Προς το περιεχόμενο

[cpu]Intel Core i3-3220 Box 50,39€ INFOWORLD ["ΑΚΥΡΟ - ΛΑΘΟΣ"]


dobro

Προτεινόμενες αναρτήσεις

θα μπορουσαν να κανουν εκπτωση 10-15% απο την κανονικη τιμη που εχει ο επεξεργαστης σε οσους εκαναν παραγγελια και εφαγαν ακυρο.Τεσπα δεν πειραζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 56
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Συμφωνώ απόλυτα.

 

Κι εγώ όταν βρίσκομαι Ελλάδα, αν χρειαστώ κάτι και είναι σε καλή τιμή, το εν λόγω κατάστημα προτιμώ κι ας μη βρίσκομια Γαλάτσι.

Η εξυπηρέτησή τους (πέρα από τις καλές τιμές σε συγκεκριμένα είδη που θλέλω) συν το ότι στέκονται τίμια σε μια ανταγωνιστική αγορά, με έχουν κερδίσει σαν πελάτη.

 

Μακάρι να είναι σωστή η τιμή και όσοι έβαλαν παραγγελίες να εξυπηρετηθούν (1 κομμάτι, δε μιλάω για κάτι κοράκια ή trolls που βάζουν 100).

 

Αν πάλι όχι, μή βιαστείτε να τους πάρετε το κεφάλι από εκδίκηση και μόνο, μια φορά στο τόσο μπορεί κάποιος να κάνει λάθη (πόσο μάλλον ένα κατάστημα με όχι τόσο πολύ προσωπικό ώστε να ελέγχει τα πάντα και που αποδεδειγμένα εξυπηρετεί και είναι δίπλα στον πελάτη).

 

 

PS: Δε τους ξέρω προσωπικά τους ανθρώπους, ούτε έχω "τίποτε" μετοχές στην εταιρία, οπότε παρακαλώ μη παρεξηγηθούν τα λεγόμενά μου. Σέβομαι όμως την αξιόλογη προσπάθεια και παρουσία του καταστήματος και μαζί με την M-Systems, τον MG-Manager, τα κατατάσσω στα 3 καλύτερα της Αθήνας και ίσως και όλης της Ελλάδας.

Συντάσσομαι με τον προλαλήσαντα....

Τα παιδιά που έχουν το μαγαζί είναι μια ζωή στο κουρμπέτι και δεν παίζει με τίποτα να ειναι πουστιά για να μαζέψουν στοιχεία.... 

Προφανώς λάθος.... το ότι το έπιασαν τα τσακάλια εδώ μέσα δεν σημαίνει ότι δεν θα γίνεται και σε άλλα προϊοντα ... δεν είναι και καμιά βιομηχανία οι άνθρωποι.... Ψυχραιμία!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ πιστεύω ότι είναι από τις λίγες φορές που έχουμε κανονικό λάθος και όχι "Λάθος". 

Το παραπάνω το στηρίζω στο ότι ενημέρωσαν Σάββατο πρωί τους πελάτες και δεν άφησαν την προσφορά να παίζει όλο το ΠΣΚ όπως κάνουν ορισμένοι άλλοι για να ψαρέψουν!

 

Καλό θα ήταν, επομένως, να μην τα ισοπεδώνουμε όλα γιατί τα λάθη είναι για τους ανθρώπους και κάνουμε/κάναμε/θα συνεχίσουμε να κάνουμε όλοι μας..

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει βγάλει κάποιος φίλος σου από συνοικιακό μαγαζί του "ίδιου βεληνεκούς" κάποιο προϊόν σε προσφορά?

 

Γιατί αν δεν απατώμαι, πριν 1,5 χρόνο το Infoworld έβγαλε ThinkPad L520 (την παρτίδα με τo νέο revision στις μπαταρίες και το mSATA slot κιόλας) κι έκανε μάγκες τη μισή Ελλάδα τουλάχιστον. Ας μη κατηγορούμε λοιπόν μόνο.

 

Τέλος, είναι φύσει αδύνατον τιμές σε χιλιάδες προϊόντα να περνώνται στο χέρι, με καθημερινή ενημέρωση και αλλαγή, απλά θα ήθελε 100 άτομα προσωπικό ο καθένας να ελέγχει και να ανανεώνει τιμές.

 

Δεν δίνω δίκιο στο κατάστημα, αλλά δεν ασπάζομαι και τον συνειρμό σου.

 

Οι τιμες δεν αλλαζουν σε χιλλιαδες προιοντα καθε μερα ειδικα οταν μιλαμε για πραγματα οπως επεξεργαστες.

Τωρα αν πιστευεις πως αλλαζουν τιμες σε δισκακια blu-ray η σε μαρκαδορους καθημερινα παω πασο.

Οσο για προσφορες ναι εχουν βγαλει, το οτι δεν εχουν μπει εδω μεσα (απο οσο γνωριζω) δεν εχει να λεει.

 

ΥΓ :Αληθεια περα απο το ΠΣΚ τα συστηματα γιατι δεν βγαζουν λαθος τιμες ΠΟΤΕ σε πραγματα που δεν θα εψαχνε και δεν θα επαιρνε κανεις μας ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης

Οι τιμες δεν αλλαζουν σε χιλλιαδες προιοντα καθε μερα ειδικα οταν μιλαμε για πραγματα οπως επεξεργαστες.

Τωρα αν πιστευεις πως αλλαζουν τιμες σε δισκακια blu-ray η σε μαρκαδορους καθημερινα παω πασο.

Οσο για προσφορες ναι εχουν βγαλει, το οτι δεν εχουν μπει εδω μεσα (απο οσο γνωριζω) δεν εχει να λεει.

 

ΥΓ :Αληθεια περα απο το ΠΣΚ τα συστηματα γιατι δεν βγαζουν λαθος τιμες ΠΟΤΕ σε πραγματα που δεν θα εψαχνε και δεν θα επαιρνε κανεις μας ?

Πολλές και καλες προσφορές δεν εμφανίζονται εδώ. Τον λόγο δεν τον ξέρω , υποθέτω για να εξυπηρετηθούν φιλοι και γνωστοί πρώτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι τιμες δεν αλλαζουν σε χιλλιαδες προιοντα καθε μερα ειδικα οταν μιλαμε για πραγματα οπως επεξεργαστες.

Τωρα αν πιστευεις πως αλλαζουν τιμες σε δισκακια blu-ray η σε μαρκαδορους καθημερινα παω πασο. (1)

Οσο για προσφορες ναι εχουν βγαλει, το οτι δεν εχουν μπει εδω μεσα (απο οσο γνωριζω) δεν εχει να λεει. (2)

 

ΥΓ :Αληθεια περα απο το ΠΣΚ τα συστηματα γιατι δεν βγαζουν λαθος τιμες ΠΟΤΕ σε πραγματα που δεν θα εψαχνε και δεν θα επαιρνε κανεις μας ? (3)

 

 

(1) Θα σε παρακαλούσα να μην υποτιμάς τη νοϋμοσύνη του καθενός (αν όχι τη δική μου). Μόνο τα μοντέλα επεξεργαστών, μητρικών, μνημών, δίσκων κλπ να βάλεις, ο αριθμός ξεπερνά τις χιλιάδες. Και ναι πολλές τιμές ενημερώνονται σε καθημερινή βάση (θες για το pricematch, θες για νέα παρτίδα που ήρθε από άλλο προμηθευτή, θες για promotion της εκάστοτε εταιρίας. Αυτά τα είδη εμπορεύεται το Inforworld, σε αυτά αναφέρθηκα. Τώρα αν οι φίλοι σου πουλάνε μόνο bluray και μαρκαδόρους εκεί πάω εγώ πάσο.

 

(2) Άρα δε μιλάμε για καταστήματα του ίδιου βεληνεκούς. Λυπάμαι.

 

(3) Κι εδώ είσαι λάθος. έχω αγοράσει και προϊόντα που δε θα έψαχνε κανείς σε τιμές πενιχρές από μικρά και μεγάλα καταστήματα σε Ελλάδα και εξωτερικό, επειδή το σύστημα έκανε λάθος. Αυτό συνεβη είτε καθημερινή, είτε ΠΣΚ κι αφορά ευρεία γκάμα προϊόντων από 100άδα με DVD ή καλώδια ήχου High End, laptop backpack, ώς και High End laptop.

 

 

Δεν υπάρχει λόγος αντιπαράθεσης, απλά σου εξηγώ το σκεπτικό μου.

Και στην τελική είτε καθημερινή, είτε ΠΣΚ, γίνει το λάθος, ένας που θέλει να κάνει αρπαχτή και να μαζέψει emails ας πούμε, το ίδιο αποτέλεσμα θα έχει. Δικαίωμά σου να μην γίνεις μέλος στα newsletter ή να κάνεις report για  spam όταν τύχει και λάβεις ή ακόμα να κάνεις και καταγγελία αν κάποιος σε πρήζει χωρίς τη θέλησή σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλοί υπερασπιστές του ψιλικατζίδικου μαζεύτηκαν βλέπω. Διακρίνω μεγάλη αγωνία για να μην αμαυρωθεί το όνομα. Αναλύσεις, γενικολογίες και φιλοσοφίες. Μόνο που το θέμα είναι η προσφορά, που τελικά δεν υπήρξε ποτέ, και όχι η άποψη του καθενός για το συγκεκριμένο κατάστημα. 

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιο nickname σε διπλανό forum έχει αναφέρει οτι έχει μαγαζί όχι όμως το όνομα του εάν είναι αυτό που πιστεύω καλά θα ήταν να μείνει εδώ το όλο θέμα.

Δεν αναφέρω το όνομα 1ον γιατί δεν αναφέρει και ο ίδιος το κατάστημα και 2ον βασικότερο δεν θέλω να πάει επι προσωπικού το θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα μιλαμε εχετε κανει την τριχα-τριχια λεμε...

 

Εμφανιστηκε μια λαθος τιμη και διορθωθηκε σχεδον αμεσως, σιγα το πραγμα, ουτε η πρωτη φορα, ειναι ουτε η τελευταια, και ουτε το πρωτο μαγαζι, ουτε το τελευταιο που συμβαινει... Οποτε με αυτη την λογικη, δεν θεωρω κακο που αναφερεται το ονομα... Φερνει καποιος παραδειγμα, γεγονος πριν απο ενα χρονο, φανταζομαι σε ολα τα ηλεκτρονικα μαγαζια συμβαινει αυτο, εστω μια φορα το χρονο... αν δεν εχει συμβει σε καποιο μεγεια του, με χαρα του να ψωνιζετε απο εκει συνεχεια... οποιος εχει ψωνισει μια φορα απο κοντα, απο το συγκεκριμενο μαγαζι, που κραζετε οι υπολοιποι γιατι το συγκρινετε με "αλλο" επαγγελματιες" του ειδους, ξερει οτι τα παιδια ειναι τζαμι, ολα τα αλλα ειναι αλλα λογια να αγιοπομαστε... 

 

Τελος παντων πιστευω δεν υπαρχει λογος να το συντηρουμε ακομα το παρον τοπικ...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπαρχει λογος να τσκωνομαστε για ανουσια πραγματα.Επαιξε μια προσφορα που αποδεικτηκε μουφα.Κανεις δεν μπορει να αποδειξει οτι το λαθος στην τιμη εκρυβε σκοπιμοτητα.το συγκεκριμενο καταστημα το γνωριζω απο το 1999.Απο αυτους αγορασα τον πρωτο μου υπολογιστη αξιας 1 εκατομμυριο δραχμες.Να πω την αληθεια δεν ειχα μεινει ευχαριστημενος.Ειχα θεματακια με το καταστημα.Παντως η τιμη στα 50 ευρω επαιζε μιση μερα.Δεν διορθωθηκε αμεσως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...