Προς το περιεχόμενο

To Need for Speed έκλεισε 20 χρόνια "ζωής" !


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τι γίνεται ώρε παιδιά. Νιώθω σα παππούς. Ένα ήταν το need for speed, το porsche unleased... Το μόνο racing που μπορεί να ανταγωνισθεί Gran Turismo series.. τα άλλα τα arcade τύπου που τρέχεις με 1500 km/h... δε πιάνουν μία μπροστά του.  

 

το πρώτο μου ήταν το Need for speed 2..  το πρώτο αγαπημένο μου ήταν το hot pursuit... αλλα το μόνο που πιστεύω οτι είχε προοπτικές να συνεχίσει σαν κάτι το ιδιαίτερο ήταν το porsche... και τα underground καλά ήταν... και τα τελευταία που ασχολήθηκα, ίσως γιατι μεγαλώσαμε ή γιατι δεν άξιζαν τα επόμενα :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 80
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

βασικά τα nfs underground 1&2 είχαν το τρελές επιλογές στα αμάξια και το underground racing στυλ,και η φυσική τους εντάξει για την εποχή καλή ήταν αλλά πλέον πρέπει κάτι να κάνουν με την φυσική των παιχνιδιών,δεν μπορεί να τρέχει το αμάξι και να μπαίνει με 300 στη στροφή και να ντριφτάρει και με αυτά τα χιλιόμετρα......δεν είμαστε στο 2000,παιχνίδια όπως gran turismo,forza,test drive unltd,grid 1 ,dirt κλπ αποδεικνύουν πως η φυσική είναι σε άλλο επίπεδο πια και όσα γραφικά και να χώσουν στα nfs η φυσική τους είναι ΑΡΧΑΙΑ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η φυσικη τους φιλε μου αν μη τι αλλο μονο αρχαια δεν ειναι. Στο NFS Shift δεν θυμαμαι να εμπαινες με 300 και να αρχιζες να ντριφταρεις. Απλα τα NFS σου προσφερουν ενα διαφορετικο ειδος πιο γρηγορου gameplay και ανδρεναλινη που προσωπικα θεωρω πιο διασκεδαστικο.

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πορσε?αυτο δεν ηταν που ξεκιναγες με το σκαραβαιο και αμα τα εσπαγες επρεπε να πληρωσεις να τα φτιαξεις?εχει διαγραφει απο τη μνημη μου ειχα κατεβασει πολλα καντιλια στο πσ1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειμαι απο αυτους που το γνωρισανε απο το 3DO (ακομα θυμαμαι τον κωδικο που οποτε πατας το x πετιουνται τα αμαξια στον αερα!) και εχω κοιταξει σχεδον ολα τα επεισοδια.

η σειρα τα τελευταια χρονια πηγαινε απο το κακο στο χειροτερο, δεν ειχε καν ταυτοτητα, αλλαζε την συνταγη καθε χρονο. αν δεν το ειχε αναλαβει η Criterion δεν ξερω που θα ειχε φτασει.

 

τα καλυτερα θεωρω πως ηταν με σειρα:

 

Need for Speed 2012

Need for Speed Underground 2

Need for Speed High Stakes

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πορσε?αυτο δεν ηταν που ξεκιναγες με το σκαραβαιο και αμα τα εσπαγες επρεπε να πληρωσεις να τα φτιαξεις?εχει διαγραφει απο τη μνημη μου ειχα κατεβασει πολλα καντιλια στο πσ1

 

ναι, είχε και μια πίστα στην σαντορίνη αν θυμαμαι καλα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το καλύτερο για μένα ήταν το Porsche Unleashed. (αλλά δεν είχε μπάτσους). Επίσης, πολύ είχα παίξει τα NFS, NFS 2, NFS3, και τα Underground I & II.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετά το Porsche Unleashed πιστεύω η σειρά άρχησε να χάνει αυτό που είχε. Τουλάχιστον για όσους είχαν παίξει τα προηγούμενα.

 

ίσως άλλαξαν κατεύθυνση γιατί τα πρώτα είχαν αέρα από τη σειρά test drive. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

By far το καλύτερο ήταν το most wanted 2012

 

A] Από την στιγμή που άπλωσε το ξερό της η BlackBox, κατέστρεψε το NFS.

 

B] By Far τα καλύτερα ήταν το NFS U2 και το NFS Carbon, από το Carbon // Most Wanted 2K5 κι μετά τα NFS απλά πέθαναν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα αγαπημενα μου: 

Nfs hot pursuit (το παλιο)

Nfs underground 2

Nfs Most wanted (επισης το παλιο)

 

Σε αυτα εχω αφιερωσει τις περισσοτερες και τις καλυτερες ωρες

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πορσε?αυτο δεν ηταν που ξεκιναγες με το σκαραβαιο και αμα τα εσπαγες επρεπε να πληρωσεις να τα φτιαξεις?εχει διαγραφει απο τη μνημη μου ειχα κατεβασει πολλα καντιλια στο πσ1

 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...