Προς το περιεχόμενο

Gaming Mouse


GiwrgosP-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 69
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ε αμα ειναι ετσι φιλε μου ολοι θα παιρναμε απλα ποντικια με κανα 20αρικο,αυτη ειναι η διαφορα το παιδι το θελει για gaming οποτε πρεπει να εχει χαρακτηριστικα απαραιτητα για gaming

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι προτεινετε του Deathadder του παιδιου με τον 1 χρονο εγγυηση και την γνωστη "ποιοτητα" κατασκευης της Razer...ειμαι σιγουρος θα μεινει απολυτα ευχαριστημενος...

 

Για να σταματησω την ειρωνεια ομως απο εμενα επελεξε ενα ποντικι που εχει οπτικο σενσορα για αρχη και επειτα καπακι να βρεις καποιο που να ταιριαζει στο χερι σου απο σοβαρη εταιρια και οχι Razer. 

 

Η προσωπικη μου επιλογη ως ενα φρεσκο ποντικι στην αγορα (και που θα εξαντλησει το budget σου) ειναι αυτο: 

 

http://www.skroutz.gr/s/4762124/Logitech-G502-Proteus-Core.html?from=autocomplete&keyphrase=logitech+g502+proteus+core

 

Αυτο ειναι η δευτερη επιλογη μου με τριτη το g400. Θα προτεινα με 100 ευρω το G700s που εχω και απλα ειναι φανταστικο και απολυτα ακριβες με απιστευτη εργονομια (και ειναι και wired/wireless), αλλα ξεπερναει το budget του OP οποτε θεωρω αυτες τις επιλογες αριστες και εξισου καλες.Και εγω θα εμενα μακρια απο Razer. Εκανα μια βολτα απο Stock house γνωστης αλυσιδας και μαντεψτε με ποιας εταιρειας ειχαν γεμισει τα ραφια mouse.

Παντως εχουν δικιο τα παιδια. Καλο θα ειναι οταν θελουμε ενα mouse και ειμαστε διατεθειμενοι να δωσουμε τοσα λεφτα να κανουμε μια προσπαθεια να το βρουμε καπου ανοιχτο και να το πιασουμε στα χερια μας να δουμε αν μας βολευει πρωτα. Δεν ειναι κριμα να δωσουμε μια μικρη περιουσια μονο για να ανακαλυψουμε μετα οτι παρα το οτι ειναι φοβερο δεν ταιριαζει στα χερια μας.

Ο αισθητήρας.

Είπαμε όχι laser και gaming μαζί. Ειδικά για FPS.

 

Δεν συμφωνω απο προσωπικη εμπειρια. Επειδη παιζω αρκετα mp fps προσωπικα το G700s με εχει βολεψει απιστευτα και δεν εχω δοκιμασει λιγα mouse (παντα βεβαια wired ετσι; ). Δεν ειναι πανακεια αυτο το πραγμα επειδη θελουν να τα παρουσιαζουν ετσι οι εταιρειες για λογους marketing.

 

Να πρωτεινω και εγω το Mad Catz Cyborg Rat 5

(http://www.e-shop.gr/mad-catz-rat5-gaming-mouse-for-pc-and-mac-gloss-black-p-PER.570090)

Διαθετει πολυ καλα χαρακτηριστικα (ρυθμιση βαρους,dpi,μεγεθους κλπ)

Διαθετει 5600 dpi που ειναι υπερ αρκετα πιστευω για τον καθενα gamer

Eμφανισιακα τα σπαει!

Αν τωρα με το μπατζετ που εχεις βαλεις αλλο ενα 30αρι παιρνεις το Rat 9 ασυρματο,πιο πολλα dpi κτλπ

 

 

 

Δοκιμασα τα RAT και δυστυχως στο μεγαλο χερι μου παρα τις καθ'υψος και μηκος ρυθμισεις του, δεν με βολεψε παραδοξως καθολου. Πολυ καλη ποιοτητα κατασκευης παντως θα το συνιστουσα σε καποιον που θα τον βολευε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχήν αν είναι να πάει σε Logitech θα πάει στο καινούριο G400και όχι στο παλιό G400.

Είναι και πιο φθηνό.

 

http://www.skroutz.gr/s/3495085/Logitech-G400S.html

 

Αυτο εννοουσα και το εγραψα λαθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια εχει αγορασει ποντικι το παλικαρι, σταματηστε τις αμπελοσοφιες.

 

Τα επιπροσθετα ποστ βοηθανε και μελλοντικους χρηστες να βρισκουν πληροφοριες δεν ειναι μονο για τον αρχικο χρηστη, ετσι ωστε να μην ανοιγουμε ασκοπα topic καθε τρεις και λιγο για τα ιδια θεματα.

Και δεν λεγονται αμπελοσοφιες στην προκειμενη, αστοχη χρηση της λεξης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ποντικι το παρελαβα.. Ειναι πραγματικα καλο, τουλαχιστον για μενα.. Οι εικονες μπορω να πω το "υποβαθμιζουν" λιγο...Αν δεν το δοκιμασει κανεις δεν βλεπει πως πραγματικα αξιζει τα λεφτα του! :) Και οσο να 'ναι τα παντα μετρανε οταν κανεις συγκρινει 2 πραγματα (deathadder vs taipan στην προκειμενη περιπτωση), απλα ο καθενας επιλεγει τι τον τραβαει περισσοτερο σε κατι ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...