Προς το περιεχόμενο

10 εκ. συνδρομητές και 40 εκατομμύρια ενεργοί χρήστες για το Spotify


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 43
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δεν με απασχολεί το νόμιμο, είμαι ένας κακός, ο κακότερος, απλά ξεκάθαρα - ξεδιάντροπα.

Η υπηρεσία μπορεί να μου προσφέρει κάτι που δεν μπορούσα ως τώρα να κάνω μόνος μου;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγχωρήστε τον Νεάντερταλ, αλλά δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς προσφέρει αυτή η υπηρεσία για να της δώσω τα ευρώ μου.

Το υψηλης ποιοτητας σου λεει καλα? Αν και για να ειμαι ειλικρινης, δεν ξερω σε τι ωφελει στο κινητο κατι τετοιο, παντως σε ενα ζευγαρι καλα ηχεια στον υπολογιστη, οι διαφορες μεταξυ youtube (αυτο φανταζομαι εννοεις τζαμπα) και οποιασδηποτε υπηρεσιας streaming μουσικης (δοκιμασε το grooveshark για αρχη που ειναι δωρεαν) ειναι αστεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία, και τι απ'όλα αυτά δεν μπορώ να κάνω τσάμπα;

 

και

 

Δεν με απασχολεί το νόμιμο, είμαι ένας κακός, ο κακότερος, απλά ξεκάθαρα - ξεδιάντροπα.

Η υπηρεσία μπορεί να μου προσφέρει κάτι που δεν μπορούσα ως τώρα να κάνω μόνος μου;

 

Τελικά Νεάντερταλ όνομα και πράμα...εσύ μάστορα μείνε στην σπηλιά σου και χωρίς ρεύμα αφού τρίψε τρίψε μπορείς να ζεσταθείς και μόνος σου τσάμπα. Σπηλιά μόνο μη χτίσεις κανα σπίτι και θες άδειες και μπλέκεις και με τον νόμο...

Το υψηλης ποιοτητας σου λεει καλα? Αν και για να ειμαι ειλικρινης, δεν ξερω σε τι ωφελει στο κινητο κατι τετοιο, παντως σε ενα ζευγαρι καλα ηχεια στον υπολογιστη, οι διαφορες μεταξυ youtube (αυτο φανταζομαι εννοεις τζαμπα) και οποιασδηποτε υπηρεσιας streaming μουσικης (δοκιμασε το grooveshark για αρχη που ειναι δωρεαν) ειναι αστεια

 

Εμένα με βοηθάει γιατί χρησιμοποιώ μέσω USB το iPhone στο ηχοσύστημα του αυτοκινήτου μου και ο DAC τους είναι από τους καλύτερους για κινητό. Tώρα για το Youtube γνωρίζω πως πέφτει καρα-κομπρεσάρισμα και επίσης χρειάζεται ψαχτήρη μέχρι να βρεις καλό βίντεο αν δεν υπάρχει official σε καλή ποιότητα. Ενώ το spotify δεν έχει duplicates έχει official από τον δίσκο το κομμάτι ατόφιο λύνοντάς μου τα χέρια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@liopyr, προσφέρει ευκολία.

 

Και εγώ έχω κατεβάσει τα άπειρα, αλλά άντε φτιάξε id tags, εξώφυλλα κτλ.

Με αυτό δίνεις 5€ το μήνα και έχεις synchronized playlists παντού (desktop-laptop-android-ios).

Και discover function για νέα τραγουδάκια.

Και offline αποθήκευση.

Και όλα OTA.

Και είναι τόσο έπος που αν δεν έχει ένα τραγούδι, αλλά εσύ το έχεις στο δίσκο σου, το μεταφέρει στο κινητό σου, αν κατεβάσεις το playlist για offline χρήση.

Ευκολία, δεν έχω κάτι άλλο να πω.

Α, έχω να πω και κάτι ακόμα. Τον τίτλο του Wired: Love Music Again.

 

 

Είσαστε απόλυτα σίγουροι για το τσάμπα streaming?

Γιατί το promo έλεγε τσάμπα για ένα μήνα streaming και δεν λέει πουθενά για κάτι τέτοιο πια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Είσαστε απόλυτα σίγουροι για το τσάμπα streaming?

Γιατί το promo έλεγε τσάμπα για ένα μήνα streaming και δεν λέει πουθενά για κάτι τέτοιο πια.

 

Ναι αμέ εγώ όταν έκοψα την συνδρομά είχα ακόμα stream αβέρτα...μόνο που μου τα είχαν κάνει τσουρέκια με την σοκολάτα Crunch γιατί ήταν η μόνη ελληνικη διαφήμηση που είχε τότε το Spotify :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει σαρώσει το άτιμο!

Πάντως, όσοι φίλοι μου το έβαλαν, πολύ σύντομα το βαρέθηκαν και το έχουν ψιλοαφήσει πλέον...

Μόνο ένας πορώθηκε άγρια και ασχολείται όλη μέρα μ' αυτό!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλια ακουγαμε σε hifi με μεγαλα ηχεια σπιτια μας.

Οπως ολοι ετσι και εγω εγκατελειψα τα hifi πριν πολλα χρονια.

Πως τα εφερε η μοιρα και επεσε προσφατα στα χερια μου απο συγγενη που ηθελε να το ξεφορτωθει, ενα hifi της Sony με δυνατα ηχεια και τελειο μπασο.

Οταν αρχισα να ακουω τα cd μου και να δονειται ολο το δωματιο απο την ενταση και τα μπασα θυμηθηκα ποσο ωραια απολαμβαναμε μουσικη στην παλια εποχη και επειτα συνειδητοποιησα πόσο ΓΤΠ ειναι τα mp3, youtube, spotify, streaming κλπ.

Ειναι η νεα εποχη της ψηφιακης φορητοτητας δεν θα γυρισουμε πισω το ξερω, αλλα οποιος δοκιμασει τα παλια συστηματα θα μεινει ικανοποιημενος πιστευω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για τις διαφημίσεις (αν και έχει αναφερθεί και στα παλιότερα) δείτε το blockify. Και επειδή στην σελίδα του έχει να φάει update καιρό , δείτε το από το group του στο facebook.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οταν αρχισα να ακουω τα cd μου και να δονειται ολο το δωματιο απο την ενταση και τα μπασα θυμηθηκα ποσο ωραια απολαμβαναμε μουσικη στην παλια εποχη και επειτα συνειδητοποιησα πόσο ΓΤΠ ειναι τα mp3, youtube, spotify, streaming κλπ.

Ειναι η νεα εποχη της ψηφιακης φορητοτητας δεν θα γυρισουμε πισω το ξερω, αλλα οποιος δοκιμασει τα παλια συστηματα θα μεινει ικανοποιημενος πιστευω.

Hipster alert

 

Για πες μας παραπάνω ποσο καλύτερο ήταν το CD με στα 16bit/44000khz την στιγμή που υπάρχουν πλέων μια standard κάρτα ήχου υπολογιστή σου προσφέρει 24bit/96khz ήχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παει αλλου η συζητηση αλλα, εισαι σιγουρος οτι ακους mp3 των 24bit/96khz απο torrents ή οταν στριμαρεις απο youtube/spotify;

Σκεψου το.

 

Μα και πάλι στο Extreme quality το Spotify παρέχει εφάμηλη η καλύτερη ποιότητα από του CD. Είναι η καλύτερη δυνατή ποιότητα ψηφιακού ήχου που έχει βγάλει ο καλλιτέχνης...oπότε Spotify-CD σημειώσατε X.

 

Απο κει και πέρα προτιμώ να ακούω τέτοια ποιότητα υπο μορφή FLAC. Επίσης οι περισσότερες ταινίες HD πλέων παρέχουν ήχο πολύ ανώτερο του CD. Το ίδιο πάει με τα καλά rips τραγουδιών που βλέπεις 7-12Mb το 3λεπτο mp3.

 

Το Youtube είναι τελείως άλλη ιστορία τόσο ο ήχος όσο και η εικόνα είναι ενα καρακομπρεσαρισμένο σκουπίδι. Στο Spotify όμως η Extreme επιλογή σου δίνει την καλύτερη ψηφιακή μορφή που έχει βγάλει το studio.

 

Αλλά άδικα το κουράζουμε γιατί αυτά είναι ψίχουλα...το ζουμί όλο είναι στο ηχείο γιατί και από βινύλιο να ακούς σε ηχοσύστημα Logitch-Creative και των περισσότερων διαθέσιμων Sonny είναι κλάσης κατώτερος ο ήχος από iPhone συνδεδεμένο σε ηχοσύστημα Denon/Pioneer/Bose/Bang and Olufsen.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...