Προς το περιεχόμενο

H Lenovo ανακοίνωσε το εντυπωσιακό Vibe Z2 με μπαταρία 4.000mΑh


zanskou

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Επισκέπτης

είμαι ο μόνος που τα φοβάται? με την έννοια οτι ακούω κινέζικα και λεω ουστ... Ασε τα αγοράζουμε και απο πλαισιο , Μακρια . Έχω άδικο ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

είμαι ο μόνος που τα φοβάται? με την έννοια οτι ακούω κινέζικα και λεω ουστ... Ασε τα αγοράζουμε και απο πλαισιο , Μακρια . Έχω άδικο ?

ΑΠΟΛΥΤΟ.

 

Η κίνα σαφώς έχει μαιμουδιές και προιόντα χαμηλής ποιότητας αλλά έχει και ΣΟΒΑΡΟΤΑΤΕΣ εταιρίες π. χ. Lenovo, Huawei, ZTE, Xiaomi, Oppo κλπ.

 

Λες να είναι τυχαίο που η Lenovo είναι ο Νο.1 κατασκευαστής υπολογιστών στον κόσμο;

Επεξ/σία από giorgoslouk
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η huawei γιαπωνέζικη δεν είναι ?

H Huawei είναι κινέζικη εταιρία και είναι ο Νο 1 κατασκευαστής τηλεπικοινωνιακού εξοπλισμού στον κόσμο.

Στην Ελλάδα και οι τρεις εταιρίες κινητής χρησιμοποιούν αποκλειστικά και μόνο εξοπλισμό Huawei.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ολα καλα με τα κινεζικα αλλα δεν θα ασχοληθει πολυς κοσμος με paypal και με το να φερει κινητο απο Κινα με οτι αυτο συνεπαγετε.Αν ερθουν Ελλαδα θα μπουν ενα σωρο φοροι οποτε θα πανε οι τιμες στο θεο.Οποτε τσαμπα τα παρουσιαζουν εδω.Ειναι για τους λιγους σε χωρες εκτος Κινας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6ιντσο "κινητο"...τερας φορητοτητας <_< ..ποσο ευκολα ενθουσιαζεστε καποιοι απο τα σπεκ..!6ιντσες ειναι το τηλεφωνο, λογικο να χωρεσει και μεγαλη μπαταρία..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6ιντσο "κινητο"...τερας φορητοτητας <_< ..ποσο ευκολα ενθουσιαζεστε καποιοι απο τα σπεκ..!6ιντσες ειναι το τηλεφωνο, λογικο να χωρεσει και μεγαλη μπαταρία..

 

Λογικο? Και γιατι τοτε ειναι το μοναδικο τηλεφωνο με παχος λιγοτερο απο 8 χιλιοστα και οθονη 5.5 ινστων, με μπαταρια 4.000mAh?

 

Φιλε η μπαταρια του ειναι μεγαλυτερη απο αυτη των περισσοτερων 7-8ινστων tablet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εξαιρεσουμε το service κακως δεν ασχολουμαστε με τετοια τηλεφωνα! Ημουν και εγω κατα μεχρι που ειδα το zopo zp998 ενος φιλου σε λειτουργια και εμεινα εκπληκτος! Οθονη-βιντεο-λειτουργια παααρα πολυ καλο!! Και απο τιμη ας μην το συζητησουμε!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βγαινει και THL 5000 οκταπυρηνο 5ιντσο με 5000mah μπαταρια! 

mediatek υλοποίηση,να μου λείπει.

Την οθόνη από κάτω που γράφει SIM - SIM δεν την είδες;

δε φαίνονται τα γράμματα στο κινητό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς τα κινεζικα (κυριως με mediatek) έχουν πάντα τις ιδιαιτερότητες τους. Ορεξη και χρονο να εχεις να ασχολεισαι μεχρι να τα "στησεις" σωστά (αν τα στησεις). Ψαχνεσαι γιατί δεν κλειδώνει το gps γρήγορα, γιατί υπάρχει battery drain, γιατί δεν ακουγεται δυνατα το ηχειο, γιατί "λαγκαρει" ο 8πυρηνος επεξεργαστής κ.ο.κ Προσωπικά δεν έχω δει-βρει ακόμη κινεζικο που να συνδυάζει απροβλημάτιστη λειτουργία σε hardware και software. Φυσικα το value 4 money είναι απίστευτο,οπότε τα ζυγίζεις και αποφασίζεις.

 

Υ.Γ: Επίσης τα mah της μπαταρίας από μόνα τους δεν λένε κατι. Η αυτονομία είναι συνάρτηση αρκετών παραμέτρων

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχώς τα κινεζικα (κυριως με mediatek) έχουν πάντα τις ιδιαιτερότητες τους. Ορεξη και χρονο να εχεις να ασχολεισαι μεχρι να τα "στησεις" σωστά (αν τα στησεις). Ψαχνεσαι γιατί δεν κλειδώνει το gps γρήγορα, γιατί υπάρχει battery drain, γιατί δεν ακουγεται δυνατα το ηχειο, γιατί "λαγκαρει" ο 8πυρηνος επεξεργαστής κ.ο.κ Προσωπικά δεν έχω δει-βρει ακόμη κινεζικο που να συνδυάζει απροβλημάτιστη λειτουργία σε hardware και software. Φυσικα το value 4 money είναι απίστευτο,οπότε τα ζυγίζεις και αποφασίζεις.

 

Υ.Γ: Επίσης τα mah της μπαταρίας από μόνα τους δεν λένε κατι. Η αυτονομία είναι συνάρτηση αρκετών παραμέτρων

 

 

ισχυει αυτο που λες, αλλα εγω 3 χρονια τωρα εχω αλλαξει 3 κινεζικα dual sim android με MTK επεξεργαστες.

 

Εκτος του οτι δεν υπαρχουν επωνυμα dual sim της προκοπης, εχασα και πολυ λιγοτερα χρηματα μεταπουλωντας τα κινεζικα dual sim , απ οτι πουλωντας επωνυμα ακριβοπληρωμενα smarphones. 

 

Σε θεμα χαρακτηριστικων στην αρχη ηταν πολυ πισω, ομως απο τα διπυρηνα ΜΤΚ και μετα δεν εχουν ουτε lag ουτε τιποτα. Τωρα αν εισαι κολλημενος και θες να παιζεις quaqe στο κινητο σου με 5000fps τοτε μαλλον δε χρειαζεσαι κινητο αλλα φορητη παιχνιδομηχανη. 

 

Γι αυτο πλεον εχει ανεβει η κατηγορια Midrange, διοτι οι περισσοτεροι χρηστες δε χρειαζονται 3 gb ram για να τρεχει το bloatware απο πισω. 1gb ram και ενας δυπηρυνος ειναι υπεραρκετα για να καλυψουν το 95% των αναγκων των χρηστων smartphone. 

 

Οθονες παιρνουν τα ιδια εργοστασια που παιρνουν και τα επωνυμα, η ποιοτητα κατασκευης εξαρταται απο το μοντελο, εκει που θελει ψαξιμο ειναι στο gps και το wifi καθως και την υποστηριξη σε roms .

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικο? Και γιατι τοτε ειναι το μοναδικο τηλεφωνο με παχος λιγοτερο απο 8 χιλιοστα και οθονη 5.5 ινστων, με μπαταρια 4.000mAh?

 

 

Μόνος σου το λες. Το τηλέφωνο είναι ταψί λογικό να έχει περισσότερο χώρο για μεγάλη μπαταρία

Φιλε η μπαταρια του ειναι μεγαλυτερη απο αυτη των περισσοτερων 7-8ινστων tablet.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...