Προς το περιεχόμενο

Huawei Ascend G750. Το πρώτο οκταπύρηνο smartphone στην Ελλάδα από τη Wind με τιμή €299


voltmod

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ναι αλλα εχεις 5,5 οθονη με αξιοπρεπεστατη αναλυση και εικονα, 2γβ ραμ, αξιολογο επεξεργαστη επιδοσεων, μπαταρια 3αη και 300ε επισημη τιμη ελλαδας...σταματηστε να γκρινιαζετε για τα παντα

Θα συμφωνήσω απόλυτα μαζί σου. Ωραίο κινητό και σε αξιοπρεπή τιμή. Και θα έχεις και εγγύηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 42
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για να ξέρουμε τι λέμε ο 8core της MTK έχει τις επιδόσεις του επεξεργαστή του S4 galaxy σύμφωνα με το antutu.

 

Όσο για τιμές σε καλά κινεζικα τηλεφωνα με τα παραπάνω χαρακτηριστικά της Huawei που διαβάζω έχουν γύρω στα 200 euro

 

Ο mtk 6572 δεν εχει καμια σχέση με το 4πυρηνο του galaxy s4.τα συγκρινα τα 2 αυτά κινητα και ειναι νυχτα με μερα η διαφορά τους.μην χαλατε λεφτα σε κινέζικα

To CHIPSET του Snapdragon 600 έχει εφάμιλλες επιδόσεις με αυτό του ΜΤΚ6592

 

O επεξεργαστής σαν επεξεργαστής είναι πολύ ταχύτερος ΚΑΙ απο τον Snapdragon 800, εκεί που χάνει είναι στο υποσύστημα γραφικών, σε ταχύτητες επικοινωνίας με τη RAM κτλ. 

 

Έχει όντως ίδιες επιδόσεις με τον 4πύρηνο Snapdragon σαν chipset. Ο επεξεργαστής δεν έχει καμία σχέση.

 

http://multicorechina.com/mtk6592-review/

 

"Μη χαλάτε τα λεφτά σας σε κινέζικα;" Αλήθεια; Γιατι το Samsung είναι κατασκευασμένο στο Παρίσι ε; Κάτω απο τον πύργο του Αιφελ...

 

Καλό κινητό, καλό hardware, μέτρια εμφάνιση, απίστευτη τιμή. Αν το παρέτε απ'έξω ακόμα καλύτερα. Αν θέλετε εγγύηση, αντικαταβολή, έκπτωση ΦΠΑ και Service τα 80 επιπλέον ευρώ δεν είναι πολλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν πλεον με 320€ παιρνεις το lg g2, που ειναι καλυτερο σχεδον στα παντα σε σχεση με το παραπανω, γιατι κανεις να το προτιμησει?

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα πολύ αξιόλογο κινητό σε προσιτή τιμή.Αν η οθόνη του ήταν 6 ίντσες (έχω το samsung mega και έχω καλομάθει πλέον) , θα το αγόραζα με κλειστά μάτια.Θα αργήσουμε πολύ να δούμε πιο επώνυμο κινητό σε τέτοια τιμή και χαρακτηριστικά.Εύγε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτά τα χρήματα (περνωντας και ρέστα) πέρνεις ένα Zopo 998 πού είναι δυναμίτης με πολύ καλά στοιχεία. Εγώ εχω το 5αρι 980+ και είμαι πολύ ικανοποιημένος και το πήρα 240 ευρω απο αποθήκη στην Ευρώπη μέσα σε 3 ημέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εγγύηση του ενός έτους ισχύει κανονικά και τη δέχονται, τα μεταφορικά για να το στείλεις πίσω είναι κοντά στα 15 ευρώ.

Το απλό G4 είχε προβλήματα με το 3g όλα τα υπόλοιπα μοντέλα είναι πένα όπως πένα είναι και η zopo και η oppo και το one plus one (απλά κορυφή).

Τώρα λογικές αν έχει κατάστημα στην Ελλάδα ή όχι εγώ προσωπικά δεν τις δέχομαι σαν δικαιολογίες από άτομα που ξέρουν να μπουν εδώ και να ποστάρουν μία απάντηση.

Και όπως και να έχει το ένα στοιχίζει 130 το άλλο 300 και φοράνε ακριβώς τα ίδια πράγματα πάνω. 

Άλλωστε όπως είπαν και άλλοι φίλοι υπάρχουν και άλλες προτάσεις στην Ελλάδα βλ G2 με τα ίδια χρήματα και πολύ καλύτερες επιδόσεις.

Προσωπικά το συγκεκριμένο δεν αξίζει στα 300 και αυτό γράφω για να ενημερώσω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για καποιον που εχει ταβανι τα 300Ε και δεν το ενδιαφερουν τοσο τα specs αλα θελει ενα κινητο απλα για να μπενει internet με μεγαλη οθονη για να μην στραβωθει πιστευω ειναι μια χρα vfm.Τωρα αν κυνηγας τα specs απλα το προσπερνας εγω προσωπικα θα προτιμουσα το lg g2 αλα σιγουρα δεν το ακυρωνω σαν προταση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραιο ειναι αλλα εχουν μεγαλη ακτινοβολια

 

 

0.5 εχει sar αν δεν κάνω λάθος

πολύμικρότερο δλδ απο της περισσότερες συσκευές εκει εξω (κατι sony me 1.05 iphone 5s 1.2 κλπ)

 

οταν δεν ξερουμε δεν μιλαμε

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To CHIPSET του Snapdragon 600 έχει εφάμιλλες επιδόσεις με αυτό του ΜΤΚ6592

 

O επεξεργαστής σαν επεξεργαστής είναι πολύ ταχύτερος ΚΑΙ απο τον Snapdragon 800, εκεί που χάνει είναι στο υποσύστημα γραφικών, σε ταχύτητες επικοινωνίας με τη RAM κτλ. 

 

Έχει όντως ίδιες επιδόσεις με τον 4πύρηνο Snapdragon σαν chipset. Ο επεξεργαστής δεν έχει καμία σχέση.

 

http://multicorechina.com/mtk6592-review/

 

"Μη χαλάτε τα λεφτά σας σε κινέζικα;" Αλήθεια; Γιατι το Samsung είναι κατασκευασμένο στο Παρίσι ε; Κάτω απο τον πύργο του Αιφελ...

 

Καλό κινητό, καλό hardware, μέτρια εμφάνιση, απίστευτη τιμή. Αν το παρέτε απ'έξω ακόμα καλύτερα. Αν θέλετε εγγύηση, αντικαταβολή, έκπτωση ΦΠΑ και Service τα 80 επιπλέον ευρώ δεν είναι πολλά.

Ο snap800 εχει 4 πυρηνες Α15....ο 6592 εχει 8 πυρηνες Α7. Από αρχιτεκτονικη των arm soc εχεις καθολου υποψιν? περιτο να σου πω βεβαια ποιος είναι ο ταχυτερος και μακραν μαλιστα.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο snap800 εχει 4 πυρηνες Α15....ο 6592 εχει 8 πυρηνες Α7. Από αρχιτεκτονικη των arm soc εχεις καθολου υποψιν? περιτο να σου πω βεβαια ποιος είναι ο ταχυτερος και μακραν μαλιστα.....

Η μέτρηση του Review δείχνει ξεκάθαρα οτι οι 8 πυρήνες του 6592 ειναι ταχύτεροι απο τους 4 του Snap 800. Οχι δεν έχω ιδέα απο αρχιτεκτονική ARM. Γεωπόνος είμαι, ξέρεις απο Τροφοπενίες σιδήρου; :P

Δεν αντιλέγω οτι ένας 8πύρηνος Snapdragon είναι ταχύτερος απο τον αντίστοιχο Mediatek, δεν είναι τυχαία διπλά πιο ακριβός. Το θέμα είναι οτι οι επιδόσεις του επεξεργαστή της Mediatek είναι παραπάνω απο ικανοποιητικές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...