Προς το περιεχόμενο

Gaming Mouse


GiwrgosP-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

H razer σε καμία περίπτωση δεν είναι η Apple του gaming. H apple προσφέρει απαράμιλλη ποιότητα κατασκευής και εκπληκτικό quality control απο το εργοστάσιο, πράγματα που για τη Razer δεν υφίστανται. 

 

Όταν προτείνει κάποιος ένα προϊόν, δεν το κάνεις με χρήση 4-5 μήνες. Καλός η κακός, τα products της Razer είναι πολύ "φθηνά" για την τιμή τους. 

 

Θες πληκτρολόγιο; Βάλε ένα Razer και ένα Das Keyboard ίδιας αξίας δίπλα δίπλα. Μέρα με τη νύχτα.

Για Mouse; Το κάλυψα στο προηγούμενο μου ποστ.

Για headset; Ούτε συζήτηση... Δες τι παίρνεις στα ίδια λεφτά που μπορείς να πάρεις το Kraken ας πούμε και σου πέφτει η μασέλα...

 

Τώρα δεν θέλω να σου βγάλω την εταιρία σκάρτη (άσχετα αν αυτό πιστέυω, δεν έχω λόγο να θέλω να σε πείσω για πιστεύω μου), αλλα αυτό που σίγουρα είναι, είναι οτι είναι overpriced μέχρι τα αυτιά.  

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H razer σε καμία περίπτωση δεν είναι η Apple του gaming. H apple προσφέρει απαράμιλλη ποιότητα κατασκευής και εκπληκτικό quality control απο το εργοστάσιο, πράγματα που για τη Razer δεν υφίστανται. 

 

Όταν προτείνει κάποιος ένα προϊόν, δεν το κάνεις με χρήση 4-5 μήνες. Καλός η κακός, τα products της Razer είναι πολύ "φθηνά" για την τιμή τους. 

 

Θες πληκτρολόγιο; Βάλε ένα Razer και ένα Das Keyboard ίδιας αξίας δίπλα δίπλα. Μέρα με τη νύχτα.

Για Mouse; Το κάλυψα στο προηγούμενο μου ποστ.

Για headset; Ούτε συζήτηση... Δες τι παίρνεις στα ίδια λεφτά που μπορείς να πάρεις το Kraken ας πούμε και σου πέφτει η μασέλα...

 

Τώρα δεν θέλω να σου βγάλω την εταιρία σκάρτη (άσχετα αν αυτό πιστέυω, δεν έχω λόγο να θέλω να σε πείσω για πιστεύω μου), αλλα αυτό που σίγουρα είναι, είναι οτι είναι overpriced μέχρι τα αυτιά.  

 

Με τον όρο apple του gaming δεν αναφέρομαι στην ποιότητα, αλλά στην διαφήμιση που πέφτει από μεριά της Razer για να κάνει overhype τα 16χρονα παιδάκια του LOL να αγοράσουν τα προϊόντα τους.

 

Κάτι τέτοιο γίνεται και με την Apple, στα ίδια λεφτά απλά μπορείς να πάρεις κάτι πολύ καλύτερο.

 

Εννοείται ότι είναι μέρα με την νύχτα με Filco, Das, Ducky και WASD μηχανικά πληκτρολόγια. Το μόνο αξιόλογο που κάνει η Razer κατά τη γνώμη μου είναι το Deathadder, και αυτό είναι ψιλό overpriced γιατί παίρνεις ίδια ποιότητα από Logitech, Steelseries και Corsair και σε χαμηλότερη τιμή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως υπαρχουν ατομα που λενε οτι τα razer χαλανε, αλλοι τοσοι υπαρχουν και για τις αλλες μαρκες! Μην ακουμε χαζομαρες τωρα, ΟΛΑ χαλανε!Γι αυτο υπαρχουν και οι εγγυησεις. Οσο hater και να εισαι, οτι και να κανεις, το deathadder 2013 δεν θα πω οτι ειναι το καλυτερο αλλα σιγουρα ειναι μεσα στα καλυτερα!

 

Δεν ειμαι καθολου fan της razer, πχ για πληκτρολογιο μπορεις να βρεις πολλα καλυτερα απο το blackwidow ή για ακουστικα δεν θα επαιρνα razer 200%. Αλλα ομως για ποντικι το deathadder ειναι τοπ σε ολους τους τομεις, σε ποιοτητα κατασκευης, σε επιδοσεις, σε στησιμο, στα παντα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι ρε φιλε μονο σε σενα πες μου?????Γιατι εισαι ο μονος εδω μεσα που τα λεει αυτα???

 

Μονο σε εμενα? Take a look around. 

Οπως υπαρχουν ατομα που λενε οτι τα razer χαλανε, αλλοι τοσοι υπαρχουν και για τις αλλες μαρκες! Μην ακουμε χαζομαρες τωρα, ΟΛΑ χαλανε!Γι αυτο υπαρχουν και οι εγγυησεις. Οσο hater και να εισαι, οτι και να κανεις, το deathadder 2013 δεν θα πω οτι ειναι το καλυτερο αλλα σιγουρα ειναι μεσα στα καλυτερα!

 

Δεν ειμαι καθολου fan της razer, πχ για πληκτρολογιο μπορεις να βρεις πολλα καλυτερα απο το blackwidow ή για ακουστικα δεν θα επαιρνα razer 200%. Αλλα ομως για ποντικι το deathadder ειναι τοπ σε ολους τους τομεις, σε ποιοτητα κατασκευης, σε επιδοσεις, σε στησιμο, στα παντα...

 

Διαφωνουμε οπως και διαφωνουμε οτι ολες οι εγγυησεις και τα after sales ειναι ιδια απο ολες τις εταιριες. Η Razer απλα ειναι μπελας και δεν προσφερει ουτε το after sales αλλα ουτε και την ωμη εγγυηση αλλων εταιριων οπως η Logitech και η Corsair. Ετσι για την ιστορια στα ιδια λεφτα με το Deathadder το παλικαρι παιρνει πλεον αυτο

 

http://www.skroutz.gr/s/4732837/Corsair-Raptor-M45.html?keyphrase=corsair+m45

 

το οποιο ποντικι σαφεστατα ειναι ποιο σοβαρη επιλογη απο το Razer. Δεν θα "χτυπουσα" τοσο την Razer αν τα προιοντα της ειχαν σωστη τιμολογηση αλλα φιλε οταν εχεις τοσες πολλες επιλογες ε πως να το κανουμε θα συγκρινουμε τι αλλο υπαρχει στην ιδια κατηγορια χρηματων. 

 

Εσυ δηλαδη αν σου εδιναν να αγορασεις ενα Nissan Micra με 25κ ευρω και μια BMW 316 στα ιδια λεφτα θα διαλεγες να πληρωσεις και να παρεις το Micra?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μονο σε εμενα? Take a look around. 

 

Διαφωνουμε οπως και διαφωνουμε οτι ολες οι εγγυησεις και τα after sales ειναι ιδια απο ολες τις εταιριες. Η Razer απλα ειναι μπελας και δεν προσφερει ουτε το after sales αλλα ουτε και την ωμη εγγυηση αλλων εταιριων οπως η Logitech και η Corsair. Ετσι για την ιστορια στα ιδια λεφτα με το Deathadder το παλικαρι παιρνει πλεον αυτο

 

http://www.skroutz.gr/s/4732837/Corsair-Raptor-M45.html?keyphrase=corsair+m45

 

το οποιο ποντικι σαφεστατα ειναι ποιο σοβαρη επιλογη απο το Razer. Δεν θα "χτυπουσα" τοσο την Razer αν τα προιοντα της ειχαν σωστη τιμολογηση αλλα φιλε οταν εχεις τοσες πολλες επιλογες ε πως να το κανουμε θα συγκρινουμε τι αλλο υπαρχει στην ιδια κατηγορια χρηματων. 

 

Εσυ δηλαδη αν σου εδιναν να αγορασεις ενα Nissan Micra με 25κ ευρω και μια BMW 316 στα ιδια λεφτα θα διαλεγες να πληρωσεις και να παρεις το Micra?

 

 

Οπως και να το κανουμε το deathadder ειναι απο τα καλυτερα, εχει βγει πολλες φορες καλυτερο gaming mouse. Δεν λεω οτι ειναι το καλυτερο αλλα σιγουρα στα καλυτερα. Και σαφως υπαρχουν πολλες επιλογες. Το καλυτερο customer service στην Ελλαδα το εχει Logitech αλλα δεν νομιζω αν δωσεις πισω καποιο ποντικι με εγγυηση στην razer να σου πει οχι δεν το παιρνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://postimg.org/image/w4gio0ze3/

χωρίς να θέλω να στεναχωρήσω τα fanboys (no offense) και κάνοντας ένα review μονο από αυτά που έχω ακούσει γύρο μου η razer είναι πολύ κομπλέ απλά πληρώνεις ένα μεγάλο ποσοστό μονο και μονο για το όνομα.. τέλος πάντων, έχω ένα ποντίκι εδώ που λέτε, microsoft γραφή από κάτω αλλα όπως το κόβω πάνω από 20 euro δεν παίζει να κάνει και δεν το καλυβο και με την πεσετουλα για να μην πιάσει σκονιτσες, τα χει φάει τα κουντουλιδια του.. έχουμε περάσει 6-7 χρονια μαζί, τα λεφτάκια του τα έχει βγάλει, απλά είπα να το πω και αυτό.. τέλος πάντων, προς τον creator του θέματος θα πω να πάρεισ ότι τραβάει η ψυχή σου.. μην πάρεισ και τίποτα που δεν σου αρέσει και το βαρεθείσ από την πρώτη μέρα.. άμα δεν υπάρχει αγάπη μεταξύ ποντικιού και χρηστη gaming δεν γίνετε.. άμα έχεις κάνα φιλαράκι που έχει κάνα logitech η κάνα razer σαν αυτό που είπαν τα παιδιά ρωτα τον άμα μπορείς να πιάσεις το ποντίκι του (του υπολογιστή του) να δεις πως σου φαίνεται..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παρηγγειλα απο εδω http://www.guaranty.gr/product/924053/razer-taipan-mouse-pontiki.html. Αν χαλασει "την επομενη μερα" εχει εγγυηση;; 

 

Τσαμπα τα λεφτα, το deathadder επρεπε να παρεις. 3 σελιδες comments για το deathadder εχει τι λεμε τοση ωρα..?

Παρε τηλεφωνο και πες θελω αυτο. 

http://www.guaranty.gr/product/924054/razer-death-adder-2013-pontiki.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν εισαι τιποτα 'MMOακιας' και ετσι, σου σηστηνω το Razer Naga 2014 Edition

αν παλι δεν εισαι και τοσο παρε Deathadder η Imperator (αναλογος με το μεγεθος του χεριου σου), καταπληκτηκα ποντικια, ιδικα σε FPS Games αλλα οχι μονο βεβαια :)δοκιμασμενα ;) )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει καποιος να μου απαντησει στην συγκεκριμενη ερωτηση που εκανα παρακαλω; Εχω πλεον καταληξει για ποντικι. :)

 

 

Εγω δεν σου προτεινα το συγκεκριμενο γιατι ειναι σχεδιασμενο και για δεξιοχειρες καθως και αριστεροχειρες που σημαινει στην αρχη ειναι λιγο δυσκολο να το συνηθισεις. Εχει και στην δεξια και στην αριστερη μερια κουμπια και στην δεξια στην αρχη θα τα πατας καταλαθος, προφανως μεχρι να το συνηθισεις.. Εστω και σε design το deathadder νομιζω ειναι πιο ωραιο..Anyway αφου το εχεις αποφασισει οκ. Νομιζω εχει 2 χρονια εγγυηση, για την οποια κανεις ενα account στο site της razer και κανεις καταχωρηση του προιοντος με το serial number...Και προφανως θα κρατησεις την αποδειξη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν σου προτεινα το συγκεκριμενο γιατι ειναι σχεδιασμενο και για δεξιοχειρες καθως και αριστεροχειρες που σημαινει στην αρχη ειναι λιγο δυσκολο να το συνηθισεις. Εχει και στην δεξια και στην αριστερη μερια κουμπια και στην δεξια στην αρχη θα τα πατας καταλαθος, προφανως μεχρι να το συνηθισεις.. Εστω και σε design το deathadder νομιζω ειναι πιο ωραιο..Anyway αφου το εχεις αποφασισει οκ. Νομιζω εχει 2 χρονια εγγυηση, για την οποια κανεις ενα account στο site της razer και κανεις καταχωρηση του προιοντος με το serial number...Και προφανως θα κρατησεις την αποδειξη.

Θα το συνηθισω πιστευω ευκολα. Σε μεγεθος δεν ειναι κανονικο; Δηλαδη πιο μεγαλο απο το logitech m185 που κατεχω τωρα! Αλλα και να θελω να το αλλαξω τωρα νομιζω ειναι καπως αργα αφου το ειχα ηδη παραγγειλει απο την παρασκευη (μην με σκοτωσετε που χαλασατε χρονο προτεινοντας ποντικια στην αρχη ανεφερα για να ακουσω γνωμες και αν ακουγα και που θα μου αλλαζε μυαλο τοτε θα ακυρωνα παραγγελια :D).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πρωτεινω και εγω το Mad Catz Cyborg Rat 5

(http://www.e-shop.gr/mad-catz-rat5-gaming-mouse-for-pc-and-mac-gloss-black-p-PER.570090)

Διαθετει πολυ καλα χαρακτηριστικα (ρυθμιση βαρους,dpi,μεγεθους κλπ)

Διαθετει 5600 dpi που ειναι υπερ αρκετα πιστευω για τον καθενα gamer

Eμφανισιακα τα σπαει!

Αν τωρα με το μπατζετ που εχεις βαλεις αλλο ενα 30αρι παιρνεις το Rat 9 ασυρματο,πιο πολλα dpi κτλπ

 
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...