Προς το περιεχόμενο

HTC One (M8) vs LG G3 vs Samsung Galaxy S5 vs Sony Xperia Z2


voltmod

  

2.084 μέλη έχουν ψηφίσει

  1. 1. Ποιο από τα παρακάτω κορυφαία Android smartphone θα επιλέγατε ;

    • HTC One (M8)
      337
    • LG G3
      902
    • Samsung Galaxy S5
      348
    • Sony Xperia Z2
      241
    • Άλλο
      256


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 88
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάντως το HTC M8 όποτε το έχω δει σε πολυκαταστήματα μου χει τραβήξει την προσοχή ο σχεδιασμός του.

Όντως, σχεδιαστικά όμορφο. Είναι σαν όπλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ'αρχην να σας διευκρινισω οτι εχω παρει ολη τη σειρα galaxy οπως επισης ολα τα nexus και οπως επισης το xperia z1 και το g2.αποψη μου ειναι οτι οποιος δεν εχει δουλεψει note 2 ή note 3 δυστυχως δεν πρεπει να μιλαει για κινητα.αν μου πειτε οτι ειναι μεγαλο θα σας πω οτι ολες οι εταιριες τεινουν να κανουν παντοφλες τα κινητα τους.τωρα για την ψηφοφορια σας απλα θα σας πω οτι η καθε εταιρια εχει τα πλεονεκτηματα και τα μειονεκτηματα της και παντα βεβαια συμφωνα με τη χρηση για την οποια προοριζεται. Η HTC εχει αξεπεραστη ποιοτητα κατασκευης,η lg εχει ωραιο design με το μιδαμινο bezel,η sony εχει τελεια καμερα,η samsung εχει το εκτενεστερο hardware(εννοω ασθητηρες κλπ).οποτε ολα εξαρτωνται απο το πως θα χρησιμοποιησει καποιος το κινητο του.αν καποιος πχ δουλευει internet,τηλεφωνο,social media,απλη χρηση δηλαδη και τα τεσσερα ειναι κινηταρες.περι ορεξεως κολοκυθοπιτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και για να ολοκληρωσω απλα απο τα τεσσερα που συγκρινετε θα διαλεγα το g3 με ενδιασμο για την οθονη του και το ποσο θα αντεχει η μπαταρια του με τετοια αναλυση(που ειναι αχρηστη για κινητο).παντως θα ξαναπω οτι οποιος δεν εχει δουλεψει note 2ή3 δεν εχει ολοκληρωμενη αποψη για κινητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

z2 γτ εχει ολα τα καλουδια και πολλες ωραιες τεχνολογιες!!!G3 σε specs αλλα δεν θα το επερνα λογο τεραστιας οθονης και αναλυσης γτ θα γονατισει ο επεξεργαστης καθως και η μπαταρια σε πολλες περιπτωσεις!!!Επσιης το g3 δεν εχει κυκλοφορησει καν για να το δοκιμασουμε εις βαθος με αποτελεσμα να μην ξερουμε καποια προβληματα που ισως εχει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

z2 γτ εχει ολα τα καλουδια και πολλες ωραιες τεχνολογιες!!!G3 σε specs αλλα δεν θα το επερνα λογο τεραστιας οθονης και αναλυσης γτ θα γονατισει ο επεξεργαστης καθως και η μπαταρια σε πολλες περιπτωσεις!!!Επσιης το g3 δεν εχει κυκλοφορησει καν για να το δοκιμασουμε εις βαθος με αποτελεσμα να μην ξερουμε καποια προβληματα που ισως εχει

 

Στην τύχη παίρνω το τελευταίο σχόλιο με τέτοιο περιεχόμενο,  καθώς παρόλο που έχουν ήδη βγει τα benchmarks (που δείχνουν ότι το G3 είναι στην κορυφή των benchmarks CPU/GPU μαζί με τα άλλα κινητά που έχουν τον 801, και ότι η μπαταρία μπορεί να του δίνει ακόμα καλύτερη αυτονομία από το G2), όλοι ποστάρουν το ίδιο ακριβώς -εντελώς ανακριβές- περί χαμηλής απόδοσης και μειωμένης αυτονομίας....

 

Θα πρότεινα πρώτα να κοιτάτε τι ισχύει και μετά να ποστάρετε σχετικά σχόλια...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά τα χρεπια και τη σονυ δεν την εχω σε εκτιμηση,ειδικα για κινητα θεωρω οτι πρεπει να κανει οτι εκανε με τα λαπτοπ ,να αποσυρθει δηλαδη.Θεωρω οτι το G3 θα μονοπωλησει οσο αφορα samsung και htc θεωρω οτι δεν ηταν upgrade αυτα δεν ειναι τυχαίο οτι όσοι είχαμε s3 πηγαμε κατευθείαν είτε σε g2 ειτε σε nexus

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Nexus 5 από μένα.

Καταρχάς το καλύτερο value for money κινητό αυτή τη στιγμή.

Η μπαταρία ναι είναι χειρότερη από κάποια άλλα, δεν θα την έλεγα και τόσο τραγική όσο ακούγεται όμως. Καθημερινά έχω περίπου 4 ώρες screen on time που είναι μια χαρά.

Επίσης η κάμερα δεν είναι τόσο καλή όσο τα άλλα αλλά δεν είμαι επαγγελματίας φωτογράφος και μου κάνει μια χαρά και σίγουρα ο κάθε κανονικός χρήστης θα μείνει ευχαριστημένος.

Ο ήχος (όχι στις κλήσεις) είναι χειρότερος από τα άλλα όταν βάλεις μουσική ας πούμε σε ανοιχτή ακρόαση αλλά δεν θα έλεγα κακός.

Όλα τα προηγούμενα ξεχνιούνται και δεν σε ενδιαφέρουν καν από 2 πράγματα.

1- η εμπειρία stock android είναι φανταστική. Το λέγανε και δεν το καταλάβαινα μέχρι να το δοκιμάσω και

2-Ότι update βγάλει η google το έχεις κατευθείαν και δεν χρειάζεται να περιμένεις 6 μήνες με όσο πάει για μια εταιρία να το προσαρμόσει για τα κινητά της που για μένα είναι υπερβολικά σημαντικό.

 

Γενικά είναι ότι βολεύει τον καθένα, πλέον όλα είναι υπερβολικά δυνατά κινητά. 

 

Επειδή το nexus δεν είναι σε αυτά που παρουσιάζουν στο θέμα, αν έπρεπε να διαλέξω ένα από αυτά θα διάλεγα το G3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το καλυτερο και πιο ομορφο ειναι το s5 ..καταλαβαινω το g3 και το htc (ειχα one πριν το s4) .

 

εκεινο που δε καταλαβαινω ειναι το z2 .. ειναι ωραιο αυτο το πραμα με τα τεραστεια περιθωρια πανω κατω>?  δηλαδη αν ειναι ωραιο αυτο το νοτε 3 τι ειναι? εγω πιστευω οτι μακραν το σ5 ειναι το καλυτερο και το πιο ποιοτικο .. τωρα κατι περι ποιοτητας κατασκευης που ακουω δεν νομιζω οτι καταλαβαινουμε γιατι μιλαμε πραγματικα ..ειχα ουαν και σ4 ..καμια σχεση το one καλο αλλα ποιοτητα? se sxesh me to σ4? oute kan ..Οθονη? μεγεθος ? λειτουργικο ? ΣΥΝΑΡΜΟΓΗ? γενικα τι αισθηση μου αφηνε το καθενα ..σαμσουνγκ 100% .. δε νομιζω οτι γινετε να πουλησει ενα κινητο 40 εκατομυρια κοματια ενα αλλο κατι χιλιαδες και ναναι το ιδιο ,,ειναι παραλογο ..(το ονε στα περιθωρια η οθονη του εκανε κατι παραξενα μετα απο ενα μηνα ..Ασε που η αντιπροσωπια ειναι τραγικη απο παλια αυτο)..Γενικα γουστα ειναι αυτα , το g3 θαθελα να το πιασω απο κοντα ..σε σχεση με το νοτε δεν υπαρχει συγκριση για μενα αλλα δε φαινεται ασχημο  

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...