Προς το περιεχόμενο

Gaming Mouse


GiwrgosP-

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 69
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χρησιμοποιουσα σχεδον αποκλειστικα προιοντα Razer μεχρι και σχετικα προσφατα. Δεν θα μου πεις οτι μου χαλασε μονο ενα ποντικι, sorry. Η εταιρια ειναι κυριολεκτιακ λαχειο αλλα με φθηνουσα πορεια στο θεμα ποιοτητας. Τραγικη εγγυηση και after sales (προσφατο παραδειγμα το Razer Black Widow μου που πληρωσα και απο την τσεπη μου ενω επρεπε να γινει πληρης αντικατασταση). 

 

Βεβαια τοσο καιρο ειχα και τα αναλογα φραγκα για να κανω τα "κεφια" μου και τις αλλαγες μου και δεν με ενδιεφερε και πολυ αλλα την τελευταια 2 ετία με ενδιαφερει απολυτα το after sales και η ποιοτητα και η Razer σε αυτους τους δυο τομεις απλα δεν...

 

διαβαζα τα ποστς και ελεγα ... τι διαολο πως ολοι βρισκουν την razer ως top notch εταιρια xD ... δεν ξερω αν τα προιοντα της ειναι ΓΤΠ στο συνολο ή αν απλα εγω και εσυ εχουμε ΚΑΚΙΣΤΗ τυχη.

 

στα ποντικια βρισκομαι στην ασχημη θεση να μην με βολευει τιποτα αλλο στο χερι μου περα του σχηματος του deathadder ... πριν απο αυτο χρησιμοποιουσα τα microsoft intellimouse explorer3

 

πρωτα αυτο

hyperglides-v3-microsoft-30-0-80.jpg

 

κ επειτα οταν σταματησε να κυκλοφορει και βγαλανε ενα καινουριο edition αυτο

microsoft-intellimouse-explorer-3-0.jpg

 

 

μεχρι το 2009-10 ειχα το τελευταιο. οταν το εσκισα.. δοκιμασα καποια logitech mx510-518 ktl και επειτα και το deathadder.. το οποιο ηταν και το μονο που εμοιαζε καπως στο grip με το προηγουμενο ποντικι που χρησιμοποιουσα. απο εκει και περα ολα πηγαν καπως downhill. το πρωτο μου deathadder και στο δεξι και στο αριστερο κλικ εγινε ΥΠΕΡχαλαρο μεσα σε ενα 4μηνο. με ενα κλικ εκανε 4-5... το αλλαζω με ενα αλλο black edition , μολις περναω τους drivers και το παω στα 3500 dpi απλα πεθανε. σταματησε να λειτουργει αμεσως. 3 χρονια μετα ακομα περιμενω την αντικατασταση του.

τελευταιο πηρα το deathadder 2013 το εχω ηδη ενα εξαμηνο , δεν παιρνω και ορκο αν ειναι κομπλε η το αριστερο κλικ εχει ηδη χαλαρωσει... μπορει να το εχω και φοβια πλεον.

 

 

παμε τωρα στα headset μεχρι στιγμης 2 razer carcharias + 1 razer kraken pro ολα ελατωματικα στον μισο χρονο επανω. με διακοπες ηχου στο 1 ή και στα 2 ακουστικα , που για να τα φτιαξω επρεπε να καθομαι να παιζω με τα καλωδια για να εχω παλι κανονικη ροη ηχου χωρις διακοπες και χρτς χρτς.

Εδωσα ΛΕΦΤΑ πηρα τα sennheiser pc360 και ειδα το φως το πραγματικο. (ασε που τα settings μαμα των κρακεν ηταν παναγια μου βοηθα.. .το μπασο του καλυπτε σχεδον οτι ηχο ειχες... ηθελε calibration lmao)

 

απο τo deathstalker δεν εχω παραπονα (ακομα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

διαβαζα τα ποστς και ελεγα ... τι διαολο πως ολοι βρισκουν την razer ως top notch εταιρια xD ... δεν ξερω αν τα προιοντα της ειναι ΓΤΠ στο συνολο ή αν απλα εγω και εσυ εχουμε ΚΑΚΙΣΤΗ τυχη.

 

στα ποντικια βρισκομαι στην ασχημη θεση να μην με βολευει τιποτα αλλο στο χερι μου περα του σχηματος του deathadder ... πριν απο αυτο χρησιμοποιουσα τα microsoft intellimouse explorer3

 

πρωτα αυτο

hyperglides-v3-microsoft-30-0-80.jpg

 

κ επειτα οταν σταματησε να κυκλοφορει και βγαλανε ενα καινουριο edition αυτο

microsoft-intellimouse-explorer-3-0.jpg

 

 

μεχρι το 2009-10 ειχα το τελευταιο. οταν το εσκισα.. δοκιμασα καποια logitech mx510-518 ktl και επειτα και το deathadder.. το οποιο ηταν και το μονο που εμοιαζε καπως στο grip με το προηγουμενο ποντικι που χρησιμοποιουσα. απο εκει και περα ολα πηγαν καπως downhill. το πρωτο μου deathadder και στο δεξι και στο αριστερο κλικ εγινε ΥΠΕΡχαλαρο μεσα σε ενα 4μηνο. με ενα κλικ εκανε 4-5... το αλλαζω με ενα αλλο black edition , μολις περναω τους drivers και το παω στα 3500 dpi απλα πεθανε. σταματησε να λειτουργει αμεσως. 3 χρονια μετα ακομα περιμενω την αντικατασταση του.

τελευταιο πηρα το deathadder 2013 το εχω ηδη ενα εξαμηνο , δεν παιρνω και ορκο αν ειναι κομπλε η το αριστερο κλικ εχει ηδη χαλαρωσει... μπορει να το εχω και φοβια πλεον.

 

 

παμε τωρα στα headset μεχρι στιγμης 2 razer carcharias + 1 razer kraken pro ολα ελατωματικα στον μισο χρονο επανω. με διακοπες ηχου στο 1 ή και στα 2 ακουστικα , που για να τα φτιαξω επρεπε να καθομαι να παιζω με τα καλωδια για να εχω παλι κανονικη ροη ηχου χωρις διακοπες και χρτς χρτς.

Εδωσα ΛΕΦΤΑ πηρα τα sennheiser pc360 και ειδα το φως το πραγματικο. (ασε που τα settings μαμα των κρακεν ηταν παναγια μου βοηθα.. .το μπασο του καλυπτε σχεδον οτι ηχο ειχες... ηθελε calibration lmao)

 

απο τo deathstalker δεν εχω παραπονα (ακομα).

 

Εγω εχω το deathadder 2013 4 μηνες και το χω μουρλανει στο cs, ουτε εχει χαλαρωσει ουτε εχει παθει τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Give it a little time. Συνηθως τα Razer την παθαινουν απο τη μια μερα στην αλλη. Δεν σου δινει καμια "ειδοποιηση" οτι κατι παει στραβα. Ο χρονος που συμβαινει αυτο ειναι απο 6 μηνες εως 1 χρονο. Αν ξεπερασεις τον ενα χρονο και δεν εχεις παθει κατι ακομα τοτε συγχαρητηρια εισαι απο τους τυχερους. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι 4 και 5 μήνες λέτε; Τελευταία φορά που αγόρασα ποντίκι ήταν το 2005. ΜΧ518 μεγάλη λατρεία... Του χρόνου στα γενέθλιά του θα του σβήσω και κεράκια :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Give it a little time. Συνηθως τα Razer την παθαινουν απο τη μια μερα στην αλλη. Δεν σου δινει καμια "ειδοποιηση" οτι κατι παει στραβα. Ο χρονος που συμβαινει αυτο ειναι απο 6 μηνες εως 1 χρονο. Αν ξεπερασεις τον ενα χρονο και δεν εχεις παθει κατι ακομα τοτε συγχαρητηρια εισαι απο τους τυχερους. 

Τα δυο χρονια εγγυηση νομιζω θα με καλυψουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα παντως δεν με καλυψαν, πληρωσα και απο την τσεπη μου. 

Γενικα ειναι η πρωτη φορα που δινω 70αρια για ποντικι.. Συνηθως επαιρνα τιποτα με 10-15 ευρω και τελειωνε η δουλεια αλλα το ειδα και μου αρεσε..Αναλογα με την εμπειρια που θα μου αφησει το taipan θα ξαναπροτιμησω η οχι την razer. Παντως πριν "ψαχτω" για τα σχετικα προιοντα razer την ειχα στο μυαλο μου ως εταιρια-κορυφη.. Ωστοσο τωρα με αυτα που ειδα εδω προβληματιστηκα.. Θα δειξει :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...