Προς το περιεχόμενο

Zoom out σε σελιδα οταν μπαινω απο ipad.


killer76
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από Zein,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω φτιαξει μια σελιδουλα, που θελω (υπαρχει λογος), να ειναι width 1200px. Δεν θελω ομως responsive style, autowrap κλπ. Οπως το εχω φτιαξει τωρα ειναι οπως το θελω. Τα κομματια εχουν "δεσει" ακριβως οπως τα θελω. Επισης για κινητα δεν εχω προβλημα χρησιμοποιω το wptouch.

Το προβλημα μου ειναι το ipad. Οταν μπαινω ξεφευγει απο το πλαισιο (ενταξει, λογω 1200px. Το ipad νομιζω ειναι 1024). Οταν ξεζουμαρω με τα δυο δαχτυλα τοτε η σελιδα ερχεται ΤΕΛΕΙΑ. Οποτε η ερωτηση μου ειναι: χωρις να πειραξω το width και χωρις να το κανω responsive κλπ, υπαρχει κωδικας να προσθεσω καπου (header,css κλπ) που να κανει αυτοματα αυτο το zoom out?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

<meta name="viewport" content="width=device-width, initial-scale=1, maximum-scale=1, user-scalable=0"/>

Βαλε αυτο στο head!

 

 

Ξέχασα να πω οτι έπαιξα λίγο να το φέρω στα μέτρα μου και τελικά μου έκατσε καλά το initial-scale=0.9. Φυσικά αν δεν ήταν ο Zein δεν θα ήξερα καν τον κώδικα αυτό.

 

 

 

Για να μην ανοίγω νέο νήμα. Έβαλα τους παρακάτω κώδικες στο header για το apple touch icon στο ipad και για να ανοίγει σαν εφαρμογή. 

<link rel="apple-touch-icon" href="http://www.example.com/apple-touch-icon.png">
<meta name="apple-mobile-web-app-capable" content="yes">

Υπάρχει και κάτι, ωστε να μπορώ να βάλω κάτι συγκεκριμένο για τίτλο, όταν αποθηκευω την σελίδα ως αρχική στο ipad. Γιατί ο τίτλος της σελίδας είναι μεγάλος και μου τον κόβει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...