Προς το περιεχόμενο

The Flash (TV series)


Bermudakias33

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 1,6k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Εμένα πάλι μου άρεσε. Ωραία τα plot twist.

Ειδικά εκει που περίμενα να σκοτώσει ο wells τν Cisco στην ιδια σκηνή.Chills.

Η σειρά δείχνει να πηγαίνει καλύτερα σε καθε επεισόδιο και εχω γίνει μεγαλος φαν...ποιο arrow?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχιζει η σειρα και βρισκεται σε υψηλα επιπεδα! Εμενα μου αρεσε αρκετα και το 16 επεισοδιο... μαλλον απο το επομενο μπαινουμε στην τελικη ευθεια!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά κανονικό geekgasm το επεισόδιο,πολύ καλό.

 

 

Δεν τα είδες προσεκτικά τα επεισόδια μάλλον.

 

 

1)Κάποια στιγμή ο cisco που ψάχνει την παγίδα ενεργοποιεί ένα ολογράφημα και δείχνει ότι μεγάλο μέρος ήταν καταγραφή,έκανε και fast forward κάποια στιγμή.

Μπορεί να «πλακωνόταν» με το ολογράφημα, δηλαδή να ήταν όλο στημένο.

2) απλά βρήκαν μόνο αίμα του barry,δεν σημαίνει τίποτα άλλο αυτό,μπορεί απλά να μην τραυματίστηκε ο reverse.

3) έγινε αναφορά πάνω σε αυτό αλλά δεν το εξήγησε...ακόμα,μπορεί επειδή γέρασε ,επειδή μοιράζεται το speed force με το barry μπορεί χίλια δυο,θα δείξει το μέλλον.

4) δες 1)

5) μπορεί να έκλεψε κάνα δαχτυλίδι από το justice league,τι μας ρωτάς τώρα,ας ελπίσουμε ότι θα μας τα εξηγήσουν κάποια στιγμή.

Μπορεί να φόρτωσε την στολή του και στο μέλλον με ταχιόντα για να καταφέρει να αναπτύξει αρκετή ταχύτητα για ταξίδι στον χρόνο όπως κάνει και τώρα.

Προς το παρών δεν ξέρουμε αν άλλαξε το time line αλλά μόνο ότι ταξίδεψε στον χρόνο ο wells,δεν μας λέει κανείς ότι δεν ήταν πεπρωμένο να γίνουν έτσι τα πράγματα.

6) Ο wells είναι από το μακρινό μέλλον,στο δικό του χρόνο ο cisco είναι ο προ-προ-προ-προ-προ πάππους κάποιου και έχει πεθάνει εδώ και αιώνες.

 

 

Συν ότι στο τέλος δείχνει τον barry ότι ταξίδεψε στον χρόνο,τα after image δηλαδή ενδέχεται να μην είναι μόνο εικόνα αλλά πραγματικά να χρειάζεται κάποιος χρόνος μέχρι να ξανά συγχρονιστούν και να είναι κανονικά δυο άτομα για αυτό το διάστημα.

 

 

 

 

η απαντηση για το αιμα που δεν ταιριαζει και στο ειπα ειναι εδω. μια χαρα τα εχω παρακολουθησει

 

 

 

 

επισης για το βιντεο του ολογραφηματος απλα δεν πειθει σε αυτο που δημιουργησαν. η σκηνη γυριστηκε με 2 διαφορετικους ανθρωπους, τον wells και εναν αλλον με τη στολη του reverse flash και ξαφνικα το speed mirage που εμφανιζουν ως απαντηση πρεπει να εξηγησει οτι

 

1) ο wells αυτο τραυματτιστηκε

2) αλλαξε στολη και πλακωσε του αστυνομικους και ο wells τραυματισμενος στη σκηνη που τον δειχνει ταυτοχρονα με τον reverse ειναι το speed mirage

3) τα τραυματα του πως εκλεισαν μονο οταν εβαλε τη συσκευη ταχυονιων στο στηθος του, ενω πριν πλακωνοταν με τον flash και τον νικουσε κατα κρατος (που σημαινει οτι δεν ειχε προβλημα με το speed healing) wtf?

 

ή οτι

 

1) ο wells αυτο τραυματτιστηκε

2) οι αστυνομικοι και ο φλας πλακωθηκε με το speed mirage του χτυπημενου wells που βρισκοταν χαμω. το speed mirage εχει φυσικη υποσταση?

 

it doesnt make sense. δεν ψαχνω λογικες απαντησεις σε παραφυσικα φαινομενα. ψαχνω να βρω εξηγησεις με βαση τις δυνατοτητες του reverse flash για να επιτευχθει το αποτελεσμα

 

 

 

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=II9HKTu5l0k

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...