Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με σελίδες στο internet.


veteranos123

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλημέρα. Τον τελευταίο καιρό παρατηρώ ότι όταν πάω να ανοίξω κάποια σελίδα στο internet (πχ insomnia) μου λέει ότι "η σελίδα δεν βρέθηκε". Όταν όμως πατάω refress η σελίδα φορτώνει κανονικά.

 

Το πρόβλημα το είχα και πιο παλιά αλλά έφτιαξε μόνο για λίγο καιρό και τώρα εμφανίστηκε πάλι.

 

Το πρόβλημα  υπάρχει και στα 2 pc που έχω τα οποία συνδέονται ενσύρματα πάνω στο modem (d-link dsl 2640R) ενώ στο tablet που συνδέεται ασύρματα δεν έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα.

 

Ο πάροχός μου είναι η On Telecom.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

 

 

Άλλαξα και το modem για να δω αν θα συνεχίσει.

Επεξ/σία από veteranos123
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά από εχθές που άλλαξα το modem δεν μου το έχει κάνει πάλι. Αν το ξανακάνει θα δοκιμάσω αυτά που μου είπατε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι στιγμής δεν το έχει κάνει.  Επειδή το παλιό είχε κάποια προβλήματα και εχθές με μια διακοπή τα κακάρωσε τελείως σκέφτηκα να το αλλάξω με το μαμα της ON που είναι το zte zxv10 w300series .

 

Ενσύρματα είναι μια χαρά αλλά το wi-fi δεν παλεύεται και είναι πολύ αργό. Έπαιξα με τα κανάλια αλλά τίποτα.

 

Σκέφτομαι να αγοράσω ένα μεταχειρισμένο με 15€ και έχω βρει 2: το ένα είναι το παλιό που είχα και τα κακάρωσε (dlink 2640r) και το άλλο είναι το tp linkTL-WA701ND. Ποιό λέτε να πάρω? Μέχρι τώρα ήμουν πολύ ευχαριστημένος από το παλιό μου modem.

 

 

Το tp-link δεν μου κάνει γιατί έχει μόνο μια θύρα ethernet ενώ εγώ θέλω το λιγότερο 2.

 

Οπότε θα πάρω το d-link. Το παιδί αναφέρει ότι είναι αγορασμένο από την Αγγλία και έχω δύο απορίες.

 

α) η πρίζα που έχει είναι αγγλική. Αν εγώ χρησιμοποιήσω το pack από το παλιό modem δεν θα έχω πρόβλημα λογικά ε?

 

β) Επειδή είναι αγγλικό θα έχω κάποιο πρόβλημα με το frimware καθώς και κάποιο πρόβλημα με τον συγχρονισμό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν το παλιο ειχε καλο ασυρματο βαλτο σαν ΑΡ, μιας και το μοντεμ που εβαλες σου δουλευει καλα.

Έκανα edit πιο πάνω. 

 

Το παλιό κάηκε οπότε θα πάω σε καινούργιο. Το είχα ψάξει παλιά με τον poulinos για να το κάνω αλλά το zte έχει κλειδωμένο dhcp οπότε μου είπε ό,τι δεν μπορούμε να κάνουμε κάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

????

 

 

Σκέφτομαι να αγοράσω ένα μεταχειρισμένο με 15€ και έχω βρει 2: το ένα είναι το παλιό που είχα και τα κακάρωσε (dlink 2640r) και το άλλο είναι το tp linkTL-WA701ND. Ποιό λέτε να πάρω? Μέχρι τώρα ήμουν πολύ ευχαριστημένος από το παλιό μου modem.


Το tp-link δεν μου κάνει γιατί έχει μόνο μια θύρα ethernet ενώ εγώ θέλω το λιγότερο 2.

Οπότε θα πάρω το d-link. Το παιδί αναφέρει ότι είναι αγορασμένο από την Αγγλία και έχω δύο απορίες.

α) η πρίζα που έχει είναι αγγλική. Αν εγώ χρησιμοποιήσω το pack από το παλιό modem δεν θα έχω πρόβλημα λογικά ε?

β) Επειδή είναι αγγλικό θα έχω κάποιο πρόβλημα με το frimware καθώς και κάποιο πρόβλημα με τον συγχρονισμό?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...