Προς το περιεχόμενο

Προσφορά "απάτη" από το κατάστημα πλαίσιο


froleon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

φυσικα απεδωσε γι αυτο εκλεισαν...

Δεν έκλεισε ρε συ,τους κλείσανε να λες.

Τους τη πέσανε καμια δεκαριά άτομα και τους σηκώσανε ό,τι κουβαλιώτανε.Εξάρχεια.Κανα-δυο φορές.

Ε,ευκαιρία έψαχνε ο εθνικός μας ριχτάς,τους φόρτωσε όλες του τις επισφάλειες (ως συνήθως),τους έβαλε σε καθεστώς "99" (πάντα) και άλλαξε όνομα στην παλιά τους φυσική παρουσία...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έκλεισε ρε συ,τους κλείσανε να λες.

Τους τη πέσανε καμια δεκαριά άτομα και τους σηκώσανε ό,τι κουβαλιώτανε.Εξάρχεια.Κανα-δυο φορές.

Ε,ευκαιρία έψαχνε ο εθνικός μας ριχτάς,τους φόρτωσε όλες του τις επισφάλειες (ως συνήθως),τους έβαλε σε καθεστώς "99" (πάντα) και άλλαξε όνομα στην παλιά τους φυσική παρουσία...

μουλτιραμα δεν ειχε μονο στο κεντρο.

ειχε και αλλου

και κλεισανε σχεδον παντου

ειχανε τραγικο target group.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους έστειλα και σε αυτούς mail με αντίγραφο από ότι εχω γράψει εδώ.....μάλλον γιαυτό.....χαχαχα

 

μην γελάς, το ίδιο έγινε και με την 7790 στα 99 ευρώ, μόλις έγινε ντόρος στο ινσομνια εξαφάνισαν τον κωδικό..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, θα καταθεσω κατι παραδοξο. Εκανα μια παραγγελια μωλις ειδα το νημα και σκεφτηκα οτι αν περασει, περασε. Χθες με πηραν τηλεφωνο για να μου πουν οτι μαλλον δεν υπαρχει στοκ και αν θα ηθελα κατι αλλο. Τους απηντησα οτι οι συγκεκριμενες μνημες ηταν καλη προσφορα και οι υπολοιπες που εχουν στο σαιτ δεν ειναι οποτε αν οντως βρουν στοκ τοτε με ενδιαφερουν. Σημερα το πρωι με πηραν τηλ και μου ακυρωσαν την παραγγελια και το απογευμα με ξαναπηραν να μου πουν οτι βρηκαν στοκ και οτι μπορουν να την ικανοποιησουν. Φυσικα δεχθηκα. Οποτε, 1ον ευχαριστω τον TS 2ον θελω να παρατηρησω οτι τοσες ααλλαγες σε παραγγελια δεν μου εχουν ξανατυχει!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτε ξανα απο Πλαισιο για μενα.
Παρήγγειλα ενα Samsung 64Gb 830Series,έκανε να έρθει σχεδόν μια βδομάδα και όταν ήρθε τι να δω...ήταν ανοικτός και είχε μέσα περασμένα Windows 8 από ένα TurboX μηχάνημα.
Το στέλνω πισω,φυσικα με δικα τους έξοδα και κάνουν να με αποζημιώσουν 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ διοτι ειχε χαθει το πακέτο στο κεντρο παραλαβης του Πλαισιου στην Αθηνα και δεν μπορούσαν να το βρουν!!!
Αντε γεια πηρα τα λεφτά μου πισω και πλεον αγοραζω απο VisionStudio,EBW και Eshop!!!
 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον, θα καταθεσω κατι παραδοξο. Εκανα μια παραγγελια μωλις ειδα το νημα και σκεφτηκα οτι αν περασει, περασε. Χθες με πηραν τηλεφωνο για να μου πουν οτι μαλλον δεν υπαρχει στοκ και αν θα ηθελα κατι αλλο. Τους απηντησα οτι οι συγκεκριμενες μνημες ηταν καλη προσφορα και οι υπολοιπες που εχουν στο σαιτ δεν ειναι οποτε αν οντως βρουν στοκ τοτε με ενδιαφερουν. Σημερα το πρωι με πηραν τηλ και μου ακυρωσαν την παραγγελια και το απογευμα με ξαναπηραν να μου πουν οτι βρηκαν στοκ και οτι μπορουν να την ικανοποιησουν. Φυσικα δεχθηκα. Οποτε, 1ον ευχαριστω τον TS 2ον θελω να παρατηρησω οτι τοσες ααλλαγες σε παραγγελια δεν μου εχουν ξανατυχει!

Θέλω μια μνημη δωρο....χαχαχαχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτε ξανα απο Πλαισιο για μενα.

Παρήγγειλα ενα Samsung 64Gb 830Series,έκανε να έρθει σχεδόν μια βδομάδα και όταν ήρθε τι να δω...ήταν ανοικτός και είχε μέσα περασμένα Windows 8 από ένα TurboX μηχάνημα.

Το στέλνω πισω,φυσικα με δικα τους έξοδα και κάνουν να με αποζημιώσουν 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ διοτι ειχε χαθει το πακέτο στο κεντρο παραλαβης του Πλαισιου στην Αθηνα και δεν μπορούσαν να το βρουν!!!

Αντε γεια πηρα τα λεφτά μου πισω και πλεον αγοραζω απο VisionStudio,EBW και Eshop!!!

 

2 φορές εχω αγοράσει καινούριο δίσκο από Πλαίσιο , και έχω παραλάβει μεταχειρισμένο.

Την πρώτη φορά είχε ένα αντιστατικό σακουλάκι ανοιγμένο σαν κονσέρβα και από άλλη μάρκα δίσκου.Ο δίσκος είχε περασμένα και win7.

Την δεύτερη φορά μάλιστα παρέλαβα τον δίσκο χύμα χωρίς αντιστατικό σακουλάκι , και το diskinfo μου έβγαλε 5200 ώρες λειτουργίας και 600 on και είχε και win partition.O διευθυντής του καταστήματος μου είπε ότι δεν έχει ξανασυμβεί και είναι πολύ σπάνιο που μου έτυχε 2 φορές.

Έχω κρατήσει photo και screenshots και στις 2 περιπτώσεις.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 φορές εχω αγοράσει καινούριο δίσκο από Πλαίσιο , και έχω παραλάβει μεταχειρισμένο.

Την πρώτη φορά είχε ένα αντιστατικό σακουλάκι ανοιγμένο σαν κονσέρβα και από άλλη μάρκα δίσκου.Ο δίσκος είχε περασμένα και win7.

Την δεύτερη φορά μάλιστα παρέλαβα τον δίσκο χύμα χωρίς αντιστατικό σακουλάκι , και το diskinfo μου έβγαλε 5200 ώρες λειτουργίας και 600 on και είχε και win partition.O διευθυντής του καταστήματος μου είπε ότι δεν έχει ξανασυμβεί και είναι πολύ σπάνιο που μου έτυχε 2 φορές.

Έχω κρατήσει photo και screenshots και στις 2 περιπτώσεις.

Φιλε μου πιστευω οτι το κανουν επίτηδες και άμα πιάσει,δηλαδή αν ο αγοραστής είναι άσχετος και δεν ξέρει και τον βαλει ετσι πανω στο μηχανημα!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

μουλτιραμα δεν ειχε μονο στο κεντρο.

ειχε και αλλου

και κλεισανε σχεδον παντου

ειχανε τραγικο target group.

 

Το γύρισαν σε public.Του ίδιου ομίλου είναι.....Ο λύκος γούνα αλλάζει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 χρόνια αργότερα...

Σας αναφέρω παρακάτω τη δική μου εμπειρία στο κατάστημα ΠΛΑΙΣΙΟ και ποσο καλά εκπαιδευμενοι στην απάτη ειναι ολοι οι εργαζόμενοι εκει.

Την Παρασκευή στις 28 - 6 2019 και ώρα 19.30 επισκέφτηκα μαζί με τον εννιάχρονο γιο μου το κατάστημα Πλαίσιο της οδού Εθνικής Αντιστάσεως 131 στη Καλαμαριά Θεσσαλονίκης, όπου και πωλητής του καταστήματος, αφού του ανέφερα τον τύπο του ο υπολογιστή μου (windows 10)  μου συνέστησε τα εξής εξαρτήματα pc gaming για τον γιο μου: 

 1. μια τιμονιερα πεταλιερα της εταιρίας LOGITECH wheel G29 και 

2. ένα λεβιέ ταχυτήτων της εταιρίας LOGITECH Driving Force shifter, καθώς και 

3. παρελκόμενα (καλώδια κτλ) για την σύνδεση των παραπάνω εξαρτημάτων.

 Δυστυχώς κατά τη σύνδεση των εν λόγω εξαρτημάτων την ίδια μόλις ημέρα αντιληφθηκαμε ότι το δεύτερο εξάρτημα, ο λεβιές ταχυτήτων LOGITECH Driving Force shifter δε λειτουργεί.

  Σε τηλ επικοινωνία που είχαμε την επόμενη μέρα με το Πλαίσιο, μας ενημέρωσαν ότι δε πρέπει να ανησυχούμε και ότι θα πρέπει να επισκεφθούμε το κατάστημα που κάναμε την αγορά ώστε να το ελέγξει ένας τεχνικός.   

 Επισκεφθηκαμε λοιπόν το κατάστημα Πλαίσιο της οδού στη Καλαμαριά Θεσσαλονίκης, μεταφέροντας   

 1. την τιμονιερα πεταλιερα LOGITECH wheel G29 και 

2. το λεβιέ ταχυτήτων LOGITECH Driving Force shifter για να ελέγξουν οι τεχνικοί γιατι η εν λόγω συσκευή δε λειτουργεί.

3. Δια παν ενδεχόμενο και τον υπολογιστή μας.

 Μέχρι εκείνο το σημείο σαφώς και δε κάναμε δεύτερες σκέψεις, ούτε περνούσε καν από το μυαλό μας ότι  το Πλαίσιο λειτουργούσε με δόλο.

  Στο κατάστημα, κατά την παραλαβή των εν λόγω εξαρτημάτων στο τμήμα του service και καθώς τους  ενημερώναμε ότι η τιμονιερα - πεταλιερα LOGITECH wheel G29 λειτουργεί κανονικά αλλά ο λεβιες ταχυτήτων LOGITECH Driving Force shifter δε λειτουργεί, αρχίσαμε να έχουμε την αίσθηση -από τη συμπεριφορά των υπαλλήλων - ότι κάτι δε πάει καλά.... 

  Λίγο το γεγονός ότι ο ένας τεχνικός κοιτούσε τον άλλον, καποια μισόλογα μεταξύ τους, λίγο κάποιες γενικολογίες από τους τεχνικούς ότι ο λεβιές LOGITECH Driving Force shifter ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ να έχει πρόβλημα αφού... ειναι καινούργιος κτλ, στο τέλος μας είπαν ότι ίσως ο υπολογιστής μας έχει πρόβλημα!!

  Και ολα αυτά, χωρίς να μπουν καν στη διαδικασία να συνδέσουν τα εν λόγω εξαρτήματα σε έναν υπολογιστή.  

  Άκρως περίεργο και εξαιρετικά ύποπτο να γίνεται διάγνωση πριν - αν μη τι άλλο - ελεγχθεί μια συσκευή. 

  Δυστυχώς όμως γι`αυτούς και προς μεγαλη τους έκπληξη, τους ενημερώσαμε ότι έχουμε έρθει μεταφέροντας και τον υπολογιστή μας μαζί μας και αν νομίζουν ότι ο υπολογιστής μας (καινούργιος 6 μηνών) έχει το πρόβλημα και όχι το εν λόγω εξάρτημα, τότε να πράξουν ότι ειναι απαραίτητο στον υπολογιστή μας. 

  Στη δε προτροπή μας - τι ποιο λογικό - να συνδέσουν τα εν λόγω εξαρτήματα σε ένα δικό τους υπολογιστή ώστε να εξακριβωσουμε του λόγου του αληθές, τον ισχυρισμό τους δηλαδή ότι τα εξαρτήματα λειτουργούν κανονικά, μας ανακοίνωσαν ότι δεν έχουν το χρόνο να συνδέσουν τα εξαρτήματα σε έναν υπολογιστή εκείνη τη στιγμή.

  Έτσι λοιπόν, μη μπορώντας να κάνουμε κάτι άλλο, ρωτήσαμε τον εν λόγω τεχνικό πόσο χρόνο θα χρειαστεί για να... συνδέσει σε ένα υπολογιστή τα εν λόγω εξαρτήματα ώστε να εξακριβωσουμε  δηλαδή ότι τα εξαρτήματα λειτουργούν κανονικά. Φύγετε, μας ανταποκριθηκε ο τεχνικός, μην ανησυχείτε, θα σας καλέσουμε εμείς σε εύλογο χρόνο. 

  Ακολουθήσαμε λοιπόν την προτροπή τους και αποχωρίσαμε από το κατάστημα περιμένοντας... τηλεφώνημα.  Μετα από 2 ώρες και χωρίς να λάβουμε κάποιο τηλεφώνημα αρχίσαμε πλέον να σκεφτόμαστε πάλι ότι κάτι δε πάει καλά... Έτσι λοιπόν μετά από 2 ώρες αναμονής επισκεφθηκαμε το κατάστημα ξανά. 

  Ο εμπαιγμός ειναι πλέον προφανής.  H απάντηση από το service:  Οι συσκευες σας λειτουργούν κανονικά!  Υπέροχα, τους απαντώ, μπορω να δω λοιπόν σε έναν υπολογιστή σας ότι ο λεβιές LOGITECH Driving Force shifter λειτουργεί? 

 Εεεε όχι, δε μπορούμε μας απαντάει ο τεχνικός, δε μπορούμε να το κάνουμε αυτό γιατί... δεν έχουμε κάποιο παιχνίδι στον υπολογιστή για να το δοκιμάσουμε!!!!!   Να, κατεβάζουμε ένα από το διαδίκτυο, περιμένουμε να κατέβει, κατεβαίνει ακόμα!!!! 

  Εμπαιγμός σε όλο του το μεγαλείο. Παρ`ολα αυτά, δεν μπορούμε να καταλάβουμε - ακόμη - γιατί συμβαίνουν ολα αυτά. 

  Τι λόγο θα είχε ένα κατάστημα να εμπαίζει ένα καταναλωτή με τέτοιο απαράδεκτο τρόπο, με δικαιολογίες και υπεκφυγές που δε θα μπορούσαν να γίνουν πιστευτές ούτε από ένα εξάχρονο παιδί? 

  Αν εν κατακλείδι, ένα προϊόν έχει πρόβλημα, γιατί να μη θέλει να το αλλάξει η εν λόγω εταιρία αφού και εγγύηση έχει και ο εν λόγω προμηθευτής του (Logitech Hellas) σίγουρα θα το άλλαζε?

 Αφού λοιπόν ακούσαμε ολα αυτά τα..... απίστευτα, ζητήσαμε, οπως ήταν φυσικό, να κρατήσουν το προϊόν και να μας επιστραφούν τα χρήματα μας πίσω. Ο υπεύθυνος του καταστήματος - που μέχρι τότε παρακολουθουσε - και προφανώς κατεύθυνε - το όλο απίστευτο σκηνικό με τις... διαπιστώσεις του service, αρνήθηκε την επιστροφή του προϊόντος ( που σημειωτέον αγοράστηκε πριν 3 μέρες και ειναι DOA - Dead on arrival) λέγοντας ότι οι νόμοι έχουν αλλάξει και ότι δεν έχουμε αυτό το δικαίωμα της επιστροφής του προϊόντος. 

Ο εμπαιγμός με προφανή δόλο συνεχίζεται, τα ψέμματα διαδέχονται το ένα το άλλο. Το ερώτημα όμως παραμένει: Τι κρύβεται πίσω από ολα αυτά?  Γιατί το ΠΛΑΙΣΙΟ αποφεύγει με δόλιες κινήσεις, αστείες δικαιολογίες και γελοία ψέμματα να αντικαταστησει ένα προϊόν που δε λειτουργεί? 

 Τι κρύβεται πίσω από ολα αυτά? Δεν περνούσε από το μυαλό μας, αλλά τελικά ανακαλύψαμε το λόγο αφού τραβήξαμε μέχρι τέλους το νήμα. 

  Ο υπεύθυνος του καταστήματος Πλαίσιο στη Καλαμαριά Θεσσαλονίκης, μας προτείνει μια άλλη λύση - αφού αρνείται την επιστροφή χρημάτων - προφανώς για να ροκανίσει το χρόνο η να μας κάνει να... κουραστούμε: θα στείλουμε στον προμηθευτή μας, στη LOGITECH HELLAS, το λεβιε LOGITECH Driving Force shifter και θα το ελέγξουν αυτοί εκεί..... (αυτοί εκεί μάλλον έχουν... παιχνίδια στον υπολογιστή τους)  

  Αποχωρούμε λοιπόν από το κατάστημα, φανερά απογοητευμενοι, μη μπορώντας να συνειδητοποιήσουμε το μέγεθος του εμπαιγμού στο πρόσωπο μας από μια τόσο γνωστή εταιρία.

  Μετα απο 2 ημέρες, την 4/7/2019  δεχόμαστε sms από το ΠΛΑΙΣΙΟ: Η συσκευή σας ειναι έτοιμη, μπορείτε να την παραλάβετε από το κατάστημα μας - Μπράβο, σκεφτήκαμε, επιτέλους λύθηκε το πρόβλημα μας.  

  Επισκεφτομαστε λοιπόν ξανά το ΠΛΑΙΣΙΟ την ίδια μέρα που λάβαμε την ειδοποίηση, παραλαμβανουμε λοιπόν τη συσκευή όπου - χωρίς να εκπλαγούμε αυτή τη φορά, μιας και συνηθίσαμε στον εμπαιγμό - μας ενημερώνουν από το service ότι... δεν έστειλαν το εν λόγω προϊόν  στη LOGITECH γιατί... δεν χρειάζεται, απλά ελέγχθηκε στο... κεντρικό service του ΠΛΑΙΣΙΟ και βρέθηκε ΟΚ.  

 Η ερώτηση μας ειναι η ίδια: Υπέροχα, τους απαντούμε, μπορω να δω λοιπόν σε έναν υπολογιστή σας ότι ο λεβιές LOGITECH Driving Force shifter λειτουργεί? Μαντέψτε λοιπόν, η ίδια εμπαιχτικη απάντηση: Εεεε όχι, δε μπορούμε να το ξαναδοκιμάσουμε!!!!! 

 Έτσι λοιπόν, ως επόμενη κίνηση, απευθύνομαι κατ ευθείαν στη LOGITECH, για να "παραπονεθώ" ότι ένα εξάρτημα τους δε λειτουργεί, αν και το εν λόγω service του ΠΛΑΙΣΙΟ θεωρεί ότι ειναι ΟΚ.

 Εκεί λοιπόν στη LOGITECH, με ενημερώνουν πλήρως για τη συσκευή και αντιλαμβανομαι πλέον ΟΛΗ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ - και έτσι εξηγούνται ολα:

 1. Ο κατά τα άλλα πολύ ευγενικός και εξυπηρετικός  πωλητής στο ΠΛΑΙΣΙΟ στη πρώτη μας επίσκεψη, μας πούλησε  - απ`ότι αντιλαμβανομαστε τώρα εκ των ύστερων, προφανώς εν γνώση του - το προϊόν LOGITECH Driving Force shifter, το οποίο δεν ειναι συμβατό στον υπολογιστή μας γιατί - οπως, με έμφαση επανειλημμένως τονίσαμε -  ο υπολογιστής μας τρέχει με windows 10  ενώ η συγκεκριμένη συσκευή ειναι παλιάς έκδοσης και συμβατή με windows 8.  

 Μετα από όσα ακολούθησαν έχουμε πολύ βάσιμες υποψίες ότι ο εν λόγω πωλητής λειτούργησε με δόλο.

 2. Η όλη αντιμετώπιση από τον υπεύθυνο του Πλαίσιο στη Καλαμαριά Θεσσαλονίκης δείχνει ότι όχι μόνο ήταν σε γνώση τους αυτό το γεγονός (πολιτική της εταιρίας?)  αλλά και ότι συνειδητά έπραξαν ότι ήταν δυνατό από την πλευρά τους για να καλύψουν αυτή την εξαπάτηση στο πρόσωπο μου με φτηνές υπεκφυγές και απαράδεκτο εμπαιγμό.

  Η δε πολιτική τους με συνεχή ψέμματα, υπεκφυγές, ροκάνισμα του χρόνου με συνεχή πήγαινε-έλα στο κατάστημα τους και την απίστευτη ταλαιπωρία που υπέστην,  στόχο έχει προφανώς την παραίτηση μου από τα δικαιώματα μου και την απώλεια των χρημάτων μου.

  Η πολιτική μιας εταιρίας που σκοπό έχει να "πουλήσει" για το κέρδος και μόνο, εξαπατώντας τον καταναλωτή, χρησιμοποιωντας δόλο, ψέμματα και υπεκφυγές, δεν ειναι μόνο παράνομη αλλά και άκρως ανήθικη.  

  Ίσως το ανήθικο της υπόθεσης εδώ ειναι ποιο σημαντικό από το παράνομο.  Σκεφτείτε  ότι το προϊόν που αγοράστηκε ήταν ένα εξάρτημα παιχνιδιού και ο χρήστης του ειναι ένα παιδί 9 ετών, το οποίο προσγειώθηκε απότομα στον στυγνό κόσμο "των μεγάλων" 

  Στα συνεχή πήγαινε-έλα στο εν λόγω κατάστημα της Καλαμαριάς στη Θεσσαλονίκη, σε ολες τις συνομιλίες που είχαμε με τον υπεύθυνο του καταστήματος παρατήρησα ότι ο εν λόγω υπεύθυνος απέφευγε να ρίξει ακόμη και μια ματιά στο εννιάχρονο παιδί που τον κοιτούσε με απορία - και είμαι σίγουρος ότι ο εν λόγω υπεύθυνος δε θα μπορούσε να το κοιτάξει στα μάτια ούτε για ένα δευτερόλεπτο.

Έχω ήδη καταγγείλει το περιστατικό εξαπάτησης στο πρόσωπο μου καθώς και την πολιτική της εταιριας ΠΛΑΙΣΙΟ ως προς την εξαπάτηση των καταναλωτών, σε ολες τις υπηρεσίες και ολα τα forums.

Έχω κοινοποιήσει το περιστατικό αυτό σε:

1. ΙΝΚΑ ΓΕΝΙΚΗ ΟΜΟΣΠΟΝΔΙΑ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΩΝ ΕΛΛΑΔΟΣ

2. Συνήγορος του καταναλωτή

3. ΚΕ.Π.ΚΑ. κέντρο προστασίας καταναλωτή

( και αναμένουμε τις απαντήσεις τους σε συνεργασία με το συνήγορο του καταναλωτή για τα επόμενα βήματα)

4. σε forums, blogs και οπου αλλου θα μπορουσα να το γνωστοποιήσω ώστε να μην υπάρξουν άλλα θύματα εξαπάτησης από την εν λόγω εταιρία. 

Αν έχετε πέσει και εσείς θύματα εξαπάτησης από το ΠΛΑΙΣΙΟ, μην το αφήσετε, γνωστοποιηστε το όπου μπορείτε!!!

 

 

 

 

 

  • Thanks 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν είναι πιο απλό να αναβαθμιστεί το λογισμικό του υπολογιστή; ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ να σας αφήσει να το κάνετε δωρεάν (https://www.zdnet.com/article/heres-how-you-can-still-get-a-free-windows-10-upgrade/)

περαν αυτού δεν νομίζω να βρεθεί κάποια λύση εύκολα για τον απλό λόγο ότι όπως είπε η Logitech το πρόβλημα βρίσκεται όχι στη συσκευή που αγοράστηκε αλλά στο λογισμικό του υπολογιστή. Τεχνικά, η συσκευή ΕΙΝΑΙ λειτουργική. Τώρα το κατά πόσον είπατε στον πωλητή το λ ογισμικο που τρέχει ο υπολογιστής δεν αποδεικνύεται, όποτε εύκολα θα ισχυριστεί ότι θέλει. Γενικά η καλύτερη λύση από όλες τις πλευρές είναι η αναβάθμιση του λογισμικού του υπολογιστή διότι είτε τώρα είτε σε πολύ λίγο καιρό θα είναι λίγο ως πολύ αναγκαίο ώστε να «τρέξουν» προγράμματα που απαιτούν νεότερο λογισμικό. 

Επεξ/σία από marmagia
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...