της Μπανάνας; http://en.wikipedia.org/wiki/United_fruit#History_in_Central_America

rofl διάβασε λίγο για τον κρατικό καπιταλισμό που είχε και ο πατερούλης Λένιν.

Ήταν μια ωραία ατμόσφαιρα η ΕΣΣΔ που άρχισε να βαράει διάλυση με το που πέθανε ο άλλος πατερούλης, ο Σταλιν.

άψογα τα έθεσε τα ζητήματα ο φίλος GiorgosT.

 

επίσης το πείραμα στη σοβιετικη ένωση απέτυχε διότι δε μπορείς σε μιά χώρα  να έχεις κομμουνιστικο σύστημα παραγωγης και αταξική κοινωνία και παραδίπλα να υπάρχει η u.s.a ξερω γω, ε δε γίνεται ένα τέτοιο σύστημα να επιβιώσει ανάμεσα στο καπιταλισμο και τους λύκους..

Χαχαχα κλαίω X 2... δηλαδή τι να πει και η Κούβα που είναι κάτι χιλιόμετρα από το Μαϊάμι

 

Τώρα πως καταφέρατε να ενώσετε τις μπανανιές με του φυλετικούς πολέμους στην Αφρική δεν ξέρω.

Διάβασε αυτό για την Αφρική, ειδικά στην πρώτη παράγραφο, που σου λέει ξεκάθαρα αυτό που σου έγραψα ποιο πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ Ntinaras, μας τρολάρεις άγρια, έτσι; Θα το ξαναεξηγήσω για τελευταία φορά: Δεν λέμε ότι ο σουβλατζής πρέπει να τρώει free σουβλάκια και οκ. Λέμε τα σουβλάκια να υπάρχουν για όλους, και να μπορεί ο σουβλατζής να αποκτήσει αγαθά που θα κάνουν καλύτερη τη ζωή του, δουλεύοντας με ανθρώπινες συνθήκες. Όταν λέω ότι αυτοί που παράγουν τον πλούτο πρέπει και να τον απολαμβάνουν, δεν εννοώ οι εργαζόμενοι σε ένα εργοστάσιο που φτιάχνει ποτήρια να πληρώνονται σε ποτήρια. Έλεος! Λέω ότι αυτό πρέπει να γίνεται σε επίπεδο κοινωνίας. π.χ. εγώ καλλιεργώ πορτοκάλια, εσύ ψήνεις σουβλάκια, ο άλλος φτιάχνει παπούτσια κοκ. Αφού όλοι παράγουμε αρκετά, γιατί να λείπουν από τον καθένα αγαθά που παράγονται από τους υπόλοιπους και αντίστροφα; Καταλαβαίνεις ότι αναφέρομαι σε μία κοινωνία και όχι σε ένα μεμονωμένο εργοστάσιο, γραφείο, μαγαζί; Αν το κατάλαβες, το κατάλαβες. Αν δε θες να το καταλάβεις άλλο... Πάντως δεν είναι δύσκολο ...

 

Δε με καταλαβαινεις με τιποτα,δεν ειπα να πληρωνονται στο ειδος που παραγουν,αλλα οτι μερικα πραγματα δε γινεται να τα εχουν ολοι,ακομα και αυτοι που τα παραγουν.

Επισης,για να υπαρχουν σουβλακια για ολους πρεπει να δουλευουν οι σουβλατζιδες ενα μινιμουμ ωραριο τη μερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

rofl διάβασε λίγο για τον κρατικό καπιταλισμό που είχε και ο πατερούλης Λένιν.

Ήταν μια ωραία ατμόσφαιρα η ΕΣΣΔ που άρχισε να βαράει διάλυση με το που πέθανε ο άλλος πατερούλης, ο Σταλιν.

Χαχαχα κλαίω X 2... δηλαδή τι να πει και η Κούβα που είναι κάτι χιλιόμετρα από το Μαϊάμι

 

Τώρα πως καταφέρατε να ενώσετε τις μπανανιές με του φυλετικούς πολέμους στην Αφρική δεν ξέρω.

Διάβασε αυτό για την Αφρική, ειδικά στην πρώτη παράγραφο, που σου λέει ξεκάθαρα αυτό που σου έγραψα ποιο πάνω.

Τρικυμία εν κρανίω... Καπιταλισμός στην ΕΣΣΔ; ΟΚ, και οι ΗΠΑ έχουν σοσιαλισμό... Διάβασε εσύ πρώτα να καταλάβεις τι σημαίνει καπιταλισμός και τι σοσιαλισμός, τα βασικά για αρχή και μετά μιλάμε.

Δε μου λες, οι "φυλετικοί" πόλεμοι δεν πυροδοτούνται και χρηματοδοτούνται από συμφέροντα πολυεθνικών και των υπηρετών τους; Γίνονται γιατί είδε όνειρο ένα βράδυ ο αρχηγός μιας φυλής να νικήσει την άλλη, ή γιατί έτσι τους χειραγωγούν και τους κρατάνε ουσιαστικά σκλάβους τους οι καπιταλιστές;

Προφανώς η "Μπανανία" που ανέφερα εγώ δεν έχει να κάνει με το γνωστό δέντρο per se, αλλά με το παράδειγμα της United Fruit που αιματοκύλισε τη Λατινική Αμερική και εγκαθιστούσε δικτάτορες για να αυξάνει τα κέρδη της... Ψιλοπραματάκια μωρέ...

Τεσπα, σου εύχομαι να καταφέρεις να γίνεις μια μέρα εργοστασιάρχης, να σου φύγει και το απωθημένο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε με καταλαβαινεις με τιποτα,δεν ειπα να πληρωνονται στο ειδος που παραγουν,αλλα οτι μερικα πραγματα δε γινεται να τα εχουν ολοι,ακομα και αυτοι που τα παραγουν.

Επισης,για να υπαρχουν σουβλακια για ολους πρεπει να δουλευουν οι σουβλατζιδες ενα μινιμουμ ωραριο τη μερα.

Στο εξήγησα, ξανά και ξανά και ήμουν σαφέστατος. Αν τώρα γυρίσουμε στο παράδειγμα που ανέφερες, ναι προφανώς και δε γίνεται να έχει στην ιδιοκτησία του (την ατομική) κάποιος ένα πολεμικό αεροπλάνο... Εδώ μιλάμε για βασικά αγαθά και υπηρεσίες αρχικά και στη συνέχεια όλα τα καλούδια που μπορεί να παράξει και να εξελίξει ο άνθρωπος για να κάνει τη ζωή του καλύτερη... Το μίνιμουμ ωράριο ακριβώς θα πρέπει να καθορίζεται από τις ανάγκες και τις δυνατότητες που υπάρχουν σε κάθε τομέα. Λογικό. Αλλά πρέπει να είναι ανθρώπινο και με αξιοπρεπείς συνθήκες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κομμουνισμός ειναι σαν το διαδίκτυο σήμερα. Ο καθένας παίρνει ότι χρειάζεται και δίνει ότι μπορεί και θέλει. Είδες κανένα να διαμαρτύρεται, γιατι ο διπλανός του κατέβασε περισσότερα βίντεο στο youtube, απ´οτι ανέβασε?

Ανήκει σε όλους το ίδιο. Κανείς δεν έχει προνομιακή μεταχείριση.

Και λέω σήμερα, γιατι μόλις γίνει κατάργηση της ουδετερότητας, θα ανήκει σε όλους όσους έχουν λεφτά και φυσικά θα πεθάνει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κομμουνισμός ειναι σαν το διαδίκτυο σήμερα. Ο καθένας παίρνει ότι χρειάζεται και δίνει ότι μπορεί και θέλει. Είδες κανένα να διαμαρτύρεται, γιατι ο διπλανός του κατέβασε περισσότερα βίντεο στο youtube, απ´οτι ανέβασε?

Ανήκει σε όλους το ίδιο. Κανείς δεν έχει προνομιακή μεταχείριση.

Και λέω σήμερα, γιατι μόλις γίνει κατάργηση της ουδετερότητας, θα ανήκει σε όλους όσους έχουν λεφτά και φυσικά θα πεθάνει.

Εγω παλι που ειμαι και παρταλος και γεννηθηκα κατω απο σοβαρο αστερισμο και εχω δυσκολη προσωπικοτητα και δεν θελω να μοιραζομαι δεν θελω και δεν μπορω να δινω αλλα να μου δινουν, πως θα με αντιμετωπισεις στον ενδεχομενο κομμουνισμο;

Σαν τοπικο βασιλια ή σαν τσαρο για σφαγη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

θα έχει φτάσει κάποτε σε ένα τέτοιο επίπεδο η παιδεία, που δεν θα σου βγαίνει αυτό...

 

trololol :P

Επεξ/σία από ThReSh
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κομμουνισμός ειναι σαν το διαδίκτυο σήμερα. Ο καθένας παίρνει ότι χρειάζεται και δίνει ότι μπορεί και θέλει. Είδες κανένα να διαμαρτύρεται, γιατι ο διπλανός του κατέβασε περισσότερα βίντεο στο youtube, απ´οτι ανέβασε?

Ανήκει σε όλους το ίδιο. Κανείς δεν έχει προνομιακή μεταχείριση.

Και λέω σήμερα, γιατι μόλις γίνει κατάργηση της ουδετερότητας, θα ανήκει σε όλους όσους έχουν λεφτά και φυσικά θα πεθάνει.

προφανώς δεν εχεις ιδέα τι εστι κομμουνισμός στη πράξη.

 

 

Εγω παλι που ειμαι και παρταλος και γεννηθηκα κατω απο σοβαρο αστερισμο και εχω δυσκολη προσωπικοτητα και δεν θελω να μοιραζομαι δεν θελω και δεν μπορω να δινω αλλα να μου δινουν, πως θα με αντιμετωπισεις στον ενδεχομενο κομμουνισμο;

Σαν τοπικο βασιλια ή σαν τσαρο για σφαγη;

Ως νεοναζί αρα πρόβατο για σφαγή... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρανε οτι δεν πάει καλά. Τι να φτιάξουνε τα λεφτά και η συγνώμη; Τόσα λεφτά βγάζανε.....μια εταιρία τέτοια δε μπορούσαν να φέρουνε από την αρχή; Κρίμα.....τέτοια περιστατικά συμβαίνουν δυστυχώς παντού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...