Προς το περιεχόμενο

HTC One Ace. Την πλαστική εκδοχή του One (M8) ετοιμάζει η HTC


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κι όμως πιάνει μια χαρά η διαφήμιση. Όταν μέχρι και στα Όσκαρ φέτος ήταν σπόνσορας η Σάμμυ και έβγαλε η Degeneris το Note 3 και τράβηξε την περιβόητη selfie με την αφρόκρεμα του Χόλυγουντ, φαντάσου πόσα έχουν σκάσει για το promotion! Σύγκρινε αυτό με τη διαφήμιση της Νόκια στη στάση λεωφορείων.

 

Ομολογω οτι δεν τα ηξερα αυτα. Ετσι εξηγειται που δεν εχω samsung...

 

 

Εφόσον λοιπόν βγάζει ένα ίδιο προϊόν η HTC, η Sony, η LG με τη Σάμμυ, (σε χαρακτηριστικά οι ναυαρχίδες όλων αυτών των εταιρειών είναι πανομοιότυπες)τι είναι αυτό που κάνει ένα S4 να πουλάει σαν τρελό; Η ομορφιά του ή η ποιότητά του; Μήπως η αξιοπιστία του; (εδώ γελάω, γιατί τα έχω σκάσει χοντρά σε σέρβρις για Samsung Omnia, Ace & Galaxy S I, και δεν έμαθα από τα λάθη μου!). Όχι φίλε μου. Το μάρκετινγκ. Οι άλλες εταιρείες δεν έχουν να τα δώσουν ώστε το όνομά τους να γραφτεί παντού, σε κάθε ταμπέλα ανά 100 μέτρα, σε σποτάκια στην τηλεόραση. Δυστυχώς. Έτσι η μετριότατη καθ'όλα Σάμμυ απολαμβάνει την πρωτοκαθεδρία της στην κορυφή. 

Και για την ιστορία, ούτε εμένα μ'αρέσουν σχεδιαστικά οι BMW! Αλλά το HTC One M8 είναι κόσμημα  :)

Αμα σε ρωτησω γιατι δεν κανουν και οι αλλοι marketing θα παρω απαντηση?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 61
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

 

Ομολογω οτι δεν τα ηξερα αυτα. Ετσι εξηγειται που δεν εχω samsung...

 

 

Αμα σε ρωτησω γιατι δεν κανουν και οι αλλοι marketing θα παρω απαντηση?

 

Βεβαίως. Γιατί δεν έχουν τα κεφάλαια για τόσο μεγάλες διαφημιστικές καμπάνιες. Ή όσες τα έχουν, δεν τα έχουν δαπανήσει στη διαφήμιση. Κακώς; Σίγουρα κακώς γι'αυτές. Η Σάμμυ το έπαιξε έξυπνα και βγήκε κερδισμένη. Σκέψου ότι παρόλο που το HTC One το περσινό ψηφίστηκε ως smartphone της χρονιάς από την πλειονότητα των τεχνολογικών media, δεν έκανε ούτε το 1/10 των πωλήσεων του Galaxy S4. Εσύ πιστεύεις ότι το S4 ήταν τόσο ανώτερη συσκευή; Γενικά πού αποδίδεις την επιτυχία της Samsung; Εγώ εξήγησα πού θεωρώ ότι οφείλεται. Η δική σου γνώμη;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βεβαίως. Γιατί δεν έχουν τα κεφάλαια για τόσο μεγάλες διαφημιστικές καμπάνιες. Ή όσες τα έχουν, δεν τα έχουν δαπανήσει στη διαφήμιση. Κακώς; Σίγουρα κακώς γι'αυτές. Η Σάμμυ το έπαιξε έξυπνα και βγήκε κερδισμένη. Σκέψου ότι παρόλο που το HTC One το περσινό ψηφίστηκε ως smartphone της χρονιάς από την πλειονότητα των τεχνολογικών media, δεν έκανε ούτε το 1/10 των πωλήσεων του Galaxy S4. Εσύ πιστεύεις ότι το S4 ήταν τόσο ανώτερη συσκευή; Γενικά πού αποδίδεις την επιτυχία της Samsung; Εγώ εξήγησα πού θεωρώ ότι οφείλεται. Η δική σου γνώμη;

Δεν εχουν τα budget η δεν το εχουν σκεφτει! Μαλιστα. Δεν το σκεφτηκαν δηλαδη εταιριες οπως LG / Apple / HTC κλπα και το σκεφτηκε ο damoclesword. Θες να στειλεις ενα γραμμα σε καποια απο αυτες και να τους πεις να σε προσλαβουν και θα τις κανεις νουμερο 1?

 

Και ναι, πιστευω οτι το S4 ηταν μακραν ανωτερο απο το One. Οταν παω να παρω smartphone των 700+ ευρω, θελω υπολογιστη τσεπης. Τι σημαινει αυτο? Οτι θελω μια συσκευη να μην με περιοριζει σε ΤΙΠΟΤΑ. Οποτε η απουσια SD, ακομα σε ολα τα αλλα ανωτερω να ηταν το One θα με απετρεπε απο την αγορα του. Κινητο χωρις SD εχω να αγορασω μια 1ετια, και δεν σκοπευω να το κανω οσο τα 32gb μνημης τα χρεωνουν 150 ευρω. Περαν αυτου, το κινητο ηταν ΤΕΡΑΣΤΙΟ. Το εχω δε απο κοντα, και για το μεγεθος της οθονης του αυτο το πραγμα ηταν αστειο. Και το καναν μαουνα για να βαλουν ηχειο! Σορρυ, γελανε και οι πετρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχουν τα budget η δεν το εχουν σκεφτει! Μαλιστα. Δεν το σκεφτηκαν δηλαδη εταιριες οπως LG / Apple / HTC κλπα και το σκεφτηκε ο damoclesword. Θες να στειλεις ενα γραμμα σε καποια απο αυτες και να τους πεις να σε προσλαβουν και θα τις κανεις νουμερο 1?

 

Και ναι, πιστευω οτι το S4 ηταν μακραν ανωτερο απο το One. Οταν παω να παρω smartphone των 700+ ευρω, θελω υπολογιστη τσεπης. Τι σημαινει αυτο? Οτι θελω μια συσκευη να μην με περιοριζει σε ΤΙΠΟΤΑ. Οποτε η απουσια SD, ακομα σε ολα τα αλλα ανωτερω να ηταν το One θα με απετρεπε απο την αγορα του. Κινητο χωρις SD εχω να αγορασω μια 1ετια, και δεν σκοπευω να το κανω οσο τα 32gb μνημης τα χρεωνουν 150 ευρω. Περαν αυτου, το κινητο ηταν ΤΕΡΑΣΤΙΟ. Το εχω δε απο κοντα, και για το μεγεθος της οθονης του αυτο το πραγμα ηταν αστειο. Και το καναν μαουνα για να βαλουν ηχειο! Σορρυ, γελανε και οι πετρες.

Προφανώς και ξέρεις γράφοντας αυτά ότι είναι αποκλειστικά άποψή σου το ότι αποτελεί πρόβλημα πχ το μέγεθος του κινητού όπως λες.(Για την ιστορία, το S4 είναι 5" και το One 4.7") Για σένα λοιπόν που δεν θέλεις να σε περιορίζει τίποτα, γιατί καταδέχτηκες ένα κινητό με τόσο μέτριο ηχείο, όπως του S4; Γιατί δεν σε ενοχλεί που με τις AMOLED οθόνες δεν βλέπεις Χριστό αν έχει λίγο ήλιο; Τι θα έλεγες για το ευτελές πλαστικό που δεν αρμόζει σε 700 ευρώ συσκευή; Όλα αυτά δεν ήταν συμβιβασμοί; Δεν ήταν περιορισμοί; Και σου λέω εκ πείρας ως ιδιοκτήτης παλιά Samsung και τώρα HTC, ότι κάθε λίγο έτρεχα για σέρβις με τα μεν, ενώ με το δε HTC δεν έχει χρειαστεί στα 2,5 χρόνια ούτε μια φορά. Τι να πω, ίσως έπεσα στην περίπτωση...3 φορές με τη Σάμμυ.

 

Α και κάτι τελευταίο: την άποψή μου λέω και γιατί πιστεύω ότι δεν πάνε καλά οι υπόλοιπες εταιρείες (βλέπε προηγούμενο μήνυμά μου) Δεν το παίζω ειδήμονας, ούτε εξυπνάκιας. Οπότε να λείπουν σχόλια τύπου "το σκέφτηκε o damoclesword". Οκ;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτά είναι τι έγινε παίδες πλαστικό HTC? Όσο για τη Σαμμυ παιδακι μας...λιγα λόγια. Δες κάνα βίντεο με oled της Σαμμυ και τότε ξαναμιλαμε.

κι επισης,με Knox, TouchWiz και τοσα αλλα καλουδια...σημειωτεον: HTC hater, απλα: ελεος Samfans!!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχουν τα budget η δεν το εχουν σκεφτει! Μαλιστα. Δεν το σκεφτηκαν δηλαδη εταιριες οπως LG / Apple / HTC κλπα και το σκεφτηκε ο damoclesword. Θες να στειλεις ενα γραμμα σε καποια απο αυτες και να τους πεις να σε προσλαβουν και θα τις κανεις νουμερο 1?

 

Και ναι, πιστευω οτι το S4 ηταν μακραν ανωτερο απο το One. Οταν παω να παρω smartphone των 700+ ευρω, θελω υπολογιστη τσεπης. Τι σημαινει αυτο? Οτι θελω μια συσκευη να μην με περιοριζει σε ΤΙΠΟΤΑ. Οποτε η απουσια SD, ακομα σε ολα τα αλλα ανωτερω να ηταν το One θα με απετρεπε απο την αγορα του. Κινητο χωρις SD εχω να αγορασω μια 1ετια, και δεν σκοπευω να το κανω οσο τα 32gb μνημης τα χρεωνουν 150 ευρω. Περαν αυτου, το κινητο ηταν ΤΕΡΑΣΤΙΟ. Το εχω δε απο κοντα, και για το μεγεθος της οθονης του αυτο το πραγμα ηταν αστειο. Και το καναν μαουνα για να βαλουν ηχειο! Σορρυ, γελανε και οι πετρες.

 

Πραγματικα εδω γελαμε, με τετοια ποστ μου φτιαχνει η διαθεση.  Και μετα αναρωτιεσαι αν πιανει τοπο το μαρκετινγκ της Σαμυ. Εφοσον θεωρεις την lagy - θερμάστρα ανώτερο του One , δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να συνεχίσουμε εδώ μέσα. Τι να ξέρουν άλλωστε όλα τα μεγάλα τεχνολογικά sites του εξωτερικού κι Ελλάδος που ανακυρήσαν το One σαν καλύτερο του 2013...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 Για σένα λοιπόν που δεν θέλεις να σε περιορίζει τίποτα, γιατί καταδέχτηκες ένα κινητό με τόσο μέτριο ηχείο, όπως του S4; 

Ηχειο στο κινητο το εχω μονο για να ακουω ποτε με παιρνουν τηλεφωνο...ΟΣΟ καλα και να ειναι τα ηχεια σε ενα κινητο, ΠΟΤΕ δεν προκειται να συγκριθουν με ενα ζευγαρι ακουστικα οταν ειμαι στο δρομο, η με τα ηχεια του PC μου οταν ειμαι σπιτι, οποτε τι να το κανω το ηχειο?

 

Γιατί δεν σε ενοχλεί που με τις AMOLED οθόνες δεν βλέπεις Χριστό αν έχει λίγο ήλιο;

Και με το iPhone που εχω για να ειμαι ειλικρινης δεν βλεπω χριστο κατω απο τον ηλιο

Τι θα έλεγες για το ευτελές πλαστικό που δεν αρμόζει σε 700 ευρώ συσκευή; Όλα αυτά δεν ήταν συμβιβασμοί; Δεν ήταν περιορισμοί;

Το ευτελες απο που ακριβως προκυπτει? Εδω σε συσκευη των 150 ευρω και ηταν τελεια κατασκευαστικα. 0 τριγμοι, κουμπωνε τελεια, δεν ξεβαφε στο ελαχιστο, δεν ειχε την παραμικρη γρατζουνια μετα απο χρονια χρησης. Θες να στο συγκρινω τωρα με το hd2 που ειχα, ηταν αλουμινιο, και κοστιζε τα τριπλα? Ασε μας λιγο με τα ευτελες samsung και τα ποιοτικα HTC, γελανε και οι πετρες.

 

Οσο για το αν ειναι συμβιβασμοι, αυτο ακριβως ειναι το θεμα. Δεν εχεις καταλαβει για τι πραμα μιλαω. Σε υπολογιστη ΤΣΕΠΗΣ, δεν με ενδιαφερει το υλικο κατασκευης. Και απο πλαστελινη να ειναι, δεν με περιοριζει στις λειτουργιες. Αν καποιος αγοραζει κινητο για αλλους λογους, οπως το να αντικαταστησει το ακριβο ρολοι του, τοτε ας παρει HTC. 

 

ps1. Ξεχασες βεβαια να αναφερθεις στη καμερα. Για να σε προλαβω, ουτε η καμερα με πολυενδιαφερει, αλλα και εδω η sammy μπροστα ηταν

 

Και σου λέω εκ πείρας ως ιδιοκτήτης παλιά Samsung και τώρα HTC, ότι κάθε λίγο έτρεχα για σέρβις με τα μεν, ενώ με το δε HTC δεν έχει χρειαστεί στα 2,5 χρόνια ούτε μια φορά. Τι να πω, ίσως έπεσα στην περίπτωση...3 φορές με τη Σάμμυ.

Εμενα παλι η δικια μου εμπειρια λεει το αντιθετο. Προφανως ομως και οι 2 λαθος ειμαστε, γιατι δεν κρινεται η κατασκευαστικη ποιοτητα μιας εταιριας απο τα παραδειγματα 2 ατομων, οταν υπαρχουν μερικα εκκατομυρια αλλοι.

 

Α και κάτι τελευταίο: την άποψή μου λέω και γιατί πιστεύω ότι δεν πάνε καλά οι υπόλοιπες εταιρείες (βλέπε προηγούμενο μήνυμά μου) Δεν το παίζω ειδήμονας, ούτε εξυπνάκιας. Οπότε να λείπουν σχόλια τύπου "το σκέφτηκε o damoclesword". Οκ;

Ναι και προφανως θα επρεπε να αντιληφθεις οτι αν ηταν τοοοοσο απλα τα πραγματα, ολοι την ιδια τακτικη θα ακολουθουσαν. Το οτι η samsung ξοδευει περισσοτερα λεφτα απο ολους για R&D σου λεει κατι?

Πραγματικα εδω γελαμε, με τετοια ποστ μου φτιαχνει η διαθεση.  Και μετα αναρωτιεσαι αν πιανει τοπο το μαρκετινγκ της Σαμυ. Εφοσον θεωρεις την lagy - θερμάστρα ανώτερο του One , δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος να συνεχίσουμε εδώ μέσα. Τι να ξέρουν άλλωστε όλα τα μεγάλα τεχνολογικά sites του εξωτερικού κι Ελλάδος που ανακυρήσαν το One σαν καλύτερο του 2013...

Aν και δεν με ενδιαφερουν τα reviews , θες να μου πεις που ακριβως βλεπεις οτι το one βγηκε καλυτερο? Εγω στα sites βλεπω το αναποδο παντως

 

Και οπως ειπα και πριν, οταν μια συσκευη ειναι μεγαλυτερη σε μεγεθος με μικροτερη οθονη απο τον ανταγωνιστη, μονο και μονο για να βαλει ηχεια (για το Θεο, ΗΧΕΙΑ!!!) τοτε εχει φαει Χ απο μενα χωρις πολλα πολλα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι τραγικος φιλε. Τελικα τα fanboys της samsung ειναι χειροτερα και απο αυτα της apple.

Δες και αυτο http://www.androidauthority.com/reuters-samsung-14-billion-ads-marketing-galaxy-other-devices-this-year-320700/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εισαι τραγικος φιλε. Τελικα τα fanboys της samsung ειναι χειροτερα και απο αυτα της apple.

Δες και αυτο http://www.androidauthority.com/reuters-samsung-14-billion-ads-marketing-galaxy-other-devices-this-year-320700/

Σε r&d ποσα ξοδευει φιλε μου?

 

ps1. iPhone εχω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε r&d ποσα ξοδευει φιλε μου?

 

ps1. iPhone εχω

Η Apple ξόδευε μια φορά κι έναν καιρό για έρευνα και ανάπτυξη, ή r&d όπως θες πες το, όσο ζούσε ο μακαρίτης. Μετά στασιμότητα. 

Αλλά από πού προκύπτει ότι ξοδεύει η Samsung ποσά για r&d; Από πού φαίνεται; Από το έξυπνο ρολόι που σκέφτηκε να βγάλει; ( μια που το έφερε η συζήτηση περί κοσμημάτων και ρολογιών προηγουμένως). Α και αλήθεια, γιατί τραβιούνται στα δικαστήρια τόσο καιρό με την Apple για παραβίαση πατεντών; Κάποιος έχει κλέψει από τον άλλο.

Θα μου πεις η HTC τι έκανε; Έβγαλε το πρώτο Android κινητό πριν από όλους τους άλλους, έβγαλε το πρώτο 4G κινητό της αγοράς, ήταν η πρώτη με συσκευή 1080 pixel ανάλυση, και άλλα που αν θες μπορείς να διαβάσεις εδώ http://www.htc.com/gr/about/

Πάντως έχει πλάκα, ένας iphoneάκιας να υπερασπίζεται μέχρι θανάτου τη Samsung. Είσαι περίπτωση οξύμωρη. Και πριν προλάβεις να απαντήσεις πως δεν είσαι με κανέναν και δεν σε νοιάζει καμία εταιρεία, απλά θες να λες τα πράγματα με το όνομά τους μπλα μπλα μπλα, άκου τι σου λέμε όλοι εδώ μέσα: το HTC One M7 βγήκε κινητό της χρονιάς για το 2013. Δεν τα βγάζουμε πια όλοι από το κεφάλι μας, ούτε-δυστυχώς-τα παίρνουμε από καμιά εταιρεία. Μη βιάζεσαι να καταδικάζεις προτού κάνεις την έρευνά σου πρώτα, γιατί φαίνεσαι ανόητος.   

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://blog.gsmarena.com/samsung-ranks-second-as-top-rd-spender-intel-and-microsoft-close-by/

 

10.4 δις για r&d, 14 δις για διαφημιση

 

ps1. so what?

να συμπληρώσω κάτι που διάβασα στο λίνκ του φίλου Ntenteras:

"Mind you, Samsung isn’t spending that kind of money on its Mobile division alone, but rather on its whole business which covers a vast number of areas."

 

σαν να λέμε δηλαδή ότι αυτά τα 10.4 δις σε r&d τα δίνει και για τα ψυγεία της, και για τα πλυντήριά της, και για τις σκούπες της... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά από πού προκύπτει ότι ξοδεύει η Samsung ποσά για r&d; Από πού φαίνεται; 

Aπο εκει που φαινεται οτι ξοδευει και για marketing φιλε μου

 

 

Α και αλήθεια, γιατί τραβιούνται στα δικαστήρια τόσο καιρό με την Apple για παραβίαση πατεντών; Κάποιος έχει κλέψει από τον άλλο.[/qupte]

Tραβιουνται στα δικαστηρια γιατι ο νομος επετρεψε στην Apple να πατενταρει σχηματα και χρωματα

 

 

Πάντως έχει πλάκα, ένας iphoneάκιας να υπερασπίζεται μέχρι θανάτου τη Samsung.

Το οτι εχω iphone δεν με κανει iphoneakia, και το οτι λεω την αληθεια δεν σημαινει οτι υπερασπιζομαι τη samsung

 

Είσαι περίπτωση οξύμωρη. Και πριν προλάβεις να απαντήσεις πως δεν είσαι με κανέναν και δεν σε νοιάζει καμία εταιρεία, απλά θες να λες τα πράγματα με το όνομά τους μπλα μπλα μπλα, άκου τι σου λέμε όλοι εδώ μέσα: το HTC One M7 βγήκε κινητό της χρονιάς για το 2013. Δεν τα βγάζουμε πια όλοι από το κεφάλι μας, ούτε-δυστυχώς-τα παίρνουμε από καμιά εταιρεία. Μη βιάζεσαι να καταδικάζεις προτού κάνεις την έρευνά σου πρώτα, γιατί φαίνεσαι ανόητος.  

 

Δεν με νοιαζει και συσκευη της 10ετιας να βγηκε. Και το S3 δεν ειχε βγει συσκευη της χρονια? Δεν μου λεει κατι αυτο. Εγω ξερω οτι καθαρα σαν smartphone = υπολογστης τσεπης, το S4 ειναι μακραν καλυτερο απο το One, και εξηγησα και το γιατι. Τωρα το αν εχει καλυτερα ηχεια και ειναι απο αλουμινιο, ελαιχστα με ενδαιφερει για τη δουλεια που πρεπει να κανει ενα smartphone

http://blog.gsmarena.com/samsung-ranks-second-as-top-rd-spender-intel-and-microsoft-close-by/

 

10.4 δις για r&d, 14 δις για διαφημιση

 

ps1. so what?

Aρα ενω τα λεφτα που δινει για marketing  παιζουν ρολο στην επιτυχια της, τα λεφτα που δινει για R&D οχι. Ok, το πιασαμε

να συμπληρώσω κάτι που διάβασα στο λίνκ του φίλου Ntenteras:

"Mind you, Samsung isn’t spending that kind of money on its Mobile division alone, but rather on its whole business which covers a vast number of areas."

 

σαν να λέμε δηλαδή ότι αυτά τα 10.4 δις σε r&d τα δίνει και για τα ψυγεία της, και για τα πλυντήριά της, και για τις σκούπες της... 

Εχει σημασια? Για να δινει περισσοτερα για R&D απο τους παντες, θα δινει και για τα κινητα.

 

Eπισης ο πινακας ειναι περσινος, φετος βρισκεται πρωτη με 13.2 δις. Eπισης μιλαει για την samsung electronics, η οποια δεν φτιαχνει πλυντηρια ψυγεια και σκουπες...κατα πρωτο λογο φτιαχνει κινητα (και οθονες για αυτα). Οποτε, μηπως να σου επιστρεψω τον χαρακτηρισμο "Μη βιάζεσαι να καταδικάζεις προτού κάνεις την έρευνά σου πρώτα, γιατί φαίνεσαι ανόητος. " Συμφωνουμε οτι κανεις αυτο ακριβως που μου ειπες να μην κανω εγω, και φαινεσαι ΕΣΥ αυτο ακριβως που ειπες οτι φαινομαι εγω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνεχίζει και κερδίζει... :huh: Λοιπόν, η Σάμσουνγκ είναι η καλύτερη εταιρεία γιατί βγάζει πολλά λεφτά πουλώντας τέλεια κορυφαία κινητά και γιατί δίνει πολλά λεφτά για r&d.  Και εσύ έχεις iPhone. Οκ, εμπεδώσαμε και τις 2 σου αλήθειες. Να πούμε κάτι για το One Ace τώρα; Γιατί το άρθρο γι'αυτό προορίζεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...