Προς το περιεχόμενο

0 ενοικιο ως ανταλαγη με Ανακαίνιση


sirboux

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τα 8 δωμάτια μπορούν να αποφέρουν 30.000 - 40.000 τη σεζόν*. Με σωστή διαχείριση, περισσότερα. Αν συμφωνήσετε σε ένα ενοίκιο στα 1.000€ το μήνα, για όλο το χρόνο, θα βγάζεις γύρω στα 10.000€ το χρόνο καθαρά.

 

*Είναι σε καλή τοποθεσία; Κοντά σε θάλασσα;

κοντά σε θάλασσα  500μ καλή και ήρεμη περιοχή με full τουρισμό 

10-15 χιλ θα ζητήσω μάλλον θα δω και οι άλλοι γείτονες πόσο θα τα δώσουν 

 

 

Ίσως να είμαι κακόπιστος αλλά υπάρχουν τόσες παράμετροι σε μία ανακαίνηση που να είσαι σίγουρος ότι θα βγεις "ριγμένος".

Δηλαδή πως ακριβώς θα διασφαλίσεις το επίπεδο (ποιοτικό) της ανακαίνησης;

Τί θα γράψεις στο συμβόλαιο; (που είναι αυτονόητο ότι πρέπει να υπάρχει).

πχ βάψιμο. Ποιός; Τί μπογιές; Τί προεργασία;

Ή μήπως θα κάνουν ανακαίνηση ίσα ίσα να κρατήσει όσο τα θέλουν και μετά θα είναι χειρότερα από πριν

και εγώ κακόπιστος είμαι 

σήμερα τους συνάντησα τοίχο δεν πρόκειται  να αγγίξουν μόνο βάψιμο,θα βάλουν έπιπλα δικά τους (όλα)και θα προσθέσουν air cond και tv σε κάθε δωμάτιο και ίντερνετ όπου έχω ήδη καλωδίωση τα οποία μένουν σε εμένα όταν φύγουν

ήδη τους είπα ότι 0 ενοίκιο δεν παίζει μπορει να δεχτώ να μου δίνουν τα μισά μέχρι να γίνει απόσβεση το δέχτηκαν

τιμή δεν έχω πει καθώς είναι νωρίς

είπαν επίσης να αφαιρέσουν τελείως τις κουζίνες για να κάνουν χολ εκεί έχω θέμα  

 

από εταιρία σχετικά μεγάλη είναι οι τύποι τελικά όνομα δεν λέω 

στο γειτονικό συγκρότημα έχουν ξεκινήσει ήδη τις εργασίες θα ζητήσω να πάω να το δω 

πάνω από 3 χρόνια που ζητάνε παίζει θέμα νομικό εις βάρος μου από ότι μου είπε ο δικηγόρος μου

δεν θα μπορώ να τους βγάλω εάν υπάρχει στραβή και θα θέλω δικαστήρια και μλκιες

όποτε θα πω για 3 χρόνια συμβόλαιο 

και άμα τους αρέσει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 37
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

κοντά σε θάλασσα  500μ καλή και ήρεμη περιοχή με full τουρισμό 

10-15 χιλ θα ζητήσω μάλλον θα δω και οι άλλοι γείτονες πόσο θα τα δώσουν

Πρόσεχε μόνο με τις κλίμακες φορολόγησης. Εγώ έγραψα 12.000 γιατί μέχρι τόσα πληρώνεις 11% φόρο.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πρόσεχε μόνο με τις κλίμακες φορολόγησης. Εγώ έγραψα 12.000 γιατί μέχρι τόσα πληρώνεις 11% φόρο.

θα το δω με τον λογιστή αυτό γιατί είμαι κάτω από 29 και ίσως να έχω κάποιες φοροαπαλλαγές 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Εκθεση ορκωτού εκτιμητή που να κοστολογεί τις προβλεπόμενες εργασίες, προπληρωμή του ίδιου για περιοδική εκτίμηση της προόδου των εργασιών, και φυσικά εγγυητική επιστολή από την τράπεζα καλής εκτέλεσης, στο ύψος του προβλεπόμενου προϋπολογισμού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα μέχρι πριν λίγα χρόνια το ίδιο αντικείμενο με εσένα, αλλά μου το έφαγαν (καμία σχέση με τη δική σου περίπτωση). Γνώμη μου, μην το κάνεις. Αν τα δωμάτια χρειάζονται μαζέματα, φώναξε ένα μάστορα να σου κάνει ένα βάψιμο κι άλλον ένα να φτιάξει τις τυχόν ατέλειες. Είναι κρίμα να μην τα δουλέψεις, ειδικά τώρα που είναι η καλύτερη περίοδος. Αν ισχύει το σήμα σου στον ΕΟΤ, φτιάξε ένα email για τα δωμάτια και προώθησέ τα σε site του εξωτερικού και στο facebook, ανεβάζοντας φωτογραφίες και προσφορές. Έχεις 8 δωμάτια, που στη χειρότερη των περιπτώσεων, αν τα νοικιάζεις για 45 ημέρες με 30 ευρώ το ένα, θα σου αποφέρουν ένα πάρα πολύ καλό τζίρο. Δεν είναι όλα τα ενοικιαζόμενα υπερλούξ, όπως φαντάζομαι ξέρεις και εγώ προσωπικά έχω πολλούς γνωστούς που δουλεύουν 4 μήνες το καλοκαίρι και τον υπόλοιπο χρόνο είναι πάρα μα πάρα πολύ άνετοι. Για μένα, αυτή η δουλειά είναι ό,τι καλύτερο, μετά από το να είναι κάποιος ναυτικός. Να'ρθω να σου τα δουλέψω εγώ; Το να "ανακαινίσουν" την περιουσία σου με ψίχουλα και μετά να παιδεύεσαι να τους βγάλεις, για μένα θα είναι ό,τι χειρότερο. Άσε που δεν ξέρεις τι φήμη θα χτίσουν πάνω στα δικά σου δωμάτια, αν απλά κάνουν αρπαχτές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα μέχρι πριν λίγα χρόνια το ίδιο αντικείμενο με εσένα, αλλά μου το έφαγαν (καμία σχέση με τη δική σου περίπτωση). Γνώμη μου, μην το κάνεις. Αν τα δωμάτια χρειάζονται μαζέματα, φώναξε ένα μάστορα να σου κάνει ένα βάψιμο κι άλλον ένα να φτιάξει τις τυχόν ατέλειες. Είναι κρίμα να μην τα δουλέψεις, ειδικά τώρα που είναι η καλύτερη περίοδος. Αν ισχύει το σήμα σου στον ΕΟΤ, φτιάξε ένα email για τα δωμάτια και προώθησέ τα σε site του εξωτερικού και στο facebook, ανεβάζοντας φωτογραφίες και προσφορές. Έχεις 8 δωμάτια, που στη χειρότερη των περιπτώσεων, αν τα νοικιάζεις για 45 ημέρες με 30 ευρώ το ένα, θα σου αποφέρουν ένα πάρα πολύ καλό τζίρο. Δεν είναι όλα τα ενοικιαζόμενα υπερλούξ, όπως φαντάζομαι ξέρεις και εγώ προσωπικά έχω πολλούς γνωστούς που δουλεύουν 4 μήνες το καλοκαίρι και τον υπόλοιπο χρόνο είναι πάρα μα πάρα πολύ άνετοι. Για μένα, αυτή η δουλειά είναι ό,τι καλύτερο, μετά από το να είναι κάποιος ναυτικός. Να'ρθω να σου τα δουλέψω εγώ; Το να "ανακαινίσουν" την περιουσία σου με ψίχουλα και μετά να παιδεύεσαι να τους βγάλεις, για μένα θα είναι ό,τι χειρότερο. Άσε που δεν ξέρεις τι φήμη θα χτίσουν πάνω στα δικά σου δωμάτια, αν απλά κάνουν αρπαχτές.

 

Γιατί μόνος του δεν μπορεί να το βάψει, κουλαμάρα έχει;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το εκανα με την καμια...

 

 

Θα προτειμουσα να χασω μια σεζον ωστε να κατσω να τα συμμαζεψω και μονος μου αν λαχει παρα να βαλω αλλους να το κανουν αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.δωστε κανα ινφο,τηλ. κτλ. απο αυτες τις εταιρειες θελει φιλος(ευβοια ειναι αυτος) να μιλησει μαζι τους.ειναι 2 χρονων με εοτ σημα και καποια αστερια,βλεπουν ολα θαλλασσα ειναι μπροστα η θαλλασσα κτλ.Το ολο θεμα του ειναι να φερει καποιος στανταρτ πελατες...(με booking μονο δεν πανε πουθενα)

2.δεν τους ειπαν μονο βαψιμο αλλα και επιπλα.1-2χιλιαρικα το καθε δωματιο για πλακα.βαλε και χ ευρω για εξωτερικους χωρους.σχεδον ολα οσα θα εβγαζε σε 1-2 σεζον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...